collapse

Reklama


Autor Wątek: Podanie immunoglobuliny anty RhD pacjentce RhD-ujemnej  (Przeczytany 42273 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Dariusz Pawłowski

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 123
  • Pomógł? -2
  • w: Podkarpacki OW
    • Biurko Przeciwpancerne
Odp: Podanie immunoglobuliny anty RhD pacjentce RhD-ujemnej
« Odpowiedź #15 dnia: Maja 23, 2018, 18:04:46 pm »
Ja mam urzędowo: 281.23 zł

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Podanie immunoglobuliny anty RhD pacjentce RhD-ujemnej
« Odpowiedź #16 dnia: Maja 23, 2018, 21:47:56 pm »
Szpital, to nie ma problemu. NZOZ raczej też się da, ale na obdzwonione  kilka hurtowni tylko jedna powiedziała, że "tak, można w tej cenie dostać, jak się podpisze umowę" (jakąś umowę, nie wiem jak się to skończyło). Natomiast słyszałem, że praktyce lekarskiej jednoosobowej nie chcą nigdzie tego sprzedać w hurtowniach, bo nie mogą, tylko odsyłają do dystrybucji detalicznej w aptekach, a tam nie ma szans w tej cenie. Fajnie, bo praktyka taka ma obowiązek udzielić świadczenia i do tego musi dołożyć.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Dariusz Pawłowski

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 123
  • Pomógł? -2
  • w: Podkarpacki OW
    • Biurko Przeciwpancerne
Odp: Podanie immunoglobuliny anty RhD pacjentce RhD-ujemnej
« Odpowiedź #17 dnia: Maja 23, 2018, 22:03:03 pm »
A mnie zastanawia cos innego: dla umowy sieciowej czyli PSZ podanie immunoglobulin zarówno w szp jak i aos jest w ryczałcie, a u mnie spodziewają się za to dodatkowej faktury i podobno czegoś nie doczytałem w zarządzeniach...

Offline Dariusz Pawłowski

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 123
  • Pomógł? -2
  • w: Podkarpacki OW
    • Biurko Przeciwpancerne
Odp: Podanie immunoglobuliny anty RhD pacjentce RhD-ujemnej
« Odpowiedź #18 dnia: Maja 24, 2018, 08:29:46 am »
dziękuję za pomoc.
Tak wysłałem, skany faktur z dopiskiem pesela pacjentki i daty wizyty przesłałem wcześniej mailem do osoby która prowadzi rozliczenie po stronie NFZ.
Zastanawia mnie tylko zakładka koszty gdzie przy elemencie: podanie immu widnieje ilość 1, koszt brak
Zobaczymy
Cytuj
+ zrzut ekranu
W Somed jest chyba inna myśl programistyczna niż się nam wydaje.
Jeśli Grisha twierdzi, że ma 0.99 zł za pkt, to coś jest nie tak.

Wartość 278,68 którą wpisał w pole Ilość rozliczeniowa wynika z działania 281.23*0.99 = 278,68.
Jeśli mamy 281.23 zł przeliczać na punkty to powinno się wykonać 281.23/0.99 = 284.0707, ale jak widać z prawej strony w kolumnie Opłata, wartość opłaty w zł wyszła taka sama. Z tego wynika, że pole Ilość rozliczeniowa dotyczy zł a nie pkt i nic nie trzeba przeliczać. Trzeba tam wpisać wartość zakupu czyli 281.23 zł
« Ostatnia zmiana: Maja 24, 2018, 09:00:55 am wysłana przez Dariusz Pawłowski »

Offline C.M. Legionów w Lęborku

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 667
  • Pomógł? 43
  • Centrum Medyczne "Legionów" w Lęborku
    • C.M. Legionów w Lęborku
Odp: Podanie immunoglobuliny anty RhD pacjentce RhD-ujemnej
« Odpowiedź #19 dnia: Maja 24, 2018, 13:01:37 pm »
Mi udało się rozliczyć już jedną immunoglobulinę w kwietniu i podpowiem, bynajmniej jak w SERUM musiałem to zrobić po rozmowie z NFZ, w produkcie jednostkowym musiałem zaznaczyć przy procedurze poddania immunoglobuliny ZP czyli zgodę płatnika oraz SK czyli specyfikację kosztową. Dodatkowo według instrukcji pracownika NFZ w krotności (odblokowała się po zaznaczeniu ZP) musiałem wpisać liczbę: 292,947 (po pomnożeniu jej przez moją cenę za punkt która wynosi 0,96zł daje cenę urzędowa immunoglobuliny określoną na 281,23zł).
Dopiero po wykonaniu tych czynności udało się zobaczyć na fakturze płatność za podanie immunoglobuliny.
Co do ceny w aptece, również problem z wyegzekwowaniem tej kwoty (odpowiadali że to cena dla hurtowni itd.). Jedynie telefonicznie hurtowania była w stanie zagwarantować tą kwotę, ale za wysyłkę zażyczyli sobie 65zł (transport w odpowiednich warunkach temperaturowych) co dałoby ponad 340zł za preparat.
Ostateczne co mi się udało dla AOS wyegzekwować po dłuuuuugiej walce na argumenty z apteką i nerwach to cena za preparat 295zł.

Offline Dariusz Pawłowski

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 123
  • Pomógł? -2
  • w: Podkarpacki OW
    • Biurko Przeciwpancerne
Odp: Podanie immunoglobuliny anty RhD pacjentce RhD-ujemnej
« Odpowiedź #20 dnia: Maja 24, 2018, 13:10:34 pm »
W zgodzie płatnika wpisujesz nr faktury? To pole jest na 17 znaków. Zapytam w moim OW, co oni na to, bo ja mam poprawne, ale tylko z SK, bez oznaczania zgody.
[edit]
Dzwoniłem. Opcja wyłącznie SK bez żadnej Zgody Płatnika. ZP to całkiem inna funkcjonalność (wnioski) i nie należy tego mieszać do immunoglobulin.
« Ostatnia zmiana: Maja 24, 2018, 13:53:13 pm wysłana przez Dariusz Pawłowski »

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Podanie immunoglobuliny anty RhD pacjentce RhD-ujemnej
« Odpowiedź #21 dnia: Maja 24, 2018, 14:18:34 pm »
Tylko SK.

@Dariusz Pawłowski
No mi właśnie też coś nie pasowało, dlatego zapytałem o cenę zakupu. Działanie (dzielenie), o którym piszesz jest ok tylko, że pod Somed trzeba przeliczyć. Grisha trochę namieszał, ale najwyżej dostanie z NFZ mniej kasy za świadczenie.
Somed mnoży wartość wpisaną w pole Ilość rozliczeniowa przez cenę punktu, stąd musimy coś policzyć, jak chcemy z NFZ dokładnie 281,23 (taka wartość musi się pokazać w polu polu Opłata). Dlatego nasze 281,23 dzielimy przez wartość punktu i właśnie tę wartość wprowadzamy w pole Ilość rozliczeniowa. W przypadku zrzutu wcale nie zakładałbym się, że tam cena za punkt to 0,99, wg mnie cena to 1zł, stąd ilość rozliczeniowa=opłata.

@C.M. Legionów w Lęborku
Apteka jest detalistą, nie musi Ci sprzedać po cenie producenta+urzędowa marża hurtowa, a stąd bierze się 281,23. Hurtowania powinna wedle ustawy sprzedaż lek w takiej cenie jeśli świadczeniodawca używa go do realizacji gwarantowanych świadczeń (nie tymi słowy, ale było to mniej więcej tak napisane w ustawie, do której NFZ odesłał przychodnię - jaka to ustawa, musiałbym poszukać). Jak chodzi o cenę transportu - pewnie nie jest to nigdzie regulowane, więc hurtowanie chce zarobić. Swoją drogą "ładne" podejście do klienta potencjalnego, ale wiadomo, takiego, który obrotu sam nie wygeneruje nie wiadomo jakiego.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline C.M. Legionów w Lęborku

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 667
  • Pomógł? 43
  • Centrum Medyczne "Legionów" w Lęborku
    • C.M. Legionów w Lęborku
Odp: Podanie immunoglobuliny anty RhD pacjentce RhD-ujemnej
« Odpowiedź #22 dnia: Maja 24, 2018, 16:25:13 pm »
Być może nie trzeba zaznaczać ZP, ja po kilkunastu próbach prawidłowego sprawozdania w końcu zaznaczyłem i przeszło. Z pracownikiem POW NFZ tylko dogadałem jaką wartość w którą rubrykę wpisać. W SERUM nie musiałem żadnego pola uzupełniać, o którym wspomniałeś (17znakowe).

Co do ceny, wiem że apteka nie musi, znam też te ustawy bo latałem z nimi do aptek powołując się i próbując wynegocjować cenę urzędową. Nie mniej jednak, zabrakło mi już sił na dalsze dyskusje z personelem aptek i bycie odsyłanym od magistra po kierownika na dyrektorach regionalnych kończąc i cieszę się chociaż z tych 295zł za preparat., bo przecież świadczenia trzeba udzielać mając poradnię a wstrzymywać go nie powinno się ze względu na okres tygodni ciężarnej

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Podanie immunoglobuliny anty RhD pacjentce RhD-ujemnej
« Odpowiedź #23 dnia: Maja 24, 2018, 17:58:43 pm »
ZP to jest zgoda płatnika, która ma jakiś numer. To, że w serum się coś odblokowało, jak się wybrało ZP, to uważam, że albo się robi to troszkę inaczej albo SERUM ma coś nie do końca prawidłowo skonstruowane albo ZP w SERUM znaczy zupełnie coś innego (np. w dialekcie mandaryńsko kantońskim skrót od Odblokuj Okienko Krotności). Najważniejsze, że się udało.
295zł to i tak wynegocjowałeś bardzo dobrą cenę u końcowego sprzedawcy.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline C.M. Legionów w Lęborku

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 667
  • Pomógł? 43
  • Centrum Medyczne "Legionów" w Lęborku
    • C.M. Legionów w Lęborku
Odp: Podanie immunoglobuliny anty RhD pacjentce RhD-ujemnej
« Odpowiedź #24 dnia: Maja 24, 2018, 19:07:11 pm »
Być może należy wpisać numer w jakimś okienku w funkcji dodatkowej np. pole DokumentacjaDodatkowa gdzie wpisuje się też numer karty DILO przy realizacji pakietu, w każdym bądź razie bez wypełnienia przeszło i rozliczyło więc przypuszczam że puste okienko traktowane jest jakby nie zaznaczono tej funkcji.
To fakt, też jestem zadowolony z tej ceny, nie mniej jednak przed zakończeniem tej batalii 2 preparaty zmuszony byłem zakupić w cenie 335zł  ???

Offline Dariusz Pawłowski

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 123
  • Pomógł? -2
  • w: Podkarpacki OW
    • Biurko Przeciwpancerne
Odp: Podanie immunoglobuliny anty RhD pacjentce RhD-ujemnej
« Odpowiedź #25 dnia: Maja 25, 2018, 07:35:51 am »
Co mam powiedzieć, od dawna mam rozliczone 18 podań tylko za pomocą SK i maila ze skanem...

Offline MonikaJ

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 1
  • Pomógł? 0
Odp: Podanie immunoglobuliny anty RhD pacjentce RhD-ujemnej
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwca 01, 2018, 16:23:07 pm »
...a czy ktoś może rozliczał immuno w Mmedice i udało się rozliczyć ?

Offline cobratw

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 299
  • Pomógł? 14
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Podanie immunoglobuliny anty RhD pacjentce RhD-ujemnej
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwca 06, 2018, 09:50:03 am »
NFZ woła jeszcze jakąś tabelkę oprócz faktury, ktoś coś wie?

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Podanie immunoglobuliny anty RhD pacjentce RhD-ujemnej
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwca 06, 2018, 11:47:02 am »
Może info o "beneficjencie" leku - kto ją miał zaaplikowaną, bo takie coś trzeba wysyłać. Forma pewnie zależna od NFZ.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Grisha

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Pomógł? 2
Odp: Podanie immunoglobuliny anty RhD pacjentce RhD-ujemnej
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwca 12, 2018, 10:23:00 am »
Witam,
przepraszam, że trochę przespałem wątek ale odpowiadając na pytanie o cenę. Tak mamy immu po 278.68 a z NFZ-tu mamy immu po 1zł za pkt nie po 0,99.
Z podpowiedzi jakie od Was dostałem udało się uzyskać pozytywną weryfikację usług w raporcie statystycznym z NFZ-tu za co dziękuję.
Czy usługi immunoglobuliny wchodzą do rozliczenia po wystawieniu żądania rozliczenia, czy trzeba je jeszcze wskazać do ujęcia w rachunku z NFZ?

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 92
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 11
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]