collapse

Reklama


Autor Wątek: eZLA - licencjonowanie w Somedzie  (Przeczytany 22924 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zuzu

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Pomógł? 0
Odp: eZLA - licencjonowanie w Somedzie
« Odpowiedź #90 dnia: Stycznia 05, 2019, 19:07:25 pm »
15

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: eZLA - licencjonowanie w Somedzie
« Odpowiedź #91 dnia: Stycznia 05, 2019, 19:43:04 pm »
To napisz do Kamsoftu - jak jest tak jak piszesz to musi być jakiś błąd odczytu licencji czy licencja uszkodzona. Nie powinno się tak to zachowywać.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: eZLA - licencjonowanie w Somedzie
« Odpowiedź #92 dnia: Stycznia 21, 2019, 14:02:57 pm »
Hej, tak się chciałem podpytać czy u Was też coraz częściej jest problem z wysyłaniem eZLA z KS-SOMED? Sprowadza się to do tego, że eZLA jest wystawiane w trybie offline (F) i nadawany numer z wcześniej zaciągniętej puli a potem trzeba je zelektronizować (E).
Jaki jest najszybszy sposób aby zelektronizować zwolnienia wystawione offline? Chyba nie ma innej możliwości niż wejście później (czasami na drugi dzień) do wizyty podczas, której było wystawiane eZLA a i ponowna próba wysłania?
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline maciejj

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 579
  • Pomógł? 64
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: eZLA - licencjonowanie w Somedzie
« Odpowiedź #93 dnia: Stycznia 21, 2019, 15:14:24 pm »
po zalogowaniu do modułu gabinet, w górnym menu masz EZLA i tutaj elektronizacja - SOMED powinien spróbować wysłać wszystkie offlinowe

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: eZLA - licencjonowanie w Somedzie
« Odpowiedź #94 dnia: Stycznia 23, 2019, 09:25:44 am »
faktycznie, jakaś pomroczność mnie dopadła. A czy też zauważyłeś, że ostatnio jakby więcej problemów z łącznością z ZUS przy wystawianiu eZLA?
i kolejne pytanie za 100 punktów. Czasami przychodzi pacjent z informacją, że zakład pracy nie otrzymał na PUE eZLA a minęło już 2 dni od wystawienia. Oczywiście eZLA poszło (notorycznie się zdarza, że zwolnienie zamiast - tak jak obiecywał i zachwycał się nad tym ZUS - trafić natychmiast do pracodawcy, dociera do niego dopiero na trzeci dzień) i w KS-SOMED właśnie w menu eZLA, o którym wspomniałeś można sobie przejrzeć wszystkie wystawione przez danego lekarza eZLA, wyeksportować UPP (urzędowe potwierdzenie przesłania), ale to do niczego się nie przyda bo pacjent potrzebuje do zakładu wydruk wystawionego zwolnienia. W tym menu nie znalazłem możliwości wydruku takiego eZLA. Czy jedyna sposób aby wydrukować takie zwolnienie to ponownie otworzyć wizytę?
Czy tylko lekarz, który wystawił w KS-SOMED zwolnienie może przeglądać i drukować "swoje" zwolnienia? Pytam bo sytuacja jest problematyczna w przypadku lekarzy, którzy przychodzą raz w tygodniu na popołudniówkę.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Profesor Wilczur

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 824
  • Pomógł? 75
  • W-M OW NFZ
Odp: eZLA - licencjonowanie w Somedzie
« Odpowiedź #95 dnia: Stycznia 23, 2019, 11:11:06 am »
Kopię dla pacjenta można wydrukować z poziomu Gabinet->Elementy wizyty->ZUS-ZLA.
Widoczność zwolnień innych lekarzy masz w uprawnieniach.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: eZLA - licencjonowanie w Somedzie
« Odpowiedź #96 dnia: Stycznia 23, 2019, 13:00:07 pm »
Dzięki wielkie. Rozumiem czemu w tym miejscu można to zrobić, ale czemu nie ma takiej możliwości w nowo powstałym menu? (pytanie retoryczne).
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline MK

  • Kamsoft
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 555
  • Pomógł? 49
Odp: eZLA - licencjonowanie w Somedzie
« Odpowiedź #97 dnia: Stycznia 23, 2019, 14:32:42 pm »
Dzięki wielkie. Rozumiem czemu w tym miejscu można to zrobić, ale czemu nie ma takiej możliwości w nowo powstałym menu? (pytanie retoryczne).
Może ja czegoś nie ogarniam. Jestem na wizycie, która się już odbyła. Mam wystawione wcześniej zwolnienie ze statusem W, czyli wysłane offnine. "łapię" to zwolnienie, przeciągam na przycisk wydruku/wysyłki i... mam wydruk.
OK, jest jeszcze stara wizyta Zaznaczam to zwolnienie, klikam drukuj i... mam wydruk! O jakim więc miejscu mówimy? Na wizycie DA się wydrukować ponownie zwolnienie.

Bo jeśli mówimy o oknie przeglądania dokumentów eZLA. Cóż to w zamyśle miało być okno serwisowe, czyli wyślij, a jak się popsuło, to unieważnij itp. Nie ma tam np. filtru na pacjencie, a przecież, jeśli chcemy wydrukować, to konkretnego pacjenta zwolnienie. Więc raczej i tak każdy skorzysta z przeglądania zwolnień tam, gdzie pacjenta wybrać można,. A tak, co już wcześniej napisano, jest wydruk.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 23, 2019, 14:37:55 pm wysłana przez MK »

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: eZLA - licencjonowanie w Somedzie
« Odpowiedź #98 dnia: Stycznia 23, 2019, 15:39:23 pm »
ale ja nie twierdziłem, że się nie da na wizycie wydrukować zwolnienia, myślałem nawet, że to jedyny sposób:
Cytuj
Czy jedyna sposób aby wydrukować takie zwolnienie to ponownie otworzyć wizytę?
Chodziło mi o sposób na wydrukowanie kopii zwolnienia przez np. pracownika rejestracji, bo uważam, że angażowanie do tego lekarza jest niepotrzebne.
@ Profesor Wilczur podał sposób w jaki można ten cel osiągnąć. Mi chodziło jedynie o to, że skoro jest osobne menu eZLA to możnaby się pokusić o scalenie tych dwóch miejsc. Tak aby wszystko dotyczące zwolnień było w jednym miejscu, ale napisałem to na podstawie tego gdzie ja szukałem i co mi się wydaje. W żadnym razie nie będę się upierał, że tak powinno być.
Proszę pamiętać, że zadałem pytanie retoryczne. Rozumiem, że dla kogoś kto wcześniej korzystał z wystawiania zwolnień z poziomu KS-SOMED taka sytuacja jest ok, ale dla kogoś kto zaczął wystawiać zwolnienia dopiero gdy eZLA zaczęło być obligatoryjne to już nie jest takie oczywiste.

PS. zwolnienie o statusie W to wg mnie zwolnienie wysłane prawidłowo czyli online. Zwolnienie wystawione w trybie offline ma wg mnie status F, a po wysłaniu otrzymuje status E (zelektronizowane). Zgadza się?
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline MK

  • Kamsoft
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 555
  • Pomógł? 49
Odp: eZLA - licencjonowanie w Somedzie
« Odpowiedź #99 dnia: Stycznia 23, 2019, 16:09:02 pm »
Zgadza się, miało być online :-).
Oczywiście rozumiem, że to pracownik rejestracji ma zrobić, ale... Jeśli ma to zrobić pracownik rejestracji, to w Terminarzu na palecie Funkcje medyczne jest ZUS-ZLA a tam oglądamy sobie zwolnienia danego pacjenta i jest wydruk. Zdaje się, że w zleceniach też. Dlatego cały czas uważam, że ta funkcja, gdzie mamy możliwość operowania na eZLA  (elektronizacja, przeglądanie itp.) nie jest funkcją dla rejestratorek. One mają w swoich moduł możliwość wydruku zwolnienia, tak samo, jak miały możliwość wydruku starych, papierowych zwolnień.  Zresztą, nie ukrywajmy, po to tam to dodaliśmy :-)

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: eZLA - licencjonowanie w Somedzie
« Odpowiedź #100 dnia: Stycznia 24, 2019, 13:52:02 pm »
ucieszyłem się niezmiernie, że z poziomu Terminarza Panie w Rejestracji będą mogły drukować problematyczne eZLA i przygotowałem nawet słowno-obrazkową instrukcję dla nich. Już pierwszego dnia pojawił się problem.
Z tego co zauważyłem to z poziomu terminarza można zobaczyć i wydrukować zwolnienia wystawione tylko w danym tygodniu. Wczoraj (środa) przyszedł pacjent, który eZLA miał wystawione w piątek w zeszłym tygodniu i po wybraniu pacjenta nie widać zwolnienia. W module gabinet oczywiście zwolnienie jest widoczne i można je bez problemu wydrukować. Przydałaby się więc możliwość ustawienia zakresu dat, w których zwolnienie było wystawione.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: eZLA - licencjonowanie w Somedzie
« Odpowiedź #101 dnia: Lutego 01, 2019, 12:34:54 pm »
Zgłosiłem przez MRK problem widoczności eZLA w terminarzu i jak się okazało (info prosto z Kamsoft) widoczne są tylko zwolnienia wystawione tego samego dnia (co jest wg mnie bezsensu) i nic z tym nie będzie robione, czyli moje uzasadnienie (napisane jeszcze jak myślałem że widoczne są zwolnienia tylko z danego tygodnia):

Cytuj
W zeszłym tygodniu w środę, przyszedł pacjent, który eZLA miał wystawione w piątek (czyli jeszcze w poprzednim tygodniu) i po wybraniu pacjenta nie było widać zwolnienia. Wynikałoby z tego że wyświetlane są tylko zwolnienia wystawione w danym tygodniu a nie w ciągu ostatnich 7 dni, co w tym konkretnym przypadku zaowocowało niemożnością wydrukowania zwolnienia wystawionego mniej niż 7 dni wcześniej.
Jeżeli już ograniczenie widoczności zwolnień ma być zachowane, to dobrze byłoby je zwiększyć do 14 dni.
Nie znam dokładnie przepisów, ale wydaje mi się że w mniejszych zakładach pracy pracownik otrzymuje wynagrodzenie za czas przebywania na zwolnieniu ze względu na opiekę nad dzieckiem, nie od zakładu pracy, ale z ZUS i wtedy chyba musi dostarczyć też kopię zwolnienia lekarskiego, którego w formie papierowej nie otrzymał bo zakład pracy miał konto w PUE, więc KS-SOMED nie wydrukował. Zanim pracownik się we wszystkim zorientuje i przyjdzie po wydruk zwolnienia może minąć więcej niż tydzień od wystawienia zwolnienia.

PS. W nowej wersji KS-SOMED (2019.00.0.05) dodano sporo usprawnień w kwestii wystawiania eZLA dla opiekunów za co dziękuję (mam nadzieję bo aktualizacja przewidziana na weekend).
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 91
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]