collapse

Reklama


Autor Wątek: eZLA - licencjonowanie w Somedzie  (Przeczytany 23029 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: eZLA - licencjonowanie w Somedzie
« Odpowiedź #75 dnia: Listopada 15, 2018, 13:33:21 pm »
@Sorn
Cyfryzacja takich numerów jest - możesz wystawić offlineowo w Somedzie zwolnienie, a później je ucyfrowić. To to samo ucyfrowienie. Do dorobienia tylko funkcja wydruku pustego zwolnienia z numerem z puli, zblokowania tego numeru i przycisk przy takim numerze wywołania digitalizacji.

Oczywiście nie jest problemem działać przez PUE....dla wielu lekarzy. Dla innych jest problem działać w komputerze w ogóle.
Oczywiście Somed nie musi mieć tej funkcji, mamy PUE, ale czemu lekarz nie mógłby mieć wszystkiego w jednym miejscu i do PUE sięgać tylko po odnowienie certyfikatu.
Wydaje się, że wdrożenie tego nie wymaga dużego nakładu prac programistycznych, a dzięki temu rzeczywiście mamy wszystko w jednym miejscu.
No i oczywiście funkcja oznaczenia wydrukowanego numeru jako zelektronizowane (zablokowania go całkiem) - lekarz mógłby sytuację odwrócić i wydrukowane w Somedzie zwolnienie elektronizować przez PUE :)
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline kajtek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Pomógł? 3
  • Lubelski OW
Odp: eZLA - licencjonowanie w Somedzie
« Odpowiedź #76 dnia: Listopada 16, 2018, 13:20:56 pm »
Zainstalowałem certyfikat eZLA przez kartę pracownika. Wgrał się bez problemu, ale przy jego podglądzie pojawia się informacja na karcie ogólne jak na rys.2 a na karcie ścieżka certyfikacji jak na rys.3 Klikniecie przycisku Zainstaluj certyfikat ( z rys.2) wywołuje okno jak na rys. 4 . Czy trzeba tu coś robić ?

Offline razor1337

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Pomógł? 2
Odp: eZLA - licencjonowanie w Somedzie
« Odpowiedź #77 dnia: Listopada 19, 2018, 12:39:02 pm »
Zainstalowałem certyfikat eZLA przez kartę pracownika. Wgrał się bez problemu, ale przy jego podglądzie pojawia się informacja na karcie ogólne jak na rys.2 a na karcie ścieżka certyfikacji jak na rys.3 Klikniecie przycisku Zainstaluj certyfikat ( z rys.2) wywołuje okno jak na rys. 4 . Czy trzeba tu coś robić ?

Mam tak samo. Testowałem tylko u jednego lekarza pobieranie puli numerów i zadziałało bez problemu. Nie instalowałem w systemie wgranych do someda certyfikatów. Poza dodaniem certyfikatu do kartoteki lekarza, dodałem jeszcze licencje na podpisywanie HZiCH do stanowiska.
« Ostatnia zmiana: Listopada 19, 2018, 12:50:12 pm wysłana przez razor1337 »

Offline Sorn

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 239
  • Pomógł? 24
Odp: eZLA - licencjonowanie w Somedzie
« Odpowiedź #78 dnia: Listopada 19, 2018, 14:59:29 pm »
Zainstalowałem certyfikat eZLA przez kartę pracownika. Wgrał się bez problemu, ale przy jego podglądzie pojawia się informacja na karcie ogólne jak na rys.2 a na karcie ścieżka certyfikacji jak na rys.3 Klikniecie przycisku Zainstaluj certyfikat ( z rys.2) wywołuje okno jak na rys. 4 . Czy trzeba tu coś robić ?
W najnowszej wersji chyba to poprawili (sądząc z opisu). Ja w domenie przygotowałem instalowanie certyfikatu głównego ZUS w kontenerze zaufanych wydawców. Można to też ręcznie robić lub zainstalować aktualizację.

@Sorn
Cyfryzacja takich numerów jest - możesz wystawić offlineowo w Somedzie zwolnienie, a później je ucyfrowić. To to samo ucyfrowienie. Do dorobienia tylko funkcja wydruku pustego zwolnienia z numerem z puli, zblokowania tego numeru i przycisk przy takim numerze wywołania digitalizacji.
Wiem, że jest cyfryzacja ale służy do tego o czym pisał @Michał. Wydrukowanie pustego ZLA z numerem i jego blokada z późniejszą możliwością cyfryzacji, to jest funkcjonalność, której oczekuje.
Mam jednak wrażenie, że zapominacie tutaj o tym, że konto PUE jest przypisane do lekarza a nie do przychodni. Wystarczy, że lekarz pracuje w dwóch, trzech placówkach co zmusi go do noszenia w osobnych segregatorach ZLA wydrukowanych w poszczególnych placówkach.
Jeżeli na wizycie z przychodni A wypisze ZLA na kartce wydrukowanej z Somed w przychodni B to już go nie ucyfryzuje w przychodni A.
To wprowadzi lekkie zamieszanie lekarzom.
Wydaje mi się, że osobna pula na wizyty domowe będzie w miarę łatwa. Chyba, że w Somed będzie to w jakiś prosty sposób zaimplementowane.


Offline egol

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 466
  • Pomógł? 2
Odp: eZLA - licencjonowanie w Somedzie
« Odpowiedź #79 dnia: Listopada 29, 2018, 11:24:12 am »
Michał, podpowiesz co dalej w RAMie?
Złożyłam wniosek w imieniu lekarza, kto go rozpatrzy i ile dni to trwa?
Czy teraz wniosek od pielęgniarki musi czekać aż tamten będzie rozpatrzony?
Może by jakąś ściągawkę ktoś napisał?
No ciemność widzę...
egol

Offline Profesor Wilczur

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 824
  • Pomógł? 75
  • W-M OW NFZ
Odp: eZLA - licencjonowanie w Somedzie
« Odpowiedź #80 dnia: Listopada 29, 2018, 11:27:41 am »
Wniosek asystenta zaklepują w ZUS. Ponoć trwa to 2 dni.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: eZLA - licencjonowanie w Somedzie
« Odpowiedź #81 dnia: Listopada 29, 2018, 14:23:05 pm »
Poniżej znajduje się lista kroków niezbędnych do tego aby asystent mógł wystawiać eZLA w imieniu lekarza

1.   Założyć Profil Zaufany (PZ, https://www.zus.pl/portal/rejestracja.npi),
2.   Złożyć wniosek o nadanie uprawnień Rejestrze Asystentów Medycznych (RAM, https://ram.rejestrymedyczne.csioz.gov.pl), Ten wniosek musi zatwierdzić administrator podmiotu wykonującego działalność medyczną.
3.   Złożyć wniosek o upoważnienie do wystawianie eZLA (dla każdego lekarza osobny! ? lekarz również musi posiadać konto w RAM a więc i PZ aby można było złożyć do niego wniosek), 
4.   Poczekać na zatwierdzenie i podpisanie wniosku przez lekarza (czynność wykonywana przez lekarza w RAM) - odnośnie tej czynności mam wiele uwag, ale dla chętnych mogę napisać o tym później,
5.   Po zatwierdzeniu i podpisaniu upoważnienia przez lekarza, na koncie PUE pojawi się dodatkowa zakładka ?Lekarz? (ZUS potrzebuje 48h aby pojawiła się ta zakładka - przyjdzie sms z informacją, że już jest), niezbędna do wystawiania eZLA,
6.   Na koncie PUE w zakładce ?Lekarz? w panelu ?Certyfikat z ZUS? generujemy certyfikat niezbędny do późniejszego podpisywania wystawianych eZLA. Podczas generowania certyfikatu należy podać hasło, które będzie trzeba podawać każdorazowo w trakcie wystawiania eZLA,
7.   Certyfikat można pobrać tylko raz dlatego należy zapamiętać miejsce jego zapisania. Hasła do certyfikatu nie można zmienić. Jeżeli nie pamiętamy gdzie został zapisany plik z certyfikatem albo nie pamiętamy hasła, należy unieważnić certyfikat i wygenerować nowy.


Największą wg mnie wadą w późniejszej obsłudze wystawiania zwolnień przez asystentów jest fakt, że po wystawieniu takiego zwolnienia przez asystenta, ten asystent (ani żaden inny) nie widzi tego zwolnienia chyba że zapamiętał/zapisał numer tego zwolnienia to wtedy bez problemu można je wyszukać. Jeżeli więc zajdzie konieczność wydrukowania (bo wcześniej tego nie zrobiono a pacjent chce druk) albo anulowania/korekty to asystent bez znajomości numeru zwolnienia nie jest w stanie tego zrobić.
Oczywiście jak lekarz zaloguje się na zwoje konto PUE to widzi wszystkie wystawione zwolnienia (w tym te wystawione przez asystentów). Jeżeli więc zajdzie potrzeba wydrukowania albo korekty albo sprawdzenia wystawionego przez asystenta zwolnienia to tylko lekarz będzie mógł to zrobić bez znajomości numeru zwolnienia.
« Ostatnia zmiana: Listopada 29, 2018, 14:29:45 pm wysłana przez Michał »
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline of-ka

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Pomógł? 0
  • Kujawsko-Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ
Odp: eZLA - licencjonowanie w Somedzie
« Odpowiedź #82 dnia: Listopada 30, 2018, 09:32:06 am »
Odnośnie punktu 4: "Poczekać na zatwierdzenie i podpisanie wniosku przez lekarza (czynność wykonywana przez lekarza w RAM) - odnośnie tej czynności mam wiele uwag, ale dla chętnych mogę napisać o tym później,"

Też mam wiele uwag, w szczególności do zatwierdzania upoważnienia za pomocą certyfikatu ZUS - pomijam fakt, że trzeba pobrać kilka dodatkowych rzeczy jak szafir host/java, włączyć rozszerzenie szafir sdk - to pomimo wielu prób nie udało się podpisać ani jednego upoważnienia (dodam tylko, że dzwoniłem na infolinię RAM - powiedzieli, że grupowa opcja podpisu cert. ZUS nie działa wcale, ale pojedynczo powinno przejść - no nie przeszło mimo zastosowania się do wskazówek tj. próby na innych przeglądarkach/ wrzucenie certyfikatu na dysk C:\ZUS).

Koniec końców trzeba było podpisać upoważnienie za pomocą profilu zaufanego, także pojedynczo - i tutaj hit - jeżeli ktoś zakładał konto na EPUAP za pomocą banku - trzeba było autoryzować każde upoważnienie przy pomocy logowania do serwisu transakcyjnego, dla przykładu: jeżeli lekarz upoważniał 5 asystentów, musiał pięciokrotnie zalogować się na konto bankowe i pojedynczo podpisać każde upoważnienie.

Jednym słowem: żenada.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: eZLA - licencjonowanie w Somedzie
« Odpowiedź #83 dnia: Listopada 30, 2018, 20:36:10 pm »
Potwierdzam wszystko co powyżej. Gratuluję, że udało się dodzwonić na infolinię bo mi przez miesiąc ta sztuka nie wyszła.
System ticketowy CSIOZ to jakaś massakra. Wysyłam zgłoszenie na ram@csioz.gov.pl. Przychodzi powiadomienie mailowe z hpsm.powiadomienie@csioz.gov.pl z informacją o utworzeniu zgłoszenia z podaniem jego numeru i informacją:
Cytuj
UWAGA: Wiadomość wygenerowana przez system, proszę nie odpowiadać.
Po dwóch dniach z tego samego adresu przychodzi kolejne powiadomienie z informacją Zgłoszenie zostało rozwiązane. Myśle sobie jest dobrze, ale w treści powiadomienia czytam:
Cytuj
Szanowni Państwo,
Zwracam się z uprzejmą prośbą o ustalenie jaki OS posiada użytkownik, jaka jest wersja przeglądarki, jaka jest wersja oprogramowanie do użytego podpisu.
oczywiście w treści maila ponownie informacja:
Cytuj
UWAGA: Wiadomość wygenerowana przez system, proszę nie odpowiadać.
No to piszę znowu na ram@csioz.gov.pl (przy czym korzystając z własnych doświadczeń z innymi systemami ticketowymi w temacie maila wklejam numer poprzedniego zgłoszenia) odpisując na zadane pytania a przy okazji zadając pytanie co zrobić żeby im odpisać kontynuując poprzednie zgłoszenie.
Oczywiście przychodzi komunikat z hpsm.powiadomienie@csioz.gov.pl z informacją o utworzeniu NOWEGO ZGŁOSZENIA.
Po jakimś czasie dostaje znowu powiadomienie z hpsm.powiadomienie@csioz.gov.pl, że to nowe zgłoszenie zostało rozwiązane:
oczywiście podane rozwiązanie:
Cytuj
Plik musi znaleźć się w jednym z dwóch katalogów
C:/zus/ lub D:/zus/
Plik z certyfikatem musi nazywać się cert_zus.pfx
Jeśli będzie dostępny w tym katalogu pod tą nazwą, to pojawi się automatycznie w aplecie z możliwością wykonania podpisu.
nie działa chociaż w samej aplikacji szafir widać już certyfikat ZUS to nie można go wybrać :)
Jeżeli zaś chodzi o kwestię kontynuacji ticketów to napisali:
Cytuj
W celu kontynuacji zgłoszenia proszę uwzględnić w tytule numer zgłoszenia
Co oczywiście zrobiłem na co mam dowód bo przecież powiadomienie z hpsm.powiadomienie@csioz.gov.pl zawiera oprócz treści mojego maila również jego temat.
Odpisałem w poniedziałek (wbrem zakazom) na hpsm.powiadomienie@csioz.gov.pl. Nie dostałem ani powiadomienia o założeniu ticketa ani odpowiedzi na zadane pytania, więc we wtorek wysłałem to samo na ram@csioz.gov.pl (oczywiście wszystkie maile w tytule zawierały numer zgłoszenia) i oczywiście znowu otrzymałem powiadomienie z hpsm.powiadomienie@csioz.gov.pl o utworzeniu nowego zgłoszenia. Do dzisiaj (piątek wieczorem) nie dostałem odpowiedzi.

Jak tak ma wyglądać informatyzacja w medycynie w wykonaniu CSIOZ to naprawdę się boję.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: eZLA - licencjonowanie w Somedzie
« Odpowiedź #84 dnia: Grudnia 03, 2018, 10:53:55 am »
No i mają Ci wszyscy decydenci tego czego chcieli. Ładna mi oszczędność czasu kiedy trzeba czekać kilka minut na załadowania się zus.pl i ciągłą niepewność czy tym razem się uda wystawić eZLA czy się system wywali. Co z zapewnieniami o tym że system jest przygotowany? Jak tak wygląda przygotowany system to jak wygląda nieprzygotowany.
Nerwy pacjentów, pielęgniarek (asystentów) i lekarzy, którzy wystawiają sami eZLA. Strata czasu.
Wszyscy przed tym ostrzegali, ale decydenci swoje.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline andy83

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 290
  • Pomógł? 19
Odp: eZLA - licencjonowanie w Somedzie
« Odpowiedź #85 dnia: Grudnia 03, 2018, 18:15:48 pm »
W TV ogłoszony sukces, a wszystko wina lekarzy, przychodni bo nie wiedzą jak korzystać z eZLA.
Ja dzisiaj lekarzowi pomagałem przez 25 min wystawić 1 zwolenianie :(
 

Offline egol

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 466
  • Pomógł? 2
Odp: eZLA - licencjonowanie w Somedzie
« Odpowiedź #86 dnia: Grudnia 03, 2018, 22:37:39 pm »
A jak przechodzi Wam rejestracja do RAM w praktykach.
Chcę się zalogować przez RPWDL i wychodzi, że użytkownik nie ma żadnego podmiotu! A w RPWDL loguję się w mig.
Jak to ugryźć?

EDIT: udało się dodzwonić z pierwszego kopa.
Na mój problem:należy wypełnić wniosek o nadanie uprawnień zmiany w księdze rejestrowej i posłać do odpow. Izby Lekarskiej. Czekać na odpowiedź. I nie będzie komunikatu o braku podmiotu.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 04, 2018, 14:12:47 pm wysłana przez egol »

Offline kangoo12

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 286
  • Pomógł? 10
Odp: eZLA - licencjonowanie w Somedzie
« Odpowiedź #87 dnia: Grudnia 03, 2018, 23:44:53 pm »
To jeszcze nic, u mnie jeden lekarz założył konto  jako operator anie lekarz i za cholerę nie idzie tego odkręcić a infolinia wiadomo. co gorsza sam siebie zatwierdził przez rpwdl. Generalnie nie wiadomo co z tym teraz zrobić

Offline zuzu

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Pomógł? 0
Odp: eZLA - licencjonowanie w Somedzie
« Odpowiedź #88 dnia: Stycznia 05, 2019, 00:26:34 am »
Może ktoś pomoże,
Po jednej z aktualizacji nie działa nam zarządzanie licencją na podpisywanie dokumentacji medycznej (moduł Administrator/Licencje/HZiCH) Pole to jest wyszarzone.
Przy wystawianiu zwolnienia wyskakuje Błąd funkcji eZLA/ZZLA (Brak wolnych licencji na użycie podpisu cyfrowego niezbędnej dla prawidłowego wysłania dokumentu eZLA)
Licencji mamy nadmiar.
Przy próbie rozwiązania tego problemu włączyliśmy sobie w Administratorze opcje  "licencjonowanie funkcji poprzez rejestrację wykorzystania przez operatora" Niestety nic to nie pomogło, a wręcz zaszkodziło - brakuje teraz licencji na JGP dla AOS, ponieważ przez włączenie tej funkcji nadawanie licencje jest teraz na operatora, a nie na stanowisko.

Z góry dziękujemy za pomoc.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: eZLA - licencjonowanie w Somedzie
« Odpowiedź #89 dnia: Stycznia 05, 2019, 13:00:51 pm »
Jaką cyferkę masz w podglądzie licencji (panel przycisków po lewej stronie głównego okna programu, przycisk Licencja) w grupie Moduły dodatkowe elemencie Cyfrowe podpisywanie dokumentacji medycznej?
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 103
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]