collapse

Reklama


Autor Wątek: eZLA - licencjonowanie w Somedzie  (Przeczytany 22932 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MK

  • Kamsoft
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 555
  • Pomógł? 49
Odp: eZLA - licencjonowanie w Somedzie
« Odpowiedź #60 dnia: Listopada 14, 2018, 11:51:19 am »
Jeśli serwis tego nie napisał, polecam wizytę lekarską na urządzenia mobilne. Tam mamy możliwość wystawienia eZLA
"na miejscu". I zresztą nie tylko to. Skoro lekarz miewa wizyty domowe to może jednak warto?

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: eZLA - licencjonowanie w Somedzie
« Odpowiedź #61 dnia: Listopada 14, 2018, 13:24:33 pm »
to rozwiązuje tylko jeden przypadek. Co jednak zrobić gdy prądu nie ma kilka godzin, UPSy już dawno wysiadły, a agregaty prądotwórcze mało kto posiada. Lekarz do zbadania pacjenta i wypisania skierowań, itp. prądu nie potrzebuje, ale jak się okazuje zwolnienia lekarskiego (eZLA) już nie wystawi.
Ja nadal nie wiem czy ZUS umożliwił wcześniejszy wydruk eZLA do późniejszego uzupełnienia i przesłania właśnie na wypadek takiej sytuacji. Jeżeli tak to jeżeli KS-SOMED tego nie potrafi to jest to błąd i niedociągnięcie z Waszej strony.

Trzem lekarzom konfigurowałem eZLA i każdy jeden zadał mi to samo pytanie. Co zrobić jak nie będzie prądu i program nie będzie działać. Czy możemy wydrukować sobie na zapas kilka?
Skoro wszyscy zadają to samo pytanie to chyba jednak sprawa nie jest błaha i wymaga pochylenia się nad nią. Oczywiście w sytuacji jeżeli ZUS, jak twierdzą uczestnicy jego szkoleń, umożliwia wydruk eZLA "na wszelki wypadek".
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline MK

  • Kamsoft
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 555
  • Pomógł? 49
Odp: eZLA - licencjonowanie w Somedzie
« Odpowiedź #62 dnia: Listopada 14, 2018, 14:18:21 pm »
Tablet zwykle działa na baterii, więc powinien dać radę. A później się to to zsynchronizuje i będzie. Tak więc i tu aplikacja mobilna się przydaje.

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: eZLA - licencjonowanie w Somedzie
« Odpowiedź #63 dnia: Listopada 14, 2018, 19:04:05 pm »
Poza tym na tablecie można wejść bezpośrednio na zus.pl i zalogować się przez ePUAP i wystawić zwolnienie. Nawet na komórce.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: eZLA - licencjonowanie w Somedzie
« Odpowiedź #64 dnia: Listopada 14, 2018, 20:26:55 pm »
Panowie, dla mnie nie ma problemu. Mogę wystawiać eZLA i ze swojej komórki, ale która przychodnia /praktyka lekarza rodzinnego ma tablety i smartfony? Jak mają, to ilu ma w nich karty sim z internetem mobilnym? Na ile wystarczy UPS podtrzymujący zasilanie w routerze udostępniającym internet w przychodni?
Lekarze mają problem z wielkością czcionki i ikon w KS-SOMED na 15,6'' calowym monitorze (i z tym KS też nic nie zrobi) a chcecie żeby na tablecie działali i wystawiali eZLA.
Tak jak napisałem. Ja, jak trzeba wiele zrobię na telefonie czy tablecie, ale jestem w miarę młody i obyty z technologią, ale lekarze po 50tce to zupełnie inna para kaloszy. Zresztą nie tylko lekarze. Mało tego, jeżeli mogę, to w większości przypadków, gdy mam coś zrobić, to robię to na laptopie a nie na tablecie czy komórce mimo, że mam pod ręką.
Naprawdę trzeba w tym wszystkim trochę zdrowego rozsądku a nie na siłę zmuszać i przekonywać do nowych technologii.
Czy naprawdę tak ciężko umożliwić wydruk kartki papieru a zamiast tego przekonywać że trzeba zakupić tablet na wypadek gdyby długo prądu nie było? Tak wiem, że tablet można wykorzystać do wielu innych rzeczy no ale bez przesady.

Cały czas nie wiem, czy ZUS umożliwia wydruk eZLA "na wszelki wypadek" :)
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: eZLA - licencjonowanie w Somedzie
« Odpowiedź #65 dnia: Listopada 14, 2018, 20:41:46 pm »
Wizyta mobilna to nie tylko tablet, jeszcze coś po stronie serwerowni trzeba postawić - tak mi się przynajmniej wydaje.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: eZLA - licencjonowanie w Somedzie
« Odpowiedź #66 dnia: Listopada 14, 2018, 20:44:59 pm »
Napisz do ZUSu z takim zapytaniem.

Offline bart

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1498
  • Pomógł? 117
  • Dolnośląski OW
Odp: eZLA - licencjonowanie w Somedzie
« Odpowiedź #67 dnia: Listopada 14, 2018, 21:05:50 pm »
<..>
Cały czas nie wiem, czy ZUS umożliwia wydruk eZLA "na wszelki wypadek" :)
W portalu ZUS-PUE można wydrukować ZLA bez danych pacjenta.
Na początek podają liczbę 150

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: eZLA - licencjonowanie w Somedzie
« Odpowiedź #68 dnia: Listopada 14, 2018, 22:08:38 pm »
wszystkie pobrane przez KS-SOMED numery zwolnień na wypadek problemów z systemem ZUS widnieją w PUE jako wydrukowane i pomniejszają tą pulę 150, ale KS-SOMED nie umożliwia ich druku.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline bart

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1498
  • Pomógł? 117
  • Dolnośląski OW
Odp: eZLA - licencjonowanie w Somedzie
« Odpowiedź #69 dnia: Listopada 14, 2018, 23:08:00 pm »
wszystkie pobrane przez KS-SOMED numery zwolnień na wypadek problemów z systemem ZUS widnieją w PUE jako wydrukowane i pomniejszają tą pulę 150, ale KS-SOMED nie umożliwia ich druku.
Ale można je (ZLA) pobrać do pdf-a z PUE i potem sobie wydrukować .

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: eZLA - licencjonowanie w Somedzie
« Odpowiedź #70 dnia: Listopada 15, 2018, 00:33:19 am »
Tylko fajnie by było z Somedu je sobie druknąć, Somed nie pozwoliłby ich drukować ponownie, ale pozwalałby na wprowadzenie elementów wymaganych do elektronizacji i później samą elektronizację. Ok - może coś instnieje takiego, że nie da się tak zrobić, ale na razie nie przychodzi mi do głowy.
Niebezpieczeństwo jest takie, że jak przez Somed pobrane numery użyjemy do druku poza Somed, to musimy je zelektronizować przez PUE (Somed nie da rady) wynikiem czego będzie sytuacja, gdzie dla Somedu ten numer będzie dalej do wykorzystania. Nie wiem czy Somed jakoś to sprawdza i czy przy ewentualnej komunikacja będzie błąd i próba pobrania kolejnego numeru czy może nie trzeba będzie usuwać numerów czy może sam Somed w takiej sytuacji po błędzie komunikacji podmieni numer i ją ponowi.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline ekspert1

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 174
  • Pomógł? 13
Odp: eZLA - licencjonowanie w Somedzie
« Odpowiedź #71 dnia: Listopada 15, 2018, 08:20:29 am »
Poza tym na tablecie można wejść bezpośrednio na zus.pl i zalogować się przez ePUAP i wystawić zwolnienie. Nawet na komórce.

A czy nie jest tak, że najpierw trzeba zsynchronizowac pacjentów w wizycie mobilnej na tablecie, aby wogóle było ich widać w wizycie mobilnej? A do tego potrzebny jest prąd, by serwer działał i wizyty zsynchronizowały się na tablecie z serwerem.
Czyli wg mnie trzebaby codziennie rano , na wszelki wypadek, włączać tablet i synchronizować wizyty. Wg moich testów, da się tylko zsynchronizować wizyty na 2 dni do przodu.
Czy mylę się MK?
Jeżeli pomogłem, kliknij 'Pomógł'.

Offline Sorn

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 239
  • Pomógł? 24
Odp: eZLA - licencjonowanie w Somedzie
« Odpowiedź #72 dnia: Listopada 15, 2018, 09:39:09 am »
wszystkie pobrane przez KS-SOMED numery zwolnień na wypadek problemów z systemem ZUS widnieją w PUE jako wydrukowane i pomniejszają tą pulę 150, ale KS-SOMED nie umożliwia ich druku.
Funkcjonalność wydruku takich numerów na wizyty domowe/awarię byłaby może i super ale w czym jest problem aby wygenerować sobie osobną pulę np 10 zwolnień i je wydrukować. Niby pomniejsza to pulę 150 numerów ale jeżeli przykładowo pobierzemy do Somedu 20 numerów a 10 poświęcimy na taki wydruk offline to czym to się będzie różniło od pobrania 10 numerów do somed a 10 wygenerowanych przez PUE?
Trzeba by jeszcze dorobić funkcjonalność do cyfryzacji takich numerów.

Uważam, że wprowadziłoby to więcej problemów.

Offline razor1337

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Pomógł? 2
Odp: eZLA - licencjonowanie w Somedzie
« Odpowiedź #73 dnia: Listopada 15, 2018, 10:43:00 am »
Ja mam pytanko, powiedzmy, że chce sobie wygenerować i wydrukować 10 formularzy na czarną godzinę. Jest jakiś termin ważności elektronizacji dla takich wygenerowanych formularzy w PUE ?

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: eZLA - licencjonowanie w Somedzie
« Odpowiedź #74 dnia: Listopada 15, 2018, 10:44:14 am »
wszystkie pobrane przez KS-SOMED numery zwolnień na wypadek problemów z systemem ZUS widnieją w PUE jako wydrukowane i pomniejszają tą pulę 150, ale KS-SOMED nie umożliwia ich druku.
Funkcjonalność wydruku takich numerów na wizyty domowe/awarię byłaby może i super ale w czym jest problem aby wygenerować sobie osobną pulę np 10 zwolnień i je wydrukować. Niby pomniejsza to pulę 150 numerów ale jeżeli przykładowo pobierzemy do Somedu 20 numerów a 10 poświęcimy na taki wydruk offline to czym to się będzie różniło od pobrania 10 numerów do somed a 10 wygenerowanych przez PUE?
Trzeba by jeszcze dorobić funkcjonalność do cyfryzacji takich numerów.

Uważam, że wprowadziłoby to więcej problemów.

Problemy właśnie mogą się pojawić jak część rzeczy będziemy robić w PUE a część w KS-SOMED. Dlatego właśnie lepiej żeby wprowadzić taką funkcjonalność bezpośrednio w KS-SOMED gdzie da się przecież oznaczyć faktycznie wydrukowane na papierze eZLA jakimś dodatkowym statusem żeby nie mogło być wykorzystane później przez KS-SOMED w razie problemów z systemem ZUS i żeby później można było takie wypisane ręcznie eZLA zelektronizować.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 89
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]