collapse

Reklama


Autor Wątek: Korekta rachunku - jak poprawnie wykonać  (Przeczytany 4615 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline BARON_MP

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Pomógł? 0
Korekta rachunku - jak poprawnie wykonać
« dnia: Kwietnia 06, 2018, 18:31:38 pm »
Serdecznie Proszę o pomoc

Muszę wykonać korekty rachunków refundacyjnych dla pielęgniarki środowiskowo rodzinnej - jednoosobowa działalność.

Czy wystawiam nowy rachunek korygujący, czy dodaję korektę do istniejącego, mógłby ktoś opisać to w krokach? Pierwszy raz to robię i po wysyłce korekt pojawia się błąd importu i następujące komunikaty:

E4000008 Ilość korygowana w pozycji szczegółowej wynosi 1587,0000, a w dokumencie korygowanym wynosiła 1606,0000.

Data dostawy/wykonania w korekcie: 2018-03-27 niezgodna z dokumentem korygowanym: 2018-03-04

Nie znaleziono dokumentu korygowanego o symbolu 1/2018 w okresie 2018-1 do umowy 020001118180001

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: Korekta rachunku - jak poprawnie wykonać
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 06, 2018, 21:42:05 pm »
Usuń utworzoną korektę z PPS. Korektę w PPS robimy następująco:
zaznacz fakturę która będzie korygowana, następnie u dołu masz do kliknięcia KOREKTA, wyświetli się dokument do korekty, klikasz UZUPEŁNIJ potem wprowadzasz nr faktury, ustawiasz prawidłowe daty. Czyli jak za styczeń to data sprzedaży 31-01 i data faktury to może być bieżąca. Wpisujesz tekst w polu przyczyna korekty. zatwierdzasz i robisz wysyłkę
Edward z Kętrzyna

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: Korekta rachunku - jak poprawnie wykonać
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 06, 2018, 21:43:37 pm »
Usuń utworzoną korektę z PPS. Korektę w PPS robimy następująco:
zaznacz fakturę która będzie korygowana, następnie u dołu masz do kliknięcia KOREKTA, wyświetli się dokument do korekty, klikasz UZUPEŁNIJ potem wprowadzasz nr faktury, ustawiasz prawidłowe daty. Czyli jak za styczeń to data sprzedaży 31-01 i data faktury to może być bieżąca. Wpisujesz tekst w polu przyczyna korekty. zatwierdzasz i robisz wysyłkę
Jak klikniesz uzupełnij to pojawi się szablon który zaznaczasz
Edward z Kętrzyna

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: Korekta rachunku - jak poprawnie wykonać
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 06, 2018, 21:45:29 pm »
Usuń utworzoną korektę z PPS. Korektę w PPS robimy następująco:
zaznacz fakturę która będzie korygowana, następnie u dołu masz do kliknięcia KOREKTA, wyświetli się dokument do korekty, klikasz UZUPEŁNIJ potem wprowadzasz nr faktury, ustawiasz prawidłowe daty. Czyli jak za styczeń to data sprzedaży 31-01 i data faktury to może być bieżąca. Wpisujesz tekst w polu przyczyna korekty. zatwierdzasz i robisz wysyłkę
Jak klikniesz uzupełnij to pojawi się szablon który zaznaczasz
Oczywiście szablon musi być zaimportowany do PPS :-))
Edward z Kętrzyna

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Korekta rachunku - jak poprawnie wykonać
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 06, 2018, 23:04:02 pm »
@Edward_B
Tak się robiło korekty do momentu jak nie miałeś szablonów do rachunku (deklaracje raczej były to tylko). W tym momencie korektę robisz po zaczytaniu szablonu z poziomu szablonów, tak jakbyś wystawiał normalny rachunek - program sam wie, że to jest korekta i do jakiego rachunku (dokładnie szablonu) ona jest. UWAGA - w większości przypadków Twój, czyli stary sposób, zgodzi się z tym, który ja opisałem, ale już nie pamiętam przy jakim problemie dawno już temu zostałem "zrugany" w Kamsoft, że przecież tak się już nie wystawia korekt.
@Baron_MP
Szablon masz wczytany? Jaki był numer rachunku pierwotnego, który masz skorygować (sprawdź jakie rachunki masz do stycznia i zobacz czy masz tam 1/2018)?
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: Korekta rachunku - jak poprawnie wykonać
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 06, 2018, 23:13:04 pm »
@Edward_B
Tak się robiło korekty do momentu jak nie miałeś szablonów do rachunku (deklaracje raczej były to tylko).

Mi się zdarzyło jeszcze robić  w ten sposób korektę do rachunku za podwyżki dla pielęgniarek / położnych i za izbę przyjęć gdy NFZ miał zamieszanie z aneksami cenowymi w poprzednim roku.

Offline BARON_MP

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Pomógł? 0
Odp: Korekta rachunku - jak poprawnie wykonać
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 07, 2018, 09:22:45 am »
Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi dziś siadam i próbuję

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Korekta rachunku - jak poprawnie wykonać
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 07, 2018, 09:25:57 am »
@Edward_B
Tak się robiło korekty do momentu jak nie miałeś szablonów do rachunku (deklaracje raczej były to tylko).
Mi się zdarzyło jeszcze robić  w ten sposób korektę do rachunku za podwyżki dla pielęgniarek / położnych i za izbę przyjęć gdy NFZ miał zamieszanie z aneksami cenowymi w poprzednim roku.
Masz rację - w zeszłym roku też tak robiłem za pielęgniarki, jak wcześniej za dużo wyfakturowane zostało. Do tego typu rachunków nie ma szablonów.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline BARON_MP

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Pomógł? 0
Odp: Korekta rachunku - jak poprawnie wykonać
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 07, 2018, 18:28:25 pm »
Sposób Pana Edawrda_B pomógł, poszło i czekam na zatwierdzenie. Odblokowano mi rachunek za marzec, także żyję. Dziękuje wszystkim. Jak nie zatwierdzą to będę pewnie znów pisał.

Panie Edwardzie jak mogę się zrewanżować? Jakiś koniaczek wyślę może?

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: Korekta rachunku - jak poprawnie wykonać
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 07, 2018, 21:50:41 pm »
Jak pisali koledzy to jest stary sposób wystawiania korekt i ja ten sposób cały czas stosuję z przyzwyczajenia, a na forum pomagamy sobie tylko za odznaczenie, że ktoś pomógł. :-)) cieszę się że wszystko zadziałało spokojnej nocy :-)
Edward z Kętrzyna

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 86
  • Kropka Ukrytych: 1
  • Kropka Użytkowników: 3
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]