collapse

Reklama


Autor Wątek: Stomatologia ogolna-Niepełnosprawni  (Przeczytany 2123 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mlutek

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 342
  • Pomógł? 3
Stomatologia ogolna-Niepełnosprawni
« dnia: Marca 27, 2018, 19:05:52 pm »
Witam.
Proszę o informacje, jakie świadczenia dodatkowe w stomatologi ogólnostomatologicznej przysługują osobom niepełnosprawnym powyżej 18l życia.
z tego co pamiętam to Osobom niepełnosprawnym w stopniu umiarkowanym i znacznym, które ukończyły 18. rok życia, jeżeli wynika to ze wskazań medycznych, przysługują znieczulenie ogólne i tylko kompozytowe materiały światłoutwardzalne do wypełnień. czyli białe plomby na wszystkie zęby. czy coś pozatym? tzn leczenie kanałowe itp?
Czy NFZ tak samo płaci za te usługi ? czy tez pacjentowi trzeba wpisać specjalny kod uprawnień- jeśli tak to jaki?...
Co to znaczy wskazania medyczne? musi mieć jakies specjalne zaświadczenie od lekarza, jeśli tak to jakie czy o tym decyduje lekarz stomatolog i wystarczy aby pacjent sie okazał dokumentem o niepełnosprawności.
Trafil mi sie taki trudny pacjent i uważa ze mu sie chyba wszystko należny, Niestety do tej pory nie miewalem takich pacjentow, albo moze sie nie ujawniali.
Pozdrawiam i dzieki za pomoc

Offline Monia

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 245
  • Pomógł? 3
Odp: Stomatologia ogolna-Niepełnosprawni
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 28, 2018, 20:35:40 pm »
Osoba niepełnosprawna w stopniu średnim i znacznym ma prawo do wypełnienia światłoutwardzalnego,które możę lekarz założyć od razu ale może założyć dopiero kiedy nie trzyma się zwykłe wypełnienie(decyduje stomatolog),osoba niepełnosprawna ma również prawo leczenia w znieczuleniu ale tylko wtedy gdy jej stan zdrowia na to pozwala(stomatolog możę wymagać  opinii od lekarza prowadzącego pacjenta np. od neurologa),nie ma przepisów że dorosłej osobie niepełnosprawnej należy się bezpłatne leczenie endodontyczne zębów bocznych czy protezowanie poza kolejnością,czy też skaling częściej niż raz do roku ,nie dajmy się terroryzować ,grzecznie ale konkretnie trzeba pacjentowi wszystko wytłumaczyć,logiczny pacjent zrozumie,jeśli nie to należy odesłać do NFZ ,możę tam zrozumie i uwierzy.Pozdrawiam.

Offline mlutek

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 342
  • Pomógł? 3
Odp: Stomatologia ogolna-Niepełnosprawni
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 29, 2018, 09:52:48 am »
Witaj.
Ok dzięki tak tez mi sie wydawało, tzn przeczytałem te wszystkie pozycje i nigdzie nie zauważyłem innych uprawnień, a z NFZ nikt sie nie odezwał:(
Jeśli chodzi o znieczulenie to nie mamy możliwości wykonania bo mamy tylko świadczenia ogólnostomatologiczne wiec musi sie zapisać do innej przychodni z innym zakresem.
Pozdrawiam

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 106
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 7
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]