collapse

Reklama


Autor Wątek: Urlopy- nowe zasady zgłaszania  (Przeczytany 2311 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gabinet2013

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 227
  • Pomógł? 0
Urlopy- nowe zasady zgłaszania
« dnia: Marca 25, 2018, 23:28:24 pm »
Witam,w związku z tym,że  powoli  zbliżają się okresy urlopowe ,mam następujące pytania i wątpliwości... a mianowicie chodzi mi o to,że od lutego podobno zmieniły się zasady zgłaszania urlopów,w ten sposób,że teraz nie trzeba wysyłać pism na papierze,tylko wszystko zgłaszać przez konto w szoi i tu uwaga jako:ZMIANĘ DO UMOWY.Jako,że my w tym roku nie zgłaszaliśmy jeszcze żadnego, to nie mamy doświadczenia w tych nowych uregulowaniach,czy ktoś z Państwa miał już taką przygodę za sobą i z czym się ona wiązała,a mianowicie czy jeśli jest zmiana do umowy to czy były równiez jakieś towarzyszące jej aneksy? i jeśli tak, to z czym się one wiązały,mam nadzieję ,że nie ze zmiejszeniem ilości punktów...:( nie wiem jak u Państwa ,ale u nas przyjęło się przed urlopem lub względnie po nim nadrabiać punkty...Z góry dziekuję za odpowiedzi i wszelkie wskazówki.

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3074
  • Pomógł? 222
Odp: Urlopy- nowe zasady zgłaszania
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 25, 2018, 23:54:37 pm »
To zależy od województwa. Zapytaj swój OW NFZ jak chce mieć zgłaszane urlopy (czy na piśmie czy na SZOI), najlepiej zapytaj pisemnie żeby mieć odpowiedź na piśmie.
Dopóki NFZ nie odpowie na piśmie, żeby zgłaszać tylko poprzez SZOI, to lepiej być ostrożnym, tj. złóż pismo że będzie urlop + zrób wniosek poprzez SZOI.
Wniosek robisz normalnie (tj. w Umowa - zgłoszenia zmian do umowy). Wobec harmonogramu miejsca i harmonogramu personelu korzystasz z opcji "podziel" lub "edytuj" i wtedy edytujesz datę obowiązywania istniejącego harmonogramu do dnia np. 26.03.2018, a potem otwierasz nowy grafik od 09.04.2018 do końca trwania umowy. Wysyłasz wniosek do NFZ (tj. korzystasz z przycisku 'zatwierdź'  Umowa - zgłoszenia zmian do umowy). Czekasz na opinie NFZ do wniosku (Będzie w komunikatach na SZOI). Jak będzie pozytywna to spodziewaj się aneksu papierowego. Jak będzie negatywna to patrzysz co NFZ napisał w komentarzu i wysyłasz nowe zgłoszenie do NFZ i czekasz na opinię.

Offline bejanka

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 121
  • Pomógł? 3
Odp: Urlopy- nowe zasady zgłaszania
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 26, 2018, 09:12:02 am »
Mazowieckie - na papierze niosę podanie o urlop -  pracownik NFZ wprowadza do systemu przerwę.
Ja nic nie robię w szoi.
W tym roku już zgłaszałam.

Offline Tomasz

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 187
  • Pomógł? 5
Odp: Urlopy- nowe zasady zgłaszania
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 26, 2018, 20:44:16 pm »
w WLKP był komunikat w styczniu, że zgłoszenia tylko w SZOI. Gdzieś jest o tym na forum.
Tryb taki jaki opisał karolweksler tylko ja bym jeszcze w "uwagach" dodał, że to zgłoszenie urlopu + opisał w jakich dniach kto ma urlop. Jedna zmiana, że po pozytywnej opinii pojawia się aneks w szoi, który się samemu drukuje i wysyła na NFZ (2 kopie), a NFZ potem odsyła jak sam podpisze (1 kopię).
Na razie zgłoszone urlopy nie wpływały na punkty, ale mamy spory nadlimit od początku roku.

Offline Gabinet2013

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 227
  • Pomógł? 0
Odp: Urlopy- nowe zasady zgłaszania
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 26, 2018, 21:39:58 pm »
Ok,czyli jak rozumiem jak będą nadróbki to raczej problemu nie powinno byc,tak?Dzieki za odpowiedzi

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 96
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 2
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9303 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]