collapse

Reklama


Autor Wątek: Zmiana miejsca udzielania świadczeń a kolejka  (Przeczytany 2404 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline iwomik192

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 357
  • Pomógł? 1
Zmiana miejsca udzielania świadczeń a kolejka
« dnia: Marca 18, 2018, 11:38:14 am »
Miałam wykazanych pacjentów na PWT do 2019. Zmianie uległo miejsce udzielania świadczeń - czy wcześniej wykazanych pacjentów dla starego adresu powinnam przepisać na nowy adres i jeszcze raz wysłać kolejkę?
 I drugie pytanie czy w kolejce wykazujecie tylko tych którzy zgłaszają się pierwszy raz?
Ja tak robię u tych którzy mają wizyte kontrolną stawiam w pps "ptaszka" żeby nie uwzgledniać w kolejce. Czy to dobrze?

Offline zibi

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 327
  • Pomógł? 14
  • Wielkopolski OW
Odp: Zmiana miejsca udzielania świadczeń a kolejka
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 18, 2018, 14:43:05 pm »
Co do zmiany miejsca to nie musisz nic robić system sam ich przepisze na nowe miejsce.
tak tylko tych pierwszorazowych jeżeli jest ten sam pacjent z innym skierowaniem (inne icd10) niż to co już masz to też go wpisujesz do kolejki

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Zmiana miejsca udzielania świadczeń a kolejka
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 18, 2018, 16:22:04 pm »
Co do zmiany miejsca to nie musisz nic robić system sam ich przepisze na nowe miejsce.
Możesz troszkę więcej na ten temat napisać? Do tej pory czy to PPS czy to Somed sam nie robił nic, bo i nie za bardzo wiedziałby, że ma coś takiego zrobić.
Pacjentów trzeba na starym miejscu wycofać z odpowiednim powodem (jeden z słownikowych do tego się nada) i wprowadzić na nowe miejsce. Później - jak np. zmiana zaszła w marcu - na koniec marca zrobić kolejkę (miesięczną, nie tygodniową, czyli nie PWT), która obejmie obydwa miejsca wykonywania. W kolejce do starego miejsca pacjenci muszą pójść do NFZ jako skreśleni.
tak tylko tych pierwszorazowych jeżeli jest ten sam pacjent z innym skierowaniem (inne icd10) niż to co już masz to też go wpisujesz do kolejki
Dokładnie, ale do kolejki mogą zostać wprowadzeni też pacjenci z ICD10, z którym już byli, ale mieli cykl leczenia zamknięty (zostali uznani przez lekarza jako wyleczeni), a później choroba wróciła.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline zibi

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 327
  • Pomógł? 14
  • Wielkopolski OW
Odp: Zmiana miejsca udzielania świadczeń a kolejka
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 18, 2018, 21:21:31 pm »
Mi chłopaki w WLKP kazali zaimportować umowe > i teraz nie pamiętam czy w serwisie sie nie klikało i on sam zamyka im na starym i na nowym otwiera kolejke, wiem że jest to ten sam typ komórki więc nie ma większego problemu z tym tematem.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Zmiana miejsca udzielania świadczeń a kolejka
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 18, 2018, 22:20:41 pm »
Czyli nie tak do końca nic nie trzeba robić.
Rzeczywiście jest w serwisie funkcja przepinająca. Nie używałem, nie wiem jak działa - czy tylko czasem nie podmienia id miejsca w kolejce (wywołanie nie pyta o datę zmiany, a to jest ważne). Jak tak, to na tę okoliczność nie jest do użycia. Trzeba by potestować lub zapytać w KS.
Inna sprawa - jak wpisów jest mało, to można to ręcznie ogarnąć.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 126
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 4
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]