collapse

Reklama


Autor Wątek: Co dalej z AOS?  (Przeczytany 5410 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mlutek

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 342
  • Pomógł? 3
Co dalej z AOS?
« dnia: Marca 08, 2018, 10:33:57 am »
Hej witam wszystkich:)
Czy coś słychać w sprawie konkursu ofert lub przedłużenia umów na II półrocze 2018 i na dalsze lata?
Juz wkrótce połowa marca a jak na razie cisza?
Macie jakieś informacje oraz w/g jakich aktualnie przepisów będzie konkurs ofert.
Pozdrawiam

Offline Kasiaaa

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 63
  • Pomógł? 1
Odp: Co dalej z AOS?
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 08, 2018, 11:49:38 am »
Rozporządzenia są nie gotowe, napewno w czerwcu będą aneksowane umowy wieloletnie o pół roku a co od 2019 nie wiadomo.

Offline mlutek

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 342
  • Pomógł? 3
Odp: Co dalej z AOS?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 06, 2018, 10:26:28 am »
Hej czy to prawda ze wkrótce.... chyba w przyszłym tygodniu.... bo czasu mało w trybie Pilnym mają być ogłoszone konkursy na AOS bo sa już jakieś decyzje w NFZ, nie wiem na ile to prawda czy to może ktoś z NFZ powiedział mi żart prima-aprilis-owy...
Macie jakieś informacje, ktoś jest w stanie to potwierdzić lub zanegować? miała być aneksacja ale góra się nie zgadza i stąd te szybkie zmiany.
Pozdrawiam

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Co dalej z AOS?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 06, 2018, 10:36:39 am »
Hej czy to prawda ze wkrótce.... chyba w przyszłym tygodniu.... bo czasu mało w trybie Pilnym mają być ogłoszone konkursy na AOS bo sa już jakieś decyzje w NFZ, nie wiem na ile to prawda czy to może ktoś z NFZ powiedział mi żart prima-aprilis-owy...
Macie jakieś informacje, ktoś jest w stanie to potwierdzić lub zanegować? miała być aneksacja ale góra się nie zgadza i stąd te szybkie zmiany.
Pozdrawiam

Nie strasz qde..

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: Co dalej z AOS?
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 06, 2018, 11:00:30 am »
W jakim OW NFZ to usłyszałeś?

Offline wojciech.re

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 821
  • Pomógł? 53
  • Warmińsko-Mazurski OW NFZ
Odp: Co dalej z AOS?
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 06, 2018, 11:05:16 am »
Jacyna "gadał" w mediach że nie ma rąk do pracy aby przeprowadzić konkurs w rodzaju AOS. Umowy mają być aneksowane na kolejne 1/2 roku. Ale wiadomo ... czujnym trzeba być ...

Offline mlutek

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 342
  • Pomógł? 3
Odp: Co dalej z AOS?
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 06, 2018, 11:45:20 am »
W jakim OW NFZ to usłyszałeś?
Jak zwykle w Mazowieckim:(
też co innego słyszałem, ale bywają niespodzianki, mi tez nie na rękę...
a faktycznie są zarobieni, nie wiem kiedy to przeprowadzą znowu będzie istne szaleństwo o ile to będzie prawdą

Offline ndakota

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 75
  • Pomógł? 7
Odp: Co dalej z AOS?
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 06, 2018, 14:15:39 pm »
Jacyna "gadał" w mediach że nie ma rąk do pracy aby przeprowadzić konkurs w rodzaju AOS. Umowy mają być aneksowane na kolejne 1/2 roku. Ale wiadomo ... czujnym trzeba być ...

Tak jest, sporo artykułów było jakieś 2 tygodnie temu na ten temat. Dzwoniłem do mojego OW, ma być aneksowanie umów (nie wiedzą kiedy i na ile czasu aneksują), bo teraz jest za mało czasu na konkurs uwzględniając czas na obsługę kontraktowania, ocenę zgłoszeń i ew. odwołania.
Pomogłem? Wiesz co robić! :)

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Co dalej z AOS?
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 06, 2018, 21:16:54 pm »
a ja czytałem artykuł gdzie Jacyna powiedział, że to dyrektorzy poszczególnych oddziałów będą podejmować decyzję czy będzie aneksowanie czy konkursy.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline C.M. Legionów w Lęborku

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 667
  • Pomógł? 43
  • Centrum Medyczne "Legionów" w Lęborku
    • C.M. Legionów w Lęborku
Odp: Co dalej z AOS?
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 07, 2018, 09:04:22 am »
Jacyna "gadał" w mediach że nie ma rąk do pracy aby przeprowadzić konkurs w rodzaju AOS. Umowy mają być aneksowane na kolejne 1/2 roku. Ale wiadomo ... czujnym trzeba być ...

Tak jest, sporo artykułów było jakieś 2 tygodnie temu na ten temat. Dzwoniłem do mojego OW, ma być aneksowanie umów (nie wiedzą kiedy i na ile czasu aneksują), bo teraz jest za mało czasu na konkurs uwzględniając czas na obsługę kontraktowania, ocenę zgłoszeń i ew. odwołania.
Ustawa pozwala aneksować tylko na pół roku, teraz zajmują się analizą PSZ i wtedy chcą pracować nad ustawą, żeby docelowo pozwoliła aneksować na dłuższy okres czasu. Konkursy chcą przeprowadzić docelowo tylko w tych zakresach gdzie nie będą zabezpieczone świadczenia wzorując się na Mapie Potrzeb Zdrowotnych

Offline Zdrowy

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 327
  • Pomógł? 2
  • Mazowiecki OW

Offline C.M. Legionów w Lęborku

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 667
  • Pomógł? 43
  • Centrum Medyczne "Legionów" w Lęborku
    • C.M. Legionów w Lęborku
Odp: Co dalej z AOS?
« Odpowiedź #11 dnia: Kwietnia 27, 2018, 09:11:21 am »
Przed chwilą w pomorskim aneks przedłużający obowiązywanie umowy AOS do 31.12.2018

Offline Jarasz

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 391
  • Pomógł? 33
  • Bydgoszcz
Odp: Co dalej z AOS?
« Odpowiedź #12 dnia: Kwietnia 30, 2018, 10:35:21 am »
Informacja z kuj-pom

Kujawsko ? Pomorski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia informuje,
że na podstawie art.  156 ust. 1a ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz. U. z 2017r. poz. 1938 j.t. ze zm). zostanie przedłużony okres obowiązywania  umów wieloletnich w rodzaju Ambulatoryjna Opieka Specjalistyczna w typie: AOS i KAOS oraz Opieka Psychiatryczna i Leczenie Uzależnień do dnia 31 grudnia 2018 r. ( z wyjątkiem zakresów, na które został ogłoszony konkurs ofert w dniu 2014-04-20)

Po aneksowaniu umów obowiązywać będzie jeden okres rozliczeniowy za cały 2018 r.

Offline KATARZYNA13

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 70
  • Pomógł? 2
Odp: Co dalej z AOS?
« Odpowiedź #13 dnia: Maja 10, 2018, 20:59:35 pm »
Czy ja dobrze rozumiem ze dostaniemy aneksy i punkty będą przechodziły na lipiec a nie tak jak w tamtym roku ściśle co pół roku? a czy ktoś już dostał i może powiedzieć czy tyle samo punktów jest czy coś mniej?

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Co dalej z AOS?
« Odpowiedź #14 dnia: Maja 11, 2018, 07:35:06 am »
W naszym OW dają przedłużenie bez kasy.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 120
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]