collapse

Reklama


Autor Wątek: Moduł Pracy Zdalnej - kilka porad  (Przeczytany 71795 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Moduł Pracy Zdalnej - kilka porad
« dnia: Marca 17, 2009, 22:18:25 pm »
Miałem trochę problemów z działaniem modułu pracy zdalnej. Postanowiłem się podzielić kilkoma praktycznymi poradami uzyskanymi od pani Danuty R. z Kamsoftu.

1. Końcówka musi mieć zainstalowaną bazą danych Firebird 2.0.
2. Skopiować plik KSPPS.FDB z katalogu C:\KS\KS-PPS\BAZA\ na serwerze do katalogu C:\KS\KS-PPS\BAZA\ stacji klienckiej.
3. W module Admin ustawić opcję NINS dla końcówki (nadałem taki sam nr jak nr stanowiska danej stacji klienckiej).
4. Ustawić opcję PRACA_ZDALNA_OD na datą bieżącą.
5. Wyłączyć Moduł Praca Zdalna na stacji klienckiej (podłączonej do sieci i skonfigurowanej do działania na bazie serwera), wybrać "Praca zdalna" i nacisnąć ok.
6. Po krótkiej synchronizacji (max kilka minut) program na laptopie powinien działać już w trybie zdalnym.
7. Jeżeli chcemy powrócić do pracy lokalnej (na bazie serwera) i przenieść dane wpisane w trakcie pracy zdalnej powtarzamy punkt 5.

Punkty 2 i 4 są wykonywane po to aby synchronizacja trwała jak najkrócej bo przy dużej bazie może ona zająć nawet kilkadziesiąt godzin a i tak zakończy się niepowodzeniem (testowałem).

Od ok. 1,5 miesiąca wykorzystuję moduł pracy zdalnej do wpisywania świadczeń POZ w innej lokalizacji (wcześniej bawiłem się w export/import do/z excela). Synchronizację robię średnio raz w tygodniu i wydaje się że wszystkie dane są przenoszone prawidłowo.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 24, 2011, 18:33:21 pm wysłana przez Michał »
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Modu?? Pracy Zdalnej - kilka porad
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 17, 2009, 23:26:12 pm »
a czy masz jakie?? ograniczenia bud??etowe? je??li nie to mogÄ? podpytaÄ? kolegi w moim by??ym miejscu pracy o szczeg????y dotyczÄ?ce jego rozwiÄ?zania. spiÄ??? kilka lokalizacji w ca??ym mie??cie i us??ugi wprowadzane sÄ? do PPS w poszczeg??lnych poradniach z wykorzystaniem jakie?? alternatywnego dla microsoftowego serwera terminali.

podobno nie??le chodzi przy ??Ä?czach 1024/256 a baza jest napewno spora

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Modu?? Pracy Zdalnej - kilka porad
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 18, 2009, 00:17:05 am »
Ograniczenia bud??etowe sÄ? takie, ??e jak co?? dzia??a za free albo w ramach obecnie posiadanego sprzÄ?tu/ program??w to tego nie zmieniamy:)
ChÄ?tnie jednak poczytam o wspomnianym przez ciebie rozwiÄ?zaniu.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Modu?? Pracy Zdalnej - kilka porad
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 19, 2009, 13:29:00 pm »
spyta??em kolegi:

dzia??a to na server 2003 w oparciu o serwer terminali xp unlimited. na ko??c??wkach odpalasz zdalne pulpity (w xp home chyba nie ma ale nie jestem pewien bo ja tylko pro kupuje). ??miga dosyÄ? ??adnie na ??Ä?czach 1024/256 na ko??c??wkach.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Modu?? Pracy Zdalnej - kilka porad
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 22, 2009, 20:33:02 pm »
byÄ? mo??e uda mi siÄ? wyciagnÄ?Ä? trochÄ? pieniÄ?dzy na wprowadzenie wspomnianego przez ciebie rozwiÄ?zania.
Niestety nawet w wersji ekonomicznej to spore koszty. W wiÄ?kszo??ci przypadk??w na laptopach mam niestety xp home. Serwer terminali xp unlimited brzmi ciekawie. Pozostaje jednak pytanie jak to siÄ? ma do licencji system??w windows, kt??re majÄ? ograniczenia jednoczesnych po??Ä?cze??. Czy serwer r??wnie?? jest pod??Ä?czony do ??Ä?cza 1024/256?
Czy znacie mo??e jakie?? ciekawe routery z obs??ugÄ? VPN (nie tylko zwyk??a przepuszczanie) inne ni?? cisco?
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Modu?? Pracy Zdalnej - kilka porad
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 23, 2009, 09:33:35 am »
Michal - jezeli chcesz uniknac kosztow to ... moze potestuj cos na linuxie ? na pewno bedzie z tym sporo roboty zeby to odpalic ale jak juz bedzie chodzilo tak jak trzeba to moze spokojnie zastapic nawet drogie komercyjne rozwiazania !
ze swojej strony proponuje zapoznac sie z ZeroShell (http://www.zeroshell.org/)
ja wlasnie testuje to w kilku zastosowaniach firmowych i prywatnych

pozdrawiam

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Modu?? Pracy Zdalnej - kilka porad
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 23, 2009, 17:57:02 pm »
Czy znacie mo??e jakie?? ciekawe routery z obs??ugÄ? VPN (nie tylko zwyk??a przepuszczanie) inne ni?? cisco?

W jednej firmie majÄ? Linksysa RV042. Kiedy?? pobawi??em siÄ? w konfiguracjÄ?: firma <-> moj dom. U siebie nie mia??em wtedy routera tylko komp pod??Ä?czony bezpo??rednio pod modem z kabl??wki. Znalaz??em fajny opis jak pod XP skonfigurowaÄ? VPN i nawet to chodzi??o, problem w tym, ??e po jakim?? czasie bezczynno??ci na routerze by?? status "waiting for connection". I wtedy np z serwera w tamtej firmie na swojego kompa nie mog??em wej??Ä?, musia??em tylko ze swojego kompa od??wie??aÄ? po??Ä?czenie.

U kolegi serwer jest na 3mb ??Ä?czu ale on twierdzi, ??e spokojnie wystarczy??oby 2mb albo nawet tak jak na ko??c??wkach 1mb.

Offline miszol

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 638
  • Pomógł? 32
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: Modu?? Pracy Zdalnej - kilka porad
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 02, 2010, 13:29:20 pm »
-> Michał - czy praca z wykorzystaniem modułu przebiega bez niespodzianek?
Zamierzam podłączyć odległą lokalizację właśnie w ten sposób i zastanawiam się czy nie będzie żadnych problemów

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Modu?? Pracy Zdalnej - kilka porad
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 02, 2010, 14:30:47 pm »
Korzystam z niego cały czas i niespodzianek nie było (a przynajmniej ja niczego nie zauważyłem). Synchronizację przeprowadzam 2-3 razy w miesiącu. Najważniejsze wg mnie jest zrobienie synchronizacji przed tworzeniem raportów statystycznych i list POZ.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Moduł Pracy Zdalnej - kilka porad
« Odpowiedź #9 dnia: Marca 14, 2011, 16:54:26 pm »
Temat stary, ale dla mnie bardzo aktualny ponieważ udało mi się nieco ruszyć w tym temacie (budżet nie wynosi już 0zł :) ).
Aktualnie mam już router, na którym mogę zestawić VPN (coś nie chce mi to działać z klientem na XP - cały czas z tym walczę, ale na 7 działa bardzo fajnie).
Przetestowałem opcję łączenia się PPS'a klienckiego przez VPN'a z bazą na serwerze i wynik jest bardzo mizerny. Działa to strasznie wolno. W przychodni jest do dyspozycji Neostrada 6 MB (6144 kb/s / 512 kb/s), a ja na razie mogłem przetestować łączność za pomocą Play Online i łącza z kablówki gdzie upload wynosił tylko 256 kb/s (za parę dni będę miał możliwość testu na łączu o znacznie wyższych parametrach). Docelowo w drugim punkcie (tam gdzie będzie klient PPS'a) mam być dostępna również neostrada 6MB (upload będzie tylko 512 kb/s), więc łączenie się z bazą PPS'a przez VPN raczej odpada.
Na tapetę powróciła opcja zastosowania terminali. Poszperałem trochę w necie i najbardziej jestem przekonany do Thinstuff XP/VS Server Lite. Z tego czego się dowiedziałem, to dzięki temu można odpalić serwer terminali nawet na Windows XP Home i nie jest przy tym wymagane dokupowanie jakichkolwiek dodatkowych licencji od Microsoft.
Wg mojej wiedzy usługi terminalowe powinny chodzić sprawniej przy tych parametrach łącza. Pozostaje tylko pytanie czy ktoś sprawdzał działanie PPS'a przy użyciu Thinstuff XP/VS Server Lite. Sam mam zamiar przetestować to rozwiązanie (dostępna jest 14 dniowa wersja testowa), jednak najpierw muszę rozwiązać problem z zestawianiem się VPN'a z poziomu Windowsa XP.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline lenart_o

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 13
  • Pomógł? 2
Odp: Moduły Pracy Zdalnej - kilka porad
« Odpowiedź #10 dnia: Maja 12, 2011, 14:21:10 pm »
Witam wszystkich,
przerabiałem już różne  moduły do pracy zdalnej przez citrixy, RDP ,VNC, RemoteAPP z windows 2008, Thinstuff XP, i parę innych no i po długich przejściach testach i bolączkach udało mi się znaleźć bardzo dobre i tanie rozwiązanie nie wiem czy ktoś słyszał albo miał do czynienia z goglobal firmy graphon. serwer aplikacji ze znakomitym przekierowaniem portów na komputer klienta, potrzebne było mi po to aby wydruki były przerzucane do komputera klienta i wychodziły lokalnie bez opóźnień tak jak w przypadku terminal serwera microsoftu , nie trzeba tez instalować na serwerze żadnych sterowników do drukarek klienckich ponieważ działa to wszystko na universal printer driver . nie ma problemu żeby uruchomić aplikacje na końcówce z mac czy linuksem , po prostu instalujemy serwer goglobalhost na komputerze gdzie jest aplikacja ,którą chcemy udostępnić , udostępniamy ją w GO-Global cluster manager chodzi nawet przez stronę www. robimy przekierowanie portu domyślnie (491) ustalamy hasło na użytkownika (w windowsie konta użytkowników ustaw hasło :)) . na komputerze klienckim sciągamy klienta konfigurujemy połączenie ustalamy nazwę użytkownika i hasło do serwera albo łączymy sie ze stroną www (o ile jest na serwerze) , i śmigamy, nie zapomnieć o przekierowaniu portów na routerze. w razie problemów i pytań proszę na priv albo mobile 880114778. aha jest wersja personal bezpłatna do użytku niekomercyjnego :) na platformy 32 i 64 bit ograniczona do 1 zdalnego połączenia ze zdalnym serwerem albo wiadomo komercyjna na każdego podłączanego użytkownika tańsze niż citrix i skuteczne narzędzie do zdalnej pracy , ostatnio udało się uruchomić na tym nawet drukarki fiskalne (czyli przekierowanie portów RS232 i LPT też działa). no i co ważniejsze nie wykorzystuje CALI
Pozdrawiam
Re5pEcT

Offline bozenap

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 8
  • Pomógł? 1
Odp: Modu?? Pracy Zdalnej - kilka porad
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwca 09, 2011, 15:27:56 pm »
Do pracy terminalowej polecam Winflector (www.winflector.com). Działa podobnie jak opisany wyżej goglobal, ale ma kilka dodatkowych zalet. Posiada wersję darmową dla 2 użytkowników do każdego typu zastosowań, również komercyjnego. Ceny bardzo przystępne. Co ważne: jest to produkt polski, więc dostępna jest przyjazna i szybka pomoc techniczna w języku polskim. Szybkie, skuteczne, ekonomiczne.

Pozdrawiam wszystkich,
Bożena

Offline Norbert

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 481
  • Pomógł? 8
  • Mazowiecki OW NFZ
Odp: Modu?? Pracy Zdalnej - kilka porad
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwca 09, 2011, 20:21:21 pm »
.... Szybkie, skuteczne, ekonomiczne....

Małe pytanie
Mam 2 lokalizacje 3 końcówki z czego na jednej instaluje serwer i nie używam go (tylko właczony).

Czy praca na dwóch pozostałych kompach odbywa się tak jak po lokalnej sieci?
Nieświadomi żyją dłużej.......

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Modu?? Pracy Zdalnej - kilka porad
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwca 09, 2011, 21:52:26 pm »
Ciekawe rozwiązanie dla pojedynczych aplikacji bo niestety nie ma dzięki temu rozwiązaniu dostępu do zdalnego pulpitu, więc zarządzać serwerem nie da rady. Nie działa to też w oparciu o RDP, ale o jakiś inny protokół. Na pewno jednak przetestuję wersję darmową.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline bozenap

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 8
  • Pomógł? 1
Odp: Modu?? Pracy Zdalnej - kilka porad
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwca 10, 2011, 11:22:27 am »
Cytuj
Mam 2 lokalizacje 3 końcówki z czego na jednej instaluje serwer i nie używam go (tylko właczony).

Czy praca na dwóch pozostałych kompach odbywa się tak jak po lokalnej sieci?
Dokładnie tak, aplikacja jest widoczna na lokalnym pulpicie tych dwóch pozostałych końcówek.

Cytuj
Ciekawe rozwiązanie dla pojedynczych aplikacji bo niestety nie ma dzięki temu rozwiązaniu dostępu do zdalnego pulpitu, więc zarządzać serwerem nie da rady.
Oczywiście dla administratora serwera nie ma nic lepszego niż zdalny pulpit. Ale z kolei dla użytkownika aplikacji nie ma nic lepszego niż zdalna aplikacja na jego lokalnym pulpicie.

Pozdrawiam serdecznie,
Bożena

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 111
  • Kropka Ukrytych: 1
  • Kropka Użytkowników: 7
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]