collapse

Reklama


Autor Wątek: Moduł Pracy Zdalnej - kilka porad  (Przeczytany 71794 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Norbert

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 481
  • Pomógł? 8
  • Mazowiecki OW NFZ
Odp: Modu?? Pracy Zdalnej - kilka porad
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwca 10, 2011, 11:28:46 am »
z kolei dla użytkownika aplikacji nie ma nic lepszego niż zdalna aplikacja na jego lokalnym pulpicie.
I właśnie o to chodzi. Do zasobów serwera mogę wejść zawsze jako admin po swojemu
Masz u mnie "+"
Pozdrawiam

Jeszcze jedno - sprawdziłem chodzi pięknie tylko na lokalnych IP.

A jak sie przebić przez router (bramę)???????
« Ostatnia zmiana: Czerwca 13, 2011, 13:25:35 pm wysłana przez Norbert »
Nieświadomi żyją dłużej.......

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Modu?? Pracy Zdalnej - kilka porad
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwca 13, 2011, 13:54:33 pm »
Jeszcze jedno - sprawdziłem chodzi pięknie tylko na lokalnych IP.

A jak sie przebić przez router (bramę)???????

VPN ?

Offline bozenap

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 8
  • Pomógł? 1
Odp: Modu?? Pracy Zdalnej - kilka porad
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwca 13, 2011, 16:16:26 pm »
Cytuj
A jak sie przebić przez router (bramę)?
To zdaje się to samo pytanie co tutaj, prawda?: 
https://www.winflector.com/store/forum/topic-view/id/5
Proszę spróbować tak jak tam jest opisane, powinno zadziałać.

Pozdrawiam serdecznie,
Bożena

Offline lenart_o

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 13
  • Pomógł? 2
Odp: Moduł Pracy Zdalnej - kilka porad
« Odpowiedź #18 dnia: Lipca 14, 2011, 22:07:18 pm »
Witam,
Ten Winflector wygląda obiecująco ale nie wiem jak zachowuje się kiedy ma przesłać dane na komputer kliencki (wydruki,sterowanie drukarką fiskalną) ,będę maił troche czasu to przetestuję go na zdalnym SOMEDZIE.Zdalny pulpit dla administracji górą ale kiedy trzeba podłączyć 10 userów na zdalnym pulpicie  to 1Mb Uploadu od strony serwera może byc mało a u mnie na tym łączu pracuje 9 goglobali i trwa normalna praca w internecie w siedzibie głównej firmy (maile , surfowanie itp.)
pozdrawiam

Offline bozenap

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 8
  • Pomógł? 1
Odp: Modu?? Pracy Zdalnej - kilka porad
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpnia 19, 2011, 12:38:26 pm »
Ten Winflector wygląda obiecująco ale nie wiem jak zachowuje się kiedy ma przesłać dane na komputer kliencki (wydruki,sterowanie drukarką fiskalną) ,będę maił troche czasu to przetestuję go na zdalnym SOMEDZIE.Zdalny pulpit dla administracji górą ale kiedy trzeba podłączyć 10 userów na zdalnym pulpicie  to 1Mb Uploadu od strony serwera może byc mało a u mnie na tym łączu pracuje 9 goglobali i trwa normalna praca w internecie w siedzibie głównej firmy (maile , surfowanie itp.)
Udało mi się przeoczyć ten wpis. Proszę testować, jeśli będą jakieś problemy, albo pytania to proszę zgłaszać: mailem, przez formularze na stronie czy telefonicznie. Ilość danych przesyłanych przez Winflector nie będzie duża, można włączyć dokładne statystyki w kliencie (w przeprowadzonych przez nas testach przesyłał mniej niż Citrix).
Użycie Winflectora będzie miało swoje zalety (lepsza cena czy pomoc techniczna).

Offline lenart_o

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 13
  • Pomógł? 2
Odp: Modu?? Pracy Zdalnej - kilka porad
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpnia 23, 2011, 23:42:04 pm »
Witam,
Niestety Winflector nie do końca działa jak powinien na SOMEDZIE, nie wyświetla pasków przewijania i potrafi zawiesić się program. Będę jeszecze trochę testował ale nie zachowuje się stabilnie.
Pozdrawiam

Offline bozenap

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 8
  • Pomógł? 1
Odp: Moduł Pracy Zdalnej - kilka porad
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpnia 25, 2011, 15:43:27 pm »
Niestety Winflector nie do końca działa jak powinien na SOMEDZIE, nie wyświetla pasków przewijania i potrafi zawiesić się program. Będę jeszecze trochę testował ale nie zachowuje się stabilnie.
Czy mógłby Pan przesłać nam demo SOMEDu? Z pewnością da się to poprawić. Zależy nam na tym, żeby jak najwięcej aplikacji działało z Winflectorem.

Offline bozenap

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 8
  • Pomógł? 1
Odp: Moduł Pracy Zdalnej - kilka porad
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpnia 31, 2011, 15:55:01 pm »
Przepraszam, zamiast pytać powinnam była poszukać. Wersję demonstracyjną trzeba sobie zamówić (http://www.kamsoft.pl/prod/somed/formularze.htm). Dodam tylko, że program KS-PPS działa z Winflectorem bez problemów.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Moduł Pracy Zdalnej - kilka porad
« Odpowiedź #23 dnia: Września 01, 2011, 12:09:29 pm »
Dodam tylko, że program KS-PPS działa z Winflectorem bez problemów.

działać to działa ale wlecze się niemiłosiernie..
Winflector na domyślnych ustawieniach bez szyfrowania połączenia i po LANie chodzi to dosyć powoli :-/
RDP a nawet UltraVNC działa mi szybciej
jak znajdę chwilkę to spróbuję może coś pogrzebać w konfiguracji i odpalić go z zewnątrz (bo takie ma być przecież główne przeznaczenie)

pozdrawiam

EDIT: a co do Someda to może się nie udać uzyskać dema bo o ile wiem to już ludziom nie rozdają tylko robią prezentację samemu
ja gdzieś chyba jeszcze mam stara instalkę dema sprzed kilku lat ale wątpię żeby jeszcze działała bo one miały chyba limit czasowy jak demo PPSa
« Ostatnia zmiana: Września 01, 2011, 12:11:10 pm wysłana przez PiotrSz »

Offline bozenap

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 8
  • Pomógł? 1
Odp: Moduł Pracy Zdalnej - kilka porad
« Odpowiedź #24 dnia: Września 01, 2011, 14:27:08 pm »
działać to działa ale wlecze się niemiłosiernie..
Winflector na domyślnych ustawieniach bez szyfrowania połączenia i po LANie chodzi to dosyć powoli :-/
RDP a nawet UltraVNC działa mi szybciej
jak znajdę chwilkę to spróbuję może coś pogrzebać w konfiguracji i odpalić go z zewnątrz (bo takie ma być przecież główne przeznaczenie)
Po LANie powinno być prawie tak jak lokalnie. Czy chodzi o start programu czy o działanie? Niektóre antywirusy potrafią bardzo opóźnić start programu. Która wersja Winflectora i KS-PPS?

EDIT: a co do Someda to może się nie udać uzyskać dema bo o ile wiem to już ludziom nie rozdają tylko robią prezentację samemu
ja gdzieś chyba jeszcze mam stara instalkę dema sprzed kilku lat ale wątpię żeby jeszcze działała bo one miały chyba limit czasowy jak demo PPSa
Zamówiłam demo i na razie jeszcze czekam. Jeśli nic nie dostanę, to będę wdzięczna za stare demo (zawsze mogę cofnąć zegar).

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Moduł Pracy Zdalnej - kilka porad
« Odpowiedź #25 dnia: Września 01, 2011, 21:56:29 pm »
działać to działa ale wlecze się niemiłosiernie..
Winflector na domyślnych ustawieniach bez szyfrowania połączenia i po LANie chodzi to dosyć powoli :-/
RDP a nawet UltraVNC działa mi szybciej
jak znajdę chwilkę to spróbuję może coś pogrzebać w konfiguracji i odpalić go z zewnątrz (bo takie ma być przecież główne przeznaczenie)
Po LANie powinno być prawie tak jak lokalnie. Czy chodzi o start programu czy o działanie? Niektóre antywirusy potrafią bardzo opóźnić start programu. Która wersja Winflectora i KS-PPS?

chodzi o dzialanie PPSa
nie mialem czasu sie temu jeszcze przyjrzec i nie wiem jak serwer Winflectora obciaza kompa na ktorym jest PPS
Winflector sprzed kilku dni z Panstwa www, PPS prawie najnowszy
serwer postawiony na moim kompie w firmie na ktory regularnie si ewbijam z domu przez UltraVNC lub RDP i chodzi to szybciej
klientem byl laptop w LANie po 100Mbitach

EDIT: a co do Someda to może się nie udać uzyskać dema bo o ile wiem to już ludziom nie rozdają tylko robią prezentację samemu
ja gdzieś chyba jeszcze mam stara instalkę dema sprzed kilku lat ale wątpię żeby jeszcze działała bo one miały chyba limit czasowy jak demo PPSa
Zamówiłam demo i na razie jeszcze czekam. Jeśli nic nie dostanę, to będę wdzięczna za stare demo (zawsze mogę cofnąć zegar).

nie pamietam juz jak to tam bylo ale chyba tez jakis plik licencji demo trzeba bylo miec .. (system licencjonowania programow Kamsoftu jest chyba jeden na wsztystkie produkty)

pozdrawiam

Offline bozenap

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 8
  • Pomógł? 1
Odp: Moduł Pracy Zdalnej - kilka porad
« Odpowiedź #26 dnia: Września 15, 2011, 13:50:54 pm »
chodzi o dzialanie PPSa
nie mialem czasu sie temu jeszcze przyjrzec i nie wiem jak serwer Winflectora obciaza kompa na ktorym jest PPS
Winflector sprzed kilku dni z Panstwa www, PPS prawie najnowszy
serwer postawiony na moim kompie w firmie na ktory regularnie si ewbijam z domu przez UltraVNC lub RDP i chodzi to szybciej
klientem byl laptop w LANie po 100Mbitach
Bardzo proszę sprawdzić, czy jeśli wyłączy się mapowanie drukarek (Zakładka Drukarki/Mapuj drukarki), to widać opóźnienia. Będziemy wdzięczni za informację.

nie pamietam juz jak to tam bylo ale chyba tez jakis plik licencji demo trzeba bylo miec .. (system licencjonowania programow Kamsoftu jest chyba jeden na wsztystkie produkty)
Na razie nie doczekałam się na zamówione demo Somedu z Kamsoftu, więc jeśli mógłby Pan przesłać mi starą wersję (na support@winflector.com), to może uda mi się ją uruchomić i zobaczyć co się dzieje. 

Pozdrawiam serdecznie,
Bożena

Offline Carlos

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 392
  • Pomógł? 6
Odp: Moduł Pracy Zdalnej - kilka porad
« Odpowiedź #27 dnia: Lipca 08, 2013, 11:12:08 am »
Witam serdecznie, czy ktoś zajmował się problemem ponownej synchronizacji stacji pracującej zdalnie?
Otóż wizyty wpisane w czasie gdy pps działał w tym trybie nie są przenoszone na serwer po wyłączeniu trybu zdalnego.
Pozdrawiam
carlos

Offline j00ls

  • Global Moderator
  • Super Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 380
  • Pomógł? 11
Odp: Moduł Pracy Zdalnej - kilka porad
« Odpowiedź #28 dnia: Października 14, 2013, 20:18:45 pm »
Dodam tylko, że program KS-PPS działa z Winflectorem bez problemów.

działać to działa ale wlecze się niemiłosiernie..
Winflector na domyślnych ustawieniach bez szyfrowania połączenia i po LANie chodzi to dosyć powoli :-/
RDP a nawet UltraVNC działa mi szybciej
jak znajdę chwilkę to spróbuję może coś pogrzebać w konfiguracji i odpalić go z zewnątrz (bo takie ma być przecież główne przeznaczenie)
Odpaliłem serwer winflectora + 2 klientów pracujących w lokalizacjach oddalonych o ok. 10 i 15 km (wiejskie punkty bla bla) - internet z netii 10/1 mb - po tygodniu normalnej pracy lekarzy POZ - mogę śmiało polecić to rozwiązanie - sprawdza się świetnie, włącznie z drukowaniem recept, itp. Przy wcześniejszych, wiecznych problemach z mapowaniem drukarek w sesjach rdp - odetchnąłem z ulgą a telefony zamilkły.
gbak:finishing, closing, and going home

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: Moduł Pracy Zdalnej - kilka porad
« Odpowiedź #29 dnia: Października 18, 2013, 16:29:30 pm »
Właśnie sobie wgrałem Winflector na dwa kompy w celu przetestowania. Były na początku problemy z odpaleniem PPS bo pilot z PPS coś blokował, ale firma przesłała mi poprawkę Winflectora  i jestem zaskoczony jak to fajnie pracuje
Edward z Kętrzyna

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 104
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 7
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]