Problemy z aplikacjami > KS-PPS

Moduł Pracy Zdalnej - kilka porad

(1/8) > >>

Michał:
Miałem trochę problemów z działaniem modułu pracy zdalnej. Postanowiłem się podzielić kilkoma praktycznymi poradami uzyskanymi od pani Danuty R. z Kamsoftu.

1. Końcówka musi mieć zainstalowaną bazą danych Firebird 2.0.
2. Skopiować plik KSPPS.FDB z katalogu C:\KS\KS-PPS\BAZA\ na serwerze do katalogu C:\KS\KS-PPS\BAZA\ stacji klienckiej.
3. W module Admin ustawić opcję NINS dla końcówki (nadałem taki sam nr jak nr stanowiska danej stacji klienckiej).
4. Ustawić opcję PRACA_ZDALNA_OD na datą bieżącą.
5. Wyłączyć Moduł Praca Zdalna na stacji klienckiej (podłączonej do sieci i skonfigurowanej do działania na bazie serwera), wybrać "Praca zdalna" i nacisnąć ok.
6. Po krótkiej synchronizacji (max kilka minut) program na laptopie powinien działać już w trybie zdalnym.
7. Jeżeli chcemy powrócić do pracy lokalnej (na bazie serwera) i przenieść dane wpisane w trakcie pracy zdalnej powtarzamy punkt 5.

Punkty 2 i 4 są wykonywane po to aby synchronizacja trwała jak najkrócej bo przy dużej bazie może ona zająć nawet kilkadziesiąt godzin a i tak zakończy się niepowodzeniem (testowałem).

Od ok. 1,5 miesiąca wykorzystuję moduł pracy zdalnej do wpisywania świadczeń POZ w innej lokalizacji (wcześniej bawiłem się w export/import do/z excela). Synchronizację robię średnio raz w tygodniu i wydaje się że wszystkie dane są przenoszone prawidłowo.

mpi:
a czy masz jakie?? ograniczenia bud??etowe? je??li nie to mogÄ? podpytaÄ? kolegi w moim by??ym miejscu pracy o szczeg????y dotyczÄ?ce jego rozwiÄ?zania. spiÄ??? kilka lokalizacji w ca??ym mie??cie i us??ugi wprowadzane sÄ? do PPS w poszczeg??lnych poradniach z wykorzystaniem jakie?? alternatywnego dla microsoftowego serwera terminali.

podobno nie??le chodzi przy ??Ä?czach 1024/256 a baza jest napewno spora

Michał:
Ograniczenia bud??etowe sÄ? takie, ??e jak co?? dzia??a za free albo w ramach obecnie posiadanego sprzÄ?tu/ program??w to tego nie zmieniamy:)
ChÄ?tnie jednak poczytam o wspomnianym przez ciebie rozwiÄ?zaniu.

mpi:
spyta??em kolegi:

dzia??a to na server 2003 w oparciu o serwer terminali xp unlimited. na ko??c??wkach odpalasz zdalne pulpity (w xp home chyba nie ma ale nie jestem pewien bo ja tylko pro kupuje). ??miga dosyÄ? ??adnie na ??Ä?czach 1024/256 na ko??c??wkach.

Michał:
byÄ? mo??e uda mi siÄ? wyciagnÄ?Ä? trochÄ? pieniÄ?dzy na wprowadzenie wspomnianego przez ciebie rozwiÄ?zania.
Niestety nawet w wersji ekonomicznej to spore koszty. W wiÄ?kszo??ci przypadk??w na laptopach mam niestety xp home. Serwer terminali xp unlimited brzmi ciekawie. Pozostaje jednak pytanie jak to siÄ? ma do licencji system??w windows, kt??re majÄ? ograniczenia jednoczesnych po??Ä?cze??. Czy serwer r??wnie?? jest pod??Ä?czony do ??Ä?cza 1024/256?
Czy znacie mo??e jakie?? ciekawe routery z obs??ugÄ? VPN (nie tylko zwyk??a przepuszczanie) inne ni?? cisco?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej