collapse

Reklama


Autor Wątek: Transport w POZ, co i jak?  (Przeczytany 1118 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline hapok

  • Sponsorzy Forum
  • Początkujący
  • *****
  • Wiadomości: 70
  • Pomógł? 2
Transport w POZ, co i jak?
« dnia: Lutego 25, 2018, 12:57:35 pm »
Witam,
chciałbym się podpytać forumowiczów na temat transportu w POZ.

Posiadam umowę z NFZ na lekarza i pielęgniarkę POZ i zastanawiam się na złożeniem wniosku do NFZ na transport w POZ i w tym temacie mam kilka pytań.

1. Zapłata: NFZ płaci za gotowość 5,16 zł to jest za każdą aktywną deklarację, którą mam u lekarza POZ?
2. Zapłata: 121 - 400 km to NFZ płaci ryczałt 210 zł, czyli jadę po pacjenta do miejsca zamieszkania -> do lekarza a później od lekarza -> do miejsca zamieszkania? a kilometrów nie liczę od lekarza po pacjenta?
3. Zapłata: powyżej 400 km - ryczałt 0,84 zł za kilometr?
4. Zapłata: a czy NFZ płaci za transport do 120 km? a jak tak to ile?
5. Czy taki transport musi działać w godzinach pracy lekarza POZ czy może całodobowo?
6. Czy muszę mieć specjalny samochód do transportu czy mogę przystosować np. jakiegoś Vana do tego?
7. Czy mogę mieć tylko kierowcę czy musi być podczas transportu obecny np. ratownik medyczny?
8. Jak się domyślam to rozliczam zlecenia z NFZ i generuje normalnie fakturę czy muszę jeszcze coś przesyłać do NFZ? np. kopię zleceń?
9. Czy mogę świadczyć usługi transportu dla swojego POZ a czy mogę podpisać umowę dodatkową z jakimś innym POZ?
10. Na co muszę zwrócić uwagę w transporcie?

Z góry dziękuję za udzielenie odpowiedzi ;-)


Offline J.S.

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Pomógł? 3
Odp: Transport w POZ, co i jak?
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 26, 2018, 13:02:39 pm »
1. Dostaniesz 0,43 grosza miesięcznie za każdą aktywna deklaracje złożoną do lekarza. Możesz również świadczyć w/w usługi dla innych Przychodni POZ.,
2. Kilometry liczysz w obie strony - od pacjenta do lekarza - i z powrotem. Oczywiście jeśli NFZ przez przewozem wyrazi na to zgodę.,
3. Tak ale patrz jak wyżej - jeśli NFZ wyrazi zgodę.,
4. NFZ płaci ryczałt. możesz pobierać opłatę od pacjenta jeśli lekarz, który wystawia zlecenie na transport stwierdzi, że pacjent powinien dopłacić ( tzn. nie posiada odpowiedniego stopnia niepełnosprawności.,
5. Kontakt podpisujesz od poniedziałku do piątku od 08;00 do 18:00.,
6. Auto które wykorzystywane jest do transportu sanitarnego musi mieć odpowiednia homologację (typ ambulansu A1).,
7. Nie ma obowiązku zatrudniania ratowników medycznych. Może być tylko kierowca.,
8. Wystawiasz fakturę na podstawie szablonu rachunku pobieranego z SZOI lub portalu bez konieczności wysyłania zleceń. kserokopie zleceń załączasz jedynie do faktura do transportów pow. 120 km..,
9. Tak możesz patrz pkt. 1 ( wystarczy podpisane oświadczenie bez umowy oddane do NFZ).,
10. Najważniejszy chyba będzie stan pacjentów, których masz przewozić (lekarze często wystawiają zlecenia na transport do szpitala przez telefon bez  wizyty domowej,
9.


Offline hapok

  • Sponsorzy Forum
  • Początkujący
  • *****
  • Wiadomości: 70
  • Pomógł? 2
Odp: Transport w POZ, co i jak?
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 26, 2018, 17:05:27 pm »
Dziękuję.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 151
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 6
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9312 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]