collapse

Reklama


Autor Wątek: Problem z funkcjonowaniem OIT w 2018 roku  (Przeczytany 9599 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dumbolodz

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 79
  • Pomógł? 0
Problem z funkcjonowaniem OIT w 2018 roku
« dnia: Lutego 12, 2018, 10:55:27 am »
Hej,
Drogie koleżanki i koledzy pomóżcie bowiem mam kłopot z wyjaśnieniem mojej kadrze kierowniczej nowych produktów 5.52.01.0001512 ROZLICZENIE ŚWIADCZEŃ W ODDZIALE ANESTEZJOLOGII I INTENSYWNEJ TERAPII PO OKRESIE SPRAWOZDAWCZYM . Próbowałem już swoich sił na różne sposoby i ni jak nie mogę wyjaśnić im jak rozliczać właściwie pacjenta.
Zgodnie z zarządzeniem produkt ten jest dedykowany pacjentom długo przebywającym w OIT za których chcemy dostać pieniążki po danym okresie sprawozdawczym ( miesiącu) - moi przełożeni uważają że teraz za styczeń powinno się sprawozdawać tiss + stary produkt 1467 hospitalizacja wyłączenie w OIT, a w kolejnym miesiacu dopiero ten nowy 1512.
Jakie jest wasze zdanie?
Kierownik zgłosił mi że w UMX schemat 1512 jest taki że idzie po dacie końca zestawu świadczeń. Moim zdaniem powinien iść po dacie do ostatniej pozycji rozliczeniowej.

HELP !!

Offline Dariusz Pawłowski

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 123
  • Pomógł? -2
  • w: Podkarpacki OW
    • Biurko Przeciwpancerne
Odp: Problem z funkcjonowaniem OIT w 2018 roku
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 01, 2018, 07:16:18 am »
Przyłączam się do HELP, ale mam kilka uwag. Zarówno ROZLICZENIE ŚWIADCZEŃ W ODDZIALE ANESTEZJOLOGII I INTENSYWNEJ TERAPII PO OKRESIE SPRAWOZDAWCZYM jak i HOSPITALIZACJA WYŁĄCZNIE W ODDZIALE ANESTEZJOLOGII I INTENSYWNEJ TERAPII są z katalogu 1b więc nie mogą istnieć wspólnie (chyba, że się mylę). Tiss za styczeń ma być nowy, bo ma być. Nie mam pojęcia, co z przetoczeniami KKCZ i podobnymi 1c do sumowania spoza Tiss?
Ja mam Medis zsynchronizowany z PPS i PPS przy pobieraniu danych zgłasza mi błąd dla KKCZ: Nie Pobrano Pozycji Rozliczeniowej. Proszę O Ponowne Wybranie Usługi Z Umowy.
Okazuje się więc, że są pozycje, które można rozliczać dopiero po wypisie ze szpitala, inne na koniec miesiąca. Co z półrocznym pobytem w OIT, jeśli wcześniej był jakiś oddział? Nie ma jeszcze JGP, ale kiedyś dostanie, czy wtedy te wszystkie 1b trzeba będzie usuwać?

Dziwne o tyle, że NFZ używa słowa NIEZBĘDNE:"Niezbędne jest również sprawozdanie, po wszystkich kolejnych miesiącach trwania pobytu w Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii produktu cząstkowego 5.52.01.0001512 jako podstawy, do której dosumowuje się wskazane świadczenia."

Kto rozliczył otwarty OIT z sukcesem?

PS.
Rozmawiałem z NFZ
Po pierwsze zasugerowałem się strukturą kodu. To, że rozliczenie ma kod 5.52... wcale nie oznacza, że jest z katalogu 1b. To jest raczej coś jak osobodni, więc gdyby ktoś chciał, może dodawać co miesiąc nowe.

Po drugie nie jest niezbędne, teoretycznie (bo jak Centrala NFZ wypuści weryfikacje to dopiero wtedy można powiedzieć, że praktycznie) wystarczy wskazać dla otwartej hospitalizacji, że jest wyłącznie w OIT i tyle.
« Ostatnia zmiana: Marca 01, 2018, 08:50:42 am wysłana przez Dariusz Pawłowski »

Offline MichalP

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 392
  • Pomógł? 10
  • Kujawsko-Pomorski OW
Odp: Problem z funkcjonowaniem OIT w 2018 roku
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 01, 2018, 15:08:17 pm »
Witam.

Czy dobrze rozumiem że OIAT uda się dopiero rozliczyć po zakończeniu pobytu ?

Offline Dariusz Pawłowski

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 123
  • Pomógł? -2
  • w: Podkarpacki OW
    • Biurko Przeciwpancerne
Odp: Problem z funkcjonowaniem OIT w 2018 roku
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 02, 2018, 09:30:49 am »
Nie.
Na dziś teoria jest taka:

Dodaję nowe TISS
dodaję rozliczenie Hosp. wyłącznie w OIT
dodaję rozliczenie Rozl. po zakończeniu okresu w datach od 1 dnia miesiąca (lub daty przyjęcia, jeśli późniejsza) do ostatniego dnia miesiąca
za miesiąc dodaję kolejne rozliczenie Rozl. po zakończeniu okresu na zakończony miesiąc.
Jeśli potem trafi się inny oddział, trzeba tylko usunąć rozliczenie Hosp. wyłącznie w OIT i dodać JGP

Czas i Centrala to zweryfikuje

Offline Gość20

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 3
  • Pomógł? 0
Odp: Problem z funkcjonowaniem OIT w 2018 roku
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 25, 2018, 13:40:11 pm »
witam,

mam pacjenta, który leżał od stycznia do marca. tzn. że jeśli chce rozliczyć styczeń to wpisuje nowe tiss-y a miesiac rozliczeniowy 01/2018 ? + produkt 1512 i tak dalej...

Offline Dariusz Pawłowski

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 123
  • Pomógł? -2
  • w: Podkarpacki OW
    • Biurko Przeciwpancerne
Odp: Problem z funkcjonowaniem OIT w 2018 roku
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 25, 2018, 14:30:06 pm »
a nie generują ci się automatycznie? OIT zaznacza punkty czynności za każdy dzień i na tej podstawie tworzy się TISS. Data TISS również automatycznie należy do właściwego okresu miesiąca.
Plus świadczenie z katalogu 1b, jeśli nie było innego oddziału z JGP

Offline Gość20

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 3
  • Pomógł? 0
Odp: Problem z funkcjonowaniem OIT w 2018 roku
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 25, 2018, 14:46:12 pm »
w marcu chciałam rozliczyć cały pobyt od stycznia do marca. automatycznie miesiąc rozliczeniowy wyskakuje "3". wpisałam tiss-y na poszczególne dni. wpisując miesiąc rozliczeniowy "marzec". dopisująć również produkt 1512 po każdym miesiącu. ale miałam błąd " błędny miesiąc sprawozdawczy w kontekście schematu rozliczeniowego".

Offline Dariusz Pawłowski

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 123
  • Pomógł? -2
  • w: Podkarpacki OW
    • Biurko Przeciwpancerne
Odp: Problem z funkcjonowaniem OIT w 2018 roku
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 26, 2018, 08:39:13 am »
Błąd " błędny miesiąc sprawozdawczy w kontekście schematu rozliczeniowego" dotyczy konkretnej pozycji i powinien być przy nim id produktu rozliczeniowego. Sprawdź, których produktów dotyczy ten błąd. Wszystkich ze stycznia czy tylko 1512?

Jeżeli pacjent jest wypisany to 5.52.01.0001512 jest niepotrzebne, a wręcz chyba błędne.
Powinno natomiast pojawić się na liście rozliczeń  5.52.01.0001467 Hospitalizacja Wyłącznie W Oddziale Anestezjologii I Intensywnej Terapii.
Usuń wszystkie ...1512 i wyślij ponownie.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 26, 2018, 08:40:52 am wysłana przez Dariusz Pawłowski »

Offline Gość20

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 3
  • Pomógł? 0
Odp: Problem z funkcjonowaniem OIT w 2018 roku
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 26, 2018, 12:51:28 pm »
W pierwotnej wersji wykazałam tiss-y z wszystkich miesięcy + produkt 1467. błąd z informacja "błędny miesiąc rozliczeniowy....." był w produkcie 1467...

Offline Dariusz Pawłowski

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 123
  • Pomógł? -2
  • w: Podkarpacki OW
    • Biurko Przeciwpancerne
Odp: Problem z funkcjonowaniem OIT w 2018 roku
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 26, 2018, 13:25:10 pm »
Wpisywałem do tego rozliczenia daty od - do równe dacie przyjęcia i wypisu z oddziału

PJ

  • Gość
Odp: Problem z funkcjonowaniem OIT w 2018 roku
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwca 15, 2018, 21:42:11 pm »
Czy dla produktu 1512 wpisujemy ostatni dzień miesiąca, np. 31.01.2018 czy zakres dat, np. 01.01.-31.01.2018?

Offline Dariusz Pawłowski

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 123
  • Pomógł? -2
  • w: Podkarpacki OW
    • Biurko Przeciwpancerne
Odp: Problem z funkcjonowaniem OIT w 2018 roku
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwca 16, 2018, 21:42:54 pm »
Ja wpisywałem zakres dat.

PJ

  • Gość
Odp: Problem z funkcjonowaniem OIT w 2018 roku
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwca 17, 2018, 11:33:03 am »
Ale i tak, jeśli pacjent leży 3-4 miesiące na OIOM, można go "wysłać" do NFZ dopiero po wypisie.

Offline Dariusz Pawłowski

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 123
  • Pomógł? -2
  • w: Podkarpacki OW
    • Biurko Przeciwpancerne
Odp: Problem z funkcjonowaniem OIT w 2018 roku
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwca 18, 2018, 07:11:15 am »
No właśnie, że nie, po to są te świadczenia, żeby wysyłać co miesiąc. Jest to dostosowanie do konieczności przeliczania ryczałtu dla umów sieciowych, gdzie punkty muszą być wykazane za kwartał czy półrocze, niezależnie od tego, czy pacjent leży czy nie.
Samo świadczenie nie jest oczywiście warunkiem wystarczającym do poprawnego wysłania. Musi być jeszcze spełniony standardowy komplet zasad: rozpoznanie, procedury, podstawa ubezpieczenia obejmująca wykazywany okres. Jeżeli OIT poprzedza inny oddział, dotyczy go również powyższe, JGP już nie jest wymagane. Jeśli nic się nie zmieniło, to do czasu wypisu musi się jeszcze znaleźć świadczenie: Hosp. wyłącznie w OIT.
--------------------------------------------------------------------------
Żeby nie zmyślać, sprawdziłem, czy miałbym kogoś do takiego sprawozdania.
Pacjent: SOR, OIT, WEW i nadal przebywa. Sprawdziłem, czy na każdym oddziale ma rozpoznania i procedury, dodałem do OIT świadczenie 1512 za miesiąc maj i przeszło bez problemu. Co ciekawe, dodałem też Hosp. wyłącznie w OIT i to świadczenie w ogóle nie poszło do eksportu.
Zestaw wrócił po weryfikacji jako poprawny:
świadczenie     03.4260.050.02/5.52.01.0001512    
daty świadczenia 02.05.2018 - 31.05.2018    
status weryfikacji: Zweryfikowane - automat Wynik: Poprawne
« Ostatnia zmiana: Czerwca 18, 2018, 13:35:53 pm wysłana przez Dariusz Pawłowski »

PJ

  • Gość
Odp: Problem z funkcjonowaniem OIT w 2018 roku
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwca 18, 2018, 21:39:22 pm »
Hmm... zrobiłem wszystko, według Kolegi opisu i pacjent - po zatwierdzeniu otwartej księgi w KS-MEDIS - nie synchronizuje się do KS-PPS...

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 107
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]