collapse

Reklama


Autor Wątek: rozszerzenie koszyka świadczeń  (Przeczytany 4907 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kasienka9

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 143
  • Pomógł? 3
rozszerzenie koszyka świadczeń
« dnia: Lutego 07, 2018, 10:15:41 am »
W związku z zarządzeniem nr 8/2018 Prezesa NFZ i komunikatem który znalazłam na SZOI mam kilka pytań. W komunikacie proszą nas uprzejmie o podpisanie umowy podwykonawstwa w zakresie zdjęć pantomograficznych jeżeli takowego aparatu nie posiadamy i wprowadzenie zmian do umowy.

Ale w warunkach realizacji tego świadczenia jest napisane że wystawić skierowanie może tylko specjalista
( rozumiem że nawet tzw jedynka nie wchodzi w grę, zresztą nawet takowej nie posiadam).
Czy nie mając specjalizacji również taką umowę mam zawrzeć? Przecież i tak skierowania nie mam prawa wypisać? Mam Zawrzeć umowę z kimś ze specjalizacją że będzie wystawiał skierowanie moim pacjentom?????      Idąc dalej tym tropem co w takim razie z pozostałymi świadczeniami z zakresu endodoncji o które został poszerzony koszyk. One też wymagają posiadania specjalizacji. Na ich wykonywanie też mam zawrzeć z kimś umowę???????????


Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: rozszerzenie koszyka świadczeń
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 07, 2018, 20:08:28 pm »
O jakim komunikacie mówisz? Co masz zakontraktowane?

Offline kasienka9

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 143
  • Pomógł? 3
Odp: rozszerzenie koszyka świadczeń
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 07, 2018, 20:27:15 pm »
 dla Świadczeniodawców realizujących umowy

w rodzaju leczenie stomatologiczne

 

Uprzejmie informuję, że w dniu 31 stycznia 2018 r. na stronie internetowej Centrali NFZ www.nfz.gov.pl
w zakładce zarządzenia Prezesa opublikowano:

ZARZĄDZENIE Nr 8/2018/DSOZ PREZESA NARODOWEGO FUNDUSZU ZDROWIA z dnia 31 stycznia 2018 r. zmieniające zarządzenie w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów
o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju leczenie stomatologiczne.

Powyższe Zarządzenie Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia stanowi realizację zmian wynikających ze zmiany treści rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia stomatologicznego z dnia 22 grudnia 2017 r. (Dz. U. poz. 1485). Przepisy zarządzenia mają zastosowanie do świadczeń opieki zdrowotnej sprawozdawanych po dniu wejścia w życie zarządzenia, a udzielonych nie wcześniej niż w dniu 1 stycznia 2018 r.

Zmiany dotyczą między innymi rozszerzenia koszyka świadczeń gwarantowanych o możliwość wykonania bezpłatnego zdjęcia pantomograficznego w ramach realizacji umów w zakresach:

świadczenia ogólnostomatologiczne,
świadczenia ogólnostomatologiczne dla dzieci i młodzieży do ukończenia 18 r.ż.,
świadczenia ogólnostomatologiczne udzielane w znieczuleniu ogólnym,
świadczenia stomatologiczne dla świadczeniobiorców z grupy wysokiego ryzyka chorób zakaźnych, w tym chorych na AIDS.
 

W ww. rozporządzeniu określone są warunki realizacji ww. świadczenia, cyt.

?Świadczenie jest udzielane dzieciom i młodzieży od 5. do ukończenia 18. roku życia w uzasadnionych medycznie przypadkach przy podejrzeniu nieprawidłowości rozwojowych zębów, zmian chorobowych w obrębie kości szczęk lub zapalenia przyzębia, diagnostyce ognisk infekcji zębo- i niezębopochodnych. Świadczenie obejmuje wykonanie techniczne zdjęcia wraz z przygotowaniem opisu badania oraz wpisaniem opisu zdjęcia w dokumentację medyczną pacjenta. Świadczenie jest udzielane 1 raz na 3 lata w połączeniu ze świadczeniami gwarantowanymi z zakresu stomatologii. Skierowanie wystawia lekarz dentysta posiadający specjalizację lub lekarz dentysta w trakcie szkolenia specjalizacyjnego. Lekarz kierujący na badanie ma obowiązek uzasadnić w treści skierowania konieczność wykonania badania.?

Biorąc pod uwagę powyższe informuję, że zapewnienie możliwości bezpłatnego wykonania przedmiotowego badania należy do świadczeniodawcy wystawiającego skierowanie.

W przypadku braku możliwości samodzielnego udzielenia ww. świadczenia, świadczeniodawca winien podpisać umowę podwykonawstwa z innym podmiotem oraz zgłosić ten fakt w postaci wniosku do Lubelskiego OW NFZ o aneksowanie umowy w tym zakresie.

Offline kasienka9

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 143
  • Pomógł? 3
Odp: rozszerzenie koszyka świadczeń
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 07, 2018, 20:28:58 pm »
Zakontraktowane mam świadczenia ogolnostomatologiczne i ogolnostom dla dzieci i młodzieży. Nie mam specjalizacji

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: rozszerzenie koszyka świadczeń
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 07, 2018, 20:36:36 pm »
Faktycznie jest mowa o specjalistach. Zadzwoń do swojego OW NFZ i zapytaj jak postąpić w Twojej sytuacji. Nagraj rozmowę na wypadek jakby się kiedyś przywalili.

Offline kasienka9

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 143
  • Pomógł? 3
Odp: rozszerzenie koszyka świadczeń
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 08, 2018, 10:33:47 am »
Usłyszałam tak że moje rozumowanie -- skoro nie mam specjalizacji i nie mogę zgodnie z zaleceniami wystawiać skierowania na panto to nie muszę szukać podwykonawcy-- jest raczej prawidłowe. Ale sprawa jest na tyle świeża że nikt nic na 100% jeszcze niczego nie jest pewien więc na zasadzie - przyjrzymy się i jak się coś zmieni to damy znać.
 Myslę że nie jestem jedynaą osobą w takiej sytuacji. Gabinetów indywidualnych praktyk z jednym lekarzem  bez specjalizacji albo tylko z Jedynką znajdzie się sporo po kraju w końcu.
« Ostatnia zmiana: Lutego 08, 2018, 16:58:33 pm wysłana przez kasienka9 »

Offline moniazaba

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 349
  • Pomógł? 5
Odp: rozszerzenie koszyka świadczeń
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 08, 2018, 13:32:27 pm »
Który NFZ opublikował taki komunikat ?
Dotyczy RMZ z 8 grudnia 2017 8 grudnia 2017 r.
zmieniające rozporządzenie w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia stomatologicznego
« Ostatnia zmiana: Lutego 08, 2018, 13:56:07 pm wysłana przez moniazaba »
Monika

Offline kasienka9

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 143
  • Pomógł? 3
Odp: rozszerzenie koszyka świadczeń
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 08, 2018, 14:56:01 pm »
Lubelskie ksiestwo

Offline moniazaba

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 349
  • Pomógł? 5
Odp: rozszerzenie koszyka świadczeń
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 13, 2018, 12:10:32 pm »
Co w sytuacji jeśli pacjent zgłosi się ze skierowaniem na pantomogram ?? Wtedy trzeba mieć podwykonawcę lub samemu wykonywać.

Monika

Offline kasienka9

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 143
  • Pomógł? 3
Odp: rozszerzenie koszyka świadczeń
« Odpowiedź #9 dnia: Lutego 13, 2018, 16:12:21 pm »
Ale ktoś kto pisze skierowanie chyba ma umowevo podwykonawstwo podpisaną. Do mnie nie przyjdzie że skierowaniem bo nie mam pantomografu i nie mogę być podwykonawca. To nie idzie po lancuszku.

Offline simon

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 2
  • Pomógł? 0
Odp: rozszerzenie koszyka świadczeń
« Odpowiedź #10 dnia: Marca 02, 2018, 19:34:26 pm »
My sami wykonujemy zdjęcia, i też wróciło z błędem 50601030. Ktoś się orientuje w którym miejscu i jak wystawić takie skierowanie? Od kiedy wogole trzeba samemu sobie skierowania wystawiać?

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: rozszerzenie koszyka świadczeń
« Odpowiedź #11 dnia: Marca 02, 2018, 20:00:05 pm »
Jakiego programu do rozliczeń używasz?
Wymóg jest od 01.01.2018 http://dziennikustaw.gov.pl/du/2017/2397

Offline foti

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 372
  • Pomógł? 5
Odp: rozszerzenie koszyka świadczeń
« Odpowiedź #12 dnia: Marca 04, 2018, 22:12:15 pm »
Mi w Zachodniopomorskim wróciło w ortodoncji w której nie trzeba było skierownaia :-)

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: rozszerzenie koszyka świadczeń
« Odpowiedź #13 dnia: Marca 04, 2018, 23:14:46 pm »
Wszędzie wraca. Tak samo w chirurgii.

Offline moniazaba

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 349
  • Pomógł? 5
Odp: rozszerzenie koszyka świadczeń
« Odpowiedź #14 dnia: Marca 05, 2018, 11:21:46 am »
W mazowieckim ortodoncja również wróciła z błędem - brak skierowania.
W Funduszu powiedziano, iż nie ma takiej weryfikacji nałożonej - proszę się skontaktować z dostawcą oprogramowania ....
Dodam tylko, iż nie rozliczamy się w Kamsofcie.
Monika

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 117
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 4
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]