collapse

Reklama


Autor Wątek: Firebird 64-bity  (Przeczytany 5905 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kajtek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Pomógł? 3
  • Lubelski OW
Firebird 64-bity
« dnia: Stycznia 30, 2018, 16:40:33 pm »
W programie KS-SOMED Firebird jest w wersji 2.5 (32-bit). Firebird posiada także 64-bitową wersję tej bazy. Czy ktoś próbował używać wersji 64-bit ? Czy to w ogóle jest dopuszczalne w SOMED ?
« Ostatnia zmiana: Stycznia 30, 2018, 16:43:35 pm wysłana przez kajtek »

Offline Sorn

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 239
  • Pomógł? 24
Odp: Firebird 64-bity
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 30, 2018, 17:18:54 pm »
Nie używam firebird z Somed ale na 99.99% baza może być 64 bitowa. Jedyny wymóg to że klient na końcówce z Somed musi być zainstalowany w wersji 32 bit.
Z Oracle jest podobna sytuacja. Wersja bazy nie ma znaczenia. Liczy się klient.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Firebird 64-bity
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 30, 2018, 19:03:19 pm »
Tutaj odpowiedź kogoś bezpośrednio u źródła potwierdzająca co napisał Sorn z uwypukleniem, że serwer musi być osobny od stacji roboczej (klient 32bit z serwerem 64bit się zapewne pogryzą)
http://forumpps.pl/index.php?topic=8056.msg70937#msg70937
« Ostatnia zmiana: Stycznia 30, 2018, 19:05:41 pm wysłana przez 09061303 »
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline kajtek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Pomógł? 3
  • Lubelski OW
Odp: Firebird 64-bity
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 31, 2018, 16:19:23 pm »
Dziękuję za wyjaśnienia.
Jedyny problem to to że używam zdalnego połączenie do serwera (działa 24/7) do wprowadzania rozliczeń, poprawek w wizytach , aktualizacji, itp w związku z czym na serwerze mam obecnie zainstalowany KS-SOMED do realizacji tych prac i uruchamiam go na zdalnym pupicie. A tu wynika z wyjaśnień iż w takiej sytuacji może to źle działać.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 31, 2018, 16:32:10 pm wysłana przez kajtek »

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Firebird 64-bity
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 31, 2018, 18:31:42 pm »
Z punktu widzenia bezpieczeństwa - duży minus, więc przeniesienie bazy na inną maszynę rozwiąże już dwa problemy :)
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: Firebird 64-bity
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 31, 2018, 20:36:51 pm »
A po co Ci Firebird 64-bit? Skąd ten pomysł na migrację?

Offline kajtek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Pomógł? 3
  • Lubelski OW
Odp: Firebird 64-bity
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 01, 2018, 09:24:34 am »
A po co Ci Firebird 64-bit? Skąd ten pomysł na migrację?
Czytałem artykuł z konferencji Firebird gdzie stwierdzono iż 32-bitowy FB działa znacznie wolniej na Windows 64-bit niż jego 64-bitowa wersja.

Offline MK

  • Kamsoft
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 555
  • Pomógł? 49
Odp: Firebird 64-bity
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 01, 2018, 10:01:29 am »
Tutaj odpowiedź kogoś bezpośrednio u źródła potwierdzająca co napisał Sorn z uwypukleniem, że serwer musi być osobny od stacji roboczej (klient 32bit z serwerem 64bit się zapewne pogryzą)
http://forumpps.pl/index.php?topic=8056.msg70937#msg70937
I co najzabawniejsze skierowana do tego samego nicka :-)
Na wszelki wypadek potwierdzę raz jeszcze: Firebird 64 jest OK. Jak najbardziej zalecamy. Ma to dodatkowy plus, wymuszamy w ten sposób instalację na osobnym serwerze :-). Somed 32-bit z 32-bitowym klientem spokojnie się będzie komunikował. Osobiście, gdybym był władny do wydawania kasy na informatyzację przychodni, to zastanowiłbym się 10 razy, czy kupić Oracle, czy jednak nie zainstalować FB a zaoszczędzone pieniądze, nie małe, zainwestować w sprzęt, kolejne licencje SOMEDA ???? czy inne oprogramowanie KS (wiem, lokowanie produktu, ale mnie chyba wolno ????). Mówiąc poważnie, jeśli nie musiałbym instalować Oracle (bo np. współpraca z KS-MEDIS, czy KS-FKW) to pozostałbym przy FB. Nie jestem handlowcem i nie znam się kompletnie na aktualnych cenach, ale słyszałem, że porażają.


Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Firebird 64-bity
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 01, 2018, 10:54:30 am »
Tutaj odpowiedź kogoś bezpośrednio u źródła potwierdzająca co napisał Sorn z uwypukleniem, że serwer musi być osobny od stacji roboczej (klient 32bit z serwerem 64bit się zapewne pogryzą)
http://forumpps.pl/index.php?topic=8056.msg70937#msg70937
I co najzabawniejsze skierowana do tego samego nicka :-)
Na wszelki wypadek potwierdzę raz jeszcze: Firebird 64 jest OK. Jak najbardziej zalecamy. Ma to dodatkowy plus, wymuszamy w ten sposób instalację na osobnym serwerze :-). Somed 32-bit z 32-bitowym klientem spokojnie się będzie komunikował. Osobiście, gdybym był władny do wydawania kasy na informatyzację przychodni, to zastanowiłbym się 10 razy, czy kupić Oracle, czy jednak nie zainstalować FB a zaoszczędzone pieniądze, nie małe, zainwestować w sprzęt, kolejne licencje SOMEDA ???? czy inne oprogramowanie KS (wiem, lokowanie produktu, ale mnie chyba wolno ????). Mówiąc poważnie, jeśli nie musiałbym instalować Oracle (bo np. współpraca z KS-MEDIS, czy KS-FKW) to pozostałbym przy FB. Nie jestem handlowcem i nie znam się kompletnie na aktualnych cenach, ale słyszałem, że porażają.

Czy ja dobrze zrozumiałem powyższy wpis? FB a nie ORA i to do Someda? Hmm.. to dlaczego Wasza ekipa PPSa zwala od lat wszystkie błędy i problemu u mnie na to, że pracuję na tej darmowej, tandetnej, złej, niebezpiecznej bazie firebird? ;-)
BTW żarty żartami ale nie mam już sił do PPSa.. od aktualizacji do 2017.03.1.4 która zrobiłem 21.01 mam codziennie zwisy programu i bazy, wieszanie się klientów, utratę danych (nie zapisują się do bazy wpisane rzeczy ze stanowisk które zawisły przez inne stanowiska). A serwis mnie zwodzi.. Przed aktualizacją na "produkcji" upewniałem się, czy na 100% te nowe wersje są pewne i robiłem dwa razy próbne aktualizacje które oczywiście miały błędy.. zapewniany byłem, że jest ok.. nie jest!
Podobne problemy miałem ok czerwca-lipca 2017 ale wtedy któraś aktualizacja to rozwiązała.
Teraz przed aktualizacją śmigało wszystko!
Mega dziwne to jest bo baza FB pracuje u mnie w Classic Server który przez lata zabezpieczał mnie właśnie przed wieszaniem bazy przez poszczególnych klientów.. stawiam na to, że ktoś przedobrzył ze zmianami przy którejś aktualizacji podejrzewam, że związanej z połączeniem z OSOZ!

Pozdrawiam

Offline MK

  • Kamsoft
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 555
  • Pomógł? 49
Odp: Firebird 64-bity
« Odpowiedź #9 dnia: Lutego 01, 2018, 11:29:47 am »

Czy ja dobrze zrozumiałem powyższy wpis? FB a nie ORA i to do Someda? Hmm.. to dlaczego Wasza ekipa PPSa zwala od lat wszystkie błędy i problemu u mnie na to, że pracuję na tej darmowej, tandetnej, złej, niebezpiecznej bazie firebird? ;-)

Pozdrawiam
Napisałem, że, gdybym miał wydać kasę, to bym się zastanawiał. Nie mówię, że nie ORA ale raczej, że FB też! A co do reszty... nie moje kompetencje by cokolwiek komentować  ;)

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Firebird 64-bity
« Odpowiedź #10 dnia: Lutego 01, 2018, 21:49:57 pm »
@PiotrSz
Po tylu problemach z PPSem.... przejdź na Somed - teraz cena licencji Somed M porównywalna do PPSa. Przy przejściu pomogę :) Potestujemy Firebird 64bit na Linuxie - może się okaże czymś fajnym.

@MK
Ach ta dyplomacja.... zawsze jak się o PPSie wspomni w innych działach KS :)
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Firebird 64-bity
« Odpowiedź #11 dnia: Lutego 02, 2018, 09:54:50 am »
@PiotrSz
Po tylu problemach z PPSem.... przejdź na Somed - teraz cena licencji Somed M porównywalna do PPSa. Przy przejściu pomogę :) Potestujemy Firebird 64bit na Linuxie - może się okaże czymś fajnym.

Bardzo dziękuję za pomoc i ofertę!
Jednakże, po doświadczeniach ostatnich lat z PPSem i jego serwisem wątpię, żeby nasz kolejny system był z Kamsoftu..

Cytuj
@MK
Ach ta dyplomacja.... zawsze jak się o PPSie wspomni w innych działach KS :)

Na taką reakcję liczyłem ale mimo wszystko musiałem to napisać bo mnie roznosi.. ;-)

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Firebird 64-bity
« Odpowiedź #12 dnia: Lutego 02, 2018, 10:43:01 am »
Jednakże, po doświadczeniach ostatnich lat z PPSem i jego serwisem wątpię, żeby nasz kolejny system był z Kamsoftu..
Ja mogę jedynie potwierdzić, że w Somedzie jest jednak inaczej. Mogę też z doświadczenia powiedzieć, że u innych producentów niekoniecznie jest lepiej :)
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Firebird 64-bity
« Odpowiedź #13 dnia: Lutego 02, 2018, 14:43:30 pm »
Jednakże, po doświadczeniach ostatnich lat z PPSem i jego serwisem wątpię, żeby nasz kolejny system był z Kamsoftu..
Ja mogę jedynie potwierdzić, że w Somedzie jest jednak inaczej.

I tego qde nie mogę zrozumieć.. PPSa na całą przychodnię sobie sam nie wymyśliłem, ktoś od nich mi to sprzedał w takiej ilości stanowisk i opcji.. Może nie zapłaciłem nic za wdrożenie które zrobiłem we własnym zakresie (w 2008), a licencja niby jest tania ale licząc 10ty rok pracy i co roku pełną stawkę za aktualizację wsparcia dla wszystkich stanowisk i modułów to się robi niezła sumka.. (aktualna fakturka będzie na ok 7500 brutto). Jeżeli nie traktują takiego klienta poważnie to jak mamy się zastanawiać nad dużym system od nich?

Cytuj
Mogę też z doświadczenia powiedzieć, że u innych producentów niekoniecznie jest lepiej :)

Z tym się liczę i dlatego wybór nie będzie prosty..

Offline kajtek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Pomógł? 3
  • Lubelski OW
Odp: Firebird 64-bity
« Odpowiedź #14 dnia: Września 23, 2018, 13:13:18 pm »
Zmieniliśmy na serwerze bazę Firebird z 32-bitowej wersja 2.5.4 na 64-bitową wersja 2.5.8. Na tym serwerze jest również zainstalowany KS-SOMED. Po zainstalowaniu dokonano porównania szybkości synchronizacji rejestru świadczeń. Do synchronizacji było 3656 pozycji. W wersji 32-bitowej bazy czas synchronizacji wynosił 8:41 zmiana na 64-bit spowodowała skrócenie czasu do 6:12 a więc czas wykonania uległ skróceniu o 2:29 (około 25%)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 105
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]