collapse

Reklama


Autor Wątek: z KS-somed /Oracle do mysql  (Przeczytany 3607 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline olencia_150

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 7
  • Pomógł? 0
z KS-somed /Oracle do mysql
« dnia: Stycznia 16, 2018, 17:27:26 pm »
Co można zrobić z całą bazą danych (historie, raporty nfz itp.) z Somedu? Obecnie zmieniłam program i ten nowy nie jest na Oracle tylko na mysql. Somedu nie chcę widzieć ani o nim słyszeć :)

Offline andy83

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 290
  • Pomógł? 19
Odp: z KS-somed /Oracle do mysql
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 16, 2018, 17:40:11 pm »
Na przykład: dać mi ? mysql [:-)]? A teraz dlaczego nie chcesz słyszeć o SOMEDZIE, i dlaczego twój program jest lepszy ? Kamsoft-em nie ma się co przyjmować, bo i tak dobrych rozwiązań nie zastosuje w swoim programie

Offline olencia_150

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 7
  • Pomógł? 0
Odp: z KS-somed /Oracle do mysql
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 16, 2018, 18:00:51 pm »
Po prostu lepiej mi się w nowym pracuje. Somed to jednak trochę przerost formy nad treścią, jaką mam do obrobienia w swojej praktyce. A, no bo nawet nie napisałam wcześniej że to tylko gabinet stomatologiczny. Reszta modułów mi niepotrzebna.

Baza danych teleadresowych ładnie weszła z xlsx, natomiast nie wiem co z kartami pacjentów. Serwis nowego twierdzi, że Kamsoft zamknął bazę i nie mogą i tego przetworzyć, a ja zastanawiam się co dalej, bo jednak Kamsoft za wszystko "dej $$" a ja chcę obsługiwać swoich na nfz i nie-nfz.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 16, 2018, 18:09:20 pm wysłana przez olencia_150 »

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: z KS-somed /Oracle do mysql
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 16, 2018, 22:18:22 pm »
Kamsoft bazy nie zamknął, ale raczej nawet za $$ nie wyeksportuje Ci danych - może się mylę.
Jakie dane teleadresowe - pacjentów? Jak tak, to karty pacjentów Ci weszły.
Jeśli mówimy o rozliczeniach (i szeroko pojętej historii zdrowia i choroby), to serwisowi nowego wcale się nie dziwię, że nie chce tego dotykać i od tematu się różnymi tłumaczeniami odsuwa. Rozliczenia są mocno rozsiane po wielu tabelach i jakby ktoś się tego miał podjąć, to podejrzewam, że jeszcze więcej $$$ by za to chcieli. Nie jest to niemożliwe, ale jest nieopłacalne.
Zacznij w nowym programie z czystą kartą i tyle. Będzie najtaniej.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3074
  • Pomógł? 222
Odp: z KS-somed /Oracle do mysql
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 16, 2018, 23:01:11 pm »
Ale same świadczenia (w zakresie danych przekazywanych do NFZ, czyli bez diagramu) da się wyeksportować poprzez somed po to, żeby zaimportować w innym programie, żeby móc zobaczyć co tam ostatnio było robione u pacjenta. Inna bajka to rozliczenia - Somed będzie Ci potrzebny już zawsze do rozliczeń z tego okresu, w którym robione były w nim rozliczenia. Dobra rada: zrób kopię Somed na płytę CD/DVD i trzymaj w bezpiecznym miejscu.

Offline olencia_150

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 7
  • Pomógł? 0
Odp: z KS-somed /Oracle do mysql
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 16, 2018, 23:02:50 pm »
Jakie dane teleadresowe - pacjentów? Jak tak, to karty pacjentów Ci weszły.
Imię, nazwisko, adres, nr telefonu.
Rozliczenia są mocno rozsiane po wielu tabelach i jakby ktoś się tego miał podjąć, to podejrzewam, że jeszcze więcej $$$ by za to chcieli. Nie jest to niemożliwe, ale jest nieopłacalne.
Nie wątpię i nie tego oczekuję. Mam na myśli tylko historię zabiegów.
np. pacjent XX data wizyty zrobione badanie, lakierowanie, leczenie zęba.
Zacznij w nowym programie z czystą kartą i tyle. Będzie najtaniej.
Tak robię.
Czasem jednak muszę podejrzeć coś w historii danego pacjenta i najczęściej somed nie może się połączyć z bazą danych.

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3074
  • Pomógł? 222
Odp: z KS-somed /Oracle do mysql
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 16, 2018, 23:04:48 pm »
Nie wątpię i nie tego oczekuję. Mam na myśli tylko historię zabiegów.
np. pacjent XX data wizyty zrobione badanie, lakierowanie, leczenie zęba.

To da się zrobić. W module świadczeń powinnaś mieć opcję eksportu danych do excela. I potem tylko przekonaj nową firmę, aby to zaimportowała.

Offline olencia_150

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 7
  • Pomógł? 0
Odp: z KS-somed /Oracle do mysql
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 16, 2018, 23:07:14 pm »
Ale same świadczenia (w zakresie danych przekazywanych do NFZ, czyli bez diagramu) da się wyeksportować poprzez somed po to, żeby zaimportować w innym programie, żeby móc zobaczyć co tam ostatnio było robione u pacjenta. Inna bajka to rozliczenia - Somed będzie Ci potrzebny już zawsze do rozliczeń z tego okresu, w którym robione były w nim rozliczenia. Dobra rada: zrób kopię Somed na płytę CD/DVD i trzymaj w bezpiecznym miejscu.
O to to. Wszystkie dane mam. Zdaje sobie sprawę z tych rozliczeń. No przecież licencja jest dożywotnia  :P
Czy przypadkiem rozliczenia z NFZ się nie przedawniają po 5 latach?

To da się zrobić. W module świadczeń powinnaś mieć opcję eksportu danych do excela. I potem tylko przekonaj nową firmę, aby to zaimportowała.

W dzień się temu przyjrzę, dzięki za podpowiedź.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 16, 2018, 23:10:20 pm wysłana przez olencia_150 »

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3074
  • Pomógł? 222
Odp: z KS-somed /Oracle do mysql
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 16, 2018, 23:36:37 pm »
Teoretycznie po 5 latach się przedawniają, ale nigdy nie wiesz czy za 7 lat nie zechcesz poprawić numeru zęba lub kodu usługi bo zadzwoni do Ciebie ktoś komu negatywnie się zweryfikowała proteza bo się pomyliłaś i wpisałaś dużą protezę zamiast małej.
Z ciekawości, na co przechodzisz z somedu?

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: z KS-somed /Oracle do mysql
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 16, 2018, 23:43:42 pm »
Czasem jednak muszę podejrzeć coś w historii danego pacjenta i najczęściej somed nie może się połączyć z bazą danych.
Takie coś może być spowodowane niepoprawną instalacją Somedu. Wystarczyłoby się temu przyjrzeć i można mieć Somed dla samej historii wizyt.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline olencia_150

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 7
  • Pomógł? 0
Odp: z KS-somed /Oracle do mysql
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 16, 2018, 23:49:36 pm »
Dokładnie to samo teraz przerabiam. Zrobiłam pacjentce skaling + protezy i mam odrzucone na dole bo ktoś wysłał >6 lat temu całkowitą zamiast częściówki. Sprawa ciągnie się od listopada. Jakoś tamten gabinet się tym wcale nie przejął jak dotąd. W nfz teraz powiedzieli że sami mi to odblokują bo właśnie > 5 lat.
Estomed mi przypasował.

Takie coś może być spowodowane niepoprawną instalacją Somedu. Wystarczyłoby się temu przyjrzeć i można mieć Somed dla samej historii wizyt.
Nie mam na nich siły. Co dzień się wysypuje na czymś innym.

Offline olencia_150

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 7
  • Pomógł? 0
Odp: z KS-somed /Oracle do mysql
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 17, 2018, 09:41:52 am »
To da się zrobić. W module świadczeń powinnaś mieć opcję eksportu danych do excela.
U mnie wygląda to tak:
moduł stomatologia - HZICH - export danych do xml - wybór okresu, w którym  były wprowadzone dane - i..... mam plik excela w którym są imiona nazwiska adresy pacjentów którzy byli przyjęci w wybranym okresie. Nic więcej.
Chyba że inaczej rozumiemy pojęcie "modułu świadczeń".

Offline Sorn

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 239
  • Pomógł? 24
Odp: z KS-somed /Oracle do mysql
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 17, 2018, 12:42:39 pm »
Eksport/import rozliczeń jest możliwy do zrealizowania i to w bardzo prosty sposób.
W Somed wystarczy zapisać wszystkie raporty wysłane do NFZ do pliku xml ale bez szyfrowania.
W nowym programie wystarczy, że producent umożliwi import takich plików (które są standardem).
Przykładowo w PPS jest możliwość zaimportowania plików rozliczeniowych.
Nie będzie tam imienia i nazwiska, ale za to będzie PESEL/identyfikator pacjenta dla NFZ a pacjentów można bardzo łatwo wyeksportować z Somed.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 71
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9303 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]