collapse

Reklama


Autor Wątek: e-ZLA  (Przeczytany 10707 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: e-ZLA
« Odpowiedź #15 dnia: Stycznia 08, 2018, 19:36:14 pm »
hmm.. a jak jest tak właściwie ze świadczeniodawcą.. w jaki sposób następuję jego powiązanie z lekarzem? i czy np. poz w którym pracuje dany lekarz wystawiający zwolnienie też musi miec konto w PUE?
Podczas wystawiania zwolnienia lekarz ma wybór świadczeniodawcy w kontekście którego pracuje.

Koniec tego dobrego i każdy lekarz wystawia na komputerze sam czy myślicie, że da się to jakoś ugryźć informatycznie, żeby było "po staremu"..? ;-)

Pewnie, że się da. Wystarczy, że lekarz przekaże asystentce dane logowania do ePUAP i dostęp do majla / komórki, na który przychodzą kody autoryzacyjne. Niemożliwe? Możliwe - słyszałem o takich akcjach.

Offline MichalP

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 392
  • Pomógł? 10
  • Kujawsko-Pomorski OW
Odp: e-ZLA
« Odpowiedź #16 dnia: Stycznia 08, 2018, 19:43:44 pm »
U mnie plan lekarza był podobny. Przekazać dane logowania do rejestracji.
Jak mu pokazałem że na PUE po zalogowaniu danym loginem i hasłem widać ile składek zgromadził - ZUS, OFE i inne ciekawostki - to jednak zaniechał tego planu.

Offline dbfr

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 91
  • Pomógł? 3
    • Blog o rozwiązaniach informatycznych dla branży medycznej
Odp: e-ZLA
« Odpowiedź #17 dnia: Stycznia 09, 2018, 08:09:31 am »
hmm.. a jak jest tak właściwie ze świadczeniodawcą.. w jaki sposób następuję jego powiązanie z lekarzem? i czy np. poz w którym pracuje dany lekarz wystawiający zwolnienie też musi miec konto w PUE?
Podczas wystawiania zwolnienia lekarz ma wybór świadczeniodawcy w kontekście którego pracuje.

a tych świadczeniodawców się dopisuje rozumiem po prostu?
http://itwmedycynie.pl - Blog o rozwiązaniach IT dla branży medycznej

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: e-ZLA
« Odpowiedź #18 dnia: Stycznia 09, 2018, 12:32:00 pm »
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: e-ZLA
« Odpowiedź #19 dnia: Stycznia 10, 2018, 00:06:08 am »
hmm.. a jak jest tak właściwie ze świadczeniodawcą.. w jaki sposób następuję jego powiązanie z lekarzem? i czy np. poz w którym pracuje dany lekarz wystawiający zwolnienie też musi miec konto w PUE?
Podczas wystawiania zwolnienia lekarz ma wybór świadczeniodawcy w kontekście którego pracuje.

a tych świadczeniodawców się dopisuje rozumiem po prostu?

To chyba ZUS jakoś dopisuje. Podczas wystawiania zwolnienia jest po prostu strona z etapem "wybierz przychodnię" i  masz do wyboru te, gdzie lekarz pracuje.

"SKIEROWANIE NA REHABILITACJĘ LECZNICZĄ" - to też będzie elektronicznie od lipca czy tylko ZLA?

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: e-ZLA
« Odpowiedź #20 dnia: Stycznia 10, 2018, 09:12:25 am »
W instrukcji, która wkleiłem jest o tm na str. 10. Wychodzi na to, że można dopisać samemu miejsce pracy.

Nigdzie nie znalazłem zapisu żadnego o skierowaniach, tylko o ZLA i tego bym się trzymał na chwilę obecną.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline jps1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 62
  • Pomógł? 0
Odp: e-ZLA
« Odpowiedź #21 dnia: Lutego 22, 2018, 10:24:45 am »
Witam.
Stosuję eZLA od 3 miesięcy. Początkowo jedno stanowisko z kluczem kwalifikowanym. Chodziło bez zastrzeżeń. Następnie dołączyłem dwa dodatkowe stanowiska z kluczami ZUS każde na innym komputerze. Też chodziło prawidłowo. Ostatnio dołączyłem kolejnych lekarzy na tych samych komputerach i zaczęły się schody. Przy próbie logowania pokazuje się klucz lekarza który ostatnio wydawał zwolnienie , a nie tego co jest zalogowany do KS-SOMED. System pamięta hasła w związku z tym istnieje duże ryzyko , że wyśle się eZLA na nazwisko innego lekarza , co jest niezgodne z dokumentacją medyczną.
Istnieje możliwość założenia każdemu lekarzowi oddzielnego pulpitu ale obawiam się o stabilność takiej instalacji oraz problemy, gdy lekarz musi przejść do innego gabinetu.
Może ja mam coś ustawione źle. Wydaje mi się że przy każdym logowaniu do SOMED`a system powinien wołać hasło do klucza co wyeliminowałoby pomyłki.

Offline maciejj

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 579
  • Pomógł? 64
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: e-ZLA
« Odpowiedź #22 dnia: Lutego 22, 2018, 10:58:26 am »
Każdy lekarz musi mieć swoje konto (profil użytkownika) na komputerze.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: e-ZLA
« Odpowiedź #23 dnia: Lutego 22, 2018, 11:11:05 am »
Tak jak napisał maciejj - tak powinno być i jak skonfigurujesz to dobrze, to nie ma z taką pracą problemów. W innym gabinecie, nie mając domeny, musisz komputer też samo konfigurować dla danego lekarza. Jak się lekarz będzie wylogowywał poprawnie z aplikacji i konta, przenosząc się do innego gabinetu to nie będzie problemu.
Teoretycznie da się ustawić hasło przy wgraniu certyfikatu ZUS do Windowsa - działa, pojawia się okienko wpisania przy użyciu, ale jest tam tez możliwość zapamiętania go i jak lekarz się o to pokusi, to dalej jest bez hasła.
Co do pokazania się certyfikatu ostatnio wystawiającego lekarza - pojawia się tylko on czy można się dostać jeszcze i wybrać inne?
W ostatnich aktualizacjach (koniec 2017/początek 2018) było do Somedu dodane sprawdzanie, czy imię i nazwisko osoby zalogowanej do Somedu zgadza się z tymi danymi w certyfikacie (jakoś tak). Trzeba doczytać, może tam będzie coś co w tej sytuacji pomoże.
Tak czy inaczej sugestią Kamsoftu było założenie oddzielnych kont do Windowsa.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline dbfr

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 91
  • Pomógł? 3
    • Blog o rozwiązaniach informatycznych dla branży medycznej
Odp: e-ZLA
« Odpowiedź #24 dnia: Lutego 22, 2018, 14:34:31 pm »
dobra kazja, zeby pomyśleć o jakims ad ;)
http://itwmedycynie.pl - Blog o rozwiązaniach IT dla branży medycznej

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 112
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]