collapse

Reklama


Autor Wątek: zg??oszenie zmiany do umowy - jedno miejsce wykonywania, dwa zakresy  (Przeczytany 10344 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zdrowy

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 327
  • Pomógł? 2
  • Mazowiecki OW
Zg??aszam zmianÄ? do umowy NPL - dodanie lekarza. Przy okazji pojawiajÄ? siÄ? wszystkie pozosta??e pozycje do zweryfikowania.

Jest sobie pielÄ?gniarka, kt??ra pracuje w dziennym POZ 20 godzin i w NPL ambulatoryjnej 15 godzin tygodniowo. W obydwu przypadkach jest to samo miejsce wykonywania (GABINET PIELÄ?GNIARKI).

Podczas przygotowywania oferty w SWD-KO wprowadzi??em jej odpowiedniÄ? liczbÄ? godzin dla ka??dego zakresu ??wiadcze??.

W pozycji do weryfikacji wspomnianego wy??ej wniosku pokazuje siÄ? dla tej pielÄ?gniarki:
- Harmonogram ostatnio przekazany - tu jest ok, tak jak wys??a??em w ofercie.
- Harmonoram bazowy i Harmonogram wynikowy - tu wskakuje liczba godzin przypisana pielÄ?gniarce w SZOI dla danego miejsca wykonywania (a ta nie jest r??wna liczbie godzin dla zakresu).

W skr??cie - jedno miejsce wykonywania, jeden pracownik, dwa zakresy ??wiadcze??.

Co zrobiÄ? w takim przypadku? Je??li w SZOI zmieniÄ? pielÄ?giarce liczbÄ? godzin dostosowujÄ?c do NPL, to bÄ?dÄ? mia?? problem przy ewentualnym wniosku do zmiany umowy na dzienny POZ.

Offline Patrycja

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 172
  • Pomógł? 0
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: zg??oszenie zmiany do umowy - jedno miejsce wykonywania, dwa zakresy
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 13, 2009, 16:40:32 pm »
Niestety nie pomogÄ?, bo dopiero bÄ?dÄ? zmieniaÄ? lekarza i harmonogramy.

Ale mam do Ciebie (lub do ka??dego, kt??ry ju?? co?? podobneg robi??) pytanie:
W Wlkp. wczoraj pojawi??y siÄ? "instrukcje" do zrobienia w szoi zg??osznia zmian danych w nowy spos??b.

Brakuje mi jednej informacji: jaka jest kolejno??c postÄ?powania?

Teraz w szoi mam stan zgodny z ofertÄ?.
Cz powinnam dokonaÄ? zmian w zasobach tj. dodaÄ? lekarza, pozmieniaÄ? harmongramy itp., a potem na tej nowo dodanej zak??adce zrobiÄ? "dodaj nowe zg??oszenie" i wtedy w tym zg??oszeniu znajdÄ? siÄ? wprowadzone przeze mnie zmiany?

Szczerze m??wiÄ?c, nie bardzo rozumiem filozofiÄ? tego "nowego" sposobu wprowadzania zmian.

By??abym wdziÄ?czna za odpowied??, bojÄ? siÄ? kombinowaÄ? sama, ??eby nie namieszaÄ? ...

Pozdrawiam,

Patrycja

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9310
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: zg??oszenie zmiany do umowy - jedno miejsce wykonywania, dwa zakresy
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 13, 2009, 20:17:59 pm »
Najpierw trzeba dodaÄ? nowego lekarza w zasobach.
DodajÄ?c zg??oszenie o zmianie mo??na wybraÄ? tylko pracownik??w zatrudnionych w danym miejscu.

Offline Patrycja

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 172
  • Pomógł? 0
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: zg??oszenie zmiany do umowy - jedno miejsce wykonywania, dwa zakresy
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 14, 2009, 15:00:16 pm »
Czy ja dobrze rozumiem, ??e to "zg??oszenie zmiany do umowy" zbiera wszystkie wprowadzone wcze??niej przeze mnie w zasobach zmiany np. harmonogram??w?

A potem - po zatwierdzeniu przeze mnie - jest ono przekazywane do NFZ?
Pozdrawiam,

Patrycja

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: zg??oszenie zmiany do umowy - jedno miejsce wykonywania, dwa zakresy
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 14, 2009, 20:36:11 pm »
Czy ja dobrze rozumiem, ??e to "zg??oszenie zmiany do umowy" zbiera wszystkie wprowadzone wcze??niej przeze mnie w zasobach zmiany np. harmonogram??w?

A potem - po zatwierdzeniu przeze mnie - jest ono przekazywane do NFZ?

Na razie niestety nie, na szkoleniu Pan Pawe?? Nawara (Mazowiecki OW) zapewnia??, ??e docelowo tak ma byÄ?. Na ten moment po dodaniu zg??oszenia trzeba r??wnie?? dodaÄ? (wybraÄ? z listy) nowego pracownika.
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline bakopa

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Pomógł? 0
  • Wielkopolski OW
Odp: zg??oszenie zmiany do umowy - jedno miejsce wykonywania, dwa zakresy
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 15, 2009, 00:14:02 am »
Witam.

Nie chcÄ? zak??adaÄ? nowego wÄ?tku, a mam podobny problem. Lekarz, kt??ry do tej pory pracowa?? w pe??nym wymiarze godzin przechodzi na emeryturÄ? i bÄ?dzie dostÄ?pny tylko 2x w tygodniu (jego pacjent??w przejmÄ? inni lekarze).Zg??oszenie pisemne do NFZ posz??o ju?? ponad miesiÄ?c temu i teraz dosta??am odpowied??, ??e mam to wszystko wprowadziÄ? przez SZOI i nowÄ? funkcjÄ? "zg??oszenie zmian do umowy"

W zwiÄ?zku z tym mam pytanie - rozumiem, ??e najpierw robiÄ? zmianÄ? godzin pracy tego lekarza w zasobach ??wiadczeniodawcy i na tej podstawie dopiero zg??oszenie zmian do umowy?

I jeszcze jedno pytanie, bo zaczynam mieÄ? wÄ?tpliwo??ci - skoro ten lekarz nie bÄ?dzie mia?? listy aktywnej, tylko bedzie pracowa?? jako "lekarz do pomocy", to mo??e nie powinnam zmieniaÄ? mu harmonogramu pracy, tylko w og??le usunÄ?Ä? z listy personelu?

Pierwszy raz mam takÄ? sytuacjÄ? i trochÄ? siÄ? pogubi??am...

Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Marca 15, 2009, 17:30:58 pm wysłana przez bakopa »

Offline j00ls

  • Global Moderator
  • Super Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 380
  • Pomógł? 11
Odp: zg??oszenie zmiany do umowy - jedno miejsce wykonywania, dwa zakresy
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 15, 2009, 13:15:55 pm »
Czy ja dobrze rozumiem, ??e to "zg??oszenie zmiany do umowy" zbiera wszystkie wprowadzone wcze??niej przeze mnie w zasobach zmiany np. harmonogram??w?

A potem - po zatwierdzeniu przeze mnie - jest ono przekazywane do NFZ?

Na razie niestety nie, na szkoleniu Pan Pawe?? Nawara (Mazowiecki OW) zapewnia??, ??e docelowo tak ma byÄ?. Na ten moment po dodaniu zg??oszenia trzeba r??wnie?? dodaÄ? (wybraÄ? z listy) nowego pracownika.

W 16R jest dok??adnie tak jak spodziewasz siÄ? Patrycjo. Kilka dni temu uzupe??nia??em personel, wygenerowa??em zg??oszenie zmian, zadzwoni??em do NFZ ----> wstÄ?pnie mam potwierdzenie, ??e wszystko jest tak, jak byÄ? powinno.
gbak:finishing, closing, and going home

Offline Patrycja

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 172
  • Pomógł? 0
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: zg??oszenie zmiany do umowy - jedno miejsce wykonywania, dwa zakresy
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 15, 2009, 17:54:51 pm »
DziÄ?ki za odpowiedzi :)

Jako?? raczej nie mam problem??w ze zrozumieniem r????nych instrukcji przekazywanych przez NFZ lub Kamsoft, ale tym razem szkoda gadaÄ?.

Nie rozumiem, dlaczego kto?? piszÄ?c instrukcjÄ? dotyczÄ?cÄ? tych zmian (sÄ? dwie wersje, druga - w formie prezentacji - ma prawie sto stron) nie m??g?? dodaÄ? jednego lub dw??ch zda?? na w/w temat.

Nie wiem, co by??my zrobili bez tego forum...
Pozdrawiam,

Patrycja

Offline bakopa

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Pomógł? 0
  • Wielkopolski OW
Odp: zg??oszenie zmiany do umowy - jedno miejsce wykonywania, dwa zakresy
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 15, 2009, 23:00:30 pm »
Witam.

Powy??sze posty wiele mi wyja??ni??y, za co dziÄ?kujÄ?.

Nadal jednak nie wiem, co zrobiÄ? z lekarzem, kt??ry wcze??niej mia?? listÄ? aktywnÄ? i zosta?? zg??oszony w ofercie jako dostÄ?pny od poniedzia??ku do piÄ?tku, a obecnie bÄ?dzie pracowa?? jako "lekarz do pomocy", bez w??asnej listy pacjent??w, tylko 2x w tygodniu.

Czy wystarczy, je??li zmieniÄ? mu harmonogram czasu pracy, czy te?? muszÄ? go usunÄ?Ä? z personelu na SZOI.

Je??li kto?? z Pa??stwa zna odpowied?? na to pytanie, to by??abym bardzo wdziÄ?czna za umieszczenie jej tutaj, bo nie chcÄ? zrobiÄ? sobie ba??aganu na SZOI.

Pozdrawiam.

Offline skopczyp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 645
  • Pomógł? 37
  • SZOI
Odp: zg??oszenie zmiany do umowy - jedno miejsce wykonywania, dwa zakresy
« Odpowiedź #9 dnia: Marca 16, 2009, 08:37:09 am »

Je??eli lekarz bÄ?dzie wykazywany w poradach lekarskich jako realizujÄ?cy ??wiadczenia to musi zostaÄ?.

Je??eli bÄ?dzie udziela?? porad w ramach NFZ te?? wydaje siÄ? logiczne ??e musi zostaÄ?.

A najlepiej w tym przypadku wykonaÄ? tel do przyjaciela w Oddziale

Offline NZOZ_SM

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 100
  • Pomógł? -1
Odp: zg??oszenie zmiany do umowy - jedno miejsce wykonywania, dwa zakresy
« Odpowiedź #10 dnia: Marca 16, 2009, 10:57:32 am »
Nadal jednak nie wiem, co zrobiÄ? z lekarzem, kt??ry wcze??niej mia?? listÄ? aktywnÄ? i zosta?? zg??oszony w ofercie jako dostÄ?pny od poniedzia??ku do piÄ?tku, a obecnie bÄ?dzie pracowa?? jako "lekarz do pomocy", bez w??asnej listy pacjent??w, tylko 2x w tygodniu.

Czy wystarczy, je??li zmieniÄ? mu harmonogram czasu pracy, czy te?? muszÄ? go usunÄ?Ä? z personelu na SZOI.

Witam
Mam takÄ? sytuacjÄ? w jednym NZOZie (Wlkp. OW): dw??ch lekarzy - ka??dy ze swojÄ? listÄ? aktywnÄ? i trzeci tzw. "do pomocy". W SZOI wszyscy trzej sÄ? wykazani plus harmonogramy pracy, itd. Uwa??am, ??e lekarz "do pomocy" musi byÄ? na li??cie personelu w SZOI, poniewa?? przy rejestracji wykonywanych us??ug jest niezbÄ?dny do prawid??owego zapisania us??ugi.
Pozdrawiam

Offline bakopa

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Pomógł? 0
  • Wielkopolski OW
Odp: zg??oszenie zmiany do umowy - jedno miejsce wykonywania, dwa zakresy
« Odpowiedź #11 dnia: Marca 16, 2009, 21:48:11 pm »
Witam.

Bardzo dziÄ?kujÄ? za szybkÄ? odpowied??.
"Przyjaciel" z NFZ, do kt??rego zadzwoni??am, aby zasiÄ?gnÄ?Ä? informacji po naradzie z innymi "przyjaci????mi" obecnymi w tym samym pokoju podjÄ??? decyzjÄ? o konieczno??ci usuniÄ?cia lekarza z SZOI. Jednak??e argumenty skopczypa i do??wiadczenia praktyczne NZOZ_SM sk??oni??y mnie do zmiany tylko godzin pracy tego lekarza i pozostawienia go na SZOI.
Zg??oszenie zmian wys??ane, poczekamy, zobaczymy...

Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Marca 16, 2009, 21:50:04 pm wysłana przez bakopa »

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: zg??oszenie zmiany do umowy - jedno miejsce wykonywania, dwa zakresy
« Odpowiedź #12 dnia: Marca 17, 2009, 00:06:14 am »
"Przyjaciel" z NFZ, do kt??rego zadzwoni??am, aby zasiÄ?gnÄ?Ä? informacji po naradzie z innymi "przyjaci????mi" obecnymi w tym samym pokoju podjÄ??? decyzjÄ? o konieczno??ci usuniÄ?cia lekarza z SZOI.

DziwiÄ? siÄ?, ??e tak Ci powiedzieli w NFZ - wed??ug mnie niezale??nie czy lekarz zbiera listy POZ czy nie, to udziela ??wiadcze?? medycznych na kt??re ??wiadczeniodawca zawar?? umowÄ? i powinien byÄ? wykazany zgodnie z warunkami NFZ.
Ja jestem zdania, ??e lekarz zatrudniony nawet na zastÄ?pstwo (kilka dni) powinien byÄ? zg??oszony...

Offline Patrycja

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 172
  • Pomógł? 0
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: zg??oszenie zmiany do umowy - jedno miejsce wykonywania, dwa zakresy
« Odpowiedź #13 dnia: Marca 21, 2009, 12:48:04 pm »
Mam jeszcze jedno pytanie odno??nie zmian zasob??w w SZOI - dotyczy POZ.

Przy przygotowywaniu dokumnetacji aktualizacyjnej (w WLKP) kazali na podawaÄ? w SZOI dla poszczeg??lnych os??b z personelu tylko og??lnÄ? liczbÄ? godzin pracy danej osoby, a szczeg??l??owy harmonogram, z podzia??em na gabinet i wizyty domowe - dopiero w SWD-KO.

Teraz muszÄ? zmienaÄ? harmonogramy lekarzy i zupe??nienie nie wiem, gdzie (i czy w og??le) w SZOI wpisuje siÄ? harmonogram z uwzglÄ?dnieniem wizyt domowych.

Ma kto?? mo??e informacje na ten temat?
Pozdrawiam,

Patrycja

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9310
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: zg??oszenie zmiany do umowy - jedno miejsce wykonywania, dwa zakresy
« Odpowiedź #14 dnia: Marca 21, 2009, 12:56:42 pm »
W zg??oszeniu wniosku dodajesz dwa harmonogramy:
1. praca (gabinet)
2. wizyty domowe.

I trzeba to zrobiÄ? we wszystkich pkt umowy.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 125
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9310 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]