collapse

Reklama


Autor Wątek: ICD9 POZ  (Przeczytany 3260 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gringo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 815
  • Pomógł? 22
  • Zachodniopomorski OW
ICD9 POZ
« dnia: Grudnia 15, 2017, 21:08:14 pm »
Czy obecnie są wymagane kody ICD9 w POZ?

W tym miesiącu odrzuciło mi świadczenia Porada lekarska w miejscu udzielania świadczeń z komunikatem brak ICD9.

Podobnie świadczenia położnej: patronaże i wizyty w edukacji. Dodałem:
89.042   Edukacyjna wizyta położnej w okresie 21-31 tyg. ciąży
    
 89.043   Edukacyjna wizyta położnej w okresie 32 tydzień do porodu
    
89.044   Wizyta patronażowa

i weszło...
Przepraszamy. Taras widokowy nieczynny. Najbliższy czynny taras widokowy dla odprowadzających we Wrocławiu!

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: ICD9 POZ
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 15, 2017, 23:51:17 pm »
Nie są - jakieś 3 dni temu tel do działu POZ podkarpackiego NFZ (PŚ) i zdziwienie. Podanie id świadczeniodawcy, wskazanie raportu - no tak, wyrzuca świadczenia. Zgłosimy do działu IT. Na razie pewnie nie wiadomo o co kaman, ale pewnie jakiś błąd po aktualizacji systemu po stronie NFZ. Jak poprawisz i dodasz procedurę - przejdzie, ale nie wiem czy tracić czas.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline gringo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 815
  • Pomógł? 22
  • Zachodniopomorski OW
Odp: ICD9 POZ
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 16, 2017, 10:45:21 am »
Dzięki 09061303,

Na szczęście w PPS's szybko poprawia się kody ICD9.
Przypisujemy na stałe do usługi a w module serwis jest funkcja dopisująca kody do świadczeń. Szkoda tylko, że nie funkcji, która umożliwia przygotowanie odrzuconych świadczeń do ponownej wysyłki. Tzn. Wizyta zmienia status, ale usługa/produkt ma status odrzucony...
Tak czy nie tak, marzy mi się aby za takie problemy wystawiać NFZ rachunek. Może dożyjemy takich czasów ;-)
Przepraszamy. Taras widokowy nieczynny. Najbliższy czynny taras widokowy dla odprowadzających we Wrocławiu!

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: ICD9 POZ
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 16, 2017, 11:20:52 am »
Szkoda tylko, że nie funkcji, która umożliwia przygotowanie odrzuconych świadczeń do ponownej wysyłki. Tzn. Wizyta zmienia status, ale usługa/produkt ma status odrzucony...
Panie z działu PPSa twierdzą, że spod raportu zwrotnego jak damy spod raportu zwrotnego odfiltrowane - przygotuj pozycje do ponownego wysłania, to mają się pojawić w nowo generowanym raporcie. Mi się to nigdy nie udało - tylko wyszarzyło pozycje pod przeglądem zwrotki - nie pojawiły się w raporcie. Odpuściłem...
Dasz radę zrobić to nie do końca tak automatycznie, ale spod świadczeń w rozliczeniach można próbować filtrować po statusie (nie wiem czy po przypięciu procedury status błędny zniknie czy nie), a później zadziałać spod odfiltrowane - przygotuj zestawy.... i to już działa, świadczenia wejdą do raportu.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline bart

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1498
  • Pomógł? 117
  • Dolnośląski OW
Odp: ICD9 POZ
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 17, 2018, 13:00:56 pm »
Moduł SERWIS-> Menu Raportowanie do OW NFZ -> Zbiorcze korekty swiadczeń -> Przygotowanie zestawów do ponownego przesłania  i tu wskazujemy raport z błędami oraz potwierdzamy, że chcemy wysłać tylko błędne pozycje.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 105
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]