collapse

Reklama


Autor Wątek: deklaracje POZ  (Przeczytany 2534 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline emem

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 12
  • Pomógł? 1
deklaracje POZ
« dnia: Grudnia 21, 2017, 13:11:12 pm »
witam,

poszukuję jednorazowo do pomocy osoby, która rozlicza deklaracje POZ (lekarz i pielęgniarka) w Somedzie.
Nigdy się tym nie zajmowałem w tej aplikacji dlatego nie wiem gdzie poprawnie sprawdzić kilka rzeczy (najlepiej otrzymać listy w .xls):

- jakie deklaracje zostały wysłane do NFZ w ostatnim eksporcie
- które zostały zatwierdzone a które odrzucone w ostatniej zwrotce z NFZ
- z jakiego powodu zostały odrzucone

Nie wiemy gdzie personel, który się tym zajmował popełnia błąd. Deklaracji przybywa (fizycznie na papierze z miesiąca na miesiąc jest więcej) a faktura z ostatnich dwóch miesięcy różniła się kwotą w stylu 100zł.

Jak widzę współpracę?
Umawiamy się na telefon, działamy w określonym terminie poprzez np. team viewera.
Za każdą rozpoczętą godzinę pracy wynagrodzenie 150zł

Osoby zainteresowane proszę o kontakt na priv.

Offline lybex

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Pomógł? 2
Odp: deklaracje POZ
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 21, 2017, 15:04:39 pm »
Idą święta, więc pomoc w ramach prezentu: czy liczba deklaracji przesłanych do funduszu zmienia się? Jak wygląda raport deklaracji nieuznanych przez fundusz? W szoi sprawdzisz to przez menu: Listy aktywne POZ -> Raport zwrotny / Pokaż -> Deklaracje nieuznane/Pokaż raport.
Tu ustalisz czy, ile i dlaczego deklaracje są nieuznawane przez fundusz.
Pomoc w programie w następnym odcinku :)

Offline emem

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 12
  • Pomógł? 1
Odp: deklaracje POZ
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 22, 2017, 13:47:20 pm »
@lybex

dzięki. Nie dopisałem że chodzi o Pomorskie. Tutaj jest Portal Świadczeniodawcy. Po pliku R_UMX widzę ilościowo że nie rośnie ilość deklaracji.
Deklaracji we wrześniu 3901szt a w październiku 3902szt. Gdzie trzymam w ręku z 200 nowo podpisanych z pazdziernika i np 150 z wrzesnia. Na pewno nie wycofano tylu samo deklaracji ile wpisano nowych.... Więc chyba do eksportu nie idą wszystkie deklarację. Jeśli nie są eksportowane - to nie wiem które.

Sama zwrotka z NFZ idzie po id deklaracji. Więc tysiące numerków musiałbym wpisać żeby trafić na deklaracje podpisane w październiku - i wtedy bym się dowiedział czy zostały zaakceptowane czy nie. W plikach nie mam dat złożenia. Na portalu owszem - widze i pesel i date złożenia. Ale na 1 stronie wyników tylko 50szt, żadnych filtrów, sortacja nie działa, brak eksportu do excella....
W pliku dane wyglądają:

</poz-umowy-dekl-dane>
-<poz-umowy-dekl-dane oplata-plat="5044.76" wsp-koryg="2.00" lb-osob="838" stawka-kapitacyjna="6.02" kod-swiadcz="5.01.00.0000027">
-<poz-dekl-swd>
<poz-dekl wersja="2" id-dekl="10000" id-spraw="1" id-inst="11011739"/>

W samym Somedzie nie potrafię się połapać bo nie jestem w stanie znaleźć opcji/filtra który by robił:

- pokaż wszystko co zostało wysłane
- pokaż wszystkie aktywne (nie wycofane) deklaracje wraz ze statusem "deklaracja zaliczona" oraz:
- pokaż wszystkie odrzucone przez NFZ deklaracje wraz z przyczyną odrzucenia


Ja SOMEDu nie znam a w tej przychodni akurat mam uczyć lekarzy jak pracować z EDM w Serum... to jest temat poboczny, który powiedział że jeśli mi się uda to pomogę im go rozwiązać. Kompletnie nie mam pojęcia dlaczego korzystają z Someda do rozliczeń a z Serum do dokumentacji medycznej. Absolutnie nie rozumiem.

W każdym razie dziękuję za informację. Dostałem również wiadomość prywatną i chyba uda nam się przez to przebrnąć wraz z innym użytkownikiem dlatego chyba można uznać wątek za zamknięty.

Wesołych Świąt!

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 105
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 2
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9306 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]