collapse

Reklama


Autor Wątek: Błąd kod 51608023  (Przeczytany 7482 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline JanuszBond

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 2
  • Pomógł? 0
Odp: Błąd kod 51608023
« Odpowiedź #15 dnia: Grudnia 17, 2017, 14:45:28 pm »
DZIĘKUJĘ
Janusz

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Błąd kod 51608023
« Odpowiedź #16 dnia: Grudnia 17, 2017, 15:12:36 pm »
@karolweksler
Nie widziałem w wpisach właśnie info czy to SZOI czy PŚ. Na SZOI jak masz zwrotkę do pobrania, to już nie dzieje się z pozycjami w niej zawartymi nic (chyba, że jakieś okresowe walidacje). Natomiast na PŚ po wysłaniu świadczenia są niezweryfikowane - nie są brane pod uwagę przy naliczeniach finansowych, dodatkowo mogą jeszcze wrócić ma poziom błędu lub ostrzeżenia. Zwykle w godzinach nocnych odpalana jest weryfikacja przez system NFZ i po niej dopiero mamy status jak na SZOI jak się zwrotka do pobrania pojawi (raport jest zweryfikowany/zamknięty). Z tego powodu pisałem ogólnie, że lepiej poczekać.

@JanuszBond
Jaki to w ogóle raport wysyłasz i z jakiej aplikacji?
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: Błąd kod 51608023
« Odpowiedź #17 dnia: Grudnia 17, 2017, 15:47:19 pm »
@09061303: już rozumiem, ja generalnie pracuję z SZOI i z tego co piszesz, to jakoś dziwnie działa to na PŚ. Osobiście bardzo doceniam weryfikacje od razu na SZOI, co generalnie działa województwach, z którymi mam do czynienia poza Warszawą (tam import, który sprawdza czy pacjenci byli sprawdzeni w ewuś potrafi zajmować tydzień, przez co mam wrażenie, że serwer SZOI w Warszawie działa na czymś takim: https://usercontent1.hubstatic.com/5221424_f520.jpg).

Offline riquelme

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 9
  • Pomógł? 0
Odp: Błąd kod 51608023
« Odpowiedź #18 dnia: Grudnia 17, 2017, 20:55:22 pm »
Dziękuje panowie za pomoc.Faktura wygenerowana,wszystkie należności prawidłowo naliczone.Rehabilitację leczniczą(fizjoterapię ambulatoryjną) rozliczam przez PŚ,z reguły jak po ok 4 godzinach nie ma zwrotki to wszystko jest w porządku.Nie wiem czy podniesienie by coś dało,odświeżanie pierwszego id cyklu nic nie dało.Najważniejsze,że miesiąc rozliczony,bo już kolejny czeka w kolejce oczekujących :). Jeszcze raz dziękuje za pomoc!

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Błąd kod 51608023
« Odpowiedź #19 dnia: Grudnia 18, 2017, 00:30:52 am »
(...)z reguły jak po ok 4 godzinach nie ma zwrotki to wszystko jest w porządku.
Na PŚ zwrotka jest zawsze (nawet są dwa pliki - jeden potwierdzenie wpłynięcia pliku do systemu NFZ i chyba parsowania składni, drugi z info o walidacji pozycji pliku), a jak jej nie ma do 4godzin to znaczy, że system NFZ coś wisi.
Jak poprawiałeś świadczenia dziś, to na 100% (chyba, że weryfikacja poszła jakoś w międzyczasie) te świadczenia nie zostały uwzględnione. Biorąc pod uwagę, że w fizjo zwykle są nadwykonania, to pewnie szablon naliczył się do limitu i nawet tego tematu nie widać.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline riquelme

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 9
  • Pomógł? 0
Odp: Błąd kod 51608023
« Odpowiedź #20 dnia: Grudnia 18, 2017, 20:28:42 pm »
Nie ma zwrotki miałem na myśli czerwone napisy z błędami po wysłaniu I fazy.Od października mamy nową umowę na rehabilitację leczniczą z okrojoną liczbą zabiegów,końcówka roku,zima,więc ledwie pół limitu łapiemy  :D . Weryfikacja przez Mmedica odbyła się wcześniej,żadnych błędów nie zwróciło,jedynie PŚ znalazł.Po usunięciu błędów z PŚ,rozliczenie i faktura zostały prawidłowo wygenerowane.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 90
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 2
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]