collapse

Reklama


Autor Wątek: Księga Głowna Poradniana z dodatkowymi danymi  (Przeczytany 1661 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline marcinso

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 12
  • Pomógł? 1
Księga Głowna Poradniana z dodatkowymi danymi
« dnia: Grudnia 12, 2017, 18:00:56 pm »
Mam wykupiony moduł Księga Główna Przychodni (lekarz rodzinny),
po kontroli zalecono aby w księdze głównej było zaznaczone że to jest dziecko lub dorosły, że był patronaż lub bilans czy wizyta na miejscu czy domowa. Muszę też zmienić pieczątkę nagłówkową.

Wiem że w Administrator, Szablony mogę wyszukać ten szablon i go poprawić ale nie do końca wiem jak dodać te dane?

Może ktoś ma gotowy szablon z takimi danymi  ;D

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Księga Głowna Poradniana z dodatkowymi danymi
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 12, 2017, 18:56:12 pm »
Jak chodzi o PPSa, to wg mnie księga jest zgodna z rozporządzeniem, jednak elementy, o których piszesz, dają pole do nadinterpretacji. Nie wiem czy generujesz i jak tę księgę. Jak jest generowana np. na podstawie terminarza, wyślij te postanowienia pokontrolne jako zgłoszenie modyfikacji, ponieważ NFZ tego wymaga.
Jak chodzi o dziecko lub dorosły to jest data ur. i PESEL, ale w zapisie jest tylko "dane identyfikujące pacjenta". Jak chodzi o rodzaj porad, to mamy zapis ogólny "rodzaj udzielonego świadczenia zdrowotnego", co można dowolnie zinterpretować (somed generuje tam np. pełną nazwę usługi z umowy z NFZ).
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline marcinso

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 12
  • Pomógł? 1
Odp: Księga Głowna Poradniana z dodatkowymi danymi
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 12, 2017, 19:11:36 pm »
Dzięki. Prześlę te informacje z postanowień pokontrolnych do producenta.

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: Księga Głowna Poradniana z dodatkowymi danymi
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 13, 2017, 19:05:21 pm »
A ja postanowiłem zapytać Ministerstwo czy należy uwzględniać widzimisie instytucji kontrolującej skoro rozporządzenie (w którym są określone kolumny w księdze) jest obowiązującym prawem. Dam znać jak odpiszą.

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: Księga Głowna Poradniana z dodatkowymi danymi
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 12, 2018, 19:46:05 pm »
Ministerstwo odpisało. Musi być to co w rozporządzeniu. Przepisy nie przewidują informacji czy pacjent to dziecko czy dorosły oprócz PESELa. Podsumowując, to co podałeś, to widzimisie instytucji kontrolującej i nic poza tym.

Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 9 listopada 2015 r. w sprawie rodzajów, zakresu i wzorów dokumentacji medycznej oraz sposobu jej przetwarzania
§ 43. Księga przyjęć, opatrzona numerem księgi, zawiera:
oznaczenie podmiotu, zgodnie z § 10 ust. 1 pkt 1;
numer kolejny wpisu;
datę i godzinę zgłoszenia się pacjenta;
imię i nazwisko, numer PESEL ? jeżeli został nadany, w przypadku noworodka ? numer PESEL matki, a w razie braku numeru PESEL ? rodzaj i numer dokumentu potwierdzającego tożsamość, oraz adres miejsca zamieszkania pacjenta;
oznaczenie osoby udzielającej świadczenia zdrowotnego, zgodnie z § 10 ust. 1 pkt 3 lit. a;
rodzaj udzielonego świadczenia zdrowotnego;
imię i nazwisko oraz podpis osoby dokonującej wpisu.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 119
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]