collapse

Reklama


Autor Wątek: problem z akceptacją harmonogramu  (Przeczytany 3837 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mpw

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 10
  • Pomógł? 0
problem z akceptacją harmonogramu
« dnia: Grudnia 10, 2017, 10:41:14 am »
Proszę o pomoc.
Składałam oferte konkursowa o caly etat ogolnostomatologiczny - 15 tys. W ofercie pisalam ze bede w sobote i więcej niz jedno popołudnie. Na negocjacjach w lipcu poinf. mnie ustnie ze mam być 3 dni - 18 h w tym jedno popoludnie i nie muszę być w sobotę, chyba że bardzo chcę oraz że proponują 3/5 etatu - 9 tys.
Od września próbuje zmienić harmonogram w nfz - napierw miałam 1x popoludnie i 2x rano od pon do pt - został odrzucony.
Wysłałam później harmonogram też na 3 dni (18h/tydzien) w tym sobota - też został odrzucony.
Zadzwoniłam do nfz-tam pani powiedziała,że zaznaczyłam w ofercie 5 dni o 6 h i mam tyle być. Kontrakt wyrabiam w ciagu tych 3 dni z nadwykonaniami. Poza tym jestem związana umową z inną placówka i nie mam możliwości być 5 dni po 6h-gabinet utrzymuje się głównie z nfz. Pisałam do swojego nfz o wyjaśnienie sprawy - co innego ustalili na negocjacjach, co innego teraz wymagaja. Odpowiedzi na pismo nie mam od ponad miesiąca. Może ktoś mi moze wytłumaczyć skąd taka ich decyzja i czym się kierują ??

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3074
  • Pomógł? 222
Odp: problem z akceptacją harmonogramu
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 10, 2017, 14:55:01 pm »
Jak wygląda grafik w umowie, którą podpisałaś z NFZ?
Co zaznaczyłaś w ankiecie konkursowej odnośnie harmonogramu?
Z jakich powodów NFZ odrzuca zgłoszenia zmian do umów?

Offline mpw

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 10
  • Pomógł? 0
Odp: problem z akceptacją harmonogramu
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 10, 2017, 15:28:46 pm »
harmonogram w umowie jest zaczytany z oferty , która skladana była na cały etat - i to bylo przysylane poczata i mialam tydzien na odesłanie
w ankiecie zaznaczylam w dostepnosci realizaje swiadczen w sobote - odpowiedz twierdzaca, realizacja swiadczen w poradni 5 dni po 6 godzin w tym 2 dni do 18 - tez twierdzaco - chcialam caly kontrakt, dostalm 3/5 etatu

u mnie nie ma podanego powodu - jest tylko decyzja negatywna. pani przez telefon utrzymuje ze mam byc mininum 3 dni a zaznaczylam 5 dni po 6 h i tyle mam byc i ja nie intersuje ze nie mam calego kontraktu tylko ją interesuje ze zaznaczylam te 5 dni

jak mowilam ze robie nadwykonania w te 3 dni to sie ze mną pokłocila ze co innego zaznaczylam w ankiecie - tak co innego zaznacyzlam w ankiecie bo chcialam caly kontrakt a calego nie mam

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3074
  • Pomógł? 222
Odp: problem z akceptacją harmonogramu
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 10, 2017, 15:37:41 pm »
Czyli podpisałaś grafik, w którym pracujesz 5 dni w tygodniu (bo tak składałaś w ofercie na cały etat), ale punktów do wyrobienia masz 3/5 etatu (bo tak uzgodniłaś na negocjacjach)?

Jeśli tak to wg mnie sprawa jest przegrana. Bo w trakcie negocjacji nie uzgodniłaś, że będziesz pracować 3 dni zamiast 5 dni (podanych w ofercie) tylko, że będziesz mieć mniejszy kontrakt, ale bez zmiany ilości dni, w których będziesz pracować i dostałaś dlatego dużo punktów za dostępność.

Jedyna opcja zmiany wg mnie to wypowiedzenie umowy dla NFZ (termin 3 msc) i dogadanie się, żeby zrobili konkurs raz jeszcze. I wtedy będziesz móc złożyć nową ofertę na 3 dni.

Trzeba patrzeć na to co podpisujesz.

Offline mpw

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 10
  • Pomógł? 0
Odp: problem z akceptacją harmonogramu
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 10, 2017, 15:40:29 pm »
3 lata temu tak samo było - skladalam o caly kontrakt dostałam 1/2. I wtedy też umowe podpisalam z harmonogramem na cały etat a potem bez problemu moglam zmniejszyc.

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3074
  • Pomógł? 222
Odp: problem z akceptacją harmonogramu
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 10, 2017, 15:43:21 pm »
Napisz pismo z prośbą o zgodę na zmianę grafiku w podany przez Ciebie sposób. Jeżeli używasz SZOI podaj numer zgłoszenia zmian do umowy (chodzi o WAP-2017...), w którym przesłałaś zmieniony grafik i poproś o jego pozytywną ocenę. Podaj argumenty, które tutaj podałaś. Jak się zgodzą to się zgodzą, a jak nie, to tylko wypowiedzenie umowy i nowy konkurs, bo ankieta.

Offline mpw

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 10
  • Pomógł? 0
Odp: problem z akceptacją harmonogramu
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 10, 2017, 15:45:34 pm »
Napisałam pismo i dostarczone było do NFZ 7.11.2017  i do tej pory nie mam odpowiedzi :/
zrobili mnie tym razem w jajo ....

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3074
  • Pomógł? 222
Odp: problem z akceptacją harmonogramu
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 10, 2017, 15:48:40 pm »
Wg mnie pozostaje czekać na odpowiedź. Ewentualnie przedzwoń do NFZ i zapytaj kiedy możesz spodziewać się odpowiedzi.

Miej na uwadze, że w związku z negatywną opinią zgłoszenia zmian do umowy może zaraz do Ciebie ktoś zadzwonić z NFZ i powiedzieć "musi pani dzisiaj poprawić grafik bo nie damy pani kontraktu na 2018".

Offline mpw

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 10
  • Pomógł? 0
Odp: problem z akceptacją harmonogramu
« Odpowiedź #8 dnia: Grudnia 10, 2017, 19:40:42 pm »
Ok rozumiem. U nas w woj. (podkarpackie) przychodzi najpierw umowa papierowa z harmonogramem zaczytanym z oferty i po jej podpisaniu i odeslaniu wystawiaja elektroniczna umowe. po jej wgraniu mozna robic korekte do harmonogramu. oczywiscie bardzo sie to rozciaga w czasie, bo zmiane probuje zrobic od wrzesnia odkad jest umowa. dodzwonic sie do stomatologii u mnie graniczy z cudem bo zwykle nikt nie obiera a drugi telefon ma odlozona sluchawke.

przyslali mi propozycje finansowa na przyszly rok ale widzialam juz ze prosza o wyslanie powierdzenia harmonogramu na 2018

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3074
  • Pomógł? 222
Odp: problem z akceptacją harmonogramu
« Odpowiedź #9 dnia: Grudnia 10, 2017, 19:43:46 pm »
W każdym woj. jest tak samo. W niektórych OW wysyłali umowy w połowie lipca i obowiązywały one od 1 lipca. Może w niektórych OW łatwiej się dodzwonić, ale ostatecznie trafiasz na kogoś z własnym widzimisie.

Offline mpw

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 10
  • Pomógł? 0
Odp: problem z akceptacją harmonogramu
« Odpowiedź #10 dnia: Grudnia 10, 2017, 23:48:35 pm »
Przekopałam jeszcze akty prawne i znalazłam w ZARZĄDZENIE Nr 23/2017/DSOZ PREZESA NARODOWEGO  FUNDUSZU  ZDROWIA z dnia 24 marca 2017 r. w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju leczenie stomatologiczne
i znalazłam w rodziale  3 taką informajcę
§ 8. 1. Dyrektor oddziału wojewódzkiego Funduszu na  obszarze właściwości danego oddziału wojewódzkiego zawiera umowy:
1) na nie mniej niż pół etatu przeliczeniowego w odniesieniu do jednej umowy z zachowaniem zasady pracy do godz. 18.00  jeden raz w tygodniu;
2) na nie więcej niż jeden etat przeliczeniowy w odniesieniu do jednego lekarza i jednej umowy.

2. Dyrektor oddziału wojewódzkiego Funduszu może wyrazić zgodę na realizację świadczeń w innym wymiarze niż określony w ust. 1, z uwzględnieniem:
1) dostosowania harmonogramu pracy proporcjonalnie do zasady, o której mowa w § 2 ust. 1 pkt 8; 
2) zasady pracy do godz. 18.00  jeden raz w tygodniu.

3. W uzasadnionych sytuacjach, w szczególności związanych z brakiem możliwości zabezpieczenia dostępności do świadczeń, dyrektor oddziału wojewódzkiego Funduszu może odstąpić od zasad określonych w ust. 1 oraz ustalić inną wartość etatu przeliczeniowego niż wielkość kalkulacyjna, z uwzględnieniem dostosowania harmonogramu pracy proporcjonalnie do zasady, o której mowa w § 2 ust.1 pkt 8.

4. O przyjęciu innej wielkości etatu przeliczeniowego na obszarze właściwości  oddziału wojewódzkiego Funduszu, dyrektor oddziału wojewódzkiego informuje Prezesa Funduszu.

Rozumiem z tego, że harmonogram pracy jest proporcjonalny do wielkości etatu przeliczeniowego ?

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3074
  • Pomógł? 222
Odp: problem z akceptacją harmonogramu
« Odpowiedź #11 dnia: Grudnia 11, 2017, 19:31:01 pm »
Tak. 1 etat (30 godzin) to 15 tys. punktów chyba, że w danym oddziale NFZ określono inne wartości (np. w kujawsko-pomorskim jest to 12 tys. pkt zamiast 15 tys. pkt).

NFZ w trakcie kontraktowania robił (i z tego co piszesz ma to również zastosowanie u Ciebie) taki myk, że zmniejszał ilość zakontraktowanego etatu, ale pozostawiał godziny pracy bez zmian. I wychodzi tak jak u Ciebie - składałaś ofertę na 1 etat,  masz grafik na 1 etat (30 godzin tygodniowo), ale masz punktów do wyrobienia tylko 1/2 etatu. W przypadku pół etatu ilość godzin pracy to 15 godz. tygodniowo, ale nikt nie zabroni pracować dłużej i wtedy oferent dostaje punkty za dostępność poradni.

Offline mpw

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 10
  • Pomógł? 0
Odp: problem z akceptacją harmonogramu
« Odpowiedź #12 dnia: Grudnia 12, 2017, 23:32:33 pm »
ok wszystko rozumiem ale na negocjacjach 3 razy pytalam ile mam byc czasu i 3x odpowiedz byla 3 dni i raz do godziny 18.00
mogli wtedy powiedziec ze mam byc 30 h i mniejszy etat to bym sie nie zgodzila i tyle

Offline mpw

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 10
  • Pomógł? 0
Odp: problem z akceptacją harmonogramu
« Odpowiedź #13 dnia: Grudnia 12, 2017, 23:34:04 pm »
czyli moge miec na dzrzwiach minimum te 18 h a w necie 30 h??

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3074
  • Pomógł? 222
Odp: problem z akceptacją harmonogramu
« Odpowiedź #14 dnia: Grudnia 13, 2017, 18:09:15 pm »
ok wszystko rozumiem ale na negocjacjach 3 razy pytalam ile mam byc czasu i 3x odpowiedz byla 3 dni i raz do godziny 18.00
mogli wtedy powiedziec ze mam byc 30 h i mniejszy etat to bym sie nie zgodzila i tyle

Napisali Ci to w umowie, którą podpisałaś. Masz problem z czytaniem dokumentów, które podpisujesz i zwalasz to na innych.

czyli moge miec na dzrzwiach minimum te 18 h a w necie 30 h??

Na drzwiach powinnaś mieć to co w ostatnim aneksie z NFZ. Jak będzie rozbieżność, to dostanie Ci się jak przyjdzie NFZ na kontrolę (a bywają takie kontrole, gdzie chodzą sprawdzają co wisi na drzwiach  czy to się zgadza z dokumentami w NFZ)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 104
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]