collapse

Reklama


Autor Wątek: ID świadczenia  (Przeczytany 3568 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline macieqq

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 85
  • Pomógł? 1
ID świadczenia
« dnia: Grudnia 05, 2017, 20:16:56 pm »
Cześć.

Jak wszyscy wiemy, przy wprowadzaniu nowych świadczeń w danym miesiącu, każde z nich dostaje kolejny numer 1, 2, 3 itd.

Po błędnym wprowadzeniu pierwszych 2, musiałem je usunąć i zacząć od nowa. Ten "nowy pierwszy" dostał ID 3 pomimo, że tych pierwszych 2 już nie ma. Kolejne świadczenia dostają odpowiednie numery 4, 5, 6 itd.

Czy da się w jakiś sposób ręcznie zmienić te ID lub "wyzerować" je tak, żeby te usunięte nie były brane pod uwagę i żeby nie "blokowały" numeracji?

Pytam dlatego, że później po wysłaniu raportu do OW muszę się tłumaczyć dlaczego raport zaczyna się np. od 6 - "a gdzie reszta zleceń?" Chciałbym uniknąć odpowiadania na te pytanie co jakiś czas.

Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam!

Offline bart

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1498
  • Pomógł? 117
  • Dolnośląski OW
Odp: ID świadczenia
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 05, 2017, 20:37:59 pm »
Komu się musisz tłumaczyć z kolejności świadczeń ??
Nie wiem natomiast nic o tym aby id świadczenia w danym miesiącu zaczynało się od 1 ??
Moim skromym zdanie ID świadczenia musi być  unikalne skali danej instalacji.

Offline cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1622
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Odp: ID świadczenia
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 05, 2017, 20:48:20 pm »
Nie istotne jaki numer jest pierwszy, mi czasem w ciągu brakuje kilku. Istotne żeby było tyle zleceń co w raporcie, a nie jaki mają numer. Mają być ponumerowane zgodnie z tym co wyrzuca ci program.
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Offline macieqq

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 85
  • Pomógł? 1
Odp: ID świadczenia
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 05, 2017, 20:51:53 pm »
@bart

Panie w NFZ dostają fizyczne zlecenia, które zaczynają się od numeru innego niż 1 - od razu pada pytanie czy przypadkiem czegoś nie zapomnieliśmy wysłać.

Jesteś "ekspertem" na tym forum i nie wiesz o tym, że świadczenia zaczynają się od 1? Dziwna sprawa...



Chodzi o ID / Lp., które znajduje się w:

Rejestracje -> Świadczenia -> Rejestracja świadczenia udzielonego pacjentowi (F2) -> Świadczenia jednostkowe -> Karta produktu kontraktowego

lub zwyczajnie o numerek, który pojawia się przy nazwisku pacjenta w:

Rejstracje -> Świadczenia

W każdym miesiącu numerki idą od nowa tj. od 1...

Offline macieqq

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 85
  • Pomógł? 1
Odp: ID świadczenia
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 05, 2017, 20:53:50 pm »
Nie istotne jaki numer jest pierwszy, mi czasem w ciągu brakuje kilku. Istotne żeby było tyle zleceń co w raporcie, a nie jaki mają numer. Mają być ponumerowane zgodnie z tym co wyrzuca ci program.

Dzięki za odpowiedź. Doskonale to rozumiem, natomiast moje pytanie było odnośnie tego, czy da się to zmienić. Do tej pory robię dokładnie tak, jak to opisałeś, lecz jeżeli jest możliwość zmiany, to wolałbym to robić.

Offline cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1622
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Odp: ID świadczenia
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 05, 2017, 21:01:58 pm »
W PPS-ie po usunięciu zlecenia wchodzisz w zakładkę Rejestracja -> Zlecenia i poprawiasz kartę zlecenia (pacjent, numer wniosku,data wystawienia, lekarz,regon przychodni) o ile to tam był błąd.
Jeżeli to pps to możesz ponownie wybrać dane zlecenie o którym mowa wyżej i wtedy będzie to ten numer który wniosek dostał za pierwszym razem.

Nigdy mnie nikt nie zapytał o braki w numeracji.
Do innych OW wysyłam numery jak z Lotto :)
Przepis mówi o numerze nadanym, a nie kolejnym.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 05, 2017, 21:08:54 pm wysłana przez cilazapril »
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: ID świadczenia
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 05, 2017, 21:10:52 pm »
@bart

Panie w NFZ dostają fizyczne zlecenia, które zaczynają się od numeru innego niż 1 - od razu pada pytanie czy przypadkiem czegoś nie zapomnieliśmy wysłać.


Czy te panie w NFZ nie zapomniały zająć się pracą zamiast pierdołami?

Offline macieqq

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 85
  • Pomógł? 1
Odp: ID świadczenia
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 05, 2017, 21:12:47 pm »
Ok, to co piszesz ma sens.

Co natomiast w przypadku, jak to, co usunąłem ma się na tej liście nie znaleźć tj. chcę całkiem to wyrzucić i wprowadzić innego pacjenta z numerem 1 (zamiast tego, którego usunę)?

Rozwiązanie, o którym piszesz, domyślam się, że będzie działało jedynie w przypadku ponownego wprowadzenia tego samego pacjenta i zlecenia.

Offline cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1622
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Odp: ID świadczenia
« Odpowiedź #8 dnia: Grudnia 05, 2017, 21:16:40 pm »
W karcie zlecenia z nr 1 zmieniasz wszystkie dane i masz nowe zlecenie z nr 1
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Offline macieqq

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 85
  • Pomógł? 1
Odp: ID świadczenia
« Odpowiedź #9 dnia: Grudnia 05, 2017, 21:25:52 pm »
Niestety w zleceniach nie ma tych pierwszych pozycji, które były usunięte w zakładce świadczenia. Pojawia się jedynie to, co było wprowadznone później, już z nowymi numerami.

Offline cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1622
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Odp: ID świadczenia
« Odpowiedź #10 dnia: Grudnia 05, 2017, 21:30:01 pm »
Jeżeli wniosek był zatwierdzony i usunięty z poziomu świadczenia to karta zlecenia powinna nadal być po nim. Nie zdarzyło mi się jeszcze tak jak piszesz.
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Offline macieqq

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 85
  • Pomógł? 1
Odp: ID świadczenia
« Odpowiedź #11 dnia: Grudnia 05, 2017, 21:42:50 pm »
Faktycznie dziwna sprawa. No nic, wygląda na to, że nie znajdę rozwiązania. Może jeszcze podpytam serwis Kamsoftu.

Tak czy inaczej, dzięki serdeczne za pomoc!

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: ID świadczenia
« Odpowiedź #12 dnia: Grudnia 05, 2017, 21:48:32 pm »
@bart
Panie w NFZ dostają fizyczne zlecenia, które zaczynają się od numeru innego niż 1 - od razu pada pytanie czy przypadkiem czegoś nie zapomnieliśmy wysłać.

Jesteś "ekspertem" na tym forum i nie wiesz o tym, że świadczenia zaczynają się od 1? Dziwna sprawa...
Na początek, zanim się zaczniemy dziwować i kwestionować cokolwiek (pojęcie id świadczenia sugeruje coś innego niż L.p.), dokładnie napisz o jaki zakres Ci chodzi - ZPO, AOS, POZ.... (ja po przeczytanie postu myślałem, że jakiś POZ, AOS lub ten typ) albo dodaj post w odpowiednim dziale. ZPO jest zupełnie inne niż wspomniana przeze mnie reszta.
Następnie - panie zapytują, nie kwestionują. Nie ma się co przejmować, masz darmowego weryfikatora.
Dalej - jak przygotujesz dokładnie zlecenia i wpiszesz na koniec miesiąca, to nie będzie dziur.
Jak chodzi o moją styczność z ZPO - dziura zawsze się zdarzyć może (wprowadziliśmy dane zlecenie i zlecenia późniejsze, a okazuje się, że niestety wspomnianego zlecenia nie damy do rozliczenia, bo coś zawaliliśmy, np. odbiorca się nie podpisał i nie dotrzemy do niego - usuwamy realizację i mamy dziurę numeracyjną). Zgadzam się z myślą @cilazapril z 20:48:20 ;) - "dziury" nie przeszkadzają.
Nie ma co pytać Kamsoftu - kreatywnego nic nie otrzymasz, bo nie ma potrzeby nic zmieniać :)
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline macieqq

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 85
  • Pomógł? 1
Odp: ID świadczenia
« Odpowiedź #13 dnia: Grudnia 05, 2017, 22:04:27 pm »
Z tego co widzę w ppsie, to dokładnie tak to się nazywa - id świadczenia. Pokrywa się ono z l.p. w 100% przypadków. Jeżeli faktycznie było to niezrozumiałe - przepraszam.

Co do dziur to macie rację, że nie przeszkadzają. Po prostu lubię mieć porządek, więc jeżeli byłaby możliwość korygowania tych numerów, to byłoby super. Myślałem, że taka opcja istnieje i ktoś o tym tutaj będzie wiedział - stąd moje pytanie. Nic poza tym.

Panie nie kwestionują - zgadza się. Męczące jest natomiast tłumaczenie tego samego co miesiąc...

Offline cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1622
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Odp: ID świadczenia
« Odpowiedź #14 dnia: Grudnia 05, 2017, 22:42:32 pm »
możesz robić backup po wprowadzeniu każdego zlecenia ;)
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 74
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]