collapse

Reklama


Autor Wątek: Skanowanie dokumentów do KS-Somed - pulpit zdalny.  (Przeczytany 3507 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mostom

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 3
  • Pomógł? 0
Skanowanie dokumentów do KS-Somed - pulpit zdalny.
« dnia: Listopada 22, 2017, 08:22:41 am »
Witam.
Mam pytanie odnośnie skanowania dokumentów do KS-Somed. O ile lokalnie nie ma problemu - już nawet przetestowałem kilka skanerów - znalazłem w końcu w pełni działający. Ale mam problem ze skanowaniem dokumentów z innych przychodni, które łączą się z Somedem poprzez pulpit zdalny na serwer z Windowsem 2012. Po zalogowaniu na serwer skaner jest niewidoczny. Czy można to jakoś rozwiązać na podobnej zasadzie co drukowanie? Przy łączeniu na pulpit zdalny włączyłem - lokalne urządzenia i zasoby (przechwytywanie portów i innych obsługiwanych urządzeń PnP), w domenie też zezwoliłem na przechwytywanie innych urządzeń - ale skanera jak nie było widać tak nie widać.
Myślę, że ktoś na pewno to rozwiązał. Będę wdzięczny za jakieś sugestie.
mostom

Offline Sorn

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 239
  • Pomógł? 24
Odp: Skanowanie dokumentów do KS-Somed - pulpit zdalny.
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 22, 2017, 14:55:15 pm »
Skanowanie lokalne do katalogu udostępnionego w sieci.
Następnie w Somedzie wskazujesz ręcznie zeskanowany plik z podmapowanego udziału sieciowego.

Offline mostom

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 3
  • Pomógł? 0
Odp: Skanowanie dokumentów do KS-Somed - pulpit zdalny.
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 23, 2017, 17:57:36 pm »
Ale lokalnie nie mogę podmapować dysków sieciowych (be jestem w innej sieci - inna przychodnia). Łączę się na serwer poprzez pulpit zdalny. Zastanawiam się nad skanowaniem lokalnym, potem po połączeniu na serwer przerzuceniem plików na serwer i dopiero w somedzie zaciąganiem plików z dysku serwera. Tylko jak znam życie nie będzie to za bardzo pasować lekarzom - tyle roboty :).

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Skanowanie dokumentów do KS-Somed - pulpit zdalny.
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 23, 2017, 23:16:41 pm »
Możesz przenieść zasób dyskowy i widzieć go pod podłączonym pulpitem, może zadziała.
Nawiasem - połączenie idzie przez VPNa? Jak tak, to podmapujesz wszystko jak sieci lokalnej. Dodatkowo jak lekarze nie chcą po taniości (więcej roboty; w sumie recepcja czy inny personel też może podłączać do pacjenta skany i lekarze tego nie robią), to przy VPNie zadziała Ci fajnie rozwiązanie z Archimedesem i urządzeniami RICOH (z panelu Ricoha wybierasz pacjenta, do którego podłączasz skan - lekarz widzi go już pod pacjentem w Somedzie).

Jak nie - to mapowanie jest mniejszym problemem niż niebezpieczeństwo podsłuchu komunikacji lub włamu na serwer (jeszcze jak na zewnątrz widać otwarty port 3389; zmiana zewnętrznego portu na inny niż domyślny tylko trochę polepsza sprawę).
Kiedyś dla testu otworzyłem 3389 na świat - po tygodniu co 3 sek próba logowania z dziwnych IP.
« Ostatnia zmiana: Listopada 23, 2017, 23:20:09 pm wysłana przez 09061303 »
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline mostom

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 3
  • Pomógł? 0
Odp: Skanowanie dokumentów do KS-Somed - pulpit zdalny.
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 24, 2017, 11:17:01 am »
Właśnie kombinuje aby zasób lokalny był widoczny na serwerze i żeby skrót dla ułatwienia zrobić na pulpicie serwera.
Po VPN-ie nie byłoby problemu - to wiem. Ale do czasu aż nam światłowodu nie podłączą łączymy się normalnie na pulpit zdalny - VPN za mocno obciąża łącze.

Offline dbfr

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 91
  • Pomógł? 3
    • Blog o rozwiązaniach informatycznych dla branży medycznej
Odp: Skanowanie dokumentów do KS-Somed - pulpit zdalny.
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 24, 2017, 11:58:52 am »
kup dla jednego usera licencje na Office 365 E1 (8 dolarów miesięcznie) i tam masz OneNote, możesz go mapować wszędzie :)
http://itwmedycynie.pl - Blog o rozwiązaniach IT dla branży medycznej

Offline mmariom

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 112
  • Pomógł? 2
Odp: Skanowanie dokumentów do KS-Somed - pulpit zdalny.
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 24, 2017, 21:46:56 pm »
Ja używam softu Tsscan.  Kosztije trochę ale zero problemów.  Możesz ściągnąć i przetestować przez miesiąc

Offline Sorn

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 239
  • Pomógł? 24
Odp: Skanowanie dokumentów do KS-Somed - pulpit zdalny.
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 27, 2017, 12:23:01 pm »
Kamsoft ma też możliwość skanowania przez Tunel dla połączeń terminalowych ale raczej wszystkich skanerów nie obsługują.
Trzeba się odezwać do nich i zapytać z jakim sprzętem działa ich Tunel.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 103
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 3
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]