collapse

Reklama


Autor Wątek: Zakwestionowanie uprawnienia ewuś  (Przeczytany 6228 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline iwomik192

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 357
  • Pomógł? 1
Zakwestionowanie uprawnienia ewuś
« dnia: Listopada 15, 2017, 14:21:44 pm »
NFZ zakwestionował mi e-wuś. Mam numery z weryfikacji uprawnień. Gdzie mogę sprawdzić czy faktycznie mam dobre numery. Czy pisać do NFZ żeby to sprawdzili.

Offline cobratw

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 299
  • Pomógł? 14
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Zakwestionowanie uprawnienia ewuś
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 15, 2017, 14:38:45 pm »
jeśli szoi
pacjent->uprawnienia ewus

Offline iwomik192

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 357
  • Pomógł? 1
Odp: Zakwestionowanie uprawnienia ewuś
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 15, 2017, 16:19:46 pm »
Chodzi mi o to że sprawdziłam pacjenta a nfz ni to zakwestionował i teraz gdzie mogę potwierdzić ze w danym dniu była weryfikowany mam spisany numery l1617 .....

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Zakwestionowanie uprawnienia ewuś
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 15, 2017, 17:09:35 pm »
tak jak cobratw napisał: w szoi pacjent->uprawnienia ewuś. Jeżeli po wpisaniu pesela pacjenta i daty weryfikacji nic nie pokaże to możesz jeszcze sprawdzić w programie, którego używałaś do weryfikacji (w pps i somedzie jak wejdziesz w kartę pacjenta to są tam dedykowane zakładki i jak ustawisz odpowiednią datę to powinno ci się wyświetlić to czego potrzebujesz).
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

PJ

  • Gość
Odp: Zakwestionowanie uprawnienia ewuś
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 15, 2017, 17:12:24 pm »
Chodzi mi o to że sprawdziłam pacjenta a nfz ni to zakwestionował i teraz gdzie mogę potwierdzić ze w danym dniu była weryfikowany mam spisany numery l1617 .....

U mnie była sytuacja, że mieliśmy nieprzytomnego pacjenta NN. Drugi dzień po przyjęciu odszedł z tego świata i wówczas policja ustaliła dane tej osoby. Napisaliśmy do NFZ, że chcemy sprawozdać świadczenia, ale nie mieliśmy jak sprawdzić uprawnień. NFZ odpisał, że pacjent był ubezpieczony w tym dniu i sprawozdaliśmy nr pisma NFZ jako inny dokument potwierdzający uprawnienia.
Myślę więc, że w Twoim przypadku będzie podobnie - trzeba napisać pismo.

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: Zakwestionowanie uprawnienia ewuś
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 15, 2017, 19:05:15 pm »
Chodzi mi o to że sprawdziłam pacjenta a nfz ni to zakwestionował i teraz gdzie mogę potwierdzić ze w danym dniu była weryfikowany mam spisany numery l1617 .....
Myślę więc, że w Twoim przypadku będzie podobnie - trzeba napisać pismo.

A ja myślę, że nie ma zgodności PESEL / data i został sprawdzony np. inny pacjent lub jego opiekun lub innego dnia niż data wizyty.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Zakwestionowanie uprawnienia ewuś
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 15, 2017, 22:38:46 pm »
Kamsoftowe programy zawsze zapisują xmla ze sprawdzenia, jest on do podglądu na zakładce, o której pisał Michał (w bazie jet dolinkowanie do pliku fizycznego i jedynie nie zobaczymy nic jak plik usuniemy). Jak już wszystko zawiedzie, a możemy plik podglądnąć, to zawsze mamy dowód, żeby się z NFZtem spierać (plik jest spakowany na hasło; jak oglądamy spod aplikacji, to nie ma problemu, bezpośredni dostęp jednak może być trudny). W tym pliku jest wszystko, co trzeba - PESEL, data sprawdzenia i wynik.
Zdarzało się, że Somed coś źle powiązał i do raportu źle wprowadzane były id sprawdzenia - wtedy ten plik był dla Kamsoftu potwierdzeniem, że aplikacja coś nie tak działa (było to na starcie eWusia, teraz nie ma z tym raczej problemu).
Tak czy inaczej uważam, że problem będzie bardziej błahy i nie będzie potrzeba pism. Jedynie trzeba dokładnie poszukać - strona szoi/PŚ na początek.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline bart

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1498
  • Pomógł? 117
  • Dolnośląski OW
Odp: Zakwestionowanie uprawnienia ewuś
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 15, 2017, 22:50:10 pm »
PPS pozwala je odpakować
(oczywiście jak jeszcze jest na dysku we wskazanym miejscu - typowo to katalog KS-PPS\CWU\{rok-miesiąc},)
do niezkodowanego pliku xml.
W przeglądzie uprawnień ewuś można podglądnąć zawartość zahasłowanego pliku
i tam jest też klawisz [Zapisz] za pomocą którego zapisany zostaje plik xml bez kodowania.

Offline iwomik192

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 357
  • Pomógł? 1
Odp: Zakwestionowanie uprawnienia ewuś
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 28, 2017, 05:35:22 am »
A co w przypadku gdy Ewuś jest sprawdzany na stronie nfz.a po wprowadzeniu do ks PPS wybieram przy wysyłaniu opcję wyślij z Ewuś. Z każdego sprawdzenia mam spisany numer a nfz twierdzi ze dokument nie jest wygenerowany przez nfz.do kogo pisac w tej sprawie bo towarzystwo w nfz umywa ręce i twierdzi tradycyjnie że nie wie jak to wygląda po stronie poradni.

Offline Profesor Wilczur

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 824
  • Pomógł? 75
  • W-M OW NFZ
Odp: Zakwestionowanie uprawnienia ewuś
« Odpowiedź #9 dnia: Listopada 28, 2017, 07:41:04 am »
Poczekać parę dni i wysłać ponownie. Prawdopodobnie OW NFZ nie zaimportował potwierdzeń z centrali.

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: Zakwestionowanie uprawnienia ewuś
« Odpowiedź #10 dnia: Listopada 28, 2017, 17:24:01 pm »
A co w przypadku gdy Ewuś jest sprawdzany na stronie nfz.a po wprowadzeniu do ks PPS wybieram przy wysyłaniu opcję wyślij z Ewuś.

Jeśli masz błąd "Dokument elektroniczny potwierdzający uprawnienia, o przekazanym id nie występuje w bazie OWNFZ (prawdopodobnie nastąpiła pomyłka w przekazanym id lub zbyt wcześnie nastąpiło przekazanie danych sprawozdawczych w stosunku do daty wygenerowania tokena)" to oznacza, że systemy NFZ (Centrala i Oddział Wojewódzki) nie zrobiły jeszcze synchronizacji danych i jak prześlesz dane za kilka dni to błąd sam zniknie.

Jeżeli masz błąd ""Dokument elektroniczny potwierdzający uprawnienia, wystawiony przez NFZ o przekazanym id nie został wygenerowany przez NFZ (prosimy o weryfikację przekazanego id) " to oznacza, że PESEL pacjenta, którego dotyczy świadczenie nie został sprawdzony w NFZ.


Offline iwomik192

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 357
  • Pomógł? 1
Odp: Zakwestionowanie uprawnienia ewuś
« Odpowiedź #11 dnia: Listopada 29, 2017, 08:16:25 am »
Komunikat "Dokument elektroniczny potwierdzający uprawnienia, wystawiony przez NFZ o przekazanym id nie został wygenerowany przez NFZ (prosimy o weryfikację przekazanego id). Pacjent był sprawdzany w systemie bo mam numer. i teraz gdzie szukać winnego?

Offline lukaszpps

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 99
  • Pomógł? 4
Odp: Zakwestionowanie uprawnienia ewuś
« Odpowiedź #12 dnia: Listopada 29, 2017, 20:27:29 pm »
W zachodniopomorskim opcaj "wyslij z ewus" przestał mi działać, poradziłem sobie przez podpięcie uprawnien dla części pacjentów z tytułu renty, emerytury a dla reszty pozbierałem oświadczenia.

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: Zakwestionowanie uprawnienia ewuś
« Odpowiedź #13 dnia: Listopada 29, 2017, 20:47:00 pm »
Ale w PPS czy SZOI
Edward z Kętrzyna

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: Zakwestionowanie uprawnienia ewuś
« Odpowiedź #14 dnia: Listopada 30, 2017, 05:05:48 am »
Komunikat "Dokument elektroniczny potwierdzający uprawnienia, wystawiony przez NFZ o przekazanym id nie został wygenerowany przez NFZ (prosimy o weryfikację przekazanego id). Pacjent był sprawdzany w systemie bo mam numer. i teraz gdzie szukać winnego?

Ja sprawdziłbym zgodność daty wizyty, daty sprawdzenia i PESEL pacjenta w 2 miejscach:
- potwierdzenie ewuś (xml)
- raport SWX - po utworzeniu rozpakuj go do postaci XML i podejrzyj w środku

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 90
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]