collapse

Reklama


Autor Wątek: Poradnia AOS 3 dni w tyg po 4 godz  (Przeczytany 6615 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline C.M. Legionów w Lęborku

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 667
  • Pomógł? 43
  • Centrum Medyczne "Legionów" w Lęborku
    • C.M. Legionów w Lęborku
Odp: Poradnia AOS 3 dni w tyg po 4 godz
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwca 14, 2018, 14:43:50 pm »

Offline Zofia

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 4
  • Pomógł? 0
Odp: Poradnia AOS 3 dni w tyg po 4 godz
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwca 18, 2018, 19:40:04 pm »
"Czas pracy lekarza (lekarzy) w poradni w tygodniu wynosi od 12 godzin do 24 godzin włącznie, w tym co najmniej raz w tygodniu w godzinach popołudniowych między
godziną 14.00 a 21.00, z zachowaniem ciągłości 4 godzin."

Czy dobrze rozumiem, że ciągłość 4h dotyczy tylko dnia popołudniowego??? Właśnie przygotowuję ofertę na konkurs i chcę się upewnić. Dotychczas pracowałam 3 x 4 h w tym jeden raz popołudnie 14-18. Czy teraz mogę zostawiając popołudnie w pozostałe dni zmienić na 1 x 3 h i 1 x 5 h?

Offline mariusz80

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Pomógł? 0
  • Zachodniopomorski OW NFZ
Odp: Poradnia AOS 3 dni w tyg po 4 godz
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwca 21, 2018, 11:18:19 am »
Witam.
Czy ten nadal wymagane by poradnia AOS była czynna 3 x w tyg po 4 h i przynajmniej raz w godz przed popołudniowych i raz w godz popołudniowych ?

Przegrzebuje się przez rozporządzenia ale niestety nie mogę tego znaleźć.

§ 10 Zarządzenia Nr 69/2017/DSOZ


I w ten paragraf mówi "Czas pracy poradni przyszpitalnej obejmuje co najmniej 3 dni w tygodniu, w wymiarze nie mniejszym niż 12 godzin tygodniowo (łącznie)."


W poniższym rozporządzeniu, strona nr 54 :http://nfz-gdansk.pl/uploads/files/Dz_U_2018_385_kryteria_wyboru_ofert_zm.pdf


czyli "Czas pracy lekarza (lekarzy) w poradni w tygodniu wynosi od 12 godzin do 24 godzin włącznie, w tym co najmniej raz w tygodniu w godzinach popołudniowych między godziną 14.00 a 21.00, z zachowaniem ciągłości 4 godzin."

Tu już precyzuje że poradnia ma być jeden dzień czynna w godzinach popołudniowych o czym nie ma mowy w zarządzeniu 69/2017/DSOZ?

[...]Co do zmiany, nie możesz zmienić ponieważ obowiązuje nas tamto rozporządzenie o świadczeniach gwarantowanych, kryteriach wyboru ofert oraz zasadach realizowania umów. Nowe rozporządzenia mają dopisek na końcu iż stosuje się je do nowych kontraktów bądź od dnia...., [...]

Paragraf 20 Zarządzenia Nr 69/2017/DSOZ mówi: "Zarządzenie wchodzi w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia i stosuje się do świadczeń udzielanych od dnia 1 października 2017 r."

Nie ukrywam ... Przestałem ogarniać, a NFZ nie chce przysłać oficjalnego pisma. Byłem pewien że skoro od 1 września obowiązują nowe umowy PSZ to reguluje zasady zarządzenie 69/2017/DSOZ w którym jest mowa "co najmniej 3 dni w tygodniu, w wymiarze nie mniejszym niż 12 godzin tygodniowo (łącznie)". Więc logiczne było dla mnie że mogę stworzyć harmonogram choćby nawet 2 dni po godzinie i jeden 10 godzin czy w jakiejkolwiek innej konfiguracji, byle spełnić warunek 12 godzin tygodniowo łącznie bez godzin popołudniowych jak to było we wcześniejszych zarządzeniach AOS. Im bardziej czytam co w tym wątku jest napisane tym mniej już rozumiem.  A jak to wygląda u Państwa???

Offline C.M. Legionów w Lęborku

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 667
  • Pomógł? 43
  • Centrum Medyczne "Legionów" w Lęborku
    • C.M. Legionów w Lęborku
Odp: Poradnia AOS 3 dni w tyg po 4 godz
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwca 21, 2018, 13:22:04 pm »
Zarządzenie 69/2017/DSOZ dotyczy szczegółowych warunków umów w systemie podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej czyli są to przepisy obowiązujące do umów już zawartch przed 1 października i obowiązują tych co posiadają umowy o udzielanie świadczeń.Zarządzenie, które ja przytoczyłem to szczegółowe kryteria wyboru ofert, a więc dotyczą tych co startują lub będą startować w konkursie ofert.
Zarządzeń tych raczej nie powinno się łączyć, bo nie są tożsame. Jeśli twoja umowa jest zawarta to stosujesz przepisy z zarządzenia 69, natomiast jeśli startujesz do konkursu to szczegółowe kryteria wyboru ofert

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 121
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]