collapse

Reklama


Autor Wątek: Poradnia AOS 3 dni w tyg po 4 godz  (Przeczytany 6614 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MichalP

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 392
  • Pomógł? 10
  • Kujawsko-Pomorski OW
Poradnia AOS 3 dni w tyg po 4 godz
« dnia: Listopada 08, 2017, 17:02:07 pm »
Witam.
Czy ten nadal wymagane by poradnia AOS była czynna 3 x w tyg po 4 h i przynajmniej raz w godz przed popołudniowych i raz w godz popołudniowych ?

Przegrzebuje się przez rozporządzenia ale niestety nie mogę tego znaleźć.

PJ

  • Gość
Odp: Poradnia AOS 3 dni w tyg po 4 godz
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 08, 2017, 17:23:49 pm »
Witam.
Czy ten nadal wymagane by poradnia AOS była czynna 3 x w tyg po 4 h i przynajmniej raz w godz przed popołudniowych i raz w godz popołudniowych ?

Przegrzebuje się przez rozporządzenia ale niestety nie mogę tego znaleźć.

§ 10 Zarządzenia Nr 69/2017/DSOZ

Offline MichalP

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 392
  • Pomógł? 10
  • Kujawsko-Pomorski OW
Odp: Poradnia AOS 3 dni w tyg po 4 godz
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 08, 2017, 18:47:37 pm »
Dzięki

Przy czym już tu nie ma informacji o blokach czterogodzinnych które były we wcześniejszych zarządzeniach/rozporządzeniach.
Czy to oznacza że ze mógłbym mieć 4 dni po 3 godz. ?
« Ostatnia zmiana: Listopada 08, 2017, 18:58:24 pm wysłana przez Michał P »

Offline C.M. Legionów w Lęborku

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 667
  • Pomógł? 43
  • Centrum Medyczne "Legionów" w Lęborku
    • C.M. Legionów w Lęborku
Odp: Poradnia AOS 3 dni w tyg po 4 godz
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 09, 2017, 00:50:12 am »
W nowym rozporzadzeniu, które jest w trakcie opracowywania wymóg ten jest zmieniony na liczbę godzin tygodniowo, które poradnia jest czynna. Wymóg jest dajmy na to 12h tygodniowo a wszystko powyzej czyli np 12-18, 19-25 itd jest rankingujace w ankiecie czyli przyznawane są dodatkowe punkty.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Offline MichalP

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 392
  • Pomógł? 10
  • Kujawsko-Pomorski OW
Odp: Poradnia AOS 3 dni w tyg po 4 godz
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 04, 2018, 15:25:10 pm »
A czy już to rozporządzenie wyszło ?

Offline C.M. Legionów w Lęborku

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 667
  • Pomógł? 43
  • Centrum Medyczne "Legionów" w Lęborku
    • C.M. Legionów w Lęborku

Offline neelix

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Pomógł? 39
Odp: Poradnia AOS 3 dni w tyg po 4 godz
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 06, 2018, 10:51:35 am »
W takim razie czy można zmienić czas pracy poradni skoro przy dawnych konkursach były wymagane 3 dni, popołudnia itp? Czy oddział zgodzi się na taką zmianę?

Offline agusia112009

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Pomógł? -1
Odp: Poradnia AOS 3 dni w tyg po 4 godz
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 06, 2018, 10:56:41 am »
SZUKAM I SZUKAM, ALE CZY OGŁOSILI GDZIEŚ AOS?

Offline C.M. Legionów w Lęborku

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 667
  • Pomógł? 43
  • Centrum Medyczne "Legionów" w Lęborku
    • C.M. Legionów w Lęborku
Odp: Poradnia AOS 3 dni w tyg po 4 godz
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 06, 2018, 11:16:42 am »
Podałem link do AOS, konkursów nie ogłosili.Co do zmiany, nie możesz zmienić ponieważ obowiązuje nas tamto rozporządzenie o świadczeniach gwarantowanych, kryteriach wyboru ofert oraz zasadach realizowania umów. Nowe rozporządzenia mają dopisek na końcu iż stosuje się je do nowych kontraktów bądź od dnia...., ewentualnie jeśli stare są uchylane to jest o tym informacja.Nie mniej jednak przy każdym aneksie przedłużającym umowę podpisujesz oświadczenia, że spełniasz wymogi dotyczące personelu, zasobów oraz że realizujesz umowę zgodnie z zasadami określonymi przy konkursach.
Cytuj
OŚWIADCZENIE
Oświadczam, że spełniam i będę spełniać w okresie rozliczeniowym od ............. do .................... deklarowane     
w ankiecie warunki dodatkowe do realizacji świadczeń, które podlegały ocenie w postępowaniach, w wyniku których została zawarta umowa 1 w rodzaju: AMBULATORYJNA OPIEKA SPECJALISTYCZNA i zakresach(...)Oświadczam również, że w przypadku zmiany warunków udzielania świadczeń w trakcie trwania umowy, zobowiązuję się dostosować do nich w wyznaczonym przez Fundusz terminie, pod rygorem skutków określonych w § 36 OWU. 2
Jednocześnie oświadczam, że znane mi są zasady odpowiedzialności karnej określone w art. 233 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeks Karny (Dz. U. z 1997 r. Nr 88 poz. 553 ze zm.)3)  Załącznik do rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 8 września 2015 r. w sprawie ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej (Dz. U. 2015, poz.1400 ze zm.)
Cytuj
Cytuj
Oświadczam, że dokonałem aktualizacji potencjału w Portalu świadczeniodawcy oraz że dane o potencjale zawarte w Portalu świadczeniodawcy są aktualne i zgodne ze stanem rzeczywistym. Jednocześnie oświadczam, że spełniam warunki konieczne do realizacji świadczeń w rodzaju: AMBULATORYJNA OPIEKA SPECJALISTYCZNA i zakresach(...)obowiązujące w okresie rozliczeniowym od 01.10.2017 do 31.12.2017 r. wynikające z aktualnych przepisów *.* w szczególności wydanych na podstawie art. 146 ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (t.j. Dz.U. 2015 poz. 581 ze zm.).
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 06, 2018, 11:22:13 am wysłana przez C.M. Legionów w Lęborku »

Offline PaulinaSz

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 323
  • Pomógł? 0
Odp: Poradnia AOS 3 dni w tyg po 4 godz
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwca 04, 2018, 13:50:28 pm »
a na jakie badania musimy miec podpisane umowy z podwykonawcami w celu realizowania pakietu onkologicznego???
Gdzieś wczesniej widziałam że świadczeniodawca musi zapewnic ..........albo................albo ...........albo

natomiast w obowiązującym zarządzeniue 22/2018/DSOZ nie widzę tego zapisu
niech Allah będzie z nami od 1 stycznia 2015 r.

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: Poradnia AOS 3 dni w tyg po 4 godz
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwca 04, 2018, 16:19:00 pm »

Offline C.M. Legionów w Lęborku

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 667
  • Pomógł? 43
  • Centrum Medyczne "Legionów" w Lęborku
    • C.M. Legionów w Lęborku
Odp: Poradnia AOS 3 dni w tyg po 4 godz
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwca 04, 2018, 16:24:25 pm »
to chyba zależy co będziesz zlecać, my np. mamy z Affidea na PET,CET,CT,MRI + ze szpitalami na ewentualne BACC, endoskopie itd. W nagłówku umowy bądź aneksie jest dopisek "zawarta w celu realizacji pakietu onkologicznego zgodnie z wymogami obowiązującego prawa"

Offline PaulinaSz

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 323
  • Pomógł? 0
Odp: Poradnia AOS 3 dni w tyg po 4 godz
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwca 05, 2018, 09:00:37 am »
dzięki przepis znaleziony..byłam przekonana że widziałam go w zarządzeniu...
Pytanie kolejne jeżeli jest zapis:
,,zapewnia co najmniej dostęp do realizacji świadczeń diagnostyki onkologicznej w zakresie diagnostyki laboratoryjnej lub TK lub MRI lub PET lub medycyny nuklearnej oraz badań endoskopowych zgodnie z profilem realizowanych świadczeń"

czy wystarczy jeżeli będę miec laboratorium TK MRI??? i ewentualnie umowę na badania endoskopowe, biopsje i bronchoskopie???
niech Allah będzie z nami od 1 stycznia 2015 r.

Offline C.M. Legionów w Lęborku

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 667
  • Pomógł? 43
  • Centrum Medyczne "Legionów" w Lęborku
    • C.M. Legionów w Lęborku
Odp: Poradnia AOS 3 dni w tyg po 4 godz
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwca 06, 2018, 10:50:02 am »
No sama widzisz, że jest lub lub lub, a wiadomo że ani medycyny nuklearnej ani PET raczej zlecać nie będziesz, no chyba że realizujesz diagnostykę pogłębioną, konsulium etc.

Offline bluestronger

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 6
  • Pomógł? -1
Odp: Poradnia AOS 3 dni w tyg po 4 godz
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwca 14, 2018, 13:48:01 pm »
Witam, czy ktoś z Państwa ma gdzieś  oficjalne i w miarę aktualne dane na temat tego ile razy w tygodniu i po ile godzin powinny funkcjonować poradnie specjalistyczne ? Bo przeszukałam dziennik ustaw, kilka rozporządzeń i nigdzie nie mogę tego znaleźć, tracę tylko czas, pomoże ktoś ? jakiś link, namiar ? W wyżej podanych linkach nie udało mi się zlokalizować... Z góry dziękuję .

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 107
  • Kropka Ukrytych: 1
  • Kropka Użytkowników: 1

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]