collapse

Reklama


Autor Wątek: podział rozliczenia badań na dwie wizyty  (Przeczytany 2998 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zofia

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 4
  • Pomógł? 0
podział rozliczenia badań na dwie wizyty
« dnia: Maja 31, 2018, 08:06:48 am »
Dzień dobry,
mam pytanie i proszę o poradę:
Poradnia AOS niezabiegowa. Zlecam pacjentowi badania, np. 8 badań laboratoryjnych, albo 3 laboratoryjne i USG. Wyniki przychodzą w jednym czasie. Czy muszę rozliczyć wszystkie na najbliższej wizycie pacjenta, czy mogę rozliczyć np. 4 na bieżącej wizycie i 4 na następnej, albo laboratoryjne na bieżącej, a USG na następnej?
Spotkałam się z różną interpretacją - jedna znajoma rozdziela bez problemu, w innej poradni twierdzą, że absolutnie nie wolno.

Offline C.M. Legionów w Lęborku

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 667
  • Pomógł? 43
  • Centrum Medyczne "Legionów" w Lęborku
    • C.M. Legionów w Lęborku
Odp: podział rozliczenia badań na dwie wizyty
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 01, 2018, 08:31:35 am »
3xlaboratoryjne + USG dają ci wizytę W13 (w przypadku pierwszorazowego z wizytą zerową dają W42 +10% za dochowanie terminu) więc przemyśl czy ci się opłaca rozbijać na 2 wizyty. A co do rozbijania, to według mnie zależy od ciebie jak i kiedy to rozliczysz (dla NFZ najważniejsze jest aby rozliczać to z pojawieniem się pacjenta, a nie poprzez fikcyjne wizyty gdzie pacjent np. nie przychodzi do lekarza, nic nie wie o rozliczeniu badań a potem po wejściu w portal ZIP patrzy że dnia np. 1 czerwca miał rozliczane badania w czasie gdy sobie siedział w domu i zgłasza do NFZ, że ma rozliczone świadczenie które się nie odbyło)

Offline Zofia

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 4
  • Pomógł? 0
Odp: podział rozliczenia badań na dwie wizyty
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 03, 2018, 22:27:56 pm »
Tak, wiem, że mogę zrobić W13, to był tylko przykład. Zresztą 2 x 65 pkt. > 121 pkt.  :)
Nigdy nie rozliczam fikcyjnych wizyt, chodzi mi o podział na dwie rzeczywiste wizyty, na tę drugą pacjent nie wykonuje nowych badań.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: podział rozliczenia badań na dwie wizyty
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 04, 2018, 09:04:37 am »
Tak, wiem, że mogę zrobić W13, to był tylko przykład. Zresztą 2 x 65 pkt. > 121 pkt.  :)

Tak ale 2x65 < 121 + 33 :-)

Pozdrawiam

Offline nbdl

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 9
  • Pomógł? 0
Odp: podział rozliczenia badań na dwie wizyty
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 15, 2018, 12:49:38 pm »
3xlaboratoryjne + USG dają ci wizytę W13 (w przypadku pierwszorazowego z wizytą zerową dają W42 +10% za dochowanie terminu) więc przemyśl czy ci się opłaca rozbijać na 2 wizyty. A co do rozbijania, to według mnie zależy od ciebie jak i kiedy to rozliczysz (dla NFZ najważniejsze jest aby rozliczać to z pojawieniem się pacjenta, a nie poprzez fikcyjne wizyty gdzie pacjent np. nie przychodzi do lekarza, nic nie wie o rozliczeniu badań a potem po wejściu w portal ZIP patrzy że dnia np. 1 czerwca miał rozliczane badania w czasie gdy sobie siedział w domu i zgłasza do NFZ, że ma rozliczone świadczenie które się nie odbyło)

Witam,
czy w okulistyce również rozlicza się laboratoryjne? Pytam, gdyż pierwszy raz o tym słyszę..

Nie bardzo rozumiem również rozliczania USG na wizycie - u nas USG rozlicza się w dniu wykonania badania (65 punktów), a ewentualną konsultację rozlicza się w dniu wykonania konslutacji u lekarza prowdzącego, który jeśli nie wykona żadnych badań to rozlicza po prostu W11 za 33 punkty. Może coś robię źle?

Offline Zofia

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 4
  • Pomógł? 0
Odp: podział rozliczenia badań na dwie wizyty
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 18, 2018, 19:29:16 pm »
Nie mogę rozliczyć usg w dniu wykonania, bo zwykle nie jest to dzień, kiedy pacjent ma wizytę w Poradni. A nie rozliczamy fikcyjnych wizyt! Pacjent zgłasza się na kolejną wizytę, w międzyczasie dociera wynik USG czy rtg i wtedy je rozliczamy, tak samo zresztą jak badania laboratoryjne pacjent wykonuje kilka dni/tygodni przed zaplanowaną wizytą.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 131
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 12
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9305 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]