collapse

Reklama


Autor Wątek: odrzucenie protezy  (Przeczytany 4180 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zdrowy

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 327
  • Pomógł? 2
  • Mazowiecki OW
odrzucenie protezy
« dnia: Października 27, 2017, 11:38:11 am »
Czy jeżeli NFZ odrzuca świadczenie protezy z powodu wcześniejszego wykonania w innej placówce, jest sens spierać się z nim o to, jest szansa na zaakceptowanie usługi do rozliczenia? Przed wykonaniem usługi w systemie nfz pokazywało się, że można robić.

Offline cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1623
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Odp: odrzucenie protezy
« Odpowiedź #1 dnia: Października 27, 2017, 11:49:53 am »
Zawsze możecie wysłać skan karty i protokół odbioru. Wtedy NFZ powinien drugą przychodnie poprosić o wyjaśnienie.
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Offline marek_piw

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 226
  • Pomógł? 11
  • Lubelski OW
Odp: odrzucenie protezy
« Odpowiedź #2 dnia: Października 27, 2017, 12:05:52 pm »
Czy jeżeli NFZ odrzuca świadczenie protezy z powodu wcześniejszego wykonania w innej placówce, jest sens spierać się z nim o to, jest szansa na zaakceptowanie usługi do rozliczenia? Przed wykonaniem usługi w systemie nfz pokazywało się, że można robić.

Z tego wynika że nie sprawdzałeś w SZOI czy pacjent może mieć wykonaną protezę!
A oświadczenie pacjenta że nie wykonywał protezy NFZ w ostatnich 5 latach?

Offline Zdrowy

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 327
  • Pomógł? 2
  • Mazowiecki OW
Odp: odrzucenie protezy
« Odpowiedź #3 dnia: Października 27, 2017, 12:39:53 pm »
Przecież napisałem "Przed wykonaniem usługi w systemie nfz pokazywało się, że można robić". Było sprawdzane, była informacja, że ok.

Offline cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1623
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Odp: odrzucenie protezy
« Odpowiedź #4 dnia: Października 27, 2017, 12:54:13 pm »
Oni w komunikacie na SZOI podają:
"Powyższy komunikat ma charakter informacyjny i nie stanowi zobowiązania NFZ do refundacji ww. świadczenia."
Sprawdź na szoi, kiedy było wykonane w drugim nzoz, może dwie zrobił w tym samym okresie.
« Ostatnia zmiana: Października 27, 2017, 13:10:35 pm wysłana przez cilazapril »
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Offline jolcias

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 95
  • Pomógł? 2
Odp: odrzucenie protezy
« Odpowiedź #5 dnia: Października 27, 2017, 13:46:42 pm »
A gdzie się sprawdza w SZOI informację o protezach ?

Offline Zdrowy

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 327
  • Pomógł? 2
  • Mazowiecki OW
Odp: odrzucenie protezy
« Odpowiedź #6 dnia: Października 27, 2017, 14:39:55 pm »
"Powyższy komunikat ma charakter informacyjny i nie stanowi zobowiązania NFZ do refundacji ww. świadczenia."
Dlatego pytam czy jest sens walczyć, może ktoś miał już doświadczenie w tym zakresie.

Offline cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1623
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Odp: odrzucenie protezy
« Odpowiedź #7 dnia: Października 27, 2017, 15:14:07 pm »
Ja uważam, że zawsze warto. Sprawdź w Umowy/bieżace rozliczenie gdzie to było robione i zawsze możesz się porozumieć z przychodnią kiedy i co robili.
Osobiście potwierdzam fax-em w delegaturze pesele, a jeżeli korzystam z SZOI to drukuje sobie potwierdzenie do karty, wtedy jest podstawa do rozmowy, jeżeli na przełomie jednego okresu zmienia się status w SZOI. Może się zdarzyć, że pacjent zrobi sobie jednocześnie w dwóch miejscach, ale to przy obecnych terminach nie jest łatwe.
« Ostatnia zmiana: Października 27, 2017, 15:35:08 pm wysłana przez cilazapril »
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Offline mlutek

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 342
  • Pomógł? 3
Odp: odrzucenie protezy
« Odpowiedź #8 dnia: Października 27, 2017, 15:44:32 pm »
Jeśli chodzi o protezy to niestety ten system weryfikacji nie działa zbyt poprawnie...
Ja go testowałem w ten sposób, ze weryfikowałem kilku pacjentów co mieli u nas wykonywane protezy 2-3 lata temu po to aby sprawdzić jaka mi wyskoczy informacja...
Niestety przy kilku pacjentach wyskakiwało dobrze ze nie upłynął dany okres, a dla niektórych ze można wykonać protezy...
Dlatego dla pewności piszę do pań z NFZ i mimo ze weryfikuje na SZOI prosze o ponowną weryfikację przez NFZ..
W rzeczywistosci okazuje sie ze to pacjent poprzez podpisanie oświadczenia powinien brac odpowiedzialność ...jednak  z tego co sie orientuje podpisywane oswiadczenie nie ma zadnej mocy prawnej i kazdy dobry prawnik poprostu je obali bo powinny byc dobre narzędzia do weryfikacji....
Ja miałem taki problem ze o dwóch pacjentow potwierdzono mi protezy przez SZOI, pani z NFZ chyba tez zle sprawdziła protezę i musiałem sam pokryc koszty wykonania protez....
Jesli do pełnego okresu 5 lat brakuje kilku m-cy to ew mozna przesunac oddanie protezy, jesli zaś ten okres jest nieco wiekszy to raczej trudno sie bawic w takie rzeczy, pacjent nie bedzie chciał podpisac osiwadczenia o odebraniu protezy jesli byla wykonana kilka m-cy wstecz...ale probowac zawsze trzeba.... jednak w rzeczywistosci okazuje sie ze to winien jestes Ty....i to wlasnie TY ponosisz to ryzyko....

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3075
  • Pomógł? 222
Odp: odrzucenie protezy
« Odpowiedź #9 dnia: Października 27, 2017, 21:47:18 pm »
a możesz powiedzieć:
- jaką wprowadziłeś usługę (chodzi o tą odrzuconą przez NFZ)
- jaki dokładnie błąd zwraca NFZ
- jaką usługę sprawdzałeś poprzez sprawdzanie limitowanych?

To sprawdzenie limitowanych jest specyficzne. Tam najlepiej sprawdzać wszystko co można z protetyki. Bo np. jeżeli ktoś kiedyś wykazał dużą protezę a Ty sprawdzałeś małą to NFZ pokazał, że można zrobić, ale na etapie weryfikacji raportu statystycznego będzie błąd, że "swiadczenie wykonane przy wcześniejszym rozliczeniu świadczenia wykluczającego - duża proteza". Można tego uniknąć sprawdzając wszystko z zakresu protetyki.

Oświadczenia pacjenta są nic nie warte. Co najwyżej możesz pójść do sądu z pacjentem.

Offline foti

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 372
  • Pomógł? 5
Odp: odrzucenie protezy
« Odpowiedź #10 dnia: Grudnia 01, 2017, 13:16:15 pm »
Przecież napisałem "Przed wykonaniem usługi w systemie nfz pokazywało się, że można robić". Było sprawdzane, była informacja, że ok.
Wyślij do nfz wydruk sprawdzenia. Rozlicza chyba że wcześniej inny lekarz rozliczyl "większą" niż Ty

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 123
  • Kropka Ukrytych: 1
  • Kropka Użytkowników: 5
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9310 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]