collapse

Reklama


Autor Wątek: SOMED rozliczany w PPS  (Przeczytany 3328 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Profesor Wilczur

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 824
  • Pomógł? 75
  • W-M OW NFZ
SOMED rozliczany w PPS
« dnia: Października 17, 2017, 10:18:44 am »
Czy ktoś rozliczający SOMED za pośrednictwem PPSa mógłby się odezwać na priv? Mam pytanie.

Offline zibi

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 327
  • Pomógł? 14
  • Wielkopolski OW
Odp: SOMED rozliczany w PPS
« Odpowiedź #1 dnia: Października 18, 2017, 09:43:28 am »
to troche jak bym miał mercedesa a jeździł syrenka... ?

Online 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: SOMED rozliczany w PPS
« Odpowiedź #2 dnia: Października 18, 2017, 09:51:14 am »
Może być tak, że za krótszy lub dłuższy czas wszyscy obudzimy się w takiej rzeczywistości niestety. Mi też się podoba moduł rozliczenia w Somedzie, dużo więcej widzę niż w PPSie.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: SOMED rozliczany w PPS
« Odpowiedź #3 dnia: Października 18, 2017, 10:53:35 am »
Może być tak, że za krótszy lub dłuższy czas wszyscy obudzimy się w takiej rzeczywistości niestety. Mi też się podoba moduł rozliczenia w Somedzie, dużo więcej widzę niż w PPSie.

Ja za to bardzo lubie PPSowe podejście do rozliczeń bo widzę wszystko czego potrzebuję! Ale to w porównaniu do mMedica.. ;-)

Pozdrawiam

Offline Sorn

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 239
  • Pomógł? 24
Odp: SOMED rozliczany w PPS
« Odpowiedź #4 dnia: Października 18, 2017, 12:03:58 pm »
Może być tak, że za krótszy lub dłuższy czas wszyscy obudzimy się w takiej rzeczywistości niestety. Mi też się podoba moduł rozliczenia w Somedzie, dużo więcej widzę niż w PPSie.
Słychać o tym od dawna, jednak mam nadzieję, że to nigdy nie zaskoczy.
Czasami mam wrażenie, że tego typu rozwiązania piszą dla siebie a nie dla klienta :(

Online 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: SOMED rozliczany w PPS
« Odpowiedź #5 dnia: Października 18, 2017, 23:22:16 pm »
Zgadza się -  w tym momencie jest przynajmniej trzy oddzielne działy zajmujące się programowaniem rozliczeń (PPS, medis, Somed), chociaż GDR chyba już wspólny. Później masz tylko jeden dział (tutaj postawiono na PPSa) = mniejsze koszty.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline MK

  • Kamsoft
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 555
  • Pomógł? 49
Odp: SOMED rozliczany w PPS
« Odpowiedź #6 dnia: Października 19, 2017, 08:41:06 am »

Słychać o tym od dawna, jednak mam nadzieję, że to nigdy nie zaskoczy.
Czasami mam wrażenie, że tego typu rozwiązania piszą dla siebie a nie dla klienta :(

Czy to wejdzie wszędzie? Szczerze - nie wiem. Czy piszemy dla siebie? Nie! Spójrzmy na to z tej strony. Mamy Szpital z przychodnią przyszpitalną. Czyli mamy Medis, mamy Somed. I mamy rozliczanie w każdym programie inne. I mamy raporty z każdego program oddzielne i tak dalej i tak dalej. Rozliczając MEDIS i SOMED w PPS sprawiamy, że rozliczenia są realizowane z jednego miejsca i osoba to realizująca nie musi znać dwóch osobnych systemów. To był główny cel powstania tego rozwiązania. I to jest główny jego target.

Offline Sorn

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 239
  • Pomógł? 24
Odp: SOMED rozliczany w PPS
« Odpowiedź #7 dnia: Października 19, 2017, 12:55:39 pm »
Czy to wejdzie wszędzie? Szczerze - nie wiem. Czy piszemy dla siebie? Nie! Spójrzmy na to z tej strony. Mamy Szpital z przychodnią przyszpitalną. Czyli mamy Medis, mamy Somed. I mamy rozliczanie w każdym programie inne. I mamy raporty z każdego program oddzielne i tak dalej i tak dalej. Rozliczając MEDIS i SOMED w PPS sprawiamy, że rozliczenia są realizowane z jednego miejsca i osoba to realizująca nie musi znać dwóch osobnych systemów. To był główny cel powstania tego rozwiązania. I to jest główny jego target.

Znam idee stojącą za tym krokiem i jest ona słuszna biznesowo. Jednak jej wdrożenie, to moim zdaniem straszna pomyłka.
Zobaczcie w jakiej sytuacji stawiacie klienta:
Klient kupił Somed i Medis. Aktualizuje Somed niezależnie od Medis. Wszystko działa i jest super (no czasami nie działa ale wtedy wydajecie poprawki).
Teraz jednak wchodzi na scenę PPS z zupełnie niezrozumiałych dla klienta powodów. Klienta nie obchodzi, że tniecie koszty bo to nie jego problem. Równie dobrze możecie mu kazać pliki xml pisać w notatniku bo tniecie koszty. Co to obchodzi klienta? On ma mieć wygodę i funkcjonalności.
Teraz taki "szczęśliwy" klient ma trzy systemy, które musi utrzymywać i nie może ich oddzielnie aktualizować jak wcześniej bo nie wiadomo czy nowa wersja Somed jest kompatybilna z PPS a co za tym idzie czy rozliczenia będą działać. Jeżeli zaktualizuje Somed i PPS to nie wiadomo czy Medis ma już wersję współpracującą z najnowszym PPS. Czyli trzeba czekać i dowiadywać się do jakiej wersji zaktualizować poszczególne programy aby współpracowały. Czasami coś nie zagra i z jakiegoś powodu Somed nie komunikuje się poprawnie z PPS i przez tydzień jest festiwal dosyłania nowych poprawionych bibliotek.
Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze jeden punkt awarii, a mianowicie KSPL-Tunel. To kolejna aplikacja, którą klient musi posiadać głównie po to żeby programy się komunikowały.
Teraz dochodzi nam do tego FK, która może pobierać dokumenty finansowe z Someda, Medisa i PPS. Faktury NFZ są teraz w PPS, pozostałe w Somed i Medis. Wcześniej klient zestawieniem, mógł zobaczyć jakie są faktury, analizować deklarację w oparciu o raporty zwrotne. Teraz dochodzi do tego PPS, który posiada część danych potrzebnych do analiz w Somed/Medis.
Ściągacie z siebie część kosztów ale część z nich zrzucacie na barki swoich klientów.

Wystarczyło zrobić to inaczej. Opracować bibliotekę z określonym interfejsem, która byłaby opracowywana przez jeden zespół.
Gotowa biblioteka byłaby dodawana do aplikacji docelowych Somed, PPS, Medis. Pracowałaby na własnych tabelach o określonej strukturze w schematach poszczególnych aplikacji. Czyli Somed miałby własne tabele, Medis własne.
Odpada konieczność utrzymywania i rozwijania Tunela do celów rozliczeniowych.
Dla klienta nic się nie zmienia, lub niewiele i nie musi martwić się o to jak z tych wszystkich klocków zrobić działający ekosystem.

Możecie bronić swojego modelu i zapewne będziecie jednak to nie zmienia faktu, że komplikujecie życie swoim klientom o których powinniście dbać. Stąd właśnie moje wrażenie, że programy piszecie dla siebie nie myśląc za wiele o kliencie, bo to w niego uderza ta oszczędność.

Offline MK

  • Kamsoft
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 555
  • Pomógł? 49
Odp: SOMED rozliczany w PPS
« Odpowiedź #8 dnia: Października 19, 2017, 13:26:28 pm »
Znam idee stojącą za tym krokiem i jest ona słuszna biznesowo. Jednak jej wdrożenie, to moim zdaniem straszna pomyłka...

Pozwoli Pan, że pozostawię to bez odpowiedzi. Napisałem tylko jaki cel był tejże funkcjonalności. Cala reszta, o której Pan pisze, jest wysoko poza moimi kompetencjami, więc niewskazany jest mój dalszy udział w tej dyskusji.
Pozdrawiam

Offline Sorn

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 239
  • Pomógł? 24
Odp: SOMED rozliczany w PPS
« Odpowiedź #9 dnia: Października 19, 2017, 14:17:28 pm »
Pozwoli Pan, że pozostawię to bez odpowiedzi. Napisałem tylko jaki cel był tejże funkcjonalności. Cala reszta, o której Pan pisze, jest wysoko poza moimi kompetencjami, więc niewskazany jest mój dalszy udział w tej dyskusji.
Pozdrawiam
Rozumie, szanuje i również pozdrawiam.

Offline Zdrowy

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 327
  • Pomógł? 2
  • Mazowiecki OW
Odp: SOMED rozliczany w PPS
« Odpowiedź #10 dnia: Listopada 02, 2017, 10:12:48 am »
Ja za to bardzo lubie PPSowe podejście do rozliczeń bo widzę wszystko czego potrzebuję!
Czy można widzieć więcej niż w somedowym Rejestrze świadczeń?

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 94
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 5
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]