collapse

Reklama


Autor Wątek: Ustawiania dla pracownika medycznego  (Przeczytany 2252 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zukes

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 559
  • Pomógł? 11
Ustawiania dla pracownika medycznego
« dnia: Października 13, 2017, 14:14:18 pm »
O dłuższego czasu walczymy z problemem polegającym na:
1. Rejestracja przypisuje błędną poradnię lekarzowi.
2. Lekarz w błędnej poradni obsługuje pacjentów (w KSPPSie, w realu dzieje się normalnie :)) 
W konsekwencji mamy syf w danych jakie wysyłamy do NFZ.

Aby ukrócić ten proceder chcemy:
1. Zablokowac rejestracji popełnianie tego typu błędów. Ale Kamsoft bełkocze, bo inaczej tego nazwać nie można, jak to zrobić. 
Czy ktoś potrafi pomóc jak to zrobić.

2. Zablokować lekarzowi  popełnianie tego typu błędów. Kamsoft równie pomocny jak w pkt.1
Czy ktoś potrafi pomóc jak to zrobić.

Offline Profesor Wilczur

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 824
  • Pomógł? 75
  • W-M OW NFZ
Odp: Ustawiania dla pracownika medycznego
« Odpowiedź #1 dnia: Października 13, 2017, 14:23:39 pm »
Trzeba edukować personel. Uprawnieniami tego nie zrobisz.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Ustawiania dla pracownika medycznego
« Odpowiedź #2 dnia: Października 13, 2017, 21:01:48 pm »
Zrobię Ci to w somedzie, może nie do końca blokadą (nie szukałem tego nigdy), ale odpowiednią konfiguracją. PPSa nawet zmigruję do Someda.
Też ten temat przerabiałem i odpowiedź podobną dostałem - nie da się. Tak PPS jest skonstruowany. Z tego powodu (i kilku innych) na chwilę obecną uważam, że PPS nie nadaje się do obsługi czegoś więcej niż rozliczenia z NFZ. Plusem jego jest, że ogarnia wszystkie zakresy, ale patrząc na coś więcej przy obsłudze poradni (rejestracja wizyta itp) jest niestety zbyt ubogi. Przytoczę jeszcze możliwość otworzenia kilku terminarzy - sensowna rejestracja nie da rady działać bazując na podmianie za każdym pacjentem lekarza lub/i poradni albo sposób wydruku recept (za mało wspomagany w stosunku do Somedu, gdzie uważam go za jeden z lepszych wśród programów medycznych).
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline zukes

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 559
  • Pomógł? 11
Odp: Ustawiania dla pracownika medycznego
« Odpowiedź #3 dnia: Października 16, 2017, 12:03:48 pm »
Zmartwiliście mnie.

Somed odpada, bo jest za drogi w stosunku do tego, co nowego wnosi.
Czyli program się NIE zwróci a wygeneruje nowe koszty.

Pomysł aby KSPPSa "skarlić" do wysyłki danych do NFZ  i zabrać mu obsługę ruchu chorych nabiera sensu.
Tym bardziej, że będzie nas to kosztowało duuuużo mniej niż obecnie.

Czyli zmiana przyniesie korzyści organizacyjne i finansowe. Dlaczego na to nie wpadłem wcześniej hmm.


Offline neelix

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Pomógł? 39
Odp: Ustawiania dla pracownika medycznego
« Odpowiedź #4 dnia: Października 16, 2017, 13:05:24 pm »
Przelicz sobie całkowity koszt bo może okazać się że Somed wyjdzie jednak taniej. Za samą kontynuację licencji płacisz 20% ceny a nie jak w przypadku PPSa 100%,  od kilku-kilkunastu stanowisk PPS jest moim zdaniem nieopłacalny.

Offline zukes

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 559
  • Pomógł? 11
Odp: Ustawiania dla pracownika medycznego
« Odpowiedź #5 dnia: Października 16, 2017, 14:39:33 pm »
Liczyłem Somed jest za drogi

Poza tym chcę zmienić dostawcę/producenta i szukam takiej firmy, u której testy poprawek są wykonywane przez producenta a nie programistów i użytkowników końcowych.  A rozwiązania problemów opisane są w dokumentacji, a nie  forach internetowych.




Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Ustawiania dla pracownika medycznego
« Odpowiedź #6 dnia: Października 17, 2017, 08:42:34 am »
Ja też szukałem, ale ostatecznie przeszedłem z KS-PPS na KS-SOMED i pomimo wielu uwag dotyczących obsługi i wsparcia nadal uważam, że to był najlepszy wybór (aczkolwiek tak jak chyba wszyscy zastanawiam się czy kiedyś nie przejść na chmurę). Jak popatrzysz na moje posty, w których jest pełno zarzutów względem Kamsoft to się upewnisz, że nie jestem na ich usługach ani nie jestem ich fanboyem :)
Jeżeli znajdziesz coś ciekawego co mogłoby zastąpić someda to chętnie to zobaczę.
Jeżeli chodzi o dokumentację to wg mnie KS-SOMED ma ją zrobioną znacznie lepiej niż KS-PPS.
Zawsze przed aktualizacją wchodzę na http://www.kamsoft.pl/servlet/news_viewer/show?kat=ziplo&typ=aktpg&cnt=20 żeby sobie poczytać czy potrzeba robić ją teraz czy lepiej poczekać.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 91
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 2
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]