collapse

Reklama


Autor Wątek: Deklaracje - Nowo powstały NZOZ  (Przeczytany 8248 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jurek44

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 124
  • Pomógł? 4
Deklaracje - Nowo powstały NZOZ
« dnia: Października 01, 2017, 12:57:03 pm »
Witam
Czy ktoś się orientuje czy jeżeli umowa z POZ jest aktywna/obowiązuje od 1.10.2017 to deklaracje pacjentów można pisać z tą datą, czy jest możliwość wpisania deklaracji z datą wrześniową? Czy jest jakiś limit dzienny wpisanych deklaracji i czy można w ogóle pisać je na 1.10 niedziela, czy nie robi to różnicy bo rozumiem, że zapłacą tylko za te wpisane na stan do 1.10 włącznie.  Z góry dzięki za info.

Offline Isiek

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 151
  • Pomógł? 13
Odp: Deklaracje - Nowo powstały NZOZ
« Odpowiedź #1 dnia: Października 01, 2017, 14:54:14 pm »
Mogą być jak najbardziej wpisane z datą wcześniejszą (o ile taką mają oczywiście) Limitu żadnego nie ma.

Offline jurek44

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 124
  • Pomógł? 4
Odp: Deklaracje - Nowo powstały NZOZ
« Odpowiedź #2 dnia: Października 01, 2017, 19:08:29 pm »
A jeśli będą wpisane z datą na 01.10 bo mam kilkaset takich (była akcja zbierania dziś) to też nie będzie problemu?

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3074
  • Pomógł? 222
Odp: Deklaracje - Nowo powstały NZOZ
« Odpowiedź #3 dnia: Października 01, 2017, 19:19:22 pm »
Widziałem akcje, gdy ZOZ zaczynał działać od 01 dnia miesiąca i wszystkie deklaracje były z datą 01 dnia tego miesiąca i wszystko jest w porządku. Bardziej zastanawiałbym się nad tym czy NFZ uzna deklaracje złożone przed, skoro wcześniej nie obowiązywała umowa.

Offline bart

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1498
  • Pomógł? 117
  • Dolnośląski OW
Odp: Deklaracje - Nowo powstały NZOZ
« Odpowiedź #4 dnia: Października 01, 2017, 19:56:47 pm »
Też radziłbym wpisać wszystkie z datą 1.10

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Deklaracje - Nowo powstały NZOZ
« Odpowiedź #5 dnia: Października 01, 2017, 21:10:46 pm »
Mogą być jak najbardziej wpisane z datą wcześniejszą (o ile taką mają oczywiście) Limitu żadnego nie ma.

a jakieś uzasadnienie? Czy po prostu mogą być ponieważ tak uważasz? Jeśli to nowy podmiot leczniczy to stawiam, że data powstania jest też 1.10.2017 lub kilka dni wcześniej. Trochę ciężko uzasadnić złożenie deklaracji do lekarza i przychodni jak tej przychodni nie ma :)

Widziałem akcje, gdy ZOZ zaczynał działać od 01 dnia miesiąca i wszystkie deklaracje były z datą 01 dnia tego miesiąca i wszystko jest w porządku.(...)

ja też wiele rzeczy widziałem, pytanie czy widziała to również kontrola z NFZ? :) Równie dobrze można by było napisać - widziałem firmę, która od 4 lat płaci tylko połowę podatku dochodowego względem tego co wyliczy księgowa i wszystko jest ok :)


Ogólnie temat ciężki bo z której strony nie spojrzeć to źle :) Największym problemem deklaracji jest brak dwóch odrębnych dat - daty wypełnienia i daty wyboru. Gdyby była data wyboru to nic nie stoi na przeszkodzie wypełnić deklarację 15 września oświadczając, że od 1 października wybieram lekarza X. Niestety tak u nas są ustanawiane przepisy że zawsze jest coś spieprzone...

Szkoda że nie pomyślałeś wcześniej - trzeba było z pismem do NFZ wystąpić czy są przeciwwskazania, żebyś zbierał deklaracje już od września z aktualnymi datami. Miałbys wtedy podkładkę na papierze. Teraz już przez 7 dni nie zdążysz i musisz sam podjąć decyzję.

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3074
  • Pomógł? 222
Odp: Deklaracje - Nowo powstały NZOZ
« Odpowiedź #6 dnia: Października 01, 2017, 21:38:58 pm »
Mogą być jak najbardziej wpisane z datą wcześniejszą (o ile taką mają oczywiście) Limitu żadnego nie ma.

a jakieś uzasadnienie? Czy po prostu mogą być ponieważ tak uważasz? Jeśli to nowy podmiot leczniczy to stawiam, że data powstania jest też 1.10.2017 lub kilka dni wcześniej. Trochę ciężko uzasadnić złożenie deklaracji do lekarza i przychodni jak tej przychodni nie ma :)

Widziałem akcje, gdy ZOZ zaczynał działać od 01 dnia miesiąca i wszystkie deklaracje były z datą 01 dnia tego miesiąca i wszystko jest w porządku.(...)

ja też wiele rzeczy widziałem, pytanie czy widziała to również kontrola z NFZ? :) Równie dobrze można by było napisać - widziałem firmę, która od 4 lat płaci tylko połowę podatku dochodowego względem tego co wyliczy księgowa i wszystko jest ok :)

Czepiasz się. Dzisiaj działa poradnia wg wojewody, dzisiaj obowiązuje umowa z NFZ i dzisiaj pacjenci składają deklaracje. Nie widzę tutaj żadnego problemu. Inaczej trzeba byłoby go szukać, w tym że jutro pacjent może przyjść i złożyć deklaracje. (pewnie tak będzie) Nie przesadzajmy.

Cytuj
Szkoda że nie pomyślałeś wcześniej - trzeba było z pismem do NFZ wystąpić czy są przeciwwskazania, żebyś zbierał deklaracje już od września z aktualnymi datami. Miałbys wtedy podkładkę na papierze. Teraz już przez 7 dni nie zdążysz i musisz sam podjąć decyzję.
I odpisze ktoś w ten sposób, że dalej nie będziesz wiedzieć o co chodzi. A za 5 lat już ten ktoś nie będzie pracować. Samemu trzeba podejmować decyzje.
« Ostatnia zmiana: Października 01, 2017, 21:40:33 pm wysłana przez karolweksler »

Offline Isiek

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 151
  • Pomógł? 13
Odp: Deklaracje - Nowo powstały NZOZ
« Odpowiedź #7 dnia: Października 01, 2017, 22:28:39 pm »
@mpi, jedna sprawa, to kontrakt z NFZ a druga- faktyczne powstanie przychodni. Przypomnę Ci, żeby mieć kontrakt od 1.10 to do 10.09 musisz złożyć ofertę w której podstawą jest wykazany potencjał- również lekarze. Nie ma żadnych przeciwwskazań, żeby pacjent złożył deklarację do lekarza, którego wykazałeś w potencjale składanym w ofercie- jeszcze we wrześniu- znajdź mi proszę zarządzenie/ rozporządzenie/ ustawę- która tego zabrania. Istotna jest zgodność dat- na to zwracam uwagę, żeby się nie złasić na deklaracje z pierwszego tygodnia października (korci wpisanie ich z datą 1.10)- w razie kontroli oddajesz kasę i to z odsetkami.
Pozdrawiam
PS. a na marginesie mpi- co się tak napinasz????

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Deklaracje - Nowo powstały NZOZ
« Odpowiedź #8 dnia: Października 01, 2017, 23:11:45 pm »
Podobna sytuacja z ostatniego czasu - powstanie nowej poradni w ramach istniejącego świadczeniodawcy. NFZ (telefonicznie) kazał składać deklarację z datą pierwsze dnia obowiązywania umowy - nie wcześniej. Później nie zabronił oczywiście, ale miesiąc jest w plecy. Co prawda tylko jest to tel, także mało wiążące.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3074
  • Pomógł? 222
Odp: Deklaracje - Nowo powstały NZOZ
« Odpowiedź #9 dnia: Października 01, 2017, 23:25:33 pm »
NFZ (telefonicznie) kazał składać deklarację z datą pierwsze dnia obowiązywania umowy - nie wcześniej. Później nie zabronił oczywiście, ale miesiąc jest w plecy.
Dlaczego?
Negatywnie zweryfikowali?

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Deklaracje - Nowo powstały NZOZ
« Odpowiedź #10 dnia: Października 02, 2017, 06:45:01 am »
Odnoszę wrażenie Panowie, że macie bardzo krótką pamięć albo krótkie doświadczenie z NFZ ;).

Nawet tylko w tym wątku już mamy rozbieżności: w jednym przypadku były zebrane deklaracje przed uruchomieniem, w innym NFZ powiedział że tak jest źle.
Zrozumcie - w tym przypadku przepisy nie określają jak należy postępować, dla NFZ byłoby najlepiej żebym był w plecy - tzn rozpoczął zbierać deklaracje od 1-go, a że mało zbiorę to mało zarobię w pierwszym miesiącu.

Owszem wniosek składam do 10-go ale w rpwdl datę rozpoczęcia działalności leczniczej mogę ustawić na 01.10.2017 i jak zbierać deklaracje jeśli podmiot leczniczy jeszcze nie istnieje?

Wy się dziwicie że ja się spinam? A ja się dziwię z jaką łatwością komuś udzielacie porad w tak śliskich sprawach, w których łatwo popłynąć na spore kwoty. Nawet jak bym miał na piśmie opinię z jednego OW nie ryzykowałbym postępować zgodnie z nią w innym OW...
« Ostatnia zmiana: Października 02, 2017, 08:15:51 am wysłana przez mpi »

Offline ndakota

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 75
  • Pomógł? 7
Odp: Deklaracje - Nowo powstały NZOZ
« Odpowiedź #11 dnia: Października 02, 2017, 09:21:07 am »
Owszem wniosek składam do 10-go ale w rpwdl datę rozpoczęcia działalności leczniczej mogę ustawić na 01.10.2017 i jak zbierać deklaracje jeśli podmiot leczniczy jeszcze nie istnieje?

Szczególnie, że inkwizycja przyjdzie dopiero po paru latach, gdy odsetki ustawowe odpowiednio narosną :)
Pomogłem? Wiesz co robić! :)

Offline Tomek R

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 326
  • Pomógł? 43
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: Deklaracje - Nowo powstały NZOZ
« Odpowiedź #12 dnia: Października 02, 2017, 12:07:22 pm »
Jeżeli umowa od 1.X a deklaracje z datą złożenia wcześniejszą może przy weryfikacji wystąpić błąd:

118 ? Data złożenia deklaracji poza okresem występowania osoby personelu w umowie (Personel do którego jest złożona deklaracja nie występował w dniu złożenia deklaracji w umowie z NFZ)
Pozdrawiam!

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Deklaracje - Nowo powstały NZOZ
« Odpowiedź #13 dnia: Października 02, 2017, 19:36:45 pm »
Dlatego ja napisałem, co świadczeniodawca usłyszał telefonicznie - jak dla mnie tel to słaba podstawa. Pytanie zostało zadane przed puszczeniem czegokolwiek w ruch, błędów w komunikacji nie było.
« Ostatnia zmiana: Października 02, 2017, 22:12:31 pm wysłana przez 09061303 »
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline zibi

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 327
  • Pomógł? 14
  • Wielkopolski OW
Odp: Deklaracje - Nowo powstały NZOZ
« Odpowiedź #14 dnia: Października 02, 2017, 21:33:29 pm »
Macie białe soboty i niedziele - fakt faktem deklaracja powinna zostać złożona w miejscu udzielania świadczeń...

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 104
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]