collapse

Reklama


Autor Wątek: Data wystawienia faktury  (Przeczytany 2992 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

PJ

  • Gość
Data wystawienia faktury
« dnia: Października 01, 2017, 12:16:23 pm »
Witam,

ostatnio w księgowości zadano pytanie, czy jest możliwość wystawienia faktury do NFZ z inną datą? Tzn. włączam naliczanie świadczeń 30.09.2017 r., czy mogę fakturę wystawić z datą 15.09.2017 r.?
Moim zdaniem jest to niewłaściwe. Ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem?

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3074
  • Pomógł? 222
Odp: Data wystawienia faktury
« Odpowiedź #1 dnia: Października 01, 2017, 16:47:26 pm »
Można -  w sytuacji gdy masz zgodę NFZ na wcześniejsze, częściowe rozliczanie.
« Ostatnia zmiana: Października 01, 2017, 17:15:48 pm wysłana przez karolweksler »

Offline bart

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1498
  • Pomógł? 117
  • Dolnośląski OW
Odp: Data wystawienia faktury
« Odpowiedź #2 dnia: Października 01, 2017, 19:58:59 pm »
Dokładnie jak napisał karolweksler. Tylko za zgodą OW NFZ można wystawić tzw. fakturę częściową.

Offline przemyslaw.zelek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 63
  • Pomógł? 1
  • Kuj-Pom O/W NFZ
Odp: Data wystawienia faktury
« Odpowiedź #3 dnia: Października 01, 2017, 22:09:12 pm »
No i zawsze można wystawić fakturę z datą późniejszą - od której jest liczony termin zapłaty :)
pozdrawiam serdecznie
Przemysław Zelek

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Data wystawienia faktury
« Odpowiedź #4 dnia: Października 01, 2017, 23:07:41 pm »
A ja napiszę tak - można technicznie to zrobić (program pozwala) tak jak pisali koledzy, ale wydaje mi się, że nie do końca o to było pytanie. Raczej ja zrozumiałem pytanie tak, że raczej chodzi o wystawienie fv z datą sprzed naliczenia. Przechodzić to przechodzi (np. korekty tak robiłem), ale też miałem wątpliwości czy to jest ok. Na razie nie było problemu - tylko w przypadku korekt mogę potwierdzić.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3074
  • Pomógł? 222
Odp: Data wystawienia faktury
« Odpowiedź #5 dnia: Października 01, 2017, 23:27:06 pm »
@09061303: Mi ktoś kiedyś z NFZ mówił, że jeśli mamy taką sytuację jak we wrześniu w przypadku POZ (szablony rachunków były dostępne w piątek czyli 29.09.2017), to że nie można wystawiać rachunków przed ostatnim dniem miesiąca, że trzeba zaczekać do 30.09.2017.

PJ

  • Gość
Odp: Data wystawienia faktury
« Odpowiedź #6 dnia: Października 02, 2017, 18:37:09 pm »
A ja napiszę tak - można technicznie to zrobić (program pozwala) tak jak pisali koledzy, ale wydaje mi się, że nie do końca o to było pytanie. Raczej ja zrozumiałem pytanie tak, że raczej chodzi o wystawienie fv z datą sprzed naliczenia. Przechodzić to przechodzi (np. korekty tak robiłem), ale też miałem wątpliwości czy to jest ok. Na razie nie było problemu - tylko w przypadku korekt mogę potwierdzić.

To właściwie miałem na myśli.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Data wystawienia faktury
« Odpowiedź #7 dnia: Października 02, 2017, 19:47:24 pm »
@09061303: Mi ktoś kiedyś z NFZ mówił, że jeśli mamy taką sytuację jak we wrześniu w przypadku POZ (szablony rachunków były dostępne w piątek czyli 29.09.2017), to że nie można wystawiać rachunków przed ostatnim dniem miesiąca, że trzeba zaczekać do 30.09.2017.
Zgadzam się, wg moich obserwacji praktycznych, rachunek za dany miesiąc można wystawić najwcześniej z datą ostatniego dnia miesiąca. Wyjątek - masz zgodę na wcześniejsze rozliczenie.
Zapytanie było jednak o coś innego.
Jeszcze sobie przypomniałem, że u jednego świad fv zawsze ma być wystawiona na ostatni dzień miesiąca (data wystawienia i sprzedaży) - tak sobie chce. W tym przypadku mam przerobione też nie tylko korekty. Naliczam np. ósmego za miesiąc poprzedni, a data sprzedaży i wystawienia jest ustawiana na ostatni dzień miesiąca rozliczeniowego czyli poprzedniego. Jak na razie jest ok (jakoś już 8-9 lat).
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 59
  • Kropka Ukrytych: 1
  • Kropka Użytkowników: 5
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9303 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]