collapse

Reklama


Autor Wątek: Jaki serwer, komputery, drukarki polecicie  (Przeczytany 5675 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ekspert1

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 174
  • Pomógł? 13
Jaki serwer, komputery, drukarki polecicie
« dnia: Września 11, 2017, 14:13:30 pm »
Witam,
Jak w temacie, co polecicie? Ma to być do KS-SOMED na ORACLU. Serwer rackowy.
Pierwsza opcja. Liczba stanowisk klienckich :6.
Druga opcja. Liczba stanowisk klienckich. 20.
Jakie drukarki polecicie? Jakie tablety do pracy zdalnej?
Jeżeli pomogłem, kliknij 'Pomógł'.

Offline igo

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 5
  • Pomógł? 0
  • Śląskie
Odp: Jaki serwer, komputery, drukarki polecicie
« Odpowiedź #1 dnia: Września 12, 2017, 17:45:52 pm »
Czy macie jakiś wypróbowany model drukarki do wydruku recept? Kupiłem nową drukarkę ekstra przeznaczoną do wydruku samych recept, skierowań itp, bo wszyscy narzekali na starą. Nowa okazała się jeszcze gorsza. Często nie widzi papieru formatu recepturowego, zacina się itd. Szału można dostać tracąc czas na jej ciągłe ustawianie. Będę bardzo wdzięczny za pomoc. Serdecznie pozdrawiam.

Offline dbfr

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 91
  • Pomógł? 3
    • Blog o rozwiązaniach informatycznych dla branży medycznej
Odp: Jaki serwer, komputery, drukarki polecicie
« Odpowiedź #2 dnia: Września 12, 2017, 18:02:04 pm »
Drukarka to hp jakis laserowy .. laser pro m12a na przyklad.
Tablety zeby to spokojnie dzialalo to lenovo tab 4 przynajmniej. A jak z wifi w placówce? Działa roaming i zasieg jest tam gdzie ma byc?


http://itwmedycynie.pl - Blog o rozwiązaniach IT dla branży medycznej

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Jaki serwer, komputery, drukarki polecicie
« Odpowiedź #3 dnia: Września 12, 2017, 20:09:44 pm »
Pro m12a jest jednopodajnikowa - jak chcesz drukować recepty, skierowania, wizyty itp? Niby można szablony poustawiać i wszystko na papierze receptowym, ale czy skierowanie na papierze receptowym wygląda pro? ;)
Ja tam już drukarek HP chyba nie kupię - [url = "http://forumpps.pl/index.php?topic=9637.0"]pisałem już kiedyś o problemach z kilkoma drukarkami m402[/url], interpretacjami serwisu odnośnie rozmiaru papieru, itd. Podejście HP do klienta (i to nie polski serwis tylko Indie): zmienić środowisko w którym pracuje drukarka, innymi słowy założyć klimatyzację lub wyjąć z pomieszczenia powietrze o temperaturze ~26 stopni i włożyć powietrze o temperaturze ~22 - 23 stopnie.
Nieważne, że zgadza się gramatura papieru ze specyfikacją, zgadza się rozmiar papieru, zgadza się temperatura użytkowania...
Niedawno złożyłem reklamację w tej sprawi. Po ponad miesiącu braku odpowiedzi zainterweniowałem - po 30 minutach dostałem maila z przeprosinami i że mail poszedł do inżyniera drugiego poziomu wsparcia. Od tego maila mija już prawie 3 tydzień i znowu cisza... Te drukarki mają podobno gwarancję realizowaną u klienta - więc nie są to konsumenckie produkty.
To w dellu serwis biznesowy działa inaczej. Wolę następnym razem kupić jakiegoś taniego Brothera czy coś innego może nie mające rozgłosu HP ale nawet jak będzie lipne to przynajmniej tańsze od HP, a za to przepłacanie w HP nawet dobrego podejścia do klienta nie ma.

Co do serwera to ja jestem zwolennikiem della. Jeśli rack to zaczynałbym od R330 (procesor, RAM i dyski według własnego uznania). Może dla 6 klientów to będzie zbyt wydajna maszyna ale jest najtańszy z nadmiarowym zasilaniem. Serwera nie biorę prekonfigurowanego. Samemu sobie na konfiguratorze dobieram wszystko i takie daję zamówienie - gwarancja jest od daty mojego zakupu a nie sprzed roku, wszystkie podzespoły są widoczne po wpisaniu service tag (wstawiane przez dell a nie przez sprzedawcę), nie ma żadnego problemu z gwarancją - ostatnio jeden dysk padł, wystarczyło wysłać logi z idraca i na drugi dzień miałem dostarczony dysk, jeszcze serwisant po sprawdzeniu mojej specyfikacji zaczął mnie instruować żebym czasem nie wyłączał serwera tylko wymienił dysk normalnie jak hot swap bo tak najłatwiej żeby raid się odbudował :)

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Jaki serwer, komputery, drukarki polecicie
« Odpowiedź #4 dnia: Września 12, 2017, 20:49:58 pm »
Niby można szablony poustawiać i wszystko na papierze receptowym, ale czy skierowanie na papierze receptowym wygląda pro? ;)
Oczywiście, że tak :) Ja nawet logo przychodni dałem i wg mnie jest pro ;P
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Jaki serwer, komputery, drukarki polecicie
« Odpowiedź #5 dnia: Września 12, 2017, 21:58:01 pm »
No tak zapomniałem o Michale  ;D
Ok wycofuję się z poprzedniej wypowiedzi...  8)

Offline dbfr

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 91
  • Pomógł? 3
    • Blog o rozwiązaniach informatycznych dla branży medycznej
Odp: Jaki serwer, komputery, drukarki polecicie
« Odpowiedź #6 dnia: Września 12, 2017, 22:02:55 pm »
Czyli sie da :) jeżeli chodzi o serwery to wszystko jest dobre dopóki dziala. Ja do wiekszych rozwiazan używam głównie hpe do mniejszych naszych polskich Actin Solar i to moge polecić
http://itwmedycynie.pl - Blog o rozwiązaniach IT dla branży medycznej

Online 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Jaki serwer, komputery, drukarki polecicie
« Odpowiedź #7 dnia: Września 12, 2017, 23:13:18 pm »
Co do nowych HP - nie wiem jak te małe, ale sprzedałem kilka m203d (też dw), potrzebny był duplex. Wcześniej w tych pieniądzach był 1606dn, później m201dw. W nich było to, za co HPka lubiłem - podajniki (nie programowalne, ale wystarczające - lekarz zawsze papier sobie może dosunąć i odsunąć) oraz toner zintegrowany z bębnem. Teraz w m203 - toner osobno, bęben osobno, koszt tonera (licząc w oryginałach, zamienniki na razie nisza i droższe niż do wcześniej wymienionych) dużo wyższy, kultura pracy na duży minus (jedna nowa drukarka chodziła jakby z 200k stron wdrukowała, jak startowała można się było przestraszyć odgłosów).
Ogólnie nie wiem w jakim kierunku idzie polityka HP, ale tych nowych urządzeń po prostu nikomu nie polecę.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Jaki serwer, komputery, drukarki polecicie
« Odpowiedź #8 dnia: Września 13, 2017, 08:10:53 am »
(...) programowalne, ale wystarczające - lekarz zawsze papier sobie może dosunąć i odsunąć(...)

Muszę się przeprowadzić w Twoje okolice :)
U nas nie znam nikogo kto chciałby samemu dosuwać sobie papier w tym podajniku szczelinowym, tzn jedna taka osoba mi się zdarzyła, ale po 3 dniach stwierdziła że trzeba to zmienić. Spróbowaliśmy więc czegoś innego: na stanie były dwie drukarki więc do jednej włożylismy A5 do drugiej recepty i trzeba było tylko przy wydruku wybierać odpowiednią drukarę. Po następnych 3 dniach zamawiałem już dwupodajnikową :)

Offline ekspert1

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 174
  • Pomógł? 13
Odp: Jaki serwer, komputery, drukarki polecicie
« Odpowiedź #9 dnia: Września 13, 2017, 08:48:13 am »
Co do serwera to ja jestem zwolennikiem della. Jeśli rack to zaczynałbym od R330 (procesor, RAM i dyski według własnego uznania). Może dla 6 klientów to będzie zbyt wydajna maszyna ale jest najtańszy z nadmiarowym zasilaniem. Serwera nie biorę prekonfigurowanego. Samemu sobie na konfiguratorze dobieram wszystko i takie daję zamówienie - gwarancja jest od daty mojego zakupu a nie sprzed roku, wszystkie podzespoły są widoczne po wpisaniu service tag (wstawiane przez dell a nie przez sprzedawcę), nie ma żadnego problemu z gwarancją - ostatnio jeden dysk padł, wystarczyło wysłać logi z idraca i na drugi dzień miałem dostarczony dysk, jeszcze serwisant po sprawdzeniu mojej specyfikacji zaczął mnie instruować żebym czasem nie wyłączał serwera tylko wymienił dysk normalnie jak hot swap bo tak najłatwiej żeby raid się odbudował :)


mpi a powiedz mi jak masz rozwiązany problem w przypadku , gdyby się serwer zepsuł. Masz drugi, gdzie robi się kopia bazy 1 do 1? czy jakoś inaczej to rozwiązane?
Jeżeli pomogłem, kliknij 'Pomógł'.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Jaki serwer, komputery, drukarki polecicie
« Odpowiedź #10 dnia: Września 13, 2017, 13:16:53 pm »
Nie mam drugiego ponieważ liczę, że się serwer nie popsuje  8)
A tak na poważnie to w zależności od potrzeby ale najprawdopodobniej będę odpalał backup serwera na jakiejś maszynie z windows 8/10
« Ostatnia zmiana: Września 13, 2017, 13:19:14 pm wysłana przez mpi »

Offline ekspert1

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 174
  • Pomógł? 13
Odp: Jaki serwer, komputery, drukarki polecicie
« Odpowiedź #11 dnia: Września 13, 2017, 14:10:57 pm »
a jak czesto robisz kopie? jaki masz sposob by nie stracic wogole danych? bo jezeli robisz np kopie codziennie o 22. To jesli serwer sie zepsuje po południu, to wtedy cały dzień danych jestes w plecy... jak sobie z tym poradzic?
Jeżeli pomogłem, kliknij 'Pomógł'.

Offline dbfr

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 91
  • Pomógł? 3
    • Blog o rozwiązaniach informatycznych dla branży medycznej
Odp: Jaki serwer, komputery, drukarki polecicie
« Odpowiedź #12 dnia: Września 13, 2017, 19:36:45 pm »
Ekspert proponuje się przyjrzeć mechanizmowi wirtualizacji. W szczególnosci (na przykladzie vmware) ha i disaster recovery i fault tolerance. To na poziomie systemow operacyjnych. Mozna pomyśleć też o klastrze samej bazy i wtedy dwie instancje działają troche jak raid 1 w uproszczeniu. Mechanizmów jest duzo, dla tak malych systemów mozna to ogarnąć bez problemu
http://itwmedycynie.pl - Blog o rozwiązaniach IT dla branży medycznej

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: Jaki serwer, komputery, drukarki polecicie
« Odpowiedź #13 dnia: Września 13, 2017, 21:13:49 pm »
Mozna pomyśleć też o klastrze samej bazy i wtedy dwie instancje działają troche jak raid 1 w uproszczeniu.
W firebirdzie zdaje się tego nie ma.

Offline dbfr

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 91
  • Pomógł? 3
    • Blog o rozwiązaniach informatycznych dla branży medycznej
http://itwmedycynie.pl - Blog o rozwiązaniach IT dla branży medycznej

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 114
  • Kropka Ukrytych: 1
  • Kropka Użytkowników: 5
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]