collapse

Reklama


Autor Wątek: Ustawa z dnia 8 czerwca (ustalanie najnizszego wynagrodzenia)  (Przeczytany 2799 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pieszyce

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 84
  • Pomógł? 0
Ustawa z dnia 8 czerwca (ustalanie najnizszego wynagrodzenia)
« dnia: Sierpnia 31, 2017, 09:16:04 am »
Witam, mam pytanie odnośnie ustawy jak w temacie. Czy już od  pierwszego lipca tego roku powinniśmy wykonywać jakieś ruchy odnośnie podwyższenia płac fizjoterapeutów o:

"o 10% kwoty stanowiącej różnicę pomiędzy najniższym wynagrodzeniem zasadniczym a wynagrodzeniem
zasadniczym tego pracownika"

Czy jest jakieś dodatkowe minimum które powinniśmy spełniać od 1 lipca 2017 ?

Z tego co wyczytalem w ustawie to wymagane minimum jest od 31 grudnia 2019.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 31, 2017, 11:15:29 am wysłana przez pieszyce »

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Ustawa z dnia 8 czerwca (ustalanie najnizszego wynagrodzenia)
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 31, 2017, 19:41:11 pm »
Tak trochę nie wprost, ale w temacie fizjo.
Pod kątem ustawy mówiącej o minimalnym wynagrodzeniu dla fizjoterapeuty i ofertowania ostatniego w fizjo. Oferta na domową na 1 etat - NFZ proponuje 3k pktów (pkt = 1zł). Na pytanie między innymi jak to się ma do tej ustawy, skąd wziąć pieniądze, żeby spełnić minimum wynagrodzeniowe padła odpowiedź, że może się coś od nowego roku zmieni. Nie wiem, ale jeszcze nie widziałem w fizjo nigdy w górę tylko raczej w dół. Może będzie tak  jak z pielęgniarkami - będą dodatki, chociaż nie za bardzo w to wierzę.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline ganet

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 10
  • Pomógł? 0
Odp: Ustawa z dnia 8 czerwca (ustalanie najnizszego wynagrodzenia)
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 31, 2017, 20:37:56 pm »
ustawa weszła w życie chyba 3.08 i należy obliczyć podwyżkę od 1.07 min o 10% różnicy pomiędzy docelowym wynagrodzeniem(1.01.2019 a potem w stosunku do średniego wynagrodzenia w gosp.)  wg współczynników a obecnym, o żadnych dodatkowych pieniądzach nie było mowy

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Ustawa z dnia 8 czerwca (ustalanie najnizszego wynagrodzenia)
« Odpowiedź #3 dnia: Września 01, 2017, 08:08:49 am »
Tak trochę nie wprost, ale w temacie fizjo.
Pod kątem ustawy mówiącej o minimalnym wynagrodzeniu dla fizjoterapeuty i ofertowania ostatniego w fizjo. Oferta na domową na 1 etat - NFZ proponuje 3k pktów (pkt = 1zł). Na pytanie między innymi jak to się ma do tej ustawy, skąd wziąć pieniądze, żeby spełnić minimum wynagrodzeniowe padła odpowiedź, że może się coś od nowego roku zmieni. Nie wiem, ale jeszcze nie widziałem w fizjo nigdy w górę tylko raczej w dół. Może będzie tak  jak z pielęgniarkami - będą dodatki, chociaż nie za bardzo w to wierzę.

Ciekawy jestem ile firm strzeliło samobója i złożyło ofertę w tym konkursie.. My po przeliczeniu wszystkiego się nie zdecydowaliśmy bo to nie miało szans się zbilansować choćby na zero..
A nie mogło qwa zostać jak dawniej u nas w Małopolsce czyli mając kontrakt na fizjo miałeś obowiązek wykonywać 3% kontraktu na domówkach. Działało i miało to sens! A teraz chore wymogi za gównianą kasę i obszar całego powiatu do ogarnięcia.. powodzenia!

Pozdrawiam

Offline pieszyce

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 84
  • Pomógł? 0
Odp: Ustawa z dnia 8 czerwca (ustalanie najnizszego wynagrodzenia)
« Odpowiedź #4 dnia: Września 01, 2017, 09:38:14 am »
ustawa weszła w życie chyba 3.08 i należy obliczyć podwyżkę od 1.07 min o 10% różnicy pomiędzy docelowym wynagrodzeniem(1.01.2019 a potem w stosunku do średniego wynagrodzenia w gosp.)  wg współczynników a obecnym, o żadnych dodatkowych pieniądzach nie było mowy

Czyli podwyżkę "jakaś" musimy dać (min 10% różnicy) od 01.07.2017r. Tzn jakis slad o podwyzce w dokumentach musi byc w razie kontroli...tak to widze...dobrze to rozumiem?

Offline pieszyce

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 84
  • Pomógł? 0
Odp: Ustawa z dnia 8 czerwca (ustalanie najnizszego wynagrodzenia)
« Odpowiedź #5 dnia: Września 05, 2017, 11:22:10 am »
Jeszcze mam jedno najważniejsze pytanie...czy NFZ będzie zwracał kwoty jakie przeznaczymy na podwyżki dla fizjoterapeutów. Ktoś coś wiem ??

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 88
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 2
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]