collapse

Reklama


Autor Wątek: AOS błędy w rozliczeniach od lipca 2017  (Przeczytany 3248 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Piotr_epmed

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 6
  • Pomógł? 0
AOS błędy w rozliczeniach od lipca 2017
« dnia: Sierpnia 20, 2017, 06:35:13 am »
Witam wszystkich , kolejny raz NFZ namieszał w rozliczeniach . Mam odrzucone świadczenia pierwszorazowe pomimo prawidłowej taryfy i WP1 zgodnie z nowym zarządzeniem prezesa, pozostałe świadczenia mają status  przyjęte ale nie rozliczone na  wszystkie świadczenia wygenerowały się ujemne korekty za lipiec , a błędów nie widzę , może wysłać świadczenia jeszcze raz w szoi.

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3074
  • Pomógł? 222
Odp: AOS błędy w rozliczeniach od lipca 2017
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 20, 2017, 10:56:16 am »
Jaki jest komunikat błędu?

Offline Piotr_epmed

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 6
  • Pomógł? 0
Odp: AOS błędy w rozliczeniach od lipca 2017
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 20, 2017, 11:29:52 am »
Było kilkanaście błędów w pierwszorazowych najczęściej  niewłaściwa taryfa jgp , taryfa była prawidłowa , błąd pojawił się raczej dlatego że nie w każdym świadczeniu było WP1 i nie było zaznaczone że świadczenie jest pierwszorazowe  poprawiłem  wyśle to do SZOI jak będzie udostępniony do 15 jest przerwa , ale mam tak jak pisałem wcześniej, świadczenia poprawne ale nie rozliczone. Pierwszy raport stat wysłałem na początku sierpnia na starych zasadach , został przyjęty wygenerowała się  faktura zgodnie z  wykonaniem ,nfz zapłacił za świadczenia  następnie  świadczenia poprawiłem zgodnie z nowym zarządzeniem , wysłałem kolejny raport stat , a następnie żądanie  rozliczenia w którym wygenerowały się korekty na minus prawie ze wszystkich  świadczeń za lipiec dlatego zastanawiam się czy nie wysłać raport ze zwiększeniem wersji pozycji rozliczeniowej

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3074
  • Pomógł? 222
Odp: AOS błędy w rozliczeniach od lipca 2017
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 20, 2017, 11:42:42 am »
Chodzi o to takie teraz są błędy. Jeśli niewłaściwa taryfa to podaj na 2 przykładach:
- data wizyty
- usługa
- zastosowana punktacja
- błąd, który wrócił
i przeanalizujemy.

Jeśli było tak jak piszesz - najpierw wysłałes po staremu, zrobiles rachunek, potem poprawiles, kliknales żądanie rozliczenia, to wygenerują się korekty i po ich zlozeniu bedziesz mogl zrobic rachunek na plus. NFZ po prostu musi cofnąć płatność za świadczenia które rozliczyłeś po staremu, aby je rozliczyć je po nowemu. Pytanie czy teraz są jakieś błedy.

Offline Piotr_epmed

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 6
  • Pomógł? 0
Odp: AOS błędy w rozliczeniach od lipca 2017
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 20, 2017, 13:06:36 pm »
Obecnie szoi nie działa błędy poprawiłem w pierwszorazowych , wyślę raport jak będzie dzałał szoi - od  15 ale w ostatnim żądaniu były tylko szablony na minus i jeden szablon na plus ale raczej faktura na plus została wygenerowana z nadwykonań za poprzednie miesiące . A z czego wygeneruje mi się żądanie na plus za lipiec jak nie wyślę nowego raportu , dlatego myślę o podniesieniu wersji pozycji rozliczeniowej.
 Mam jeszcze jedno pytanie w nowym zarządzeniu nie ma załącznika o ile dobrze pamiętam 7 w którym były katalogi W, kwalifikujące do poszczególnych typów porad W i świadczeń zabiegowych Z , rozumiem że one nadal obowiązują.

Offline Piotr_epmed

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 6
  • Pomógł? 0
Odp: AOS błędy w rozliczeniach od lipca 2017
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 20, 2017, 13:15:51 pm »
do rozliczeń i do prowadzenia dokumentacji używam Someda ,  w rejestrze  świadczeń są usługi które mają status
1. rozliczone - poprawne
2. nierozliczone - poprawne
3. do synchronizacji czyli te poprawione błędy które będą w nowym raporcie stat
czyli chyba te z punktu 2 powinny mieć podniesioną wersję

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3074
  • Pomógł? 222
Odp: AOS błędy w rozliczeniach od lipca 2017
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpnia 20, 2017, 13:41:58 pm »
Wg mnie do sprawdzenia jest:
1. Czy na SZOI jest widoczne wykonanie umowy z NFZ
2. Czy masz błędy

Wg mnie:
wysłałes po staremu >>> zrobiles rachunek >>> potem poprawiles >>> kliknales żądanie rozliczenia >>> wygenerują się korekty >>> składasz korekty i NFZ blokuje możliwość rozliczania świadczeń na kwotę korekt (również z nadwykonań) >>> czekasz aż NFZ zmieni status korekty z "do zatwierdzenia" na "zatwierdzony" >>> klikasz żądanie rozliczenia i otrzymujesz rachunki na plus >>> składasz rachunki na szoi.

Jeżeli masz błędy i chciałbyś aby pomóc w ich poprawieniu, będzie to możliwe gdy podasz to na przykładzie
- data wizyty
- usługa
- zastosowana punktacja
- treść błędu, który wrócił

Jeżeli załącznik 7 nie ulega zmainie to może nie być go w zarządzeniu zmieniającym poprzednie zarządzenie, ale w którymś z poprzednich zarządzeń.

Offline Piotr_epmed

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 6
  • Pomógł? 0
Odp: AOS błędy w rozliczeniach od lipca 2017
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpnia 20, 2017, 17:43:45 pm »
Ok  dzięki  wyślę teraz raport z poprawionymi  błędami , szoi działa i tak trzeba będzie poczekać  ze 2 dni

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 70
  • Kropka Ukrytych: 1
  • Kropka Użytkowników: 2
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9302 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]