collapse

Reklama


Autor Wątek: KS-SOMED - po kilku miesiącach korzystania  (Przeczytany 31039 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dariusz Pawłowski

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 123
  • Pomógł? -2
  • w: Podkarpacki OW
    • Biurko Przeciwpancerne
Odp: KS-SOMED - po kilku miesiącach korzystania
« Odpowiedź #15 dnia: Lipca 30, 2018, 10:13:25 am »
Koncepcja rozwoju programów jest właśnie taka, że docelowo PPS będzie integrował programy dziedzinowe lub w minimalistycznym zakresie działał samodzielnie - pomimo, że można na nim obsługiwać rozliczanie oddziałów, wielu zakresów nie będzie już chyba implementowanych.

Offline Sorn

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 239
  • Pomógł? 24
Odp: KS-SOMED - po kilku miesiącach korzystania
« Odpowiedź #16 dnia: Lipca 30, 2018, 17:05:31 pm »
Po integracji z Somedu z PPS w zakresie rozliczeń znika super rejestr świadczeń znany z Somed. Pojawia się okno z PPS. Na tym kończą się ułatwienia, że nie musisz specjalnie PPSa uruchamiać ponieważ niejako uruchamia się w tle. Stary Nowy Rejestr świadczeń można uruchomić aby zrobić bardziej zaawansowane operacje, ale do tego trzeba podawać specjalne hasło (widziałem to raz jakiś czas temu).

Nie pamiętam czy trzeba kupować osobną licencję na PPS.

Niestety nie jest to koncepcja tymczasowa tylko plan długofalowy. Słychać o nim od wielu lat i np. nowe instalacje Medis mają przymus bycia wdrażanym w integracji z PPS. Więc oprócz integracji Somed-Medis-ASW-SOLAB dochodzi jeszcze integracja z PPS. Bardzo współczuję takim klientom.
Zamiast uprościć całą procedurę i faktycznie ciąć koszty, to jak można wyczytać z biuletynów co jakiś czas trzeba oprócz poprawek do rozliczeń wprowadzać poprawki do synchronizacji z PPS czyli faktycznie praca jest podwójna.
Nawet jak Somed zrezygnuje ze swoich rozliczeń to wtedy i tak będzie musiał się dostosowywać do PPS i wdrażać metody synchronizacyjne.

A wystarczyłoby zrobić jedną bibliotekę w formie pluginu, która by była dołączana do każdego produktu Kamsoftu i po problemie. Wszystko robiłaby biblioteka, nad którą pracowałby jeden dział. Jedyne o co martwiłby się np dział Somed do modyfikacje struktury bazy danych dla biblioteki, czyli uruchomienie podczas aktualizacji skryptów dostarczonych przez dział rozliczeń.
Jakie to by było proste, tanie i bezproblemowe rozwiązanie...

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: KS-SOMED - po kilku miesiącach korzystania
« Odpowiedź #17 dnia: Lipca 31, 2018, 12:17:52 pm »
tzn. że za jakiś czas będę musiał zakupić licencję na KS-PPS, z którego zrezygnowałem na rzecz KS-SOMED?
Nie - licencja jest w cenie Somed. Więcej nie płacisz.

Dla  mnie rejestr świadczeń Somedu i jego szerokie możliwości, to główna zaleta tego systemu...
(...)
Jego zaletą jest możliwość przejścia na Somed w każdym momencie, bez konieczności importu świadczeń z PPS'a do bazy Somedu?
Somedowy rejestr świadczeń - też go tak postrzegam.
Mając PPSa nie jest to jakoś skomplikowane spiąć go z nowym Somedem - PPS zaczyna działać jak narzędzie do rozliczeń, a Somed do rejestrowania wszystkiego (to jest spojrzenie na poziomie założeń, jak działa - piszą użytkownicy :) )
Jedna rzeczy przy dopinaniu Somedu do PPSa już działającego (wiedza sprzed jakiegoś czasu - może się coś zmieniło) - jak się prowadzi w PPSie opisy wizyt, to niestety dopięty Somed ich nie widzi. Trochę niefajnie.

No ok, ale tu mamy integrację kilku systemów i musi być jeden, który przejmie rolę głównego narzędzia do rozliczeń z NFZ.
Nie musi - w tym momencie zintegrowane Somed i Medis (wdrożenie dawno temu, także nie ma PPSa - jeszcze) rozliczają się z powodzeniem same. Integracja nie obejmuje danych rozliczeniowych, w tym zakresie systemy działają tak jak osobne instalacje.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline gringo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 815
  • Pomógł? 22
  • Zachodniopomorski OW
Odp: KS-SOMED - po kilku miesiącach korzystania
« Odpowiedź #18 dnia: Lipca 31, 2018, 17:40:43 pm »
Prawdę mówiąc trudno w tym dostrzec logikę. Szkoda, że KS nie przedstawia jakiś argumentów i wizji przyszłości, jak oni to widzą....
Trzeba obserwować w jakim kierunku to się rozwinie....
Przepraszamy. Taras widokowy nieczynny. Najbliższy czynny taras widokowy dla odprowadzających we Wrocławiu!

Offline Sorn

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 239
  • Pomógł? 24
Odp: KS-SOMED - po kilku miesiącach korzystania
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpnia 01, 2018, 12:58:34 pm »
Prawdę mówiąc trudno w tym dostrzec logikę. Szkoda, że KS nie przedstawia jakiś argumentów i wizji przyszłości, jak oni to widzą....
Trzeba obserwować w jakim kierunku to się rozwinie....

Logika jest taka żeby ciąć koszty. Po co 3 różne działy rozliczeniowe, przygotowujące rozliczenia jak może być jeden sprawny w którym znajdą się najlepsi specjaliści. Logika jest słuszna, jednak samego sposobu wdrożenia tej idei nikt w KS raczej nie będzie potrafił uzasadnić. Wdrażamy tak jak chcemy i co nam pan zrobi?  8)

Offline jepe

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 1
  • Pomógł? 0
Odp: KS-SOMED - po kilku miesiącach korzystania
« Odpowiedź #20 dnia: Października 11, 2019, 23:48:41 pm »
A teraz moje odczucia:
Nie mam porównania z innymi programami, bo tylko na chwile korzystałem z MMedica, ale chętnie zamieniłbym to coś na inny program. Dlaczego ?

MEGA nieintuicyjna obsługa, zarówno od strony admina jak i lekarza.
Ustawienia programu rozsiane wszędzie, a to tu, a to tam i nigdy nie wiadomo gdzie czego szukać.
Od strony lekarza: dramat i jeszcze raz dramat.
Nie wiem co za kretyn robił UI do tego programu, bo przecież tak nadziubdzianego interfejsu dawno nie widziałem. Wszystko jest małe, małe buttony, ok ktoś powie zwiększ czcionkę, zwiększam ale o nie powiększa buttonów :) Czcionka za duża, program się rozjeżdża i jak już ktoś zauważył nie zawsze sprawdza się skalowanie windowsa.
Np. moim zdaniem checkboxy muszą być większe, te"..." to sorry ale nawet ja czasem je gubię na planszy, a co dopiero lekarz.
Różnego rodzaju UI w zależności gdzie wejdziemy.
Ustawienie czegokolwiek to takie: a sprawdźmy co kryje się tutaj :D, a jednak nie tu, to chodźmy tam, a tu znów 10 innych zakładek z mega małą czcionką.

UI musi iść do poprawy ! A w szczególności wizyta lekarska - chodź i tak ona wygląda w tym wszystkich najlepiej.

Kamsoft musi to przepisać na jakiś normalny język,a  nie siedzieć dalej w Delphi :)

Myślę że problemem SOMED'u jest to, że to kombajn. Ktoś kiedyś napisał program dla szpitali a później zunifikował żeby pasowało m.in do przychodni (patrz ja)

A teraz na plus:
SUPPORT ! szybkie odpowiedzi
Wdrażający i szkolący: MEGA plus
łatwość aktulizacji


Podsumowanie: chcesz coś kupić ? Bardzo się zastanów czy chcesz SOMED'a... Ja po użytkowaniu go ponad rok, wybrałbym raczej MMedice lub Gabosa

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 103
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 3
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]