collapse

Reklama


Autor Wątek: KS-SOMED - po kilku miesiącach korzystania  (Przeczytany 30895 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3169
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
KS-SOMED - po kilku miesiącach korzystania
« dnia: Sierpnia 14, 2017, 11:25:00 am »
Wiem, że temat nie na czasie bo teraz wszyscy zajmują się siecią szpitali, aneksami i konkursami, ale postanowiłem, że podzielę się z użytkownikami forum swoimi spostrzeżeniami z korzystania z KS-SOMED po przesiadce z KS-PPS ponieważ ja osobiście jestem trochę zdziwiony innością działania obu programów. Wydawać by się mogło, że skoro za KS-SOMED płacimy znacznie więcej od KS-PPS i skoro jest to program tego samego producenta to powinien on oferować wszystkie funkcjonalności i możliwości co jego "zubożona wersja". Tak jednak nie jest. Jest to zapewne wynikiem tego, że nad tworzeniem każdego programu pracuje inny zespół (tak mi się przynajmniej wydaję).
Myślę, że dla osób planujących przesiadkę z KS-PPS, poniższe informacje okażą się przydatne. Ja przed migracją nie spodziewałem się że części z tych funkcji może brakować w KS-SOMED.
Chciałem też zaznaczyć, że nie jestem jedną z tych osób, które tylko narzekają i nic z tym nie robią. Jeżeli brakowało mi czegoś co było i działało w KS-PPS (albo czegoś nie funkcjonującego do tej pory w obu programach) to zgłaszałem to poprzez MRK do Kamsoftu, ale odpowiedzi nie zawsze mnie satysfakcjonowały.
Żeby nie było, że w poście tym będę wylewał tylko swoje żale i wymieniał ułomności KS-SOMED, to na wstępie chciałem zaznaczyć, że wiedząc o nich, zapewne nadal zdecydowałbym się na migrację z KS-PPS.
Co jest a czego nie ma w KS-SOMED a jest w KS-PPS:

1. Możliwość eksportu do .xls z listy deklaracji w module deklaracje także numeru telefonu pacjenta.
Cytuj
Odpowiedź Kamsoft: Ze względu na napięty plan produkcji, zgłoszenie nie zostaje przyjęte do realizacji.

2. Możliwość eksportu do .xls także numeru telefonu pacjenta z raportu zwrotnego deklaracji.
Cytuj
Odpowiedź Kamsoft: Ze względu na napięty plan produkcji, zgłoszenie nie zostaje przyjęte do realizacji.
   
3. Brak możliwości eksportu do xls z raportu zwrotnego deklaracji, błędnych deklaracji tylko określonego kodu.
Cytuj
Odpowiedź Kamsoft: Ze względu na napięty plan produkcji, zgłoszenie nie zostaje przyjęte do realizacji.
   
4. Możliwość dodawania deklaracji dla pacjenta z poziomu jego karty.
Cytuj
Odpowiedź Kamsoft: Prośba wprowadzenia takiej modyfikacji do programu została odrzucona przez Dział Produkcji. Można skorzystać z modułu Deklaracje, gdzie jest możliwość dodania pacjentowi deklaracji. Dodatkowo deklaracje dodać możemy z poziomu Terminarza (Funkcje Dodatkowe/Informacje o deklaracjach/Wybieramy pacjenta/Pokazują się jego deklaracje). Możemy dodawać, usuwać, poprawiać.
Nie poddałem się i doprecyzowałem dlaczego jest to takie istotne: Oczywiście, że można skorzystać z modułu Deklaracji, ale trzeba wyjść z modułu Terminarz i marnować na to czas. Oczywiście, że można skorzystać z funkcji dodatkowych, ale to ponownie marnowanie czasu, który podczas rejestracji pacjentów jest bardzo cenny. Proszę sobie wyobrazić sytuację. Przychodzi Pacjent do lekarza. Rejestratorka rozpoczyna w terminarzu rezerwację wizyty, ale okazuje się że pacjent przyszedł pierwszy raz i nie ma go na liście pacjentów. Z poziomu rezerwacji wizyty może dodać pacjenta, ale nie ma możliwości dodania deklaracji. Musi zatem najpierw dodać pacjenta. Zatwierdzić rezerwację. Zatwierdzić komunikat o braku deklaracji i skorzystać z funkcji dodatkowych, o których Państwo pisaliście (Funkcje Dodatkowe/Informacje o deklaracjach/Wybieramy pacjenta/Pokazują się jego deklaracje). Całkiem sporo kliknięć, przechodzenia między zakładkami itd. Dzięki umożliwieniu dodania deklaracji z poziomu karty pacjenta, dostaniemy możliwość dodania pacjenta, dodania jego deklaracji i rezerwacji wizyty w jednym miejscu bez zbędnego przechodzenia między modułami czy funkcjami dodatkowymi, bez zbędnych kliknięć a co najważniejsze oszczędzając czas. Rozumiem, że dodanie takiej funkcjonalności może wymagać dużo pracy i czasu, i że może nie pojawić się ona w najbliższych aktualizacjach programu, ale nie zmienia to faktu, że powinna ona się pojawić aby praca i obsługa pacjenta była szybsza a ergonomia programu dużo lepsza.
Cytuj
Odpowiedź Kamsoft: Po ponownym przeanalizowaniu zgłoszenia, Dział Produkcji odrzucił wprowadzenie takiej modyfikacji do programu.

5. Możliwość podglądu na karcie pacjenta listy wypisanych przez niego deklaracji.
Cytuj
Odpowiedź Kamsoft: W KS-SOMED lista deklaracji pacjenta, poza modułem Deklaracje, jest dostępna również w oknie wybierania pacjenta, na Karcie rezerwacji oraz wykonania usługi, a także w module Gabinet w Wizycie na zakładce Karta pacjenta. W załączeniu przykładowe zrzuty ekranowe. Ponadto w module Terminarz: zakładka Funkcje Dodatkowe/Informacje o deklaracjach można wybrać pacjenta i wówczas pokazują się jego deklaracje. Można je dodawać, usuwać, poprawiać. W związku z powyższym propozycja modyfikacji wyświetlania tych informacji na karcie pacjenta nie będzie zrealizowana.

6. Niepełny eksport danych do .xls z raportu zwrotnego deklaracji. wszystkie deklaracje z info o nowym świadczeniodawcy w innym OW NFZ mają ucięty link ((https://aplikacje.nfz.gov.pl/swd/swiadczeniod). Ucięte są również dane w przypadku innych błędów. Po wielu bojach niby coś poprawili, ale wg mnie dane są ucięte, a będąc na urlopie nie odpisałem na zgłoszenie i zostało ono zamknięte. Generalnie w KS-SOMED używany jest zupełnie inny mechanizm eksportu danych do .xls, który jest wg mnie dużo gorszy niż ten stosowany w KS PPS. Jego ułomności polegają na: -problemach z eksportem jeżeli na maszynie nie ma zainstalowanego Microsoft Office, -niepełnym eksporcie danych (są ucinane), -dzieleniu plików, na kilka części przy dużej ilości wierszy, -generowaniu plików .xls w jakimś mega starym standardzie office (chyba 95!)
   
7. Brak możliwości szybkiego usunięcia PESELa za pomocą przycisku DELETE. Niestety KS-SOMED w różnych miejscach różnie działa. W KS-PPS jak coś chcemy szybko usunąć to wystarczy wcisnąć przycisk DELETE. W KS-SOMED czasami to działa a czasami trzeba skorzystać ze skrótu CTRL + DELETE
   
8. Nie działa wyszarzanie w raporcie zwrotnym deklaracji, pozycji deklaracji wycofanych, podobnie jak ma to miejsce w KS-PPS. Dzięki temu wiadomo czy wycofano deklaracje czy trzeba to dopiero zrobić.
Cytuj
Odpowiedź Kamsoft: Mamy w raporcie zwrotnym kolumnę z informacją czy deklaracja jest wycofana czy nie. Kolumnę trzeba włączyć w oknie raportu zwrotnego. Jest dostępny również filtr aktywności deklaracji: Wszystkie, aktywne, wycofane.
   
9. Praca w wysokiej rozdzielczości (1920x1080) na monitorze 15,4??. Na ten temat jest na forum osobny wątek, więc nie będę się rozpisywał. Jeżeli planujecie korzystać z KS-SOMED na ekranach wielkości 15,4'' i rozdzielczości 1920x1080 to przed decyzją o migracji poproście o instalację demo na tym sprzęcie i sprawdźcie czy wszystko dokładnie widzicie (głównie chodzi o moduł wizyta). Niestety w naszym przypadku to największe zastrzeżenie i problem, który zgłaszają lekarze a Kamsoft nic z tym nie zrobi.
   
10. Niedziałające skróty przechodzenia między zakładkami. Podczas edycji deklaracji ostatnia zakładka "Dane archiwalne" nie ma swojego numeru w związku z czym nie można do niej przejść za pomocą skrótu ctr+numer. Brak możliwości przechodzenia pomiędzy zakładkami za pomocą standardowo obowiązujących skrótów w większości programów: ctrl+Tab (następna zakładka) i ctrl+Shitf+Tab (poprzednia zakładka).
Cytuj
Odpowiedź Kamsoft: w jednej z najbliższych aktualizacji zostanie dodana taka możliwość. Poinformuję Pana kiedy będzie dostępna.
No i czekam od 30 czerwca ????
   
11. Brak możliwości wychodzenia z modułów za pomocą przycisku Esc na klawiaturze. W KS-SOMED nie można wyjść z większości modułów za pomocą Esc (wyjątkiem jest chyba tylko moduł Administrator gdzie można). Dziwne jest to że zamknąć główne okno KS-SOMED można przyciskiem Esc, ale modułów nie.
Cytuj
Odpowiedź Kamsoft: Państwa zgłoszenie zostało przyjęte. W chwili obecnej pomysł został wpisany na listę zgłoszeń oczekujących na wyznaczenie terminu realizacji. Na początku każdego kwartału ustalany jest termin realizacji lub zgłoszenie nadal pozostaje oczekujące. O decyzji produkcji będziemy Państwa informować w okresach kwartalnych.
   
12. Brak możliwości usunięcia z poziomu raportu zwrotnego, świadczenia , które wróciło z błędem. Jest tylko możliwość edycji. W KS-PPS operacja usunięcia błędnego świadczenia z poziomu raportu zwrotnego funkcjonuje od wielu lat.
Cytuj
Odpowiedź Kamsoft: JW
   
13. Brak możliwości włączenia ostrzeżenia dodawania deklaracji z przyszłą datą. Program ostrzega jeżeli dodajemy nową deklarację z dzisiejszą datą natomiast nie ostrzega podczas dodawania deklaracji z przyszłą datą.
Cytuj
Odpowiedź Kamsoft: JW
   
14. Brak numeru deklaracji na liście deklaracji. Na liście deklaracji w module Deklaracje nie ma kolumny zawierającej Numer Deklaracji. W związku z tym nie można posortować deklaracji po ich numerze. Żeby sprawdzić numer deklaracji niezbędny jest jej podgląd (F3) i przejście do zakładki nr 2. To wszystko zabiera niepotrzebnie dodatkowy czas i utrudnia pracę.
Cytuj
Odpowiedź Kamsoft: JW

         

Inne


1. Możliwości kopiowania adresu stałego do tymczasowego i odwrotnie oraz możliwość zamiany adresów między tymi miejscami. Zrealizowane w ciągu 17 dni

2. Osobne progi krytyczne dla recept RP i RPW. Zrealizowane w ciągu 4 dni!
   
3. Brak podświetlenia całego wiersza w bazie leków po kliknięciu na komórkę zawierającą dawkę czy opakowanie. Utrudnia to w znacznym stopniu wybór odpowiedniego leku. Jest to istotne zwłaszcza w początkowym etapie po migracji kiedy lekarze budują lokalną bazę leków. Moja propozycja: Jeżeli nie ma możliwości wyróżnienia całego wiersza to można przecież zrobić podobnie jak to działa chociażby w excelu gdzie oprócz zaznaczonej komórki jest wyróżniony numer wiersza i kolumny i nie ma problemu z kopiowaniem treści zaznaczonej komórki. W przypadku bazy leków może to być albo komórka z checkboxem albo nazwa leku, chociaż i tak najlepiej gdyby był np. lekko 'podświetlany' cały wiersz.
Cytuj
Odpowiedź Kamsoft: Założenie systemu jest takie, że zaznaczana jest konkretna komórka, a nie wiersz. Zmiana tego na dodatkowe podświetlenie może być traktowana jako pomysł rozwojowy, ale dział techniczny nie poda tutaj konkretnego terminu, ani też nie może zapewnić, czy funkcjonalność ostatecznie zostanie wprowadzona. Na dzień dzisiejszy propozycja taka nie zostaje przyjęta do realizacji, ale dział techniczny nie wyklucza jej realizacji w przyszłości.


PODSUMOWANIE
KS-SOMED to program niesamowicie rozbudowany, o bardzo dużych możliwościach konfiguracji, niestety wiele opcji dotyczących tego samego lub prawie tego samego, jest rozsianych po różnych modułach. Wiele rzeczy w KS-SOMED można zrobić na kilka sposobów i w kilku różnych miejscach. Niestety aby zrobić część z nich, trzeba wychodzi z jednego modułu i wchodzić do innego. Czasami można zrobić to w tym samym module, ale również trzeba się nagimnastykować. Niestety próby przekonania programistów do wprowadzenia ulepszeń zaproponowanych przez zwykłych użytkowników, którzy pracują z programem na co dzień, zazwyczaj kończą się niepowodzeniem.
Oczywiście czasami uda się wprowadzić jakąś zmianę i to bardzo szybko, ale później w rozmowach z innymi użytkownikami okazuje się że oni taką zmianę proponowali już kilka miesięcy temu i cała duma z osiągniętego sukcesu znika ????
Chciałem zaznaczyć, że program wykorzystywany jest w Przychodni POZ i nie wykorzystujemy jeszcze w pełni jego możliwości. Jeżeli ktoś ma jakieś pytania w temacie, którego dotyczy ten post to chętnie na nie odpowiem (o ile będę potrafił ;).
Jeżeli ktoś ma podobne albo inne uwagi to również zachęcam do udziału w dyskusji.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 15, 2017, 10:50:51 am wysłana przez Michał »
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline gringo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 815
  • Pomógł? 22
  • Zachodniopomorski OW
Odp: KS-SOMED - po kilku miesiącach korzystania
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 14, 2017, 12:44:14 pm »
Cześć,

Na początku jest ciężko. Pamiętam, chyba z 10 lat temu, ja zaczynałem moją "przygodę" z Somedem, to byłem załamany. Pocieszę Cię, że teraz jest duuuużo lepiej. Nadal Somed może zaskoczyć.
Jakiś czas temu, odbierałem telefony od jednego lekarza, że na jego stacji, nie ma niektórych pól, które powinny być w tym miejscu. Dwa tygodnie się z tym męczyłem. Okazało się, że wielkość czcionki w Windows była ustawiona na 120%. W Somed musi być na standard, czyli 100%  ::)
Organizacja ustawień jest trochę chaotyczna. Nie wiem, czy lepiej by umieścić wszystko w jednym miejscu, np. w module Admin, bo tego jest po prostu cholernie dużo. Czasami, jak nie używam jakiejś opcji przez dłuży czas, to zapominam, gdzie jej szukać i jak to się ustawiało ;-)
Przepraszamy. Taras widokowy nieczynny. Najbliższy czynny taras widokowy dla odprowadzających we Wrocławiu!

Offline Sorn

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 239
  • Pomógł? 24
Odp: KS-SOMED - po kilku miesiącach korzystania
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 14, 2017, 16:27:59 pm »
Organizacja ustawień jest trochę chaotyczna. Nie wiem, czy lepiej by umieścić wszystko w jednym miejscu, np. w module Admin
W module Admin jest zmiana opcji z dostępem do opcji wszystkich modułów nawet takich, których normalnie nie znajdziesz w module ;)
Można stamtąd zmieniać także opcje pracowników.
Wiem, że chodziło Ci o jeden moduł ze wszystkimi możliwymi opcjami ale lepsze to niż nic ;)

10. Niedziałające skróty przechodzenia między zakładkami. Podczas edycji deklaracji ostatnia zakładka "Dane archiwalne" nie ma swojego numeru w związku z czym nie można do niej przejść za pomocą skrótu ctr+numer. Brak możliwości przechodzenia pomiędzy zakładkami za pomocą standardowo obowiązujących skrótów w większości programów: ctrl+Tab (następna zakładka) i ctrl+Shitf+Tab (poprzednia zakładka).
Cytuj
Odpowiedź Kamsoft: w jednej z najbliższych aktualizacji zostanie dodana taka możliwość. Poinformuję Pana kiedy będzie dostępna.
No i czekam od 30 czerwca ????
Raz czekałem prawie rok na poprawkę "w jednej z najbliższych aktualizacji..."  ;D

Offline Isiek

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 151
  • Pomógł? 13
Odp: KS-SOMED - po kilku miesiącach korzystania
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 14, 2017, 19:46:31 pm »
Michał, receptą na dużą część zgłaszanych przez ciebie bolączek, jest uruchomienie kilku instancji programu w rejestracji- terminarz, deklaracje to podstawa, od początku tak pracujemy, nie ma problemu z "przelogowywaniem" się między modułami. Pozdrawiam
PS. Nie to, że jestem jakim wielkim fanem programu, ale przypominam sobie sprzed 5-6 lat jak wyglądało przygotowywanie listy POZ- aktywowanie, zakresy wiekowe, często potrzebne były poprawki..... Teraz robisz to kilkoma kliknięciami i nic nigdy NFZ Ci nie zwraca ;) dla mnie to bezcenne, w końcu jest to podstawą finansowania...  Po kilku miesiącach, lekarze nabiorą kosmicznego tempa pracy  w EDM- powtórki recept, współpraca z laboratorium, eZLA..... wygoda jest zauważalna.....
.... jedyny mankament to wtórny analfabetyzm, po 4 latach klikania w EDM, jak przyjdzie mi coś napisać ręcznie.......  ;)

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3169
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: KS-SOMED - po kilku miesiącach korzystania
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 15, 2017, 11:01:06 am »
Dzięki wszystkim za dotychczasowe wypowiedzi, które właściwie potwierdzają to co napisałem.
Program doskonały nie jest ale jest lepszy niż 5 czy 10 lat temu.
Poprawa działania programu wymaga jeszcze dużo czasu.
Inni też mają problemy z ergonomią programu i starają się je obejść, np. poprzez uruchamianie kilku instancji programu jednocześnie. Czemu Kamsoft tego nie widzi nawet jak im się to wyraźnie napisze kilka razy? Nie wiem.

Isiek, ja wcześniej robiłem listy POZ w KS-PPS (zacząłem po przejściu z KS-SWD i list w .xls czyli od wielu lat) i nie miałem takich problemów jak Ty w KS-SOMED :)
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Isiek

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 151
  • Pomógł? 13
Odp: KS-SOMED - po kilku miesiącach korzystania
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 15, 2017, 16:21:51 pm »
Michał, wyraziłem się totalnie nieprecyzyjnie, chodziło mi o przygotowywanie kiedyś list w PPS, jeszcze wcześniej w SWD....... przyznasz, że w somedzie jest łatwizna, wystarczy kilka kliknięć do wyprodukowania pdx-a.
Pozdrawiam

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3278
  • Pomógł? 108
Odp: KS-SOMED - po kilku miesiącach korzystania
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpnia 16, 2017, 10:17:19 am »
Michał, wyraziłem się totalnie nieprecyzyjnie, chodziło mi o przygotowywanie kiedyś list w PPS, jeszcze wcześniej w SWD....... przyznasz, że w somedzie jest łatwizna, wystarczy kilka kliknięć do wyprodukowania pdx-a.

To nie zasługa Someda czy PPSa tylko tego, że w pewnym momencie NFZ ujednolicił w całym kraju sposób przygotowania deklaracji. Dawniej w niektórych województwach trzeba było właśnie aktywować do przedziałów wieku co było upierdliwe i łatwo było o pomyłkę, natomiast u mnie w Małopolsce od samego początku całą populację POZu aktywowało się do całości umowy na lekarza POZ.

Pozdrawiam

Offline Dariusz Pawłowski

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 121
  • Pomógł? -2
  • w: Podkarpacki OW
    • Biurko Przeciwpancerne
Odp: KS-SOMED - po kilku miesiącach korzystania
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 26, 2018, 13:25:56 pm »
To proszę zajrzeć na Giełdę Pomysłów - bezpośredni dostęp poprzez moduł 75 na panelu głównym Somed.
http://gp.kamsoft.pl/gp/pages/IssuesList.aspx
W pewnym sensie to umieralnia. Wisi tam pomysł zrobienia od nowa modułu raportów, który jest archaiczny i niefunkcjonalny. Co miesiąc klient ma pulę 10 punktów do oddania na wybrane pomysły. Kamsoft chyba się cieszy, że to miejsce tak rzadko odwiedzane...

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3019
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: KS-SOMED - po kilku miesiącach korzystania
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 26, 2018, 17:51:39 pm »
Jak nic się nie dziele, jak się dzieje. Kierunek KS jest taki, że docelowo w Somedzie moduł rozliczenia nie będzie istniał, a PPS przejmie tę rolę. Średnio mi się na chwilę obecną to podoba, ale wiele instalacji już jest w tej formie.
Tymże sposobem mamy przebudowany moduł rozliczeniowy.
Aczkolwiek - zgadzam się z opinią na temat GP.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Sorn

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 239
  • Pomógł? 24
Odp: KS-SOMED - po kilku miesiącach korzystania
« Odpowiedź #9 dnia: Lipca 27, 2018, 15:54:37 pm »
IMHO rozliczenia w PPS to największy strzał w stopę jaki Kamsoft wymyślił.
Tłumaczenie klientom, że muszą mieć osobną aplikację do rozliczania się na osobnym schemacie bazy danych z jakąś aplikacją do synchronizacji tych danych... Zamiast iść w prostotę to komplikują obsługę do granic możliwości stwarzając dodatkowe miejsca na awarię.

Zamiast mieć jeden zespół który opracuje wspólną bibliotekę do rozliczeń, z określoną strukturą bazy danych, to nie. Lepiej dać wszystkim PPS i niech klienci martwią się czy mogą instalować aktualizację Somedu lub PPS zamiast po prostu aktualizować swój program. Niektórzy maja jeszcze Medis. Będą musieli uzgadniać każdą aktualizację z trzema działami czy nie zepsuje się synchronizacja z pozostałymi aplikacjami.
Idea cięcia kosztów i opracowania jednego standardu rozliczeniowego słuszna. Jednak sposób wprowadzenia chyba najgorszy z możliwych.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3019
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: KS-SOMED - po kilku miesiącach korzystania
« Odpowiedź #10 dnia: Lipca 27, 2018, 17:20:17 pm »
Fajnie, że nie tylko ja mam takie zdanie. Forma synchronizacji w tym wszystkim najlepsza (medis ma inaczej, trochę lepiej, bo jest zawsze tylko na oraclu - pps sięga bezpośrednio do schematu przez integrację, ale sumarycznie można by to lepiej rozwiązać).
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3169
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: KS-SOMED - po kilku miesiącach korzystania
« Odpowiedź #11 dnia: Lipca 29, 2018, 20:34:42 pm »
tzn. że za jakiś czas będę musiał zakupić licencję na KS-PPS, z którego zrezygnowałem na rzecz KS-SOMED? Ciekawe jak ja to przełożonym wytłumaczę skoro sam nie jestem w stanie znaleźć na to argumentów.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline gringo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 815
  • Pomógł? 22
  • Zachodniopomorski OW
Odp: KS-SOMED - po kilku miesiącach korzystania
« Odpowiedź #12 dnia: Lipca 30, 2018, 07:59:26 am »
dziwny pomysł  :o   
też poproszę o rozwinięcie wątku, bo trzeba będzie podjąć decyzje. Jak to ma docelowo wyglądać?
Dla  mnie rejestr świadczeń Somedu i jego szerokie możliwości, to główna zaleta tego systemu...
Czy też może, opisywane rozwiązanie służy klientom, którzy przechodzą z PPS'a na Somed i jest tymczasowe. Jego zaletą jest możliwość przejścia na Somed w każdym momencie, bez konieczności importu świadczeń z PPS'a do bazy Somedu?
« Ostatnia zmiana: Lipca 30, 2018, 08:07:08 am wysłana przez gringo »
Przepraszamy. Taras widokowy nieczynny. Najbliższy czynny taras widokowy dla odprowadzających we Wrocławiu!

Offline Dariusz Pawłowski

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 121
  • Pomógł? -2
  • w: Podkarpacki OW
    • Biurko Przeciwpancerne
Odp: KS-SOMED - po kilku miesiącach korzystania
« Odpowiedź #13 dnia: Lipca 30, 2018, 08:16:45 am »
Więc mam Somed, Medis i PPS zwarte i gotowe do każdej katastrofy.
PPS rozlicza to , co z Someda i to co z Medis.
Właśnie wałkuję z Kamsoftem temat pacjentów z UE, Medis jest niedostosowany, pieprzy poprawne dane synchronizowane z Somed, ale ten w synchronizacji też nie jest idealny, bo w PPS wymyślili sobie, że to, czy pacjent jest obcokrajowiec (pomimo w skazania w Somed) będzie zależało od adresu, a nie od flagi w programie dziedzinowym. Nie tylko UE, ale wszystkie dokumenty uprawniające wpisywać trzeba w dwa programy, pomimo, że coś tam sobie przekazują... Import umów, słowników instytucji UE, PRH, itp. jest wielokrotny. FastReporty w każdym są inne nie tylko pod kątem wersji aplikacji, ale nawet założeń, co można i jak.
W każdym razie nie nudzimy się, ale chyba trzeba przyjąć ten kierunek jako ostateczny.

Offline gringo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 815
  • Pomógł? 22
  • Zachodniopomorski OW
Odp: KS-SOMED - po kilku miesiącach korzystania
« Odpowiedź #14 dnia: Lipca 30, 2018, 09:25:40 am »
Więc mam Somed, Medis i PPS zwarte i gotowe do każdej katastrofy.
......

No ok, ale tu mamy integrację kilku systemów i musi być jeden, który przejmie rolę głównego narzędzia do rozliczeń z NFZ. Pomijając problemy o których piszesz (współczuję), to w przypadku samego Somedu
wpychanie dodatkowo PPS'a (jeżeli dobrze zrozumiałem kierunek rozwoju), jest chyba pomyłką?
Przepraszamy. Taras widokowy nieczynny. Najbliższy czynny taras widokowy dla odprowadzających we Wrocławiu!

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 76
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 7
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3278 Wiadomości
Michał Michał
3169 Wiadomości
karolweksler
3070 Wiadomości
09061303
3019 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]