Aplikacje NFZ > EWUŚ

Pacjent z Europejską Kartą Ubezpieczenia

(1/2) > >>

Matiz99:
Niedawno zgłosił się do nas pacjent mający ubezpieczenie z tytułu powyższej karty. Chciałem zapytać w jaki sposób można rozliczyć zabiegi u takiego świadczeniobiorcy. W Mmedice w danych pacjenta w zakładce Dane podstawowe widzę pole do wpisania numeru karty europejskiej natomiast nie wiem w jaki sposób owe pole aktywować. A może ta karta zostanie odczytana przez nasz czytnik kart chiipowych?

Z góry dziękuję za pomoc.

ndakota:
Po zmianie statusu PESEL na U "Cudzoziemiec z UE" pole na numer karty się odblokuje. Poza tym powinieneś dodać dokument EKUZ w zakładce z dokumentami ubezpieczeniowymi.

Matiz99:
Zmieniałem status pesel ale nie zauważyłem że trzeba zmienić potem na ,,kraje UE'' :D
Dziękuję Ci bardzo za pomoc.

Mam jeszcze kilka pytań co do dodania dokumentu EKUZ.
1. Rozumiem że wpisuję tam po prostu dane z karty?
2. Widzę że należy tam wpisać datę wystawienia karty. Na wzorach i internecie widze że znajduje się tam tylko tylko data ważności karty.
3. Datę obowiązywania w Mmedice ustawiam na okres udzielania świadczeń?


Tym czasem -> pomógł :)

PJ:

--- Cytat: Matiz99 w Sierpnia 07, 2017, 15:42:46 pm ---Zmieniałem status pesel ale nie zauważyłem że trzeba zmienić potem na ,,kraje UE'' :D
Dziękuję Ci bardzo za pomoc.

Mam jeszcze kilka pytań co do dodania dokumentu EKUZ.
1. Rozumiem że wpisuję tam po prostu dane z karty?
2. Widzę że należy tam wpisać datę wystawienia karty. Na wzorach i internecie widze że znajduje się tam tylko tylko data ważności karty.
3. Datę obowiązywania w Mmedice ustawiam na okres udzielania świadczeń?


Tym czasem -> pomógł :)

--- Koniec cytatu ---

1. Z karty spisujemy numer karty (ten długi) i numer osobisty pacjenta (krótki, zazwyczaj z literami).
2. Daty wystawienia nie wpisujemy, bo - jak słusznie zauważyłeś - na kartach EKUZ jest tylko data końca ważności.
3. Ja ustawiłbym datę obowiązywania na okres udzielania świadczeń. Nie raz zdarzyło mi się, że pacjent już dawno nie był pacjentem unijnym, a do NFZ szła karta EKUZ i trzeba było robić korektę.

Matiz99:
Dzięki. Już wszystko jasne.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej