collapse

Reklama


Autor Wątek: pytania z ankiety REH - konkursy ośrodek dzienny i oddział ogółnoustrojowy  (Przeczytany 3308 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Witam

Małopolski OW ogłosił w zeszłym tygodniu konkursy w rodzaju REH między innymi na ośrodek dzienny i oddział ogólnoustrojowy.

Czy ktoś może mi podpowiedzieć jak interpretować pytanie 1.2.3.1 w ankietach dla w/w zakresów.

Cytuj

1.2.3 WYBRANYCH ŚWIADCZEŃ
1.2.3.1 REH_4 Wykonanie w okresie ostatnich 12 miesięcy poprzedzających o 2 miesiące miesiąc, w którym
ogłoszono postępowanie, świadczeń: 1) świadczeniobiorcom z rozpoznaniami (ICD-10): a) reumatoidalne
zapalenie stawów - M05, b) młodzieńcze zapalenie stawów - M08, M09, c) zesztywniające zapalenie starów
kręgosłupa - M45, d) łuszczycowe zapalenie stawów - M07, e) toczeń rumieniowaty układowy - M32, f)
zapalenie wielomięśniowe i skórno mięśniowe - M33, g) dna moczanowa - M10, h) zespół Sjogrena - M35.0; i)
zespół nakładania - M35.1, j) stwardnienie rozsiane - G35; k) choroby przewlekłe postępujące wymienione w
lit. a-j, l) stan po leczeniu nowotworów złośliwych C00-C97 i D00-D09; m) stan po wszczepieniu endoprotezy
stawu biodrowego i kolanowego (do 1 roku od zakończenia ostrej fazy choroby) Z96.6 lub Z96.8, n) skoliozy -
M41; 2) dla określonej grupy świadczeniobiorców, w szczególności po leczeniu raka piersi, ze stwardnieniem
rozsianym, dysfunkcją ręki, z obrzękiem limfatycznym o różnej etiologii i umiejscowieniu.

Co najmniej 8 rozpoznań
Co najmniej 12 rozpoznań
Żadne z powyższych


Czy interpretować to tak, że potrzeba co najmniej 8 lub 12 różnych rozpoznań czy też może być np 8 czy 12 razy G35 wykazane?

Czy kody te definiują grupę kodów czy konkretne kody?

Czy liczą się jedynie rozpoznania główne czy współistniejące też liczymy (są wykazywane w sprawozdawczości)

Czy punkty 1) i 2) są lub lub czy łącznie?

Czym jest "określona grupa świadczeniobiorców" z pkt 2)?

Pozdrawiam

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3074
  • Pomógł? 222
Odp: pytania z ankiety REH - konkursy ośrodek dzienny i oddział ogółnoustrojowy
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 02, 2017, 21:23:07 pm »

Czy interpretować to tak, że potrzeba co najmniej 8 lub 12 różnych rozpoznań czy też może być np 8 czy 12 razy G35 wykazane?
wg mnie chodzi o różne rozpoznania


Czy kody te definiują grupę kodów czy konkretne kody?
wg mnie konkretne kody


Czy liczą się jedynie rozpoznania główne czy współistniejące też liczymy (są wykazywane w sprawozdawczości)

Czytając literalnie - wg mnie nie ma znaczenia. W pytaniu jest mowa po prostu o ICD10.

Czy punkty 1) i 2) są lub lub czy łącznie? 

W ankiecie nie ma słowa "lub", jest przecinek, więc - łącznie.

Czym jest "określona grupa świadczeniobiorców" z pkt 2)?


Pacjenci po leczeniu raka piersi, ze stwardnieniem rozsianym, dysfunkcją ręki, z obrzękiem limfatycznym o różnej etiologii i umiejscowieniu.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: pytania z ankiety REH - konkursy ośrodek dzienny i oddział ogółnoustrojowy
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 06, 2017, 10:12:09 am »

Czy interpretować to tak, że potrzeba co najmniej 8 lub 12 różnych rozpoznań czy też może być np 8 czy 12 razy G35 wykazane?
wg mnie chodzi o różne rozpoznania

Wg mnie chodziło o dowolne 8 lub 12 z tej listy z możliwością powtarzania. Oczywiście NFZ interpretuje inaczej (tak jak Ty) ale na piśmie mi tego nikt dać nie chce :-/

Cytuj
Czy kody te definiują grupę kodów czy konkretne kody?
wg mnie konkretne kody

Na to "zapomnieli odpowiedzieć"..

Cytuj
Czy liczą się jedynie rozpoznania główne czy współistniejące też liczymy (są wykazywane w sprawozdawczości)
Czytając literalnie - wg mnie nie ma znaczenia. W pytaniu jest mowa po prostu o ICD10.

W Małopolskim OW NFZ twierdzą, że tylko główne.. oczywiście nieoficjalnie :-/

Cytuj
Czy punkty 1) i 2) są lub lub czy łącznie? 
W ankiecie nie ma słowa "lub", jest przecinek, więc - łącznie.

NFZ twierdzi, że 1 LUB 2..

Cytuj
Czym jest "określona grupa świadczeniobiorców" z pkt 2)?
Pacjenci po leczeniu raka piersi, ze stwardnieniem rozsianym, dysfunkcją ręki, z obrzękiem limfatycznym o różnej etiologii i umiejscowieniu.

No oni są "w szczególności" a co jest nie w szczególności?
NFZ odsyła do Rozporządzeń MZ..

Pozdrawiam

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 89
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 2
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]