Rozliczenia świadczeń > PRO

program badań prenatalnych-rozliczenie

(1/2) > >>

joana:
mam nową umowę z zakresu badań prenatalnych i prosiłabym o pomoc.
1. jaki kod ministerialny zakresu świadczeń powinnam użyć (wstawiałam 41.21 ale przysłali mi info. że niewłaściwy)
2. skoro są to pacjentki ciężarne to  powinno być ok- ze skierowaniem , poza kolejnością-a tu przysłali mi w raporcie zwrotnym że błąd( brak uprawnień uzasadniających przyjęcie poza kolejnością)
3. przy wprowadzaniu skierowania od lekarza z prywatnego gabinetu wstawiam typ zlecenia:"wystawione przez inną instytucję" i nr regon gabinetu lek. zlecającego i mam komunikat "typ zlecenia określajcy podmiot zlecający jest nieprawidłowy w stosunku do trybu przyjęcia" i jeszcze " brak nr regon świadczeniodawcy zlecającego".

09061303:
Ad.2 A podstawa (dodatkowe uprawnienia) na jakiej przyjmowany jest pacjent wprowadzona?
Ad.3 Mogę się mylić, ale czy skierowanie od prywatnego lekarza działa pod NFZtem - tzn. czy na podstawie takiego skierowania można leczyć się za darmo? Wydaje mi się, że nie.

joana:
Dzięki że próbujesz mi pomóc. Ale co do
ad.3 to przecież lekarz z prywatnego gabinetu może kierować np. do szpitala w ramach NFZ, to "prenatalne by nie mógł?
A z tym kodem ministerialnym to może ma ktoś jakieś pomysły

PJ:

--- Cytat: joana w Sierpnia 02, 2017, 15:26:09 pm ---Dzięki że próbujesz mi pomóc. Ale co do
ad.3 to przecież lekarz z prywatnego gabinetu może kierować np. do szpitala w ramach NFZ, to "prenatalne by nie mógł?
A z tym kodem ministerialnym to może ma ktoś jakieś pomysły

--- Koniec cytatu ---

Ad. 3. - do szpitala prywatny lekarz może kierować, do poradni (a program badań prenatalnych jest realizowany w poradni) już nie.

Co do kodu ministerialnego, to sprawdzę jutro, jaki idzie u mnie.

PJ:

--- Cytat: joana w Sierpnia 02, 2017, 09:34:47 am ---mam nową umowę z zakresu badań prenatalnych i prosiłabym o pomoc.
1. jaki kod ministerialny zakresu świadczeń powinnam użyć (wstawiałam 41.21 ale przysłali mi info. że niewłaściwy)
2. skoro są to pacjentki ciężarne to  powinno być ok- ze skierowaniem , poza kolejnością-a tu przysłali mi w raporcie zwrotnym że błąd( brak uprawnień uzasadniających przyjęcie poza kolejnością)
3. przy wprowadzaniu skierowania od lekarza z prywatnego gabinetu wstawiam typ zlecenia:"wystawione przez inną instytucję" i nr regon gabinetu lek. zlecającego i mam komunikat "typ zlecenia określajcy podmiot zlecający jest nieprawidłowy w stosunku do trybu przyjęcia" i jeszcze " brak nr regon świadczeniodawcy zlecającego".

--- Koniec cytatu ---

U mnie idzie 41.9 i 42.9

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej