collapse

Reklama


Autor Wątek: AOS JGP  (Przeczytany 13076 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: AOS JGP
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpnia 05, 2017, 12:27:18 pm »
2. brak pozycji umowy lekarza wykonującego wykazanego w pozycji raporcie

Wizyt udzielał lekarz, który nie był zgloszony do umowy.

Offline Tigrotto

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 6
  • Pomógł? 0
Odp: AOS JGP
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpnia 05, 2017, 12:54:10 pm »
Proszę o pomoc w rozliczeniu świadczeń pierwszorazowych za lipiec. W raporcie zwrotnym wszystkie pierwszorazowe wracają z komunikatem - " do rozliczenia wskazano niewłaściwą taryfę dla grupy Jgp" oraz  "wskazano niepoprawną taryfę do rozliczenia". Do rozliczeń wpisywałem najpierw nową taryfę wg rozporządzenia tj; dla W46 12,75 pkt  (zostały uznane za błędne) a później zwiększoną o 10% jak było wcześniej ale to też nie przyniosło efektu (wróciły komunikaty te same)

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: AOS JGP
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpnia 05, 2017, 15:02:34 pm »
U mnie przechodzą W46 - 14,025. Zobacz na Wp1 może nie ma e-WUŚ albo jest okres nie zachowany
Edward z Kętrzyna

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: AOS JGP
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpnia 05, 2017, 15:36:27 pm »
@Magda M
Zasada +10% w pierwszorazowych się nie zmienia. Wcześniej była taryfa bazowa 6, a +10% to 6,6. Teraz bazowa 6,12, +10% to 6,732. Ten sam dzień - nie tylko, okres dalej jest o ile dobrze pamiętam do 42dni od WP1.
@Tigrotto
Trzymaj się taryfy takiej jak napisał Edward_B jak spełniony jest warunek czasu. Spróbuj testowo usunąć jeden produkt i dodać od nowa. Teraz - jak NFZ nie byłby gotowy, to jak wysłałbyś po staremu, to dostaniesz zwrotkę poprawną (jak nie jest nic zablokowane). Możesz też tak spróbować potestować. Jak NFZ nie gotowy, to trzeba czekać.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Magda M

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 11
  • Pomógł? 0
Odp: AOS JGP
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpnia 05, 2017, 21:40:01 pm »
Dzię kuje bardzo za odpwiedz co do wizyty początkowej. ;D
 A co z pytaniem 2 u nas wszyscy lekarze zgłoszei są i nigdy problemu nie było. A teraz jak wysłałam raporty jeszcze po staremu to wróciły dodatkowo z tym błędem

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: AOS JGP
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpnia 05, 2017, 22:17:52 pm »
Sprawdź lekarza i datę wizyty, która została wykazana.
Porównaj czy ten lekarz jest zgłoszony w:
1) SZOI - umowy - zgłoszenia zmian do umowy i tam przejrzyj ostatnie zgłosznie zmian do umowy
2) w papierowym aneksie zawierającym harmonogram

Offline Tigrotto

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 6
  • Pomógł? 0
Odp: AOS JGP
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpnia 05, 2017, 22:29:46 pm »
Dziękuję za podpowiedź. Mój błąd bo przyszło mi do głowy taryfy za W44 i W46 zaokrąglić do 2 miejsc po przecinku. Teraz wszystko poszło.

Offline Magda M

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 11
  • Pomógł? 0
Odp: AOS JGP
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpnia 06, 2017, 17:45:11 pm »
Sprawdź lekarza i datę wizyty, która została wykazana.
Porównaj czy ten lekarz jest zgłoszony w:
1) SZOI - umowy - zgłoszenia zmian do umowy i tam przejrzyj ostatnie zgłosznie zmian do umowy
2) w papierowym aneksie zawierającym harmonogram
Sprawdziłam i jakoby jest dobrze wszystko zgadza się. Chyba zstaje mi zadzwonic do nz i dowiedzieć sie o co chodzi

Offline mlutek

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 342
  • Pomógł? 3
Odp: AOS JGP
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpnia 09, 2017, 09:00:02 am »
A przejrzałaś dobrze wersję papierowa umowy na II półrocze przysłaną przez NFZ?
Ja na SZOI miałem wszystko poprawnie wypełnione, okresy przedłożone na II półrocze dla wszystkich lekarzy.
Po przejrzeniu przysłanego mi aneksu przez NFZ na II półrocze okazało sie ze automat NFZ źle wygenerował umowę i dla jednego lekarza kończyła się z dniem 30.06 mimo ze na SZOI miałem poprawnie.
Musiałem zrobić zgłoszenie do umowy i poprawić.
Pan z NFZ od umów stwierdził ze czasami zdarzają sie błędy bo generuje je automat, pozatym w NFZ był jakiś problem techniczny z wygenerowaniem umów na II półrocze i czesto zdarzały sie błędy w przyslanych plikach.

Offline Qba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 662
  • Pomógł? 3
  • Wielkopolski OW
Odp: AOS JGP
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpnia 10, 2017, 07:38:21 am »
Cześć wracam do tematu z błędami za onkologię.
Po aktualizacji pps-a do najnowszej wersji wartość usługi już dobrze się oblicza. Niestety ciągle odrzuca świadczenie z powodu "Błędna wartość taryfy rozliczanego produktu". Myślę, że ciągle jest problem ze spieprzonym umx-em.
Aktualnie jest tak że waga punktowa jest np 54,06 a taryfa jpg - 1. od stycznia do czerwca było odwrotnie czyli waga punktowa - 1 a taryfa jgp 54,06.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 10, 2017, 07:43:34 am wysłana przez Qba »

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: AOS JGP
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpnia 10, 2017, 15:05:50 pm »
Taryfy nie ma w umowie. Jednak jak chcesz mieć odpłatność poprawną, to dajesz taryfę 1 i się zgadza. Problem w tym, że docelowo taryfa ma być ustawiona, a nie waga (waga ma być 1).
Dokładnie - umowa jest zepsuta i bez niej nie zrobisz nic, tzn. nie rozliczysz poprawnie świadczenia, chyba, że zmodyfikujesz xmla. Ale zostaje jeszcze strona NFZtowa, tam też musi być plan umowy poprawny.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 10, 2017, 15:07:22 pm wysłana przez 09061303 »
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: AOS JGP
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpnia 11, 2017, 08:59:20 am »
Taryfy nie ma w umowie. Jednak jak chcesz mieć odpłatność poprawną, to dajesz taryfę 1 i się zgadza. Problem w tym, że docelowo taryfa ma być ustawiona, a nie waga (waga ma być 1).
Dokładnie - umowa jest zepsuta i bez niej nie zrobisz nic, tzn. nie rozliczysz poprawnie świadczenia, chyba, że zmodyfikujesz xmla. Ale zostaje jeszcze strona NFZtowa, tam też musi być plan umowy poprawny.

Małopolska - kilka dni temu podmienili plik z umową bez podnoszenia wersji.. Podejrzewam, że to poprawiali.
Komunikat do tego

Cytuj
Zmiana w katalogu świadczeń
Data wiadomości: 2017-08-09 11:36

W dniu 08.08.2017 zostały ponownie wygenerowane elektroniczne wersje umów zawierające zmodyfikowany katalog świadczeń.  Nie są to kolejne aneksy a jedynie nowe wersje elektroniczne ostatnio przygotowanych aneksów. Prosimy o import tych plików w Państwa systemie informatycznym.

W przypadku technicznych problemów z importem takich plików prosimy o kontakt na adres informatyka@nfz-krakow.pl.

Pozdrawiam

Offline Qba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 662
  • Pomógł? 3
  • Wielkopolski OW
Odp: AOS JGP
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpnia 14, 2017, 09:49:32 am »
chyba w WLKP nic nie zmienili tak mi się wydaje bo umx nie migają na SZOI że są nowe

Offline Piotr_epmed

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 6
  • Pomógł? 0
Odp: AOS JGP
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpnia 20, 2017, 13:07:56 pm »
Na 4,08

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 127
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 7
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]