collapse

Reklama


Autor Wątek: Dokumentacja meydczna a ilość punktów  (Przeczytany 2562 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tomasz

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 187
  • Pomógł? 5
Dokumentacja meydczna a ilość punktów
« dnia: Lipca 30, 2017, 21:26:36 pm »
w związku z tym, że Fundusz po raz 3 w tym roku planuje zmienić ilość punktów za nasz usługi (nie żebym się skarżył) mam pytanie czy w dokumentacji medycznej zbiorczej (księga główna poradnia) i indywidualnej (historia choroby) musi być wpis o ilość punktów czy wystarczy tylko nazw usługi i kod produktu? Bo zawsze mieliśmy nazwę usługi, kod i punkty, ale tak trzeba znowu zmieniać wszystkie pieczątki, żeby się punkty zgadzały.

Z rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie rodzajów, zakresu i wzorów dokumentacji medycznej oraz sposobu jej przetwarzania z dnia 9 listopada 2015 r. (Dz.U. z 2015 r. poz. 2069) taki obowiązek mi nie wynika, ale może coś jest w przepisach nfz.

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: Dokumentacja meydczna a ilość punktów
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 30, 2017, 22:37:23 pm »
Nie kojarzę przepisów, żeby trzeba było. Raczej jest w przepisach ogólnie "rodzaj udzielonego świadczenia", niektórzy to rozumieją bardzo różnie, niektórzy nawet piszą w dokumentacji indywidualnej / zbiorczej kody ministerialne.

PJ

  • Gość
Odp: Dokumentacja meydczna a ilość punktów
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 31, 2017, 17:58:41 pm »
w związku z tym, że Fundusz po raz 3 w tym roku planuje zmienić ilość punktów za nasz usługi (nie żebym się skarżył) mam pytanie czy w dokumentacji medycznej zbiorczej (księga główna poradnia) i indywidualnej (historia choroby) musi być wpis o ilość punktów czy wystarczy tylko nazw usługi i kod produktu? Bo zawsze mieliśmy nazwę usługi, kod i punkty, ale tak trzeba znowu zmieniać wszystkie pieczątki, żeby się punkty zgadzały.

Z rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie rodzajów, zakresu i wzorów dokumentacji medycznej oraz sposobu jej przetwarzania z dnia 9 listopada 2015 r. (Dz.U. z 2015 r. poz. 2069) taki obowiązek mi nie wynika, ale może coś jest w przepisach nfz.

U mnie jest zwyczaj, że na kuponach z poradni lekarz pisze np. W11 lub 3,5 pkt, a na karcie statystycznej z oddziału symbol grupy, np. D02. Przy czym jest to tylko i wyłącznie informacja dla osób kodujących świadczenia.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3034
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Dokumentacja meydczna a ilość punktów
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 31, 2017, 20:12:10 pm »
Wg mnie punktacji w dok. med. nie musi (czy nawet pod kątem takich sytuacji nie powinno) być.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline neelix

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Pomógł? 39
Odp: Dokumentacja meydczna a ilość punktów
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 02, 2017, 13:03:28 pm »
Kiedyś toczyła się dyskusja czy ICD-10 może być w księdze głównej w POZ czy AOS. Kamsoft stoi na stanowisku że nie i w PPS lub Somedzie tego nie ma ale byłem na prezentacji dr Eryka: u nich się drukuje i nie widzą w tym problemu.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3034
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Dokumentacja meydczna a ilość punktów
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 02, 2017, 14:26:26 pm »
O ICD10 nie jest chyba wspomniane w ustawie definiującej elementy księgi. W tym przypadku byłoby to coś więcej niż wymóg i pytanie jak to zostanie zinterpretowane przez ewentualną kontrolę.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline iwomik192

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 357
  • Pomógł? 1
Odp: Dokumentacja meydczna a ilość punktów
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpnia 02, 2017, 14:34:33 pm »
A czy w kartach terapeutycznych powinna być wpisana jednostka chorobowa i pkt. i rodzaj porady.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 41
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9297 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3177 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3034 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]