collapse

Reklama


Autor Wątek: Nowe zarządzenie AOS  (Przeczytany 19866 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Nowe zarządzenie AOS
« Odpowiedź #15 dnia: Lipca 28, 2017, 21:10:48 pm »
Ok, teraz to ten wzór rozumiem, bo wcześniej stosowałem go dla lipca i nie działało mi to za bardzo.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Ekert

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 241
  • Pomógł? 0
  • NZOZ Poznan (POZ+AOS)
Odp: Nowe zarządzenie AOS
« Odpowiedź #16 dnia: Lipca 30, 2017, 18:40:24 pm »
A ja nadal nie rozumiem tego wzoru.
Uczono mnie, że prawidłowość wzoru sprawdza się na jednostkach. Skoro wg tego wzoru: cena = cena / cena, tzn. że nowa cena nie ma jednostki (waluty), bo złoty / złoty = liczba niemianowana. Więc co to do diaska jest za cena, to Cn? Powiedziałbym, że to jakiś współczynnik - w żadnym wypadku cena.
Pozdrawiam wszystkich

Offline KATARZYNA13

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 70
  • Pomógł? 2
Odp: Nowe zarządzenie AOS
« Odpowiedź #17 dnia: Lipca 30, 2017, 22:40:46 pm »
A co z punktami bo jesli teraz mamy np 1000 i wizyte w11 za 3,5 a bedzie w11 za 33 to rozumiem ze bedziemy mogli przyjac mniej pacjentow bo za szybko wyrobimy kontrakt, cos tu nie tak... mialy sie skrocic kolejki a nie wydluzyc...

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: Nowe zarządzenie AOS
« Odpowiedź #18 dnia: Lipca 30, 2017, 22:46:44 pm »
A co z punktami bo jesli teraz mamy np 1000 i wizyte w11 za 3,5 a bedzie w11 za 33 to rozumiem ze bedziemy mogli przyjac mniej pacjentow bo za szybko wyrobimy kontrakt, cos tu nie tak... mialy sie skrocic kolejki a nie wydluzyc...
W stomatologii jest tak od dawna. I działa to tak jak napisałaś - tyle samo punktów jest zakontraktowanych, ale starcza ich na mniej pacjentów, przy czym dostępność lekarza dla pacjenta (godizny pracy) zostaje taka sama.

Offline mlutek

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 342
  • Pomógł? 3
Odp: Nowe zarządzenie AOS
« Odpowiedź #19 dnia: Lipca 31, 2017, 15:43:11 pm »
Sorki czy ktoś wie Czy ta zmiana dotyczy wszystkich świadczeń AOS czy też tylko pacjentów onkologicznych, opieka nad kobietą w ciąży bo juz sie pogubiłem....
Dzwoniłem do NFZ i mi Pani odpowiedziała ze to tylko dotyczy tych w/w grup i jesłi nie wykonuje usług dla tych grup to wszystko jest po staremu....

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Nowe zarządzenie AOS
« Odpowiedź #20 dnia: Lipca 31, 2017, 15:58:09 pm »
Wg mnie dla wszystkich - na przykładzie alergologii, która nie ma diagnostyki onkologicznej i komunikatu NFZ, że wszyscy mają nie wysyłać/rozliczać świadczeń.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline mlutek

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 342
  • Pomógł? 3
Odp: Nowe zarządzenie AOS
« Odpowiedź #21 dnia: Lipca 31, 2017, 16:12:06 pm »
w/g mnie tez wszystkich, zwłaszcza ze jest odniesienie ze stary załącznik do zarządzania 62/.... nr 5a to obecnie nr 3 albo 4 w zależności daty rozliczania... tylko nie rozumiem czemu pani z NFZ twierdzi inaczej, przekonuje mnie ze jestem w błędzie.... pozatym dział informatyki NFZ nic nie wie o zadnych zmianach taryf i mimo ze otrzymaliśmy informacje aby nie wysyłać raportów statystycznych twierdzi ze wszystko jest OK i po staremu....
Ale mają burdel w tym NFZ Mazowieckim, sami nie wiedzą co sie dzieje....

Offline KATARZYNA13

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 70
  • Pomógł? 2
Odp: Nowe zarządzenie AOS
« Odpowiedź #22 dnia: Lipca 31, 2017, 22:38:18 pm »
Ponoc dla wszystkich, nie rozumiem tylko dlaczego od pazdziernika taka zmiana w w..., przeciez powinnismy przestac zapisywac pacjentow bo bedziemy miec nadwykonania a za nie nam napewno nie zaplaca
I jesli dobrze rozumiem to nadwykonania z lipca-wrzesnia nie beda przechodzic na pazdziernik bo jesli w11 zamiast 3,5 bedzie 33 to punkty szybko nam zjada... bo napewno wiecej punktow niz teraz nam nie dadza, gdzie jest haczyk?

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Nowe zarządzenie AOS
« Odpowiedź #23 dnia: Lipca 31, 2017, 23:59:44 pm »
Poczytaj cały wątek, wcześniej koledzy napisali odpowiedź na to pytanie, zresztą zadane też kilka postów wcześniej.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline emem

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 12
  • Pomógł? 1
Odp: Nowe zarządzenie AOS
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpnia 01, 2017, 10:07:45 am »
heh :)
Fajnie wyliczyli tą średnią 8,98 gdzie w Pomorskim w większości kontraktów cena oczekiwana wynosiła 9zł. Przy czym ludzie żeby zdobyć max pkt ofertowych zaniżali o 10% i stąd mają ceny 8,01 za 1 pkt. Zdarza się jeszcze coś w stylu 8,45 czy 8,6 ale do 9zł mało kto dobił w dużych miastach i współczynnik zamiast wynosić w stylu 1,11 będzie wynosił pewnie 0,95 ;)

Offline KATARZYNA13

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 70
  • Pomógł? 2
Odp: Nowe zarządzenie AOS
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpnia 02, 2017, 21:38:25 pm »
Czy wstrzymujecie zapisy do specjalistow czy piszecie dalej bo boje sie ze jak bede zapisywac dalej to nie starczy mi punktow od pazdziernika jak beda takie zmiany... a raczej wiecej nie dostaniemy niz mielismy

Offline Ekert

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 241
  • Pomógł? 0
  • NZOZ Poznan (POZ+AOS)
Odp: Nowe zarządzenie AOS
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpnia 03, 2017, 10:36:43 am »
W naszej poradni kombinujemy tak.
Właściwie Fundusz przydziela nam nie tyle liczbę punktów, ile ilość pieniędzy. Umowy AOS mamy aneksowane do końca września, więc spodziewamy się, że nowa umowa będzie przeliczona na nowe punkty.
Na przykład: Było na miesiąc 1000 punktów, a "normalna" wizyta (W15) za 5 punktów - wychodzi 200 pacjentów. 7,88 zł za punkt = 7880 zł
Po nowemu (od 1.X) będzie: 200 pacjentów po 47 punktów (W15) = 9400 punktów.
7880 zł : 9400 punktów = 0,84 zł za punkt
Czyli w nowej umowie powinno być: stawka za punkt = 0,84 zł, liczba punktów na miesiąc = 9400. Razem daje to tyle samo pacjentów i tyle samo kasy. Tyle że po nowemu policzone.
Jak przeliczyć wzór, który jest w Zarządzeniu Prezesa (Nr 62 chyba), wychodzi 0,88 zł, więc chyba liczę dobrze (zasadę), a ta różnica 4 groszy, to będzie podwyżka 5%.
Tak powinno być na mój rozum. Oczywiście Fundusz kieruje się swoim "rozumem".
Zastrzegam - to tylko moje przemyślenia wspomagane kalkulatorem.
 ;)
Pozdrawiam wszystkich

Offline nbdl

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 9
  • Pomógł? 0
Odp: Nowe zarządzenie AOS
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpnia 03, 2017, 18:09:09 pm »
Witajcie, u mnie w AOS jest taka sytuacja, że dostawca oprogramowania dopiero szykuje się do wprowadzenia wymaganych aktualizacji do programu, a na stronie mojego okręgu NFZ jak i na Portalu Świadczeniodawcy cisza. Rozumiem, że jak dostawca wprowadzi aktualizacji, to kolejnym krokiem będzie aneks papierowy i elektroniczny ze strony NFZ? Po prostu chciałbym wiedzieć na co chronologicznie czekać. Dzięki!

Offline Ekert

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 241
  • Pomógł? 0
  • NZOZ Poznan (POZ+AOS)
Odp: Nowe zarządzenie AOS
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpnia 03, 2017, 21:35:10 pm »
Kamsoft komunikuje, że na razie opracowuje nowy moduł JGP do KS-PPS i sugeruje, aby póki co samemu sobie grupować procedury.
U mnie w Poznaniu sobie już chyba poradzili z systemem SZOI, bo wcześniej informowali, że elektroniczne wersje aneksów będą udostępniać po 1 sierpnia, a teraz już jest komunikat, że udostępniają od 3-go.
Niemniej, ja elektronicznej wersji aneksu jeszcze nie dostałem, za to dostałem wersję papierową, więc sądzę, że dopiero po dostarczeniu tego papierka do Funduszu udostępnią wersję elektroniczną.
Czyli Twoje domysły idą w dobrą stronę.
Pozdrowienia
Pozdrawiam wszystkich

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Nowe zarządzenie AOS
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpnia 03, 2017, 22:49:06 pm »
Kamsoft komunikuje, że na razie opracowuje nowy moduł JGP do KS-PPS i sugeruje, aby póki co samemu sobie grupować procedury.
Wiadomość nieaktualna. Gruper raczej w 100% w PPS już jest ok (poza onkologią).
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 102
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 7
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]