collapse

Reklama


Autor Wątek: Rozporządzenie MZ w sprawie systemów teleinformatycznych  (Przeczytany 3246 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Slawek

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 172
  • Pomógł? 1
  • ŚOW NFZ
Rozporządzenie MZ w sprawie systemów teleinformatycznych
« dnia: Lipca 26, 2017, 16:41:06 pm »

http://dziennikustaw.gov.pl/du/2017/1404/1

No to teraz będzie szturm na OSOZ...
Swoją drogą termin 14 dni od ogłoszenia jest ... bardzo motywujący.
Od znajomego dowiedziałem się, że NFZ szykuje kontrole w poradniach, czy mają wdrożone te systemy.
Ja przewiduję, że będzie pogrom przy ofertowaniu...

Co proponujecie dla świadczeniodawców, którzy tego nie mają?

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Rozporządzenie MZ w sprawie systemów teleinformatycznych
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 26, 2017, 17:22:48 pm »
Szturm na OSOZ już jest - różne NFZty mają już różne ofertowania ogłoszone.
Czytając to powiedziałbym, że w większości ma spełnione te wymagania. Na pewno jednak nie wszystkie.

Jednak patrząc na przykładzie specyfiki fizjoterapii - rozporządzenie łatwo napisać, ale niech ktoś powie jak spełnić tam wymogi umożliwienia pacjentowi decyzji na jaki termin ma się zapisać. W każdym przypadku na pewno zapisze się na najszybszy pomijając przypadek, że mu nie będzie pasował.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Slawek

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 172
  • Pomógł? 1
  • ŚOW NFZ
Odp: Rozporządzenie MZ w sprawie systemów teleinformatycznych
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 26, 2017, 17:52:18 pm »
No właśnie, u mnie rehabilitantki zapisują tylko na poniedziałki...
I nadal nie wiem jak to wyfiltrować dla świadczeniobiorców.
Dlatego jeszcze "moje" dwa gabinety nie mają rejestracji online.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Rozporządzenie MZ w sprawie systemów teleinformatycznych
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 26, 2017, 19:03:13 pm »
OSOZ pod względem elektronicznej rejestracji współpracuje z PPS? Czy tylko z SOMED?

Offline iwomik192

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 357
  • Pomógł? 1
Odp: Rozporządzenie MZ w sprawie systemów teleinformatycznych
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 26, 2017, 19:26:10 pm »
A co to zmienia bo nie bardzo ogarniam te tematy? Czy wiąże się to z jakimś zakupem ? Chodzi mi o pps.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Rozporządzenie MZ w sprawie systemów teleinformatycznych
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 26, 2017, 19:39:52 pm »
OSOZ pod względem elektronicznej rejestracji współpracuje z PPS? Czy tylko z SOMED?
PPS też, ale jest to trochę "smutniej" rozwiązane jak w Somedzie. Na forum gdzieś coś o tym było.
A co to zmienia bo nie bardzo ogarniam te tematy? Czy wiąże się to z jakimś zakupem ? Chodzi mi o pps.
Nie do końca rozumiem, ale jak chodzi o sam fakt posiadania rejestracji online, to obowiązek jest od 2014r. Zacytowane na początku nowe rozporządzenie wg mnie nie dokłada wiele nowego, tylko uszczegóławia zakresy spełniane przez rejestrację internetową online.
Zakup - pewnie tak. Jeden terminarz = ok. 99zł netto. W PPSie: jeden terminarz = jeden pracownik lub w przypadku włączenie obsługi kolejek oczek. jedna poradnia. Tego drugiego jeszcze nie sprawdziłem - nikt nie chce oddawać kontroli nad kolejkami pacjentowi.
Inną sprawą jest to, że w województwach, gdzie poszły ofertowania wiele osób rejestrację osoz pokupiło. W jednostkach mi znajomych też to poszło, czego się nie do końca spodziewałem, bo punktacja dodatkowa za nią nie jest duża. Jak widać każdy punkt się liczy.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline iwomik192

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 357
  • Pomógł? 1
Odp: Rozporządzenie MZ w sprawie systemów teleinformatycznych
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 26, 2017, 19:58:21 pm »
nie mam u siebie rejestracji on line. Pracownik " karnie " odbiera telefon lub osobiście zapisuje w kolejkę.
i teraz tak rozumiem ze mam zaczać od kupna terminarza.
jak to wyglada w przypadku rejestracji na sesje w PSY.
na wizytę do lekarza pierwszoplanową pacjent umówi się on line. Czy w terminarzu muszą być wykazane wizyty lekarskie mjako te zlecone przez lekarza?
jak to rozwiązać w przypadku sesji terapeutycznych.

Offline Slawek

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 172
  • Pomógł? 1
  • ŚOW NFZ
Odp: Rozporządzenie MZ w sprawie systemów teleinformatycznych
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 26, 2017, 21:09:19 pm »
...
Nie do końca rozumiem, ale jak chodzi o sam fakt posiadania rejestracji online, to obowiązek jest od 2014r. Zacytowane na początku nowe rozporządzenie wg mnie nie dokłada wiele nowego, tylko uszczegóławia zakresy spełniane przez rejestrację internetową online.
Zakup - pewnie tak. Jeden terminarz = ok. 99zł netto. W PPSie: jeden terminarz = jeden pracownik lub w przypadku włączenie obsługi kolejek oczek. jedna poradnia. Tego drugiego jeszcze nie sprawdziłem - nikt nie chce oddawać kontroli nad kolejkami pacjentowi.
Inną sprawą jest to, że w województwach, gdzie poszły ofertowania wiele osób rejestrację osoz pokupiło. W jednostkach mi znajomych też to poszło, czego się nie do końca spodziewałem, bo punktacja dodatkowa za nią nie jest duża. Jak widać każdy punkt się liczy.

Ja Ciebie rozumiem ale u mnie jest totalna panika, bo podobno kontrolerzy NFZ mają ruszyć w teren...
A do tej pory nie wiem, czy rejestracja online OSOZ działa dobrze i zgodnie z rozporządzeniem.

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3074
  • Pomógł? 222
Odp: Rozporządzenie MZ w sprawie systemów teleinformatycznych
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 26, 2017, 21:19:10 pm »
Poproście KAMSOFT o przesłanie dowodu (w postaci choćby zrzutu ekranu) na spełniania konkretnych funkcjonalności. Rozporządzenie o którym mowa w temacie nie jest długie.

Z tymi kontrolami z NFZ, o jaki oddział NFZ chodzi?

@iwomik192: rozwiązanie to prowadzić terminarz w komputerze zamiast w zeszycie i wtedy nikt nie zarejestruje się przez internet na termin zaklepany telefonicznie. I niektóre przychodnie nie udostępniają całego grafiku przez internet...

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Rozporządzenie MZ w sprawie systemów teleinformatycznych
« Odpowiedź #9 dnia: Lipca 26, 2017, 22:25:14 pm »
(...)  obowiązek jest od 2014r.(...)

Pamiętam jak dziś że przesadzam, że inni na pewno nie mają itp... :) Potem temat ucichł, bo rozporządzenie na początku 2016 straciło moc prawną. Teraz bumerang wrócił...

A to stare rozporządzenie miało podobne wymagania? Co znaczy "smutniejsze" rozwiązanie? Dla mnie byle by była sztuka z minimalnymi wymaganiami.

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3074
  • Pomógł? 222
Odp: Rozporządzenie MZ w sprawie systemów teleinformatycznych
« Odpowiedź #10 dnia: Lipca 26, 2017, 22:33:36 pm »
Stare rozporządzenie jest z 2013 r. i miało wymagania nie do spełnienia - wymóg ePUAP lub podpisu kwalifikowanego, teraz to urealnili...

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Rozporządzenie MZ w sprawie systemów teleinformatycznych
« Odpowiedź #11 dnia: Lipca 26, 2017, 23:35:08 pm »
Zgadza się - pomyliłem się o rok, rozporządzenie z 2013r. było. Tak jak karolweksler napisał było ono bez sensu i niewykonalne. Jednak nie do końca zgodzę się, że obecne jest realne - przykład przytoczyłem wcześniej na bazie fizjo. Osobiście uważam, że nie da się bez czynnika ludzkiego po stronie przychodni zaplanować sensownie terminu biorąc pod uwagę sensowne prowadzenie kolejki oczekujących.
Jednak wymóg ePUAP jest dalej wg bez sensu (osoz spełnia) - kto z zwykłych pacjentów ma konto w ePUAPie? Jak zeszły rok pokazał ePUAP to też system daleki od ideału.
@mpi
Smutniejsze w PPSie = Somed ma proces obsługujący rejestrację, który jest mniej agresywny w stosunku do aplikacji. W PPSie widać naocznie spowolnienie programu (ktoś napisał na forum, że program nawet się mu wysypał i przywracał go do wcześniejszej wersji odłączając rejestrację) głównie przy włączaniu/wyłączaniu i logowaniu. Niestety też trochę w czasie pracy (zaobserwowane na dwóch komputerach z 1stan PPS na Firebird - jednego kompa można by się czepiać, ale drugi był niczego sobie). Poza tym rejestracja w Somedzie umożliwia udostępnienie grafika gabinetu (taniej, bo tworzymy odpowiedni gabinet grupujący pracowników i go udostępniamy), nie tylko pracownika. W przypadku włączenia obsługi kolejek oczek. (mamy wybór czy włączamy to czy nie) tak czy inaczej przenosimy się na poziom grafika poradni. No i podejście do harmonogramów w PPS też jest nie do końca idealnie rozwiązane - są to wzorce tygodniowe (prawie jak w NFZ w harmonogramach) i jak chcemy wystawić tylko jeden lub dwa terminy w miesiącu to trzeba bawić się z absencjami.
Ogólnie uważam, że rejestracja OSOZ na chwilę obecną spełnia większość wymogów.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 65
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9303 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]