collapse

Reklama


Autor Wątek: KS-SOMED  (Przeczytany 32064 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Agnieszka

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 67
  • Pomógł? 0
KS-SOMED
« dnia: Kwietnia 21, 2008, 15:47:41 pm »
Mam pytanie, czy uwa??acie, ??e warto interesowaÄ? siÄ? programem KS-SOMED teraz i kupowaÄ? go jak kto?? bez problemu rozlicza siÄ? w PPS? Czy uwa??acie, ??e jest czy bÄ?dzie niezbÄ?dny w przysz??o??ci? Porozumienie nÄ?ka mojÄ? przychodniÄ? i straszy zmianami kt??rych PPS nie obs??u??y. Nie podoba mi siÄ? to narzucanie oprogramowania przez Porozumienie Zielonog??rskie dlatego pytam o wasze opinie.
Pozdrawiam
Agnieszka

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: KS-SOMED
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 21, 2008, 16:32:13 pm »
Nie mia??em do czynienia z KS-SOMED, ale skoro KS-PPS jest programem s??u??Ä?cym do rozliczania siÄ? z NFZ i kupujÄ?c go masz gwarancjÄ? producenta, ??e bÄ?dzie spe??nia?? wszystkie obowiÄ?zujÄ?ce normy rozlicze?? to nie widzÄ? powodu aby wydawaÄ? znacznie wiÄ?cej pieniÄ?dzy na SOMED (tym bardziej, ??e producentem obu jest jedna firma). Na pewno SOMED ma jakie?? dodatkowe funkcje, kt??re wspomagajÄ? pracÄ? ca??ego zozu, ale do rozlicze?? wystarczy PPS (jego funkcje r??wnie?? wykraczajÄ? poza zwyk??e rozliczenia z NFZ).
Czy ja dobrze rozumiem, ??e Porozumienie Zielonog??rskie narzuca swoim cz??onkom zakup KS-SOMED?
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Agnieszka

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 67
  • Pomógł? 0
Odp: KS-SOMED
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 21, 2008, 17:59:06 pm »
mo??e nie narzuca ale wywiera bardzo du??Ä? presjÄ?. Ciekawe jest to, ??e jeszcze miesiÄ?c temu Porozumienie Zielonog??rskie wyklucza??o KAMSOFT jako dostawcÄ? oprogramowania dla zoz. Nagle g????wnÄ? zaletÄ? somedu Kamsoftu sta??o siÄ? wsparcie dla kart chipowych w jakie rzekomo majÄ? w niedalekiej przysz??o??ci byÄ? wyposa??eniem pacjent??w. Poza tym twierdzÄ?, ??e PPS nie bÄ?dzie siÄ? rozwija?? i nie bÄ?dzie dostosowany do ewentualnego podzia??u NFZ. Ja wiem, ??e to sÄ? bzdury, ale lekarzom prowadzÄ?cym swoje praktyki ??atwo jest wcisnÄ?Ä? ka??dy rodzaj kitu.
Pozdrawiam
Agnieszka

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: KS-SOMED
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 21, 2008, 18:30:33 pm »
W karty chipowe uwierzÄ? dopiero jak je zobaczÄ?. My??lÄ?, ??e p??ki wszystko wzglÄ?dnie prawid??owo funkcjonuje w oparciu o PPS to je??eli nie bÄ?dzie siÄ? korzystaÄ? z dodatkowych funkcji jakie oferuje SOMED nale??y pozostaÄ? przy PPS. Poza tym jaki?? rok temu pyta??em siÄ? w Kamsofcie czy istnieje w SOMED funkcja przeniesienia danych z PPS i jej nie by??o. Nie wiem jak jest teraz ale nie podejrzewam ??eby co?? siÄ? zmieni??o.
Wydaje mi siÄ? r??wnie??, ??e Kamsoft za du??o zainwestowa?? w PPS ??eby tak ??atwo z niego teraz mia?? rezygnowaÄ?.
PodsumowujÄ?c: Musisz lekarzom wyt??umaczyÄ?, ??e PZ wciska im kit :)
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Agnieszka

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 67
  • Pomógł? 0
Odp: KS-SOMED
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 21, 2008, 18:46:33 pm »
Ja doskonale o tym wszystkim wiem, t??umaczÄ? moim lekarzom, ??e to bzdury i zupe??nie niepotrzebnie mogÄ? wydaÄ? du??o pieniÄ?dzy. Jednak nie ??atwo jest przekonaÄ? kogo?? kto nie chce odstawaÄ? od wiÄ?kszo??ci cz??onk??w PZ. DziÄ?ki za informacje o niemo??no??ci przeniesienia danych z PPSa jest to bardzo istotny argument przeciwko SOMEDowi, muszÄ? sprawdziÄ? czy nadal jest to aktualne.

Pozdrawiam
Pozdrawiam
Agnieszka

Offline Przemyslaw

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1305
  • Pomógł? 33
  • Zachodniopomorski OW
Odp: KS-SOMED
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 21, 2008, 19:32:15 pm »
Agnieszko, ci ludzie z PZ nie tak dawno walczyli o DARMOWE oprogramowanie a teraz Wam sugeruja oprogramowanie za taka kwote?
Ja tego nie umiem zrozumiec. Jestem pewny ze Kamsoft zapewni wspracie dla PPS bo to sie sprzedaje. Zreszta rano napisze  maila do nich, jakie maja stanowisko w tej sprawie bo jestem bardzo zaskoczony.
Nie wiem jak Ci czlonkowie PZ moga patrzec rano w lustro? przeciez nie tak dawno mieli calkiem inne stanowisko.

Ha  :D http://www.fpz.nazwa.pl/komunikaty_one.php?nr=1672 cos z tego wynika? Jestem prawie pewny ze Te osoby nie widzialy na oczy tych programow i nic nie wiedza na temat rozliczen.

Przejrzalem ich strone, nawet domeny nie maja a chca sprzedawac reklamy  ??? Wspolczuje Agnieszko wspolpracy z takimi osobami.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 21, 2008, 19:40:45 pm wysłana przez Przemek »

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: KS-SOMED
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 21, 2008, 20:06:44 pm »
Nie bardzo rozumiem argument ??e PPS nie obs??uguje kart chipowych, poka?? swoim lekarzom kartÄ? pacjenta w PPSie i w module Administrator-> Opcje -> Autoryzacja pacjenta -> Odczytywanie danych pacjenta z karty chipowej. W tej chwili ju?? PPS jest przygotowany na obs??ugÄ? kart chipowych. PPS na pewno bÄ?dzie rozwijany, nie ka??da plac??wka potrzebuje tak rozbudowanego programu. Je??li wejdzie rachunek w formacie xml, konkurencja na rynku oprogramowania stanie siÄ? realna, a presja ze strony g????wnego konkurenta ABG i mMedici nie pozwoli tak porzuciÄ? PPSa, zresztÄ? za du??o ju?? zainwestowali w program. Ja zaryzykuje tezÄ? ??e Kamsoft na swoich propagandowych prezentacjach oprogramowania przekona?? w??adze PZ, ??e PPS jest tylko do rozlicze?? a SOMED oferuje co?? wiÄ?cej. I teraz siÄ? zaczÄ???o. Dla KS sprawa jasna, dro??szy produkt, wiÄ?ksze pieniÄ?dze i du??a grupa przysz??ych klient??w. PZ co ma z tego? Nie wiem. Dziwne taka zmiana stanowiska PZ w ciÄ?gu kilku miesiÄ?cy, zastanawiajÄ?ce. Tylko nie bardzo rozumiem lekarzy, inteligentni ludzi i tak bardzo sÄ? zapatrzeni w to co m??wi PZ. Inna sprawa je??li lekarze chcÄ? w plac??wce prowadzi rozszerzonÄ? dokumentacjÄ?, to ja jestem wstanie to zrozumieÄ?.
Pozdrawiam
Bartosz

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9299
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: KS-SOMED
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 21, 2008, 21:39:43 pm »
W karty chipowe uwierzÄ? dopiero jak je zobaczÄ?.

Jeszcze ??adnych parÄ? lat minie. Pomijam ju?? kwestiÄ? rozprowadzenia kart dla wszystkich obywateli. Po akcji wymiany dowodu osobistego widaÄ?, ??e rozdanie kart zajmie z 5 lat. W ko??cu nie ka??dy ma czas, ??eby p??j??Ä? i odebraÄ?  :D
Pe??na informatyzacja wszystkich gabinet??w, ??Ä?cznie z czytnikami kart te?? nie potrwa chwilÄ?. Do tego jeszcze trzeba uchwaliÄ? odpowiednie przepisy - kolejne parÄ? lat i kilka r??znych wizji. Zmiana na szczycie - zmiana koncepcji. Wyb??r dostawc??w, producent??w kart. Przetargi, odwo??ania, oskar??enia, komisje ??ledcze do zbadania nieprawid??owo??ci....
Przyjdzie nam poczekaÄ? jeszcze ze 20 lat. A pewnie dostaniemy te karty i do tego system bÄ?dzie w pe??ni fukcjonowa?? razem z pierwszym kwitkiem z emerytury.  ;)

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: KS-SOMED
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 21, 2008, 21:55:04 pm »
a pomijajÄ?c ju?? kwestiÄ? "konieczno??ci" stosowania SOMED w PZ, czy kto?? mia?? okazjÄ? w ostatnim czasie bawiÄ? siÄ? SOMED'em? Jak siÄ? ma cennik na stronie kamsoftu do rzeczywisto??ci?
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Agnieszka

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 67
  • Pomógł? 0
Odp: KS-SOMED
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 22, 2008, 09:09:01 am »
Pyta??am o migracjÄ? z PPS na SOMED i pan z Kamsoftu odpisa??, ??e pracujÄ? na tym i ca??a reszta maila to pro??ba o przes??anie mojej bazy do testowania:
Cytuj
Witam,
W tej chwili ko??czymy pracÄ? nad procedurÄ? migracji danych. Mam nadziejÄ?, ??e
na poczÄ?tku czerwca bezie to ju?? sprawdzone, przetestowane i gotowe do
u??ycia. BÄ?dzie to z pewno??ciÄ? import bezpo??redni, bez dodatkowych narzÄ?dzi
typu Excel. Je??li by??aby mo??liwa do otrzymania baza danych, kt??rÄ? Pani u??ywa
- celem przeprowadzenia test??w - byliby??my bardzo wdziÄ?czni. Przed
oficjalnym udostÄ?pnieniem takiego narzÄ?dzia musimy przetestowaÄ? go na
r????nych bazach od r????nych klient??w, do??wiadczenie bowiem uczy nas, ??e testy
u producenta - w takim przypadku  - sÄ? oczywi??cie konieczne, ale nie
sprawdzimy w ten spos??b wszystkich przypadk??w, jakie pojawiajÄ? siÄ? w
rzeczywisto??ci. Oczywi??cie gwarantujemy w pe??ni poufno??Ä? zgromadzonych
danych, praktycznie bowiem bÄ?dzie to tylko test sprawdzajÄ?cy poprawno??Ä?
funkcji, wiÄ?c ??adna g??Ä?bsza analiza danych nie musi byÄ? przeprowadzana.
Oczywi??cie dalej mo??e Pani na PPS pracowaÄ?, m??wimy tylko o imporcie
testowym.
Pozdrawiam
Agnieszka

Offline kalilech

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 462
  • Pomógł? 20
  • Mazowiecki OW NFZ
Odp: KS-SOMED
« Odpowiedź #10 dnia: Kwietnia 22, 2008, 09:22:42 am »
A to ciekawe, bo ja te?? po zg??oszeniu drobnego b??Ä?du, (kt??ry da?? siÄ? usunÄ?Ä? w prosty spos??b) r??wnie?? mia??em pro??bÄ? o udostÄ?pnienie do test??w mojej bazy. Oczywi??cie z zapewnieniem poufno??ci i przestrzeganiem przepis??w obowiÄ?zujÄ?cych co do przechowywania i przetwarzania danych osobowych. Mo??e dmucham na zimne ale wolÄ? byÄ? ostro??ny.Mo??e niech Kamsoft zg??osi sw??j problem do NFZ i bÄ?dzie mia?? pe??nÄ? bazÄ? do test??w ... .A przy okazji mo??e co?? po drodze zaginie  ???

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: KS-SOMED
« Odpowiedź #11 dnia: Kwietnia 22, 2008, 13:05:56 pm »
hmm... u mnie tez juz kilka razy twierdzili ze baza PPSa jest uszkodzona i trzeba ja przeslac do naprawy ... dziwne to wszystko ..

a co do PZ to juz wogole ich nie rozumiem ... jeszcze kilka miesiecy temu promowali DrEryk a w miedzyczasie dogadywali sie z COIGiem w sprawie ich programu dla wszystkich czlonkow PZ ... ja sie juz w tym gubie ..

pozdrawiam

aha zapomnialem dodac ze mam w miare aktualne demo SOMEDa i w wolnych chwilach je potestuje !
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 22, 2008, 13:08:42 pm wysłana przez PiotrSz »

Offline Agnieszka

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 67
  • Pomógł? 0
Odp: KS-SOMED
« Odpowiedź #12 dnia: Kwietnia 22, 2008, 20:50:59 pm »
I tyle mojego t??umaczenia o SOMEDZIE. Wszyscy cz??onkowie PZ z??o??yli wnioski na zam??wienie programu ze ??wiadomo??ciÄ?, ??e nie wykorzystajÄ? wszystkich (raczej prawie ??adnych) mo??liwo??ci tego programu. Akurat w mojej przychodni lekarze sÄ? ju?? w podesz??ym wieku i sami twierdzÄ?, ??e nie bÄ?dÄ? pracowaÄ? na komputerach a zam??wili program poniewa?? wszyscy cz??onkowie zam??wili. Na moje argumenty, ??e nie wykorzystajÄ? tego programu, ??e nie jest wcale niezbÄ?dny przy rozliczeniach s??ysza??am "ja to wiem doskonale..., ale nie mo??emy siÄ? wy??amywaÄ?, PZ zapewnia, ??e instalowanie tego programu bÄ?dzie z uwzglÄ?dnieniem przeniesienia danych z PPS). Jak dla mnie to wszystko jest "grubymi niÄ?mi szyte".  ??? CzujÄ? siÄ? bezradna w takich sytuacjach.  :(
Pozdrawiam
Agnieszka

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: KS-SOMED
« Odpowiedź #13 dnia: Kwietnia 23, 2008, 07:31:59 am »
PZ wciÄ??? narzeka na to ??e na POZ dostajÄ? za ma??o pieniÄ?dzy a tymczasem wydajÄ? niepotrzebnie tyle kasy na produkt, kt??rego i tak nie wykorzystajÄ?. Paranoja!
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Przemyslaw

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1305
  • Pomógł? 33
  • Zachodniopomorski OW
Odp: KS-SOMED
« Odpowiedź #14 dnia: Kwietnia 23, 2008, 08:28:09 am »
Zmuszaja do zamowienia programow? Co to jakas sekta? Nie rozumiem jak srednio rozgarnieta osoba moze zamowic cos co jest mu niepotrzebne. Dodatkowo widac jacy biedni sa lekarze :D

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 106
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]