collapse

Reklama


Autor Wątek: Skreślenie z kolejki  (Przeczytany 6302 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1622
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Skreślenie z kolejki
« dnia: Lipca 26, 2017, 13:33:09 pm »
Chcąc wykreślić osobę z kolejki mam tylko:
- Minął termin wizyty (7dni)
- Nie dostarczono oryginału skierowania.

jak skreślić z powodu rezygnacji ??? i ewentualnie innych ?? Pierwszy raz mam coś poza wykonaniem.
« Ostatnia zmiana: Lipca 26, 2017, 13:36:36 pm wysłana przez cilazapril »
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Skreślenie z kolejki
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 26, 2017, 14:29:00 pm »
Użyj F8 usuń i lista rozwijana na górze. Usuwanie faktycznie skreśla z odpowiednim powodem.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1622
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Odp: Skreślenie z kolejki
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 26, 2017, 14:46:36 pm »
Dzięki
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Offline cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1622
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Odp: Skreślenie z kolejki
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 27, 2017, 16:57:53 pm »
Może rejestratorka w ten sposób prowadzić całą kolejkę protetyczną ? czy musi klepać pustą wizytę w dniu wycisku ?
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Skreślenie z kolejki
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 27, 2017, 19:22:09 pm »
Z protetyką w PPS to jest taki myk - długo rozmawiałem o tym z Kamsoftem; zaproponowane rozwiązanie, chociaż nie do końca wygodne, to jednak w raportach daje poprawne wartości. Oczywiście mówimy o problemie wykazania skreślenia pacjenta w raporcie kolejki za miesiąc z datą pobrania wycisku (nie ma na to w umowie produktu) i wykazaniu tegoż samego pacjenta do rozliczenia w raporcie SWIAD z datą wykonania w dniu oddania protezy (jest na to usługa w umowie) i informacją o wpisie do kolejki (tu jest problem jak skreślić z datą pobrania wycisku i wykazać w SWIAD z datą wydania protezy).
O ile dobrze pamiętam, to ma być tak:
- masz pacjenta wpisanego do kolejki, który pojawia się i ma zrobione wyciski
- żeby poszło skreślenie z kolejki w tej dacie, zakładasz pacjentowi epizod z datą wycisku jako daty od-do, ma Ci się podpiąć do niego info o kolejce (powiązanie do odpowiedniego wpisu), nie dodajesz na razie żadnego produktu i zatwierdzasz. Wynikiem tego masz w zleceniach pusty epizod, który w SWIAD nie pójdzie, natomiast kolejka miesięczna pójdzie już z wpisem dlatego pacjenta skreślonym przez wykonanie.
- nadchodzi oddanie protez -> szukasz wcześniej założonego epizodu, edytujesz go, zmieniasz daty od-do na dzień oddania protezy, dopisujesz produkty i cała resztą w datach oddanie protezy i zatwierdzasz. Raport SWIAD wyszedł mi ok.
Ogólnie sprawdzałem to kilka dobrych miesięcy temu i dlatego posprawdzaj sobie co w takim przypadku wejdzie do danego raportu. Po krótce bardzo intuicyjne rozwiązanie :):):) Nie chciałem wtedy polemizować z Kamsoftem, bo gdzieś po drodze usłyszałem stwierdzenie, że takie podejście do raportów to wymysł tylko jednego NFZtu, gdzie indziej tego nie chcą, nawet jak powołałem się na linka do informacji z centrali NFZ, że tak ma być to robione.
Jeśli o coś innego Ci chodziło, to sorki, ale chyba trafiłem z odpowiedzią.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Skreślenie z kolejki
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 27, 2017, 20:01:23 pm »
Chyba się już starzeję bo wyjaśniałem ten temat całkiem niedawno z gościem od kolejek w moim OW, ale przekazałem komu trzeba i zapomniałem... niestety po tylu latach z NFZ przydałaby mi się defragmentacja mózgu bo coraz częściej mam problemy z pamięcią ;)

Z tego co mi się wydaje pacjent ma zostać w kolejce aż do końca, do dnia w którym wykazujesz świadczenie.

Tomek popraw mnie jeśli to było inaczej.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Skreślenie z kolejki
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 27, 2017, 20:28:20 pm »
Z tego co mi się wydaje pacjent ma zostać w kolejce aż do końca, do dnia w którym wykazujesz świadczenie.
Najprostsze by to było - muszę znaleźć ten komunikat to go tu podrzucę. Nawiasem mówiąc Somed pod tym kątem dodał funkcjonalność na opcję.

http://www.nfz.gov.pl/aktualnosci/aktualnosci-centrali/komunikat-dla-swiadczeniodawcow,6720.html
Element II, opisane dokładnie na tym przykładzie. Nie wiem jak inaczej to interpretować.
« Ostatnia zmiana: Lipca 27, 2017, 21:28:39 pm wysłana przez 09061303 »
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1622
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Odp: Skreślenie z kolejki
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 27, 2017, 21:38:44 pm »
Znalazłem to w starych postach
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Skreślenie z kolejki
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 27, 2017, 21:53:06 pm »
No to teraz ja coś napiszę. Z człowiekiem z mojego OW rozmawiałem na ten temat dlatego bo wcześniej tak było robione - można było pusty epizod dodać i pacjent był skreślany z kolejki. Ale nie tak dawno zgłoszono mi że już tak nie można robić w SOMED. Dlatego spytałem w OW (bo do STM po ponad 10 latach dopiero niedawno wróciłem) kiedy się skreśla pacjenta z kolejki. Jak usłyszałem że na koniec to uważałem że temat rozwiązany :)

Tego komunikatu nie znałem - wcześniej nie obchodziła mnie STM. Rzeczywiście wynika z niego że pacjenta należy skreślić w pierwszym dniu. Ale podobno nie można w SOMED dodać pustego epizodu?
A swoją drogą to jak kiedyś analizowałem komunikat SWIAD to pomimo tego, że podczas wprowadzania świadczenia pacjent jest skreślany z listy to w raporcie statystycznym nie pojawia się data wpisania na kolejkę.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Skreślenie z kolejki
« Odpowiedź #9 dnia: Lipca 27, 2017, 22:42:32 pm »
W somedzie robi się to tak jak opisane jest w aktualizacji 2016.02.0.07. W Somedzie nie dasz rady stworzyć epizodu tak jak w PPSie - tworząc go ręcznie i widzieć jego hierarchiczność. Somed tworzy zestawy/epizody automatem, dlatego podejście musi być inne.
Jak widać z opisu wg KS taką interpretację ma tylko podkarpacki NFZ - tylko dlaczego komunikat wyszedł z centrali :)
Jak zrobisz w Somedzie sposobem opisanym w aktualizacji, to w SWIAD data wpisu się pokaże.
Inna sprawa - jak nie da się czegoś zrobić w programie to nie znaczy, że to nie obowiązuje.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Skreślenie z kolejki
« Odpowiedź #10 dnia: Lipca 27, 2017, 23:06:12 pm »
Ok przeczytałem - rzeczywiście jest opis. Muszę komuś dać pracę domową na weekend ;)

Jak widać z opisu wg KS taką interpretację ma tylko podkarpacki NFZ - tylko dlaczego komunikat wyszedł z centrali :)

Raport jest z 2016ro a komunikat centrali z 2015. To raczej niedopatrzenie Kamsoft, a że zgłosił im z całego kraju tylko jakiś upierdliwiec z podkarpackiego (nie wnikam kto) to tak pewnie napisali :)

Co do wstawiania daty zapisu na kolejkę do komunikatu SWIAD - z tego co pamiętam jak analizowałem to w żadnych usługach nie mam tej daty, pomimo że podczas wprowadzania pacjent został skreślony z listy. Tu nie chodzi tylko o protetykę ale również zwykła stomatologia. Nawet w tej sprawie do NFZ dzwoniłem i pomimo że w opisie aktualnej wersji komunikatu SWIAD jest jak byk ta data to poinformowano mnie że tego się już nie wysyła. A jakiś czas po tym komunikat przypominający o obowiązku przekazywania tej daty :)
A sprawdzałeś u siebie plik XML? Pacjent który byl w kolejce ma w raporcie datę wpisania na kolejkę?

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Skreślenie z kolejki
« Odpowiedź #11 dnia: Lipca 27, 2017, 23:35:10 pm »
Wymóg wymogiem, kwestia jego zasadności - inna sprawa. Ja uważam, że w protetyce nie ma narzędzi do sensownego sprawozdania tego przypadku. Jakby protetyka była rozliczana jak cykl w fizjo lub zakres dat na zestawie/epizodzie, to byłoby jakieś inne rozwiązanie.
Podeślę Ci zestaw na priv z czerwca - niestety, ale w formacie SWIAD nie zmieniło się nic i jak masz pacjenta wpisanego do kolejki i skreślonego przez wykonanie świadczenia (dla uproszczenia będzie to z poradni "standardowej" bez takich fikołków jak protetyka), to zawsze idzie taka informacja w SWIAD z każdego z systemów z jakimi mam styczność (>1 z kamsoftu).
Informacja z NFZ iż się nie wysyła tego - dziwne i wg mnie to tak jak z tą panią z komisji fizjo (inny wątek) mi wygląda temat się ma, ale co ja tam wiem :)
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Skreślenie z kolejki
« Odpowiedź #12 dnia: Lipca 28, 2017, 00:05:28 am »
Ja wiem, że się nic nie zmieniło. Nie było jeszcze kolejek peselowych jak ta data się pojawiła. Ale jakiś czas temu próbowalismy uporządkować po kimś bałagan w kolejkach. Sprawdzałem wtedy zależności pomiędzy kolejkami a wysłanymi raportami statystycznymi - żeby błędów nie popełnić i wtedy zauważyłem że w pliku xml z someda nie ma przy świadczeniach przy których powinny być dat wpisania na kolejkę.

Sprawdzałeś u siebie? Twierdzisz że somed wstawia te daty do xmla ponieważ taki jest obowiązek czy dlatego że to sprawdzałeś i widziałeś że w wygenerowanym raporcie xml te daty są?

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Skreślenie z kolejki
« Odpowiedź #13 dnia: Lipca 28, 2017, 00:12:07 am »
Odpowiedź w wysłanym na priv zestawie - sprawdzałem naocznie w dwóch systemach KS :) Wydaje mi się, że jak nie idzie do SWIAD ta informacja, to nie był pacjent wprowadzony do kolejki lub został niepoprawnie skreślony (brak powiązania wykonania z rezerwacją, ale wtedy kolejka miesięczna byłaby całkiem zepsuta względem realnych wartości).
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Skreślenie z kolejki
« Odpowiedź #14 dnia: Lipca 28, 2017, 00:21:11 am »
Ok już mam wszystko na priv :)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 94
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]