collapse

Reklama


Autor Wątek: harmonogram profilu- zapytanie  (Przeczytany 3837 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dawidgorski

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 13
  • Pomógł? 0
harmonogram profilu- zapytanie
« dnia: Lipca 23, 2017, 08:08:05 am »
przy zmianie godzin pracy musze zakonczyc harmonogramy pracowników to juz zrobiłem. Pytanie moje takie: czy w harmonogramie który jest w profilu mam zrobic : dezaktywuj  czy edycja???
 

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: harmonogram profilu- zapytanie
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 23, 2017, 12:35:15 pm »
przy zmianie godzin pracy najlepiej jest użyć polecenia "podziel" wstawiasz datę podziału, starego harmonogramu nie ruszasz a ten nowy który się utworzył poprawiasz (edycja).

Nic nie deaktywuj.

Generalnie zasada jest taka: jeśli np. od 1 sierpnia zmieniają się godziny pracy to harmonogram do 31 lipca musi pozostać taki jaki był a od 1 sierpnia jest nowy harmonogram z nowymi godzinami. Tak ma być zarówno w potencjale jak i zgłoszeniu zmian do umowy.

W innym poście szukasz kogoś do oferty. Jeśli ta zmiana ma związek z ofertą robisz identycznie: oferta ma obowiązywać np od września, więc kończysz jeden grafik z datą 31.08 (edycja i wstawiasz/zmieniasz datę do i nic z nim nie robisz) i rozpoczynasz nowy harmonogram od 1 września. Jak wygenerujesz profil do NFZ-KO wg stanu na 1 września to będziesz w NFZ-KO widział tylko ten nowy harmonogram.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: harmonogram profilu- zapytanie
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 30, 2017, 09:27:03 am »
Generalnie zasada jest taka: jeśli np. od 1 sierpnia zmieniają się godziny pracy to harmonogram do 31 lipca musi pozostać taki jaki był a od 1 sierpnia jest nowy harmonogram z nowymi godzinami. Tak ma być zarówno w potencjale jak i zgłoszeniu zmian do umowy.

Nie będę już zakładał nowego wątku bo mam pytanie związane z tym co napisał mpi. Tak się zastanawiam czy w okresie urlopowym jest sens wprowadzania zmian zarówno w potencjale jak i w zgłoszeniu zmian do umowy. Chodzi mi o sytuację kiedy lekarz, który ma np. tylko 2 popołudniówki w tygodniu, np. poniedziałek i wtorek, ze względu na plany urlopowe ma teraz w jednym tygodniu, np. wtorek, środa, w drugim środa i czwartek a w trzecim czwartek piątek. Czy jest sens ustawiać teraz w potencjale osobny harmonogram dla poszczególnych tygodni? A może wystarczy zmienić mu w potencjale harmonogram i dać dostępność popołudniówek 5 dni w tygodniu, a tylko już w samym zgłoszeniu zmian do umowy podzielić to na tygodnie i zaznaczyć odpowiednie dni tygodnia?
Co o tym sądzicie? Jak to wygląda u Was?
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3074
  • Pomógł? 222
Odp: harmonogram profilu- zapytanie
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 30, 2017, 11:17:01 am »
@Michał:
Ja w zasobach daję zatrudnienie na czas nieokreślony, z ilością godzin powiedzmy 40 tyg. (w razie potrzeby zwiększam edytując, ale nigdy nie zmniejszam), a właściwy grafik wpisuję w zgłoszeniu zmian do umowy, bo i tak nikt nie patrzy na zasoby, a nie chce mi się co jakiś czas siadać i przeklikiwać u każdego zasobów z okazji np. nowego roku.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: harmonogram profilu- zapytanie
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 30, 2017, 19:46:04 pm »
Czy trzeba? NFZ mówi, że tak. Czy jest sens - inna sprawa. Jak wygląda to w rzeczywistości - jak lekarz ma urlop kilka dni, a są w przychodni inni lekarze w tej poradni, to mało kto to rusza. Inna sprawa, jak lekarz chce dorywczo leczyć w dzień, w który nie ma harmonogramu, a chcemy wykazać na niego te świadczenia (pasowałoby), to musimy ten harmonogram zmienić. Czy harmonogram czy w zmianach do umowy, to już inna sprawa. Wiadomo - sam harmonogram bez aneksowania nic nie da.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: harmonogram profilu- zapytanie
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 01, 2017, 09:58:23 am »
Czyli uważacie, tak jak ja, że sensu aby zmieniać grafik zarówno w potencjale jak i w zgłoszeniu nie ma, ale gdzie są przepisy, które mówią, że trzeba w potencjale zmieniać? :)
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: harmonogram profilu- zapytanie
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpnia 01, 2017, 11:34:56 am »
Czyli uważacie, tak jak ja, że sensu aby zmieniać grafik zarówno w potencjale jak i w zgłoszeniu nie ma, ale gdzie są przepisy, które mówią, że trzeba w potencjale zmieniać? :)

To zgłoszenie aneksowe pozwala Ci wykazać inne dane niż masz w Potencjale ustawione? W Portalu Świadczeniodawcy takie coś nie przejdzie!

Pozdrawiam

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: harmonogram profilu- zapytanie
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpnia 01, 2017, 11:55:06 am »
Nie, nie do końca. Jak mam w potencjale, że lekarz ma popołudniówkę w poniedziałek to w zgłoszeniu mogę wybrać tylko poniedziałek. Żeby jednak w okresie urlopowym za dużo niepotrzebnie się nie naklikać (i dwa razy nie wpisywać tego samego) to można dodać w potencjale lekarzowi popołudniówki od poniedziałku do piątku a dopiero w zgłoszeniu zmian do umowy zaznaczyć w jaki dzień/dni faktycznie będzie.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: harmonogram profilu- zapytanie
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpnia 01, 2017, 13:24:42 pm »
Nie, nie do końca. Jak mam w potencjale, że lekarz ma popołudniówkę w poniedziałek to w zgłoszeniu mogę wybrać tylko poniedziałek. Żeby jednak w okresie urlopowym za dużo niepotrzebnie się nie naklikać (i dwa razy nie wpisywać tego samego) to można dodać w potencjale lekarzowi popołudniówki od poniedziałku do piątku a dopiero w zgłoszeniu zmian do umowy zaznaczyć w jaki dzień/dni faktycznie będzie.

Taaa... a ja się później bujam z takimi lekarzami pozatrudnianymi w 10 przychodniach i ciągłymi konfliktami harmonogramów ;-)

Pozdrawiam

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: harmonogram profilu- zapytanie
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpnia 01, 2017, 13:56:22 pm »
no ale konflikt będzie tylko jak jest w zgłoszeniu do umowy źle. Przecież możesz w potencjale wpisać, że lekarz pracuje od poniedziałku do piątku od rana do wieczora, ale dopóki nie dodasz lekarza i konkretnego harmonogramu w zgłoszeniu zmian do umowy to lekarz nie jest brany pod uwagę przez NFZ.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: harmonogram profilu- zapytanie
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpnia 01, 2017, 14:58:00 pm »
no ale konflikt będzie tylko jak jest w zgłoszeniu do umowy źle. Przecież możesz w potencjale wpisać, że lekarz pracuje od poniedziałku do piątku od rana do wieczora, ale dopóki nie dodasz lekarza i konkretnego harmonogramu w zgłoszeniu zmian do umowy to lekarz nie jest brany pod uwagę przez NFZ.

Niby tak ale w potencjale mi sie pojawia konflikt harmonogramu i nie wiem wtedy czy mogę zgłosić wniosek aneksowy czy nie

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 61
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]